X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Hej dziewczyny, podczytuje wątek ale im więcej czytam tym bardziej się boje ile jeszcze może być przede mną w kontekście szukania „problemu” 😱 jutro mój mąż ma badanie spermy a ja teleporade ginekologiczna bo fizycznie u ginekologa już byłam, jest wszystko ok wiec chce wyłudzić jakieś skierowania na badania z krwi i zobaczymy co będzie. Bardzo się boje badania męża i modlę się zeby wszystko było ok ☹️

    Syla życzę, żeby badanie nasienia u męża wyszło dobrze, ale nasienie to parametr zmienny i nawet jakby wyszły jakieś odchylenia to jest opcja poprawy suplementacją i dietą 🙂

    Syla87 lubi tę wiadomość

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 12 listopada 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Gambit super! Oglądałam i polecam! 😄
    U mnie święto minęło na dokończeniu sezonu " Życie bez pozwolenia" 🥰 też polecam jak ktoś lubi bardziej kryminał i intrygi.

    Widzę, że wy tu dziewczyny bardziej ogarnięte w tym wszystkim.. Jak byście zerknęły: bo mam wynik, a wizyta za tydzień i się zastanawiam czy to źle 🤔
    TEST IMK limfocytów wszystko w normie poza tymi dwoma:
    1) Stosunek CD4/CD8: 2,67 (norma 0,8 - 25,5)
    2) %CD3 + CD8 + (limfocyty cytotoksyczne): 18,3 (norma 19,0 - 38,9)

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym chciała się pożalić, miałam dziś teleporade ginekologiczna z Luxmedu, chciałam dostać skierowanie na jakieś badania z krwi chociażby morfologię, tsh, prolaktyne to wiecie co usłyszałam od ginekologa? ze to nic nie wniesie i ze generalnie mam sobie iść do kliniki leczenia niepłodności a nie od zwykłego ginekologa chcieć takie rzeczy. Czujecie? Co za burak nie lekarz 😡 płace z ten Luxmed 110 zł miesięcznie bo nie mam z firmy a nawet badań zwykłych nie chcą zlecić

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sophi,

    ja miałam to badanie ale tak za bardzo to nie umiem zinterpretować wyników. W tym pierwszym wyniku mam tylko pytanie czy wszystko dobrze podałaś bo wychodzi że jest w normie wynik - chyba że w normach zamiast 25,5 powinno być 2,5 albo przy wyniku w innym miejscu powinien być przecinek? Ja mam na swoim wyniku norme do 2,5 właśnie. Nie wiem czy na to CD4/CD8 to właśnie szczepień limfocytami się nie zaleca ale nie wiem dokładnie, nie chcę wprowadzić Cię w błąd także chyba lepiej poczekać na wizytę. A u kogo masz? Tydzień szybko zleci :) Też mam za tydzień wizytę ale nie przesyłają wcześniej wyników badań, może właśnie dlatego że samemu cieżko to zinterpretować i tylko można sie zestresować czytając w internecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 14:39

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    A ja bym chciała się pożalić, miałam dziś teleporade ginekologiczna z Luxmedu, chciałam dostać skierowanie na jakieś badania z krwi chociażby morfologię, tsh, prolaktyne to wiecie co usłyszałam od ginekologa? ze to nic nie wniesie i ze generalnie mam sobie iść do kliniki leczenia niepłodności a nie od zwykłego ginekologa chcieć takie rzeczy. Czujecie? Co za burak nie lekarz 😡 płace z ten Luxmed 110 zł miesięcznie bo nie mam z firmy a nawet badań zwykłych nie chcą zlecić
    No to faktycznie burak :/ Jak nic nie wniesie jak TSH i prolaktyna są bardzo ważne. Może spróbuj do innego lekarza stamtąd się zapisać?

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Oo Gambit super! Oglądałam i polecam! 😄
    U mnie święto minęło na dokończeniu sezonu " Życie bez pozwolenia" 🥰 też polecam jak ktoś lubi bardziej kryminał i intrygi.

    Widzę, że wy tu dziewczyny bardziej ogarnięte w tym wszystkim.. Jak byście zerknęły: bo mam wynik, a wizyta za tydzień i się zastanawiam czy to źle 🤔
    TEST IMK limfocytów wszystko w normie poza tymi dwoma:
    1) Stosunek CD4/CD8: 2,67 (norma 0,8 - 25,5)
    2) %CD3 + CD8 + (limfocyty cytotoksyczne): 18,3 (norma 19,0 - 38,9)

    Na mój oko będzie steryd, bo jest za wysoki stosunek CD4/CD8 - powinno być 1,0-2,0.
    NK 18% też za wysokie, więc pewnie intralipid do tego.

