X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    aaa mam dużo kremowego śluzu ....:O

    kurcze i swędzenie od jakiś dwóch dni ale na zewnątrz wrrrr...oby to nie był objaw jakiegoś tfu grzybka ,a tak dbam o higienę a może za bardzo nawet...tz. śluz mam dłużej...albo to jakieś podrażnienie...hymmm

    ja czytalam, ze przesadna higiena intymna moze byc przyczyna grzybka, bo moze zaburzyc flore bakteryjna i wtedy latwo o takie rzeczy, tak jak i brak higieny, antybiotyki czy zbyt obcisle ubrania

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • agaciaz Przyjaciółka
    Postów: 61 55

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    u mnie chyba już po styczniu :(

    Dlaczego?

    20121212580114.png
    lcvo2ph.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    maja2024 wrote:
    Hej dziewczyny:) Ja dzisiaj z takim bólem pleców walczę, masakra jakaś:) Nawet z obiadem miałam problem:) To pewnie uroki jutrzejszej @ ehh mam takie pytanie czy któraś dawała swojemu mężczyźnie jakieś leki polepszające jakość nasienia???

    Mój bierze sproszkowany korzeń macy, bardzo dobrze wpływa na płodność jak i libido u kobiet i mężczyzn (poprawia jakość i ilość nasienia,dodatkowo reguluje hormony płciowe,szczególnie kobiece :)

    Dziękuję Samira a na ruchliwość też pomaga i gdzie to można zakupić?

    samira lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś termin @ ale się denerwuję masakra jakaś. Na razie się nie pojawiła i oby tak zostało kolejnych 9 miesięcy. Mój M chce testować a ja się boję tak to zawsze jeszcze mam nadzieję a jak testować będę to może się okazać, że znowu się nie udało. Zwariuję zaraz przez to wszystko a jeszcze się nie wyspałam bo chyba ze 3 razy do toalety wstać musiałam a później myślenie mi się włączało eh. Gosia jak się pojawisz to napisz co u Ciebie wykresik ładny czekam na info.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2013, 09:00

    samira lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    vivien wrote:
    Hej dziewczyny jak sie czuejecie?Samira jak tam przeczucia na nastepny tydzien z testowaniem?
    ja nie mam zbyt dobrego przeczucia...
    dwa dni temu temperatura mi spadla z 37 na 36,8 ;(
    dzis rano znowu wzrosla do 37,15 ach jakos strasznie nerwowa i placzliwa jestem ;(

    vivien -zaczyna się włączać myślenie choć dziś troszkę zakłócone bo jak wyżej pisałam kumpela z innego forum rodzi bliźnięta ale i nie dało rady i będzie cesarka zaraz ,a przeczuć żadnych ,serce mówi może się udało rozum boi rozczarowania,ja kiedyś słyszałam ze w ciąży wzrasta ogólna tempka ciała a nie tylko w pochwie (a le to nie jest regułom ) każda kobieta jest inna i wcale w ciąży nie musi być wysoka tempka...a kiedy masz termin @ i udostępnij miniaturkę w sygnaturze to lukniemy ...

    bliznieta ach... podwojne szczescie,Mozna bylo by pomyslec ze ktos chcial jej wynagrodzic poronienie i teraz dwojeczka na raz ;)

    Dzisiaj znowu spadek temperatury na 36.89.. no nic poczekam jeszcze 4 dni i testuje jak mnie okres nie uprzedzi..

    Spojzcie prosze na wykres?Co o nim myslicie?Niestety zaczelam troche pozno bo termometr kupilam po swietach ;( i to moj pierwszy okres po poronieniu..

    763877eb8f06fcefc523591861da676a.png

    samira lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    może tak być... ale może być wiele różnych przyczyn... najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym, może zaleci zrobienie badań, usg

    ja też miałam podobnie... mój organizm nie do końca wrócił na swój tor po tabletkach antykoncepcyjnych, do tego wystarczyło dołożyć stres i gotowe...
    prolaktyna mi skoczyła... zaczęłam jeść orzechy (najlepsze migdały) brać wiesiołka (do owulacji), castagnusa, pić siemię i czerwone winko (w ff)jeden cykl i zauważyłam poprawę:)

    samira, agula, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Libra wrote:
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    o w połowie przyszłego tygodnia to ja mam owulacje :) , cykl 28 dniowy u mnie, okres już dawno odjechał ;D
    Jak "krótkie" masz cykle :)?

