X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Straraczki rocznik 87' - pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 25 października 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cisza przed... no właśnie czekam na to przed czym... Odczucia 50/50 - w środę planowany dzień @ ale może chociaż raz by ten plan mógł nie wypalić...

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 25 października 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Dziewczyny, wątek przymiera. Co u Was? Jakieś postępy?
    Hej ☺️
    Ja czytam dużo wątków dużo pamiętników na ovu i to chyba nie jest dla mnie dobre bo zaczynam fiksować ... A to dopiero 1 cykl starań 🤦
    Zamecze się podejrzeniami czy mi coś nie dolega... I czy zajde w ciążę.. Chyba przestanę czytać bo oszaleje..
    Dziś 20 dc .. za 8 dni planowana @. Zobaczymy .. ale nie liczę na "złoty strzał" choć działaliśmy trochę 😉
    A co u Was dziewczyny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 21:28

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 26 października 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahha, nie ma co czytać :D jesteś dopiero w pierwszym cyklu, więc to już w ogóle :)
    U mnie nadal przymusowa przerwa. Zastanawiam się czy nie wystartować w kolejnym cyklu🤔😄

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 28 października 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Hahahha, nie ma co czytać :D jesteś dopiero w pierwszym cyklu, więc to już w ogóle :)
    U mnie nadal przymusowa przerwa. Zastanawiam się czy nie wystartować w kolejnym cyklu🤔😄
    Staetuj jak NAJWCZEŚNIEJ ;) a cóż to za przerwa ? O ile mogę wiedzieć .

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 2 listopada 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mi dziś się zaczeła @ więc 2 cs przede mną.
    A dodatkowo straciłam węch i smak.. także witaj korono ! 😭
    Byłam na teście zobaczymy...
    Może to i dobrze ...już będę mieć to z głowy.

    Swoją drogą od którego dnia zaczynacie mierzyć temperaturę od momentu miesiączki ? Czy po ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2020, 20:19

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 2 listopada 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Koleżanki! Ja też rocznik 87 i starania od 4 lat bez jakichkolwiek powodzeń. Myślałam, że naprotechnologia wystarczy.. lecz problem okazał się o wiele większy. Jestem w trakcie dokładniejszych badań. Prawdopodobnie immunologia.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 3 listopada 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 wrote:
    Staetuj jak NAJWCZEŚNIEJ ;) a cóż to za przerwa ? O ile mogę wiedzieć .
    Monika87, jestem po usunięciu jajowodu, ale wcześniej podano mi dwie dawki metotreksatu (dożylnie). Lek mógłby uszkodzić płód, dlatego się wahałam czy zaczynać już czy dać sobie jeszcze miesiąc (są różne opinie). Jednak spasowałam i zaczynam od następnego cyklu.

    Monika87 lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 3 listopada 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika87 wrote:
    Cześć dziewczyny, mi dziś się zaczeła @ więc 2 cs przede mną.
    A dodatkowo straciłam węch i smak.. także witaj korono ! 😭
    Byłam na teście zobaczymy...
    Może to i dobrze ...już będę mieć to z głowy.

    Swoją drogą od którego dnia zaczynacie mierzyć temperaturę od momentu miesiączki ? Czy po ?
    Trzymam kciuki, chociaż pewnie każdy z nas to przejdzie, to może lepiej jak najszybciej.
    Ja jeszcze nigdy nie mierzyłam. Przymierzam się dopiero do kupna termometru

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 3 listopada 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Witajcie Koleżanki! Ja też rocznik 87 i starania od 4 lat bez jakichkolwiek powodzeń. Myślałam, że naprotechnologia wystarczy.. lecz problem okazał się o wiele większy. Jestem w trakcie dokładniejszych badań. Prawdopodobnie immunologia.
    Hej Sophi, a jakie badania robiłaś?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 3 listopada 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnie, które wyszły nie ciekawie to KIR brak 5 które podobno odpowiedzialne są za implantację zarodka, IMK, PCT i jeszcze CBA- ale czekam jeszcze na wynik.
    Zobaczę po wizycie czy jeszcze trzeba będzie coś zbadać. Pani doktor wspominała o leczeniu immunosupresją i obawiam się strasznie tego, zważając na to co się teraz dzieje 😔 miałyście takie leczenie?

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 3 listopada 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Ostatnie, które wyszły nie ciekawie to KIR brak 5 które podobno odpowiedzialne są za implantację zarodka, IMK, PCT i jeszcze CBA- ale czekam jeszcze na wynik.
    Zobaczę po wizycie czy jeszcze trzeba będzie coś zbadać. Pani doktor wspominała o leczeniu immunosupresją i obawiam się strasznie tego, zważając na to co się teraz dzieje 😔 miałyście takie leczenie?
    A skąd jesteś i u kogo się leczysz pod katem immunologii?
    Ja nie robiłam jeszcze badań pod tym kątem. Sama mam chorobę autoimmunologiczną. Na lekach immunosupresyjnych jestem od kilku lat i od kilku miesięcy na małej dawce sterydu. Domyślam się, ze pod kątem ciąży to są pewnie większe dawki, ale krócej się bierze. Na forum jest wątek o Immunologii, jakby co.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 3 listopada 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cały czas czekam na wynik pewnie okaże się w najbliższych dniach czy spędzę więcej czasu w domu z mężem ;) Janinka jeśli chodzi o Twoją sytuacje to lepiej dmuchać na zimne. Lepiej poczekać zdecydowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2020, 19:31

    thgfyx8dsqgcpg35.png
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 4 listopada 2020, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka jestem z woj śląskiego. Jak narazie przeszłam od naprotechnologa do kliniki w Katowicach. U immunologa jeszcze się nie leczę bo to wszystko świeża sprawa. Ale jak się naczytałam to od razu zapisałam się do dr Paśnika i mam termin na grudzień, więc zobaczymy jak to będzie. Narazie zbieram siły na dalsze leczenie bo od września nie biorę stymulacji, zastrzyków itp bo jak się okazuje nie miało to sensu 😔 jak by tego było mało to mam jeszcze endometrioze, tarczycę, hiperprolaktynemie...
    A wy skąd jesteście dziewczyny? 🙂