    Ja jestem po 4 cyklach z intrapilidem.
    Sterydów nie miałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Hej Sophi,

    ja miałam to badanie ale tak za bardzo to nie umiem zinterpretować wyników. W tym pierwszym wyniku mam tylko pytanie czy wszystko dobrze podałaś bo wychodzi że jest w normie wynik - chyba że w normach zamiast 25,5 powinno być 2,5 albo przy wyniku w innym miejscu powinien być przecinek? Ja mam na swoim wyniku norme do 2,5 właśnie. Nie wiem czy na to CD4/CD8 to właśnie szczepień limfocytami się nie zaleca ale nie wiem dokładnie, nie chcę wprowadzić Cię w błąd także chyba lepiej poczekać na wizytę. A u kogo masz? Tydzień szybko zleci :) Też mam za tydzień wizytę ale nie przesyłają wcześniej wyników badań, może właśnie dlatego że samemu cieżko to zinterpretować i tylko można sie zestresować czytając w internecie.

    U Paśnika?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    A ja bym chciała się pożalić, miałam dziś teleporade ginekologiczna z Luxmedu, chciałam dostać skierowanie na jakieś badania z krwi chociażby morfologię, tsh, prolaktyne to wiecie co usłyszałam od ginekologa? ze to nic nie wniesie i ze generalnie mam sobie iść do kliniki leczenia niepłodności a nie od zwykłego ginekologa chcieć takie rzeczy. Czujecie? Co za burak nie lekarz 😡 płace z ten Luxmed 110 zł miesięcznie bo nie mam z firmy a nawet badań zwykłych nie chcą zlecić

    Przykre to, ale mnie to nie dziwi. Od 1,5 roku na NFZ miałam TYLKO HSG, na które sama się umówiłam - kazałam mojej gin wystawić mi tylko skierowanie.

    Teraz będę mieć Histero na NFZ, co mnie cieszy.

    A tak wszelkie badania hormonalne, badania genetyczne, krzywe, badania immunologiczne - za wszystko płaciłam sama i poszło lekko 4 tysiące.

    A w poniedziałek jadę zostawić 600zł za kariotypy 🤷‍♀️

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    No to faktycznie burak :/ Jak nic nie wniesie jak TSH i prolaktyna są bardzo ważne. Może spróbuj do innego lekarza stamtąd się zapisać?

    No dokładnie ja to wiem, Wy to wiecie ale lekarz nie 🤦‍♀️

    Zrobie jeszcze jedno podejście do jakiegoś innego lekarza a jak znów mnie odeślą to im napisze taką opinie że się kopytami nakryją

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Hej Sophi,

    ja miałam to badanie ale tak za bardzo to nie umiem zinterpretować wyników. W tym pierwszym wyniku mam tylko pytanie czy wszystko dobrze podałaś bo wychodzi że jest w normie wynik - chyba że w normach zamiast 25,5 powinno być 2,5 albo przy wyniku w innym miejscu powinien być przecinek? Ja mam na swoim wyniku norme do 2,5 właśnie. Nie wiem czy na to CD4/CD8 to właśnie szczepień limfocytami się nie zaleca ale nie wiem dokładnie, nie chcę wprowadzić Cię w błąd także chyba lepiej poczekać na wizytę. A u kogo masz? Tydzień szybko zleci :) Też mam za tydzień wizytę ale nie przesyłają wcześniej wyników badań, może właśnie dlatego że samemu cieżko to zinterpretować i tylko można sie zestresować czytając w internecie.

    Dziękuję beliver. No tak 🙈 miało być w normie do 2,5 czyli mam lekko podwyższone i nie wiem czy to już coś znaczy czy się nie przejmować. Wizytę mam u ginekologa narazie, a w grudniu dopiero pierwsza wizyta u immunologa. Na dodatek wkurzam się bo miał być dziś wynik CBA i nic 😠

  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    U Paśnika?
    Nie u prof. Malinowskiego w Gynemed, to tuz obok APC

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Dziękuję beliver. No tak 🙈 miało być w normie do 2,5 czyli mam lekko podwyższone i nie wiem czy to już coś znaczy czy się nie przejmować. Wizytę mam u ginekologa narazie, a w grudniu dopiero pierwsza wizyta u immunologa. Na dodatek wkurzam się bo miał być dziś wynik CBA i nic 😠
    A to ginekolog Ci zlecal te badania czy immunolog? Tak czy inaczej nawet ginekolog powinien cos wiecej z nich wyczytać

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Dziękuję beliver. No tak 🙈 miało być w normie do 2,5 czyli mam lekko podwyższone i nie wiem czy to już coś znaczy czy się nie przejmować. Wizytę mam u ginekologa narazie, a w grudniu dopiero pierwsza wizyta u immunologa. Na dodatek wkurzam się bo miał być dziś wynik CBA i nic 😠

    Masz w ogóle podwyższone. Normy dla ludzi ogólnie są inne niż dla staraczek.