    24-25 dni

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Libra wrote:
    na razie dziewczęta, trzymajcie się, ja mykam, bo wzięłam na weekend dwa wielkie segregatory... także czas najwyższy zabrać się do roboty:)
    pozdrowionka

    libra i jak twoja robota :)?
    dałaś radę :)?

    częściowo:) dzisiaj ciąg dalszy:) ale tak mi się nie chce:(

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • rena Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    samira wrote:
    vivien wrote:
    Hej dziewczyny jak sie czuejecie?Samira jak tam przeczucia na nastepny tydzien z testowaniem?
    ja nie mam zbyt dobrego przeczucia...
    dwa dni temu temperatura mi spadla z 37 na 36,8 ;(
    dzis rano znowu wzrosla do 37,15 ach jakos strasznie nerwowa i placzliwa jestem ;(

    vivien -zaczyna się włączać myślenie choć dziś troszkę zakłócone bo jak wyżej pisałam kumpela z innego forum rodzi bliźnięta ale i nie dało rady i będzie cesarka zaraz ,a przeczuć żadnych ,serce mówi może się udało rozum boi rozczarowania,ja kiedyś słyszałam ze w ciąży wzrasta ogólna tempka ciała a nie tylko w pochwie (a le to nie jest regułom ) każda kobieta jest inna i wcale w ciąży nie musi być wysoka tempka...a kiedy masz termin @ i udostępnij miniaturkę w sygnaturze to lukniemy ...

    bliznieta ach... podwojne szczescie,Mozna bylo by pomyslec ze ktos chcial jej wynagrodzic poronienie i teraz dwojeczka na raz ;)

    Dzisiaj znowu spadek temperatury na 36.89.. no nic poczekam jeszcze 4 dni i testuje jak mnie okres nie uprzedzi..

    Spojzcie prosze na wykres?Co o nim myslicie?Niestety zaczelam troche pozno bo termometr kupilam po swietach ;( i to moj pierwszy okres po poronieniu..

    763877eb8f06fcefc523591861da676a.png

    Hej vivien, wydaje mi sie, ze Twoj spadek temp jeszcze o niczym nie przesadza - nadal utrzymuje sie na wysyokim poziomie. Trzymam kciuki, zeby tak sie utrzymalo...
    U juz widac w ktora strone idzie, i chyba nie bede miala szansy testowac w tym miesiacu :-(.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rena wrote:
    vivien wrote:
    samira wrote:
    vivien wrote:
    Hej dziewczyny jak sie czuejecie?Samira jak tam przeczucia na nastepny tydzien z testowaniem?
    ja nie mam zbyt dobrego przeczucia...
    dwa dni temu temperatura mi spadla z 37 na 36,8 ;(
    dzis rano znowu wzrosla do 37,15 ach jakos strasznie nerwowa i placzliwa jestem ;(

    vivien -zaczyna się włączać myślenie choć dziś troszkę zakłócone bo jak wyżej pisałam kumpela z innego forum rodzi bliźnięta ale i nie dało rady i będzie cesarka zaraz ,a przeczuć żadnych ,serce mówi może się udało rozum boi rozczarowania,ja kiedyś słyszałam ze w ciąży wzrasta ogólna tempka ciała a nie tylko w pochwie (a le to nie jest regułom ) każda kobieta jest inna i wcale w ciąży nie musi być wysoka tempka...a kiedy masz termin @ i udostępnij miniaturkę w sygnaturze to lukniemy ...

    bliznieta ach... podwojne szczescie,Mozna bylo by pomyslec ze ktos chcial jej wynagrodzic poronienie i teraz dwojeczka na raz ;)

    Dzisiaj znowu spadek temperatury na 36.89.. no nic poczekam jeszcze 4 dni i testuje jak mnie okres nie uprzedzi..

    Spojzcie prosze na wykres?Co o nim myslicie?Niestety zaczelam troche pozno bo termometr kupilam po swietach ;( i to moj pierwszy okres po poronieniu..

