X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 15 października 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Hej! Hej! To i ja dołączę to odnowionego wątku rocznikowego '87!

    Na szybko - aktualnie 21 cykl starań, przebadani oboje, wyniki supcio nie ma się do czego czepiać, ale ciąży brak. Jestem świeżo po histeroskopii, a w sierpniu pierwszy raz w życiu zobaczyłam na teście cień (dokładnie mówiąc na 3 z 10 testów) - niestety okres przyszedł jak zawsze :( Liczę bardzo, że po histero coś ruszy...

    Zaczęłam już przygodę z Gametą w Gdyni i równocześnie działam z cudotwórcą z mojej okolicy.

    Witam się z Wami serdecznie i cieszę się z tak licznego grona, ktróre miesiąc po miesiącu będzie wzbogacało się o kolejne '87 dzidiusie (taki jest plan i nie przyjmuję innego!!!)
    Hej, witaj w gronie koleżanek ☺️
    To w takim razie również i za Ciebie trzymam kciuki oby się wszystko szybko po tym zabiegu powiodło ☺️ miejmy nadzieje, że nasze rozmowy przyniosą nam szczęście 😘

    Kaśik lubi tę wiadomość

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Isorda Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 17 października 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    dołączam, też rocznik 87 i zupełnie nowicjuszka w temacie bo pierwszy cykl starań w życiu, więc dużo emocji i myśli na początek :D
    na razie podziałaliśmy w 9 dc, teraz w w weekend 12-13 wypada, więc trzeba będzie też się do roboty wziąć :D

    Monika87 lubi tę wiadomość

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 17 października 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ☺️ ja tez rocznik 87 i starający się. U nas próby są od zeszłego sierpnia czyli 2019. Próby jak próby, raz lepiej raz gorzej czyli generalnie nie wszystkie miesiace można zaliczyć do starających się 😉 mój mąż w związku ze zmianami pracy itp. w ciągu ostatniego roku nie był szczególnym demonem sexu 😏 W zeszłym roku kiedy zaczęliśmy zrobiłam wszystkie badania podstawowe + ginekolog i wszystko było ok. Teraz powtórzyłam ginekologa i wszystko tez ok. Zeszły cykl był powiedzmy ze monitorowany bo na usg było widać pecherzyki, dostałam zastrzyk zeby mieć pewność ze pękł (co zreszta czułam później), następnie Duphaston. No ale aktualnie jestem na końcówce okresu 😞 czyli nici. Lekarz powiedział ze jak się nie uda teraz to mąż musi się przebadać zeby ewentualnie wykluczyć jego problemu i szukać u mnie. Ale szczerze mówiąc z miesiąca na miesiąc opadam z sił i chęci 😞

    Kaśik lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 17 października 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Isorda i Syla87: cześć dziewczyny :)

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 17 października 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😘
    @Isorda witaj w klubie początkujących to też jest nasz pierwszy cykl :) i mam identycznie chyba bo to mój 12dc 😁 no i działamy, była mała przerwa bo mieliśmy "małe problemy techniczne" chyba za bardzo skupiliśmy się na tym że robimy dzidziusia niż na zwyczajnej przyjemności 🤣 na szczęście już "zaskoczyło" jest fajnie 🤪😈
    @Syla miło poznać 😘 mimo, że nie mam żadnego doświadczenia to może jeśli u Ciebie jest ok to niech mąż się przebada będziecie mieć pewność co i jak.

    Dziewczyny jakie robiłyście badania ogólnie ?
    I co teraz bierzecie ? Sam kwas foliowy czy coś jeszcze ?
    I pytanie za 100 punktów, czy przed staraniem się stosowalyscie antykoncepcję ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2020, 18:07

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 17 października 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 wrote:
    Cześć dziewczyny 😘
    @Isorda witaj w klubie początkujących to też jest nasz pierwszy cykl :) i mam identycznie chyba bo to mój 12dc 😁 no i działamy, była mała przerwa bo mieliśmy "małe problemy techniczne" chyba za bardzo skupiliśmy się na tym że robimy dzidziusia niż na zwyczajnej przyjemności 🤣 na szczęście już "zaskoczyło" jest fajnie 🤪😈
    @Syla miło poznać 😘 mimo, że nie mam żadnego doświadczenia to może jeśli u Ciebie jest ok to niech mąż się przebada będziecie mieć pewność co i jak.

    Dziewczyny jakie robiłyście badania ogólnie ?
    I co teraz bierzecie ? Sam kwas foliowy czy coś jeszcze ?
    I pytanie za 100 punktów, czy przed staraniem się stosowalyscie antykoncepcję ?

