X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • Niuśka Ekspertka
    Postów: 191 239

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u nas wszystko w porządku, krwiak się wchłania dzidzia rośnie , ma już prawie 5 cm 😁, a zdjęcia wam nie podeślę bo szalała i wyszły trochę zamazane😅. Umówiłam się już na prenatalne na 12.04 na 16.30 i następna wizytę mam 28.04 🥰

    agentka93, Longanimity, Kania_czubajka, Meeg, Sara30, Ogoorkowa, Kasio, Ancalime lubią tę wiadomość

    preg.png

    👱🏼‍♀️ 22
    🧑🏽23

    31.01⏸🤞🏼
    01.02 beta: 12.52 ❤
    03.02 beta:52.85🤯
    24 02 mamy ❤
    5.04 badania prenatalne 6.5 cm do Kochania 🥰
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3025 3997

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuśka super, już się zaczynałam martwić 🍀😄

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popatrzyłam na te wózki, o ktych pisała Maiora i ten Bebetto flavio wygląda naprawdę fajnie i ma dobre opinie. Może to jego właśnie szukam ? :D

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania_czubajka wrote:
    Popatrzyłam na te wózki, o ktych pisała Maiora i ten Bebetto flavio wygląda naprawdę fajnie i ma dobre opinie. Może to jego właśnie szukam ? :D
    Ja też babetto,dodałam do top listy razem z x lander, jeszcze dużo czasu ale fajnie już mieć jakieś typy🙂 także dzięki za polecjaki girls!

    age.png
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki ten x Lander cię interesuje? Obejrzę sobie go też :D

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania_czubajka wrote:
    A jaki ten x Lander cię interesuje? Obejrzę sobie go też :D
    X move, podobno SUV wśród wózków 😃

    age.png
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No patrzyłam na niego też, fajny fajny :D wiecie, ja dalej nie wiem czego ja szukam dokładnie 😅
    Dla mnie w sumie ważne jest to żebym nie musiała tak zadzierać do niego , z moimi 160 cm wzrostu , to też ma znaczenie nie ?

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wróciłam z zajęć i było super ❤️ dziś miałyśmy o psychicznym przygotowaniu do porodu, o strachu itd ❤️ JESTEM ZACHWYCONA ❤️

    Longanimity, RiverS, Sara30, Niuśka, Ogoorkowa, agentka93, Kasio, Meeg, Ancalime lubią tę wiadomość

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5421 5647

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maiora super 😍

    Ja biorę pod uwagę X-landera X-pulse. To taka wersja pośrednia między terenowym x-move a miejskim x-cite.
    U mnie kluczowy będzie gabaryt po złożeniu wózka i waga bo wystarczy, że Toli wózek zajmuje cały bagażnik w vanie 😱

    Niuśka super wiadomości :)

    Kania ja mam 163 cm wzrostu i ze wszystkich wózków jakie miałam przy dzieciach jedynym, który dla mnie był za wysoki to bodajże riko (wózek z gondolą typu mydelniczka 😅). Na zdjęciach zgrabny ale to okropna kobyła.

    I jeszcze mam taką refleksje dotyczącą fotelików. Dla starszych dzieciaków miałam cybex aton a dla Toli maxi Cosi i.... Cybex aton moim zdaniem jest bardzo niepraktyczny dla dzieci - pulpetów 😅 moi starsi oboje urodzili się 4,2 kg i szybko przybierali. Emil mając 3 miesiące ważył 8 kg i ten fotelik bardzo szybko zrobił się zwyczajnie ciasny. W porównaniu do maxi Cosi jest okrutnie wąski i co najgorsze, nie można tego regulować wyjmując np wkładkę. Koniec końców, gdy miał chyba 6-7 miesięcy i ważył 10 kg (i oczywiście usiadł samodzielnie) musieliśmy kupić fotel 0-18 kg bo zwyczajnie się nie mieścił w cybexie 🤯 Tola jeździła w maxi Cosi dobre 15 miesięcy