    Jak pisałam wyżej 1,0-2,0. To jest potwierdzona informacja od Paśnika.

    Jeśli CBA w APC robiłaś to w tym tygodniu w ogóle nie pracowali, bo mają zachorowania i kwarantanny. Jeśli robiłaś w labo, gdzie ono z wysyła do APC to tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 16:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Nie u prof. Malinowskiego w Gynemed, to tuz obok APC

    Wg mojej wiedzy na ten stosunek steryd.

    Szczepienia to na cytokiny czy allo tak bardziej się zleca.

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 12 listopada 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Przykre to, ale mnie to nie dziwi. Od 1,5 roku na NFZ miałam TYLKO HSG, na które sama się umówiłam - kazałam mojej gin wystawić mi tylko skierowanie.

    Teraz będę mieć Histero na NFZ, co mnie cieszy.

    A tak wszelkie badania hormonalne, badania genetyczne, krzywe, badania immunologiczne - za wszystko płaciłam sama i poszło lekko 4 tysiące.

    A w poniedziałek jadę zostawić 600zł za kariotypy 🤷‍♀️
    Noo, przykre to jest, że tyle kasy musimy zostawić żeby w ogóle dojść do tego co nam jest 😔 a gdzie leczenie... ja nie liczyłam kwot z ostatnich 4 lat by się nie przerazić, ale od września zaczęłam sobie pisać z ciekawości i już jest 2 500zł 😒
    A CBA robiłam w Katowicach w klinice właśnie i nie wiem gdzie wysyłali, ale myślę że nie aż do Łodzi. A co do tego leczenia to długo trwa taka kuracja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 21:30

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 12 listopada 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    A to ginekolog Ci zlecal te badania czy immunolog? Tak czy inaczej nawet ginekolog powinien cos wiecej z nich wyczytać
    Ginekolog z kliniki mi kazała zrobić te wyniki z racji, że tyle lat starań i nic. I jeszcze jak zobaczyła wynik KIR to zleciła to badanie bo nie mam tych wszystkich implantacyjnych 😏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Noo, przykre to jest, że tyle kasy musimy zostawić żeby w ogóle dojść do tego co nam jest 😔 a gdzie leczenie... ja nie liczyłam kwot z ostatnich 4 lat by się nie przerazić, ale od września zaczęłam sobie pisać z ciekawości i już jest 2 500zł 😒

    Ja nie liczyłam, może nawet ta kwota jest wyższa. Ale taki mamy właśnie pożytek z NFZ, że żaden.

  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 12 listopada 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno nic nie pisałam ..
    W międzyczasie @ , brak smaku i zapachu i negatywny wynik na covid - dziwne ale ok. Obecnie już 11 dc, 2 cs. I nadal brak smaku i zapachu - wkurza mnie już to .. 😔 Ogolnie jeśli chodzi o staranie to trochę wyluzowalam bo za bardzo świrowałam. Bardziej skupiam się na przyjemnościach ;) w końcu można bez żadnych zabezpieczeń 🤪
    Teraz tak na luzie i myślę że popełniłam trochę błędów podczas poprzedniego cyklu .
    Teraz zaopatrzona jestem w testy owulacyjne. Jeśli chodzi o mierzenie temperatury to jakoś nie moge tego rano ogarnąć .. albo zapominam albo mi się nie chce sięgnąć 😉
    Mam też kubeczek menstruacyjny ale jakiś boje się go zastosować .. może się uda.. albo muszę kupić mniejszy rozmiar bo źle chyba dobrałam go.
    Co do serialu Gambit Królowej też wczoraj skończyliśmy, mega serial choć nie umiem grać w szachy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 21:52

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie kubeczki menstruacyjne działają tylko na podświadomość. Nie wstawać od razu po, poleżeć parę minut i wystarczy.

    2cs - kiedy to było 😁 ja mam 22cs 🙃

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 13 listopada 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87
    Rzeczywiście dziwne z tym testem jak masz takie objawy 🤔 😄 oby szybko ci przeszły.
    Ja tez kupiłam kubeczek rozm S i miałam do niego 2 podejścia i na tym się skończyło. Przy ściąganiu się zawsze gdzieś uszczypne i narazie zostawiłam go na potem😆

    Co oznacza skrót CS ??🧐

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