    Witam, witam ☺️

    Stosowałam antykoncepcję ale wieki temu. W 2011 przestałam ale stosowałam przez 7 lat. Później już tylko prezerwatywy i przerywany ale to już z ostatnim partnerem czyli mężem 😉

    Badania typu morfologia + ginekolog (wszystko u niego), leczę się na tarczyce, mam dwa guzki które są monitorowane w związku z czym biorę euthyrox ale wg. badań wszystko w normie.

    Bardzo się boję badania męża bo jakoś czuje ze to tu może być problem. Oczywiście może tez być coś u mnie bo jak czytam na forum jakie dziewczyny robią badania to wychodzi że mogę mieć miliony powodów 🤯

    Boje się tez ze to może być nastawienie bo pomimo tego ze bardzo chce, to od zawsze czułam podświadomie ze będa z tym problemy. Po ślubie odwlekałam rok bo bałam się ze jak spróbujemy bez zabezpieczenia i nie wyjdzie to się zacznie jazda w mojej głowie. I tak sobie myśle czy zamiast do ginekologa to do psychiatry nie powinnam iść 😏🙈

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, to i mój rocznik 🙂

    Kiedyś chyba nawet założyłam taki sam wątek, ale nie przetrwał. Może z tym będzie inaczej 🙂

    U mnie starania prawie 1,5 roku. Brałam antykoncepcję do momentu rozpoczęcia starań, ale hormonalnie u mnie w porządku.

    Ja się leczę immunologicznie, bo to mój jedyny, jak na razie, punkt zaczepienia.

    Będę zaglądać 🙂

    Monika87, Kaśik lubią tę wiadomość

  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 18 października 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kitka, miło Cię poznać ☺️
    Mam nadzieję, że wreszcie się u Was uda 😘
    Ja stosowałam raz antykoncepcję przez 3 miesiące, miałam chyba z 20 lat, to też wieki temu.
    Po zrobieniu sobie niedawno badań z krwi to tylko DHEA-SO4 wyszło mi podwyższone bo 470 ale testosteron w normie i reszta hormonalnych też ok. Pani endokrynolog powiedziala że może to być takie podwyższone czynnościowo ...
    Ze względu na to że się staramy o dziecko nie zleciła na to dodatkowych badań bo wiąże się to z braniem jakiegoś leku, które mogłoby zaburzyć cykl. Kazała się starac i tyle :)
    No i zobaczymy ☺️

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam antykoncepcję kilka lat z przerwami, ostatnio brałam rok przed rozpoczęciem starań. Jednak zawsze po odstawieniu od razu wracałam do regularnych cykli, a to jest istotne. Jeśli @ nie pojawia się lub cykle są rozchwiane - zbyt krótkie lub zbyt długie, to wtedy można to wiązać z zażywaniem antykoncepcji. W pozostałych przypadkach raczej nie ma to wpływu na naszą płodność i ja bym się na to nie oglądała, bo są bardziej złożone problemy, że nie wychodzi: mutacje genetyczne, rozchwiana immunologia, niedrożne jajowody czy słabe nasienie u partnera.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 18 października 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kitka_87- tak się zastanawiam, bo widzę, ze masz doświadczenie - może doradzisz- kiedy zacząć diagnostykę w kierunku immunologii? Od czego zacząć? Czy od razu do immunologa?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    @Kitka_87- tak się zastanawiam, bo widzę, ze masz doświadczenie - może doradzisz- kiedy zacząć diagnostykę w kierunku immunologii? Od czego zacząć? Czy od razu do immunologa?

    Ja zaczęłam przygodę z immunologią po pierwszej cb. Pierwszy raz (o którym wiem) zaszłam "na chwilę" w ciążę podczas przeziębienia. Jak przeziębienie minęło to i beta spadła i przyszła spóźniona o 3dni @.

    W sumie po tym zaczęłam najpierw badania na homocysteinę, kwas foliowy i w konsekwencji złego wyniku tego drugiego zrobiłam badania genetyczne na trombofilię (testDNA), co polecam każdej starającej się, bo to istotne badania z punktu widzenia suplementacji odpowiedniej, a także wprowadzenia eweletualnych leków (ja od pozytywnej bety mam zaleconą heparynę przez immunologa do 12 tyg., a wg mojej ginekolog do końca ciąży). Zbadałam także biało C i białko S.

    Później zaczęłam badać ANA.

    Krzywa cukrowa i insulinowa też obowiązkowe wg mnie - mi wyszła hipoglikemia reaktywna i jestem na metforminie, dzięki której jest lepsza kontrola nad insuliną, a to ona bardziej jak cukry jest kluczowa dla płodności.