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądam te wózki i kurde.. sama jeszcze nie wiem czego szukam 🫣 niby lubię spacery po mieście, mamy wszędzie chodniki, parki... ale z drugiej strony przy nowym mieszkaniu mamy bliżej las niż park... pytanie, czy to będzie nowa ulubiona miejscówka na spacery ? Nie wiem 😵‍💫 no i dla mnie ważny wysoki wozek, bo mam 174 i całe życie wszędzie się garbie, nienawidzę tych blatów kuchennych takich niskich, albo luster, w których ucina mi czoło 🤣

    Maiora, opowiedz coś więcej :D kurcze, ja chyba wolałabym taka szkole jak skończę z pracą dopiero 🤔

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5421 5647

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa mi się zdaje, że wzrost w wózkach nie jest jakiś tam mega ważny, a jedynie możliwość i zakres regulacji rączki. Moja siostra ma 174 (jej mąż 2m) i mają bugaboo, który jest bardzo niskim wózkiem i sobie chwalą :)

    Ja mieszkam na wsi ale mamy równe chodniki i też raczej nie spaceruje po wertepach ale już często jadąc do jakiegoś zoo czy nad wodę z wózkiem typowo miejskim jest problem.

    Mysle, że warto podjechać do sklepu, pooglądać i pomacac :) bo zdjęcie w internecie nie oddaje często rzeczywistości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2023, 18:38

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Oglądam te wózki i kurde.. sama jeszcze nie wiem czego szukam 🫣 niby lubię spacery po mieście, mamy wszędzie chodniki, parki... ale z drugiej strony przy nowym mieszkaniu mamy bliżej las niż park... pytanie, czy to będzie nowa ulubiona miejscówka na spacery ? Nie wiem 😵‍💫 no i dla mnie ważny wysoki wozek, bo mam 174 i całe życie wszędzie się garbie, nienawidzę tych blatów kuchennych takich niskich, albo luster, w których ucina mi czoło 🤣

    Maiora, opowiedz coś więcej :D kurcze, ja chyba wolałabym taka szkole jak skończę z pracą dopiero 🤔

    Co do pracy to zajecia są w soboty trwają 3h. Są też dziewczyny które pracują jeszcze.
    Całą tą szkołę otworzyła dziewczyna która jest Doulą i kończy teraz położnictwo a dodatkowo na każde zajęcia przychodzi specjalista. Doradca laktacyjny, fizjoterapeuta uroginekologiczny itd itp. Dziś bardzo dużo rozmawiałyśmy o tym co czujemy, jak się czujemy w ciąży, czego się boimy, jak sobie wyobrażamy poród. Czy chcemy poród naturalny czy cesarkę. Czy bedziemy w stanie pogodzić się z tym jeśli poród naturalny zakończy się cesarką itd. Po co właściwie ten ból w trakcie porodu i jak możemy go przekuć w coś motywującego. Powiem wam szczerze że dziś zrozumiałam na tych zajęciach że ja nie boję się porodu jako takiego, nie boję się bólu najbardziej boję się tego że będę rodzić sama. Fajne też jest to że będą zajęcia m. in. O tym jak sobie radzić po cesarce jak o siebie zadbać, jak wygląda połóg itd. Jak to dziś powiedziała ta dziewczyna która to prowadzi bez słodzenia sama prawda żebyśmy mogły się dobrze przygotować na to co nas czeka

    Ogoorkowa, Ancalime lubią tę wiadomość

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, wędliny uwędzone na święta ,burgery petarda a tyle kielonów za moje zdrowie co poszło to ta ciąża musi być wzrorowa 😅
    Byla też koleżanka która rodzi w czerwcu to się wymieniałyśmy doświadczęniami i opowiedziałyśmy sobie nasze przypadłości i niewygody ciążowe 😃 i ona potwierdza że jak tylko weszła w 2 trymestrze to czuła się rewelacyjnie, tego się trzymam 😃