    763877eb8f06fcefc523591861da676a.png

    Hej vivien, wydaje mi sie, ze Twoj spadek temp jeszcze o niczym nie przesadza - nadal utrzymuje sie na wysyokim poziomie. Trzymam kciuki, zeby tak sie utrzymalo...
    U juz widac w ktora strone idzie, i chyba nie bede miala szansy testowac w tym miesiacu :-(.

    rena dzieki ale dopoki co nalezy uzbroic sie wcierpliwosc,Ty tak samo ;)
    @ jeszcze nie zawilatal a wiec jeszcze nic nie jest przesadzone ;)
    Trzymam za ciebie kciuki

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    samira wrote:
    maja2024 wrote:
    Hej dziewczyny:) Ja dzisiaj z takim bólem pleców walczę, masakra jakaś:) Nawet z obiadem miałam problem:) To pewnie uroki jutrzejszej @ ehh mam takie pytanie czy któraś dawała swojemu mężczyźnie jakieś leki polepszające jakość nasienia???

    Mój bierze sproszkowany korzeń macy, bardzo dobrze wpływa na płodność jak i libido u kobiet i mężczyzn (poprawia jakość i ilość nasienia,dodatkowo reguluje hormony płciowe,szczególnie kobiece :)

    Dziękuję Samira a na ruchliwość też pomaga i gdzie to można zakupić?

    pomaga ,ja kupiłam z Allegro bo jest taniej jak w typowej aptece masz linka

    http://allegro.pl/swanson-maca-100kaps-proces-pamieciowy-sport-i2915144715.html ja kupiłam ta i od tego sprzedawcy,ale ważne żeby zakupić 100kap, bo najbardziej się opłaca i" brać nie więcej jak 2szt dziennie "!!!!! ty tez możesz brać ,nie tylko twój men a działa na pewno bo jest maca dodawana do tych znanych suplementów poprawiających płodność :)

    a tu coś o niej ,jej właściwościach ,kiedyś to znalazłam lubię takie rzeczy czytać żeby wiedzieć co łykam :P

    MACA --- (Lepidium meyenni walp) jest małą rośliną bulwiastą pochodzącą z Andów Peruwiańskich. Jest daleko spokrewniona z dobrze znanym selerem.

    Od pradawnych czasów Maca rośnie w surowej dziczy płaskowyżu Andów wystawiona na działanie ekstremalnych warunków klimatycznych rozległego i wrogiego środowiska. W XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy przywieźli korzeń macy do Europy. W tamtym czasie był on uznawany za wartościowy do tego stopnia, iż używano go jako regularnego środka płatności w rozliczeniach z kolonialistami.
    Według oficjalnego raportu sporządzonego przez "Universidad Agraria La Molina" maca stanowi podstawę pożywienia w Peru.
    Peruwiańscy Indianie stosowali mace jako środek wzmacniający organizm, a dzięki cennym właściwościom odżywczym korzeń znajdował także zastosowanie w stanach osłabienia, wycieńczenia i niedożywienia organizmu, w czasie rekonwalescencji oraz w okresie wzrostu.
    Maca jest byliną, której część nadziemna - łodyga - liczy sobie kilkanaście centymetrów długości, ma 12-20 liści w kształcie muszli, a w porze kwitnienia małe, białe kwiatki. Część podziemna - bulwa o kształcie gruszkowatym, która jest użytkową częścią rośliny - ma średnicę od 2 do 8 centymetrów i osiąga długość do 18 cm. Każda z istniejących odmian tej rośliny wyróżnia się charakterystyczną barwą bulwy - od szarej, przypominającej kolor ziemniaka, poprzez białą, żółtą, biało-żółtą, biało-różową do biało-purpurowej i czerwonej. Po 6-7 miesiącach od wysiewu maca jest dojrzała do zbiorów.
    Świeże korzenie Macy (Lepidium meyenii walp) zawierają ok. 80% wody, podczas gdy w wysuszonych jest jeszcze ponad 10%. W pozostałej masie znajduje się 10%–13% białek, 25%–78% węglowodanów, 8,5% błonnika, ponad 2% tłuszczów. Zawierają też znaczną ilość niezbędnych aminokwasów, a żelaza i wapnia jest w nich więcej niż w ziemniakach. Spośród kwasów tłuszczowych w największej ilości znajduje się w korzeniach kwas linolenowy, palmitynowy i oleinowy. Są też obecne sterole (sitosterol, kampesterol, ergosterol, brassikasterol, 7,22-ergostadienol, witaminy i sole mineralne. Oprócz tego znaleziono też glukozynolaty (glikozydowe połączenia siarkowe) oraz biologicznie aktywne aromatyczne izotiocyjaniany (olejki gorczyczne), w tym izotiocyjanian p-metoksybenzylowy, poza tym leukoantocyjaniany, garbniki, saponiny, taniny, terpenoidy, steroidy.