    W końcu jak udało mi się umówić do docenta Paśnika zrobiłam badanie genetyczne KIR oraz immunologiczne ocena cytokin i subpopulacje limfocytów. Tutaj musi być immunolog, który leczy niepłodność. "Zwykły" powie pewnie, że wyniki są ok i proszę się starać. Dlatego docent cieszy się chyba największą popularnością w naszym kraju i skutecznością.




  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 18 października 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Nie pamiętam, żeby kiedyś spóźnił mi się okres, wiec zakładam, ze CB mi się nie przytrafiła. Raczej problem z zajściem w ciążę. Po 14 mc starań - pozamaciczna. Badałam wcześniej wszystkie standardowe sprawy i wszystko było Ok. Lekarz nie wiedział, co mogło być przyczyną braku ciąży. Dlatego zastanawiam się czy nie sprawdzić immunologii. Choruję od wielu lat na chorobę autoimmunologiczną - ANA mam wysokie. Zastanawiam się czy tutaj nie szukać 🤔

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Nie pamiętam, żeby kiedyś spóźnił mi się okres, wiec zakładam, ze CB mi się nie przytrafiła. Raczej problem z zajściem w ciążę. Po 14 mc starań - pozamaciczna. Badałam wcześniej wszystkie standardowe sprawy i wszystko było Ok. Lekarz nie wiedział, co mogło być przyczyną braku ciąży. Dlatego zastanawiam się czy nie sprawdzić immunologii. Choruję od wielu lat na chorobę autoimmunologiczną - ANA mam wysokie. Zastanawiam się czy tutaj nie szukać 🤔

    Z cb jest tak, że mogłaś je mieć tylko o tym nie wiedzieć nawet. Trzeba byłoby robić co cykl betę, żeby wyłapać jakieś jej wahania, a wiadomo, że żadna z nas co cykl nie bada. Moja druga cb to był pozytywny test w dniu spodziewanej miesiączki i okres dzień później. Ale testy (bo nie jeden zrobiłam) były pozytywne, tylko nie zdążyłam do laboratorium dotrzeć i potwierdzić tego betą.

    Jeśli masz wysokie ANA i masz chorobę autoimmunologiczną to zdecydowanie powinnaś sprawdzić subpopulacje limfocytów (II faza cyklu) oraz zrobić ocenę cytokin. I do kompletu KIRy.

    Immunologia jest bardzo istotna do 12 tygodnia ciąży, więc warto się przebadać na tej płaszczyźnie.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 19 października 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 dzięki za wiadomość. Muszę się temu przyjrzeć, bo nikt nie brał wcześniej tego pod uwagę :)

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już samo dodatnie ANA z rozpoznaniem w ANA3 sugerować może, że przeciwciała mogą atakować zarodek. Bierzesz leki sterydowe?

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 19 października 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zaczęłam w maju (pod koniec czerwca zaszłam w ciążę) i biorę dalej, ale nie w kontekście ciąży a słabej morfologii (obniżony poziom leukocytów)

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Tak, zaczęłam w maju (pod koniec czerwca zaszłam w ciążę) i biorę dalej, ale nie w kontekście ciąży a słabej morfologii (obniżony poziom leukocytów)

    Zapewne ułatwiło Ci to zajście właśnie 🙂 Tak jak mi przeziębienie 🙃

    Także ja bym u Ciebie szukał zdecydowanie w immunologii.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 19 października 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki za wskazówki :) a mogę Ciebie zapytać jak wyglada sytuacja u Ciebie? Na jakim etapie Ty jesteś?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Ok, dzięki za wskazówki :) a mogę Ciebie zapytać jak wyglada sytuacja u Ciebie? Na jakim etapie Ty jesteś?

    Ja jak w stopce, jestem w trakcie terapii wlewami dożylnymi z intrapilidu (soja) na wysokie NK (23%, dla starających się max. 12%). Teraz zaczęłam 4 cykl. W 2 cyklu udało mi się zajść w ciążę, ale z racji tego, że od początku plamiłam to była to albo cp, albo cb ze złym zagnieżdżeniem. Raczej nie była to wina progesteronu, bo szybko zareagowałam duphastonem (wykryłam betę dodatnią na poziomie 2,1).

    Ten cykl jest ostatni lub przedostatni z wlewami.

    W dalszej kolejności będę decydować się na szczepienia limfocytami - ale to już po nowym roku, w tym już się nie da rady na pewno umówić się do docenta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 15:38

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 24 października 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wątek przymiera. Co u Was? Jakieś postępy?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