  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 4 listopada 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi a jak ocenisz swoją "przygodę" z napro? zastanawiam się czy nie pójść jednocześnie w tą stronę

    U mnie październik skończył się wredną @ i rozpoczęciem 22 cyklu starań - bardzo przeżyłam cień na teście i dosłownie poczułam, że mogę być w ciąży... niestety... (ale ta chwila nadziei była wspaniała)

    Aktualnie łykami witaminy z HealtLabs, grzeję się po owulacji i łykam ananaska. I od ostatniego cyklu "współpracuję" z św. Dominikiem ;)



    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 4 listopada 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Janinka jestem z woj śląskiego. Jak narazie przeszłam od naprotechnologa do kliniki w Katowicach. U immunologa jeszcze się nie leczę bo to wszystko świeża sprawa. Ale jak się naczytałam to od razu zapisałam się do dr Paśnika i mam termin na grudzień, więc zobaczymy jak to będzie. Narazie zbieram siły na dalsze leczenie bo od września nie biorę stymulacji, zastrzyków itp bo jak się okazuje nie miało to sensu 😔 jak by tego było mało to mam jeszcze endometrioze, tarczycę, hiperprolaktynemie...
    A wy skąd jesteście dziewczyny? 🙂
    Sophi, ja jestem z wielkopolskiego. Tak się waham, co robić. O poprzednią ciążę starałam się 14mc - nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy, wszystkie badania były Ok. I ostatecznie zaszłam w ciążę pozamaciczną, więc tez się zastanawiam nad immunologią i jakoś nie mogę się jeszcze przekonać 🤔

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 6 listopada 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśik wrote:
    Sophi a jak ocenisz swoją "przygodę" z napro? zastanawiam się czy nie pójść jednocześnie w tą stronę]...
    Wybaczcie że tak długo mnie nie było.
    Hmm...
    Ogólnie jestem zadowolona z napro. Jest to indywidualne, powiedziała bym holistyczne podejście do pacjentki i jej przypadku. Lekarz napro do jakiego trafiłam to naprawdę osoba anioł z powołania.. zawsze na wizycie miał czas i wizyty nigdy nie były expresowe. Powiedzmy że wyprowadził mnie na dobrą strone. Lecz niestety napro wyklucza pewne badania.. tego nie przewidzisz w czym jest problem. Ja zaczęłam od tego i okazuje się że problem tkwi głębiej więc przeszłam do kliniki niepłodności. Jeśli chodzi o ciebie to możesz próbować jednocześnie. Napewno nie zaszkodzi a nauczysz się wiele o swoim cyklu.

  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 6 listopada 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Sophi, ja jestem z wielkopolskiego. Tak się waham, co robić. O poprzednią ciążę starałam się 14mc - nie stwierdzono żadnych odchyleń od normy, wszystkie badania były Ok. I ostatecznie zaszłam w ciążę pozamaciczną, więc tez się zastanawiam nad immunologią i jakoś nie mogę się jeszcze przekonać 🤔

    Janinka ja bym napewno próbowała wszystkich opcji.. może to akurat ta immunologia. Im prędzej się dowiesz to prędzej będziesz działać i upragnione efekty też nadejdą szybciej.
    Czego się obawiasz???

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 6 listopada 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    Janinka ja bym napewno próbowała wszystkich opcji.. może to akurat ta immunologia. Im prędzej się dowiesz to prędzej będziesz działać i upragnione efekty też nadejdą szybciej.
    Czego się obawiasz???
    Pewnie w końcu spróbuje, wiadomo. Na razie kończę przerwę i w grudniu badam wszystko od nowa. Zobaczymy, jaki plan i czy w ogóle naturalnie będziemy próbować 🤔
    Ogólnie przerażają mnie te wlewy, szczepienia limfocytami męża, itp. Bez krytyki i oceniania, ale no, mam duże wątpliwości na razie.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Sophi Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 8 listopada 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Pewnie w końcu spróbuje, wiadomo. Na razie kończę przerwę i w grudniu badam wszystko od nowa. Zobaczymy, jaki plan i czy w ogóle naturalnie będziemy próbować 🤔
    Ogólnie przerażają mnie te wlewy, szczepienia limfocytami męża, itp. Bez krytyki i oceniania, ale no, mam duże wątpliwości na razie.

    W sumie mnie też przeraża. Narazie jestem jeszcze zielona w tym wszystkim. Poczytałam teraz trochę o tym leczeniu immuno i też nie wiem co o tym myśleć, ale już nie wiem co robić.. Ciekawe teraz czy te wizyty w ogóle będą czy znów trzeba będzie czekać nie wiadomo ile 🤔😭.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 9 listopada 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi wrote:
    W sumie mnie też przeraża. Narazie jestem jeszcze zielona w tym wszystkim. Poczytałam teraz trochę o tym leczeniu immuno i też nie wiem co o tym myśleć, ale już nie wiem co robić.. Ciekawe teraz czy te wizyty w ogóle będą czy znów trzeba będzie czekać nie wiadomo ile 🤔😭.
    Sophi - jaki plan działania u Ciebie?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