    Spośród witamin obecnych w mace wymienić należy następujące:
    witamina A - ok. 0,07 mg/100 g,
    witamina B1 - ok. 0,15 mg/100 g,
    witamina B2
    witamina B6 - ok. 0,31 mg/100 g,
    witamina C - ok. 3,1 mg/100 g,
    witamina E

    Sole mineralne, jakie zawiera korzeń macy to:
    wapń - ok. 260 mg/100 g,
    żelazo - ok. 17 mg/100 g,
    miedź - ok. 6 mg/100 g,
    cynk - ok. 4 mg/100 g,
    mangan - ok. l mg/100 g,
    potas - ponad 2 g /100 g.

    Raport potwierdza, że maca może być spożywana w dowolnej ilości bez ryzyka skutków ubocznych. Szczególnie ludzie cierpiący z powodu stresu i wysiłku fizycznego (sport) odczują korzystne działanie korzenia macy. Środek poprawiający pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz środek energetyzujący, wspomagający budowę i wytrzymałość masy mięśniowej.

    Kronthaler, jeden z najsłynniejszych austriackich alpinistów zdobywca Nanga Parbat (8125 m), najdalej na zachód wysuniętego ośmiotysięcznika twierdzi: „by sprostać nadludzkim wymaganiom, a dokładniej - skłonić się do wysiłku, całkowicie polegałem na macy, którą regularnie przyjmowałem. Byłem zupełnie przekonany o jej skuteczności”.

    Właściwości:
    - wzmacnia organizm pod względem fizycznym, umysłowym i hormonalnym,
    - reguluje procesy hormonalne zarówno u kobiet jak u mężczyzn (poziom hormonów tarczycy, nadnerczy, przysadki, gonad),
    - używana jako afrodyzjak,
    - wskazana w wypadku anemii, problemach z bezpłodnością, niedożywieniu, problemach z nieregularnym miesiączkowaniem, ogólnym osłabieniu, menopauzie, oraz przy osteoporozie,
    - powoduje opóźnienie procesu starzenia się organizmu w tym procesu starzenia się skóry i wszystkich naszych organów i narządów,
    - poprawia czynność pracy mózgu, eliminuje zmęczenie umysłowe,
    - u kobiet w okresie karmienia pobudza produkcję mleka,
    - ma bardzo wysoki wskaźnik zawartości minerałów co jest niezbędne w codziennym odżywianiu,
    - jest niezbędnym uzupełnienie diety dla osób, których praca wymaga szczególnego wysiłku fizycznego bądź umysłowego. Na przykład: sportowcy, studenci itp.


    Maca może być polecana w okresie rekonwalescencji. Fenolokwasy i polifenole oraz flawonoidy wymiatają wolne rodniki i nadtlenki.
    Izotiocyjanianom są przypisywane właściwości redukowania zapadalności na nowotwór wątroby i piersi.
    Alkaloidy Macy, makamidy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe i fitosterole mają właściwości adaptogenne, immunostymulujące, przeciwmiażdżycowe i regulujące zaburzenia hormonalne (dotyczy hormonów sterydowych). Alkaloidy i makamidy Macy stymulują spermatogenezę i mogą poprawiać płodność u mężczyzn.
    Niemiecki biochemik, dr Walter Last w raporcie nt. preparatów roślinnych i suplementów żywnościowych przygotowanym na potrzeby australijskiego miesięcznika „New Dawn” sporo miejsca poświęcił mace. W publikacji tej stwierdza m.in.: „Do poprawy funkcjonowania i zrównoważenia układu endokrynologicznego w ogólności, a hormonów płciowych w szczególności, służy południwoamerykańska maca (Lepidum meyenii). Posiada ona znaczną przewagę nad innymi podobnie działającymi preparatami”.
    Stosowanie sproszkowanego korzenia Macy może być brane pod uwagę w łagodzeniu objawów depresyjnych okresu około menopauzalnego i stać się alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej.
    Maca może być stosowana jako preparat antydepresyjny oraz pobudzający gojenie się ran. O stosunkowo silnym działaniu bakteriostatycznym i fungistatycznym tej rośliny decyduje zawartość olejków gorczycznych