    Maiora, Niuśka, Ancalime, Sara30, RiverS, agentka93, Ogoorkowa, Kasio lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5421 5647

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg no to super dzień 😍 wszyscy napewno cieszą się Waszym szczęściem ❤️

    Maiora ja myślę, że bardzo często wszyscy dookoła skupiają się na porodzie a potem na dziecku zapominając, że jest jeszcze połóg.
    Dla jednej z Nas będzie on super lekki, dla innej będzie masakrą. O nim też należy pamiętać.
    Super, że chodzisz na takie zajęcia :)
    Ja im więcej myślę o porodzie tym bardziej nie wiem co mam robić :/

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Meeg no to super dzień 😍 wszyscy napewno cieszą się Waszym szczęściem ❤️

    Maiora ja myślę, że bardzo często wszyscy dookoła skupiają się na porodzie a potem na dziecku zapominając, że jest jeszcze połóg.
    Dla jednej z Nas będzie on super lekki, dla innej będzie masakrą. O nim też należy pamiętać.
    Super, że chodzisz na takie zajęcia :)
    Ja im więcej myślę o porodzie tym bardziej nie wiem co mam robić :/
    Ja po dzisiejszych zajęciach stwierdzam że każda z nas nie ważne czy rodziła czy nie wyniosłaby coś wartościowego z tych zajęć dla siebie. Są też dziewczyny u których to druga ciąża a np pierwsza była traumą. Będę polecać każdemu naprawdę :)

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pomyślę ,popatrzę czy tu u nas gdzieś są takie szkoły czy zajęcia :) może to być naprawdę rozwijające.

    Jak weekend wam mija? Ja powiem wam, ze mamy taką pogodę, że z wczorajszych moich planów nici, nawet nie poszłam na ten dwór oglądać moich roślin 😅 cały czas deszcz, zimno strasznie. Nie zachęca pogoda niestety, a mam rozsadę pomidorów do zrobienia.

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Maiora Autorytet
    Postów: 838 995

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 co tu taka cisza ❤️ Śpicie jeszcze? 😁😁😁
    Ja dziś od rana ogarniam mieszkanie. Piorę pościel itd 🙂 Słomiany zapale przybywaj!
    A wam jak mija dzień?
    Miłego dnia!

    👩 30l.👦 33l.

    Razem od 2012
    Ślub 2019

    age.png

    Kochamy Cię Synku❤️🙏
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, które robią te kocyki piękne! Powiedzcie mi, od czego mam zacząć, jak chciałabym do wrzesnia zrobić kocyk dla dziecka :D jakie tutoriale, jakie włóczki, co kupić ,co robić? 😅

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5421 5647

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania jeśli nigdy nie robiłaś a chcesz zrobić kocyk to ja bym Ci proponowała zacząć od drutów (wystarczy, że opanujesz tylko oczka prawe i lewe i już możesz stworzyć coś fajnego. Na szydełku jest jednak dużo więcej rodzajów oczek) i grubszej włóczki aby robótka szybko przyrastała :)
    Dla maluchów najlepsze będą naturalne włókna. My z longanimity postawilyśmy na 100% merynosa aby kocyk nie gryzł, miał dobrą termoregulację, nie uczulał. Popatrz na włóczki drops extra fine, drops big merino. Za cieńsze bym się nie zabierała na początek :) jak wybierzesz włóczkę to do nich dobiera się rozmiar drutów. I proponuje koniecznie druty na żyłce jeśli chcesz robić kocyk :)
    Jeśli chodzi o tutoriale to YpuTube jest skarbnicą samouczków :)

    U nas lenistwo dziś. Na 14 chcemy zabrać dzieci do kina ale właśnie ze starym się przepychamy kto ma jechać bo ani mi ani jemu się nie chce 😅 a ktoś z Tolą zostać musi

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę nad tym pomyśleć i może spróbować ;)

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