    maja2024, Eavonne lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale przede wszystkim reguluje gospodarkę hormonalną,poprawia libido u obu płci ,poprawia jakość i ilość nasienia,ruchliwość plemników ...

    maja2024 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    samira wrote:
    aaa mam dużo kremowego śluzu ....:O

    kurcze i swędzenie od jakiś dwóch dni ale na zewnątrz wrrrr...oby to nie był objaw jakiegoś tfu grzybka ,a tak dbam o higienę a może za bardzo nawet...tz. śluz mam dłużej...albo to jakieś podrażnienie...hymmm

    ja czytalam, ze przesadna higiena intymna moze byc przyczyna grzybka, bo moze zaburzyc flore bakteryjna i wtedy latwo o takie rzeczy, tak jak i brak higieny, antybiotyki czy zbyt obcisle ubrania

    już mnie oświeciło od czego to :od Antybiotyku_augumentin biorę ha ,a przypomniało mi się bo syn kiedyś go zażywał i po paru dniach miał biały swędzący nalot w wiadomym miejscu i po crotlimazoleu przeszło ....
    to jest taka substancja jak w dumox+jakiś kwas który ma wspomagać działanie
    i to od tego...bo jak miałam sam dumox kiedyś to nic mi nie było po nim...

    agula, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję
    Samira na pewno zakupię:) Skoro może pomóc:) @ nadal nie widać:) ale czuję że już za rogiem się czai wredota.

    samira lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    samira wrote:
    vivien wrote:
    Hej dziewczyny jak sie czuejecie?Samira jak tam przeczucia na nastepny tydzien z testowaniem?
    ja nie mam zbyt dobrego przeczucia...
    dwa dni temu temperatura mi spadla z 37 na 36,8 ;(
    dzis rano znowu wzrosla do 37,15 ach jakos strasznie nerwowa i placzliwa jestem ;(

    vivien -zaczyna się włączać myślenie choć dziś troszkę zakłócone bo jak wyżej pisałam kumpela z innego forum rodzi bliźnięta ale i nie dało rady i będzie cesarka zaraz ,a przeczuć żadnych ,serce mówi może się udało rozum boi rozczarowania,ja kiedyś słyszałam ze w ciąży wzrasta ogólna tempka ciała a nie tylko w pochwie (a le to nie jest regułom ) każda kobieta jest inna i wcale w ciąży nie musi być wysoka tempka...a kiedy masz termin @ i udostępnij miniaturkę w sygnaturze to lukniemy ...

    bliznieta ach... podwojne szczescie,Mozna bylo by pomyslec ze ktos chcial jej wynagrodzic poronienie i teraz dwojeczka na raz ;)

    Dzisiaj znowu spadek temperatury na 36.89.. no nic poczekam jeszcze 4 dni i testuje jak mnie okres nie uprzedzi..

    Spojzcie prosze na wykres?Co o nim myslicie?Niestety zaczelam troche pozno bo termometr kupilam po swietach ;( i to moj pierwszy okres po poronieniu..

    763877eb8f06fcefc523591861da676a.png

    vivien ładny ten wykres i tempka dobra ,a wiem ze jak cały czas mierzysz np.o 8:00 a na kolejny dzień zm. o 9 to powinno się dodać 0,1*C a jeśli godz, wcześniej to odjąć tez tyle ...i wtedy można po prostu wpisać jakbyś mierzyła cały czas o tej samej co zwykle...czyli mierzysz później dodajesz,wcześniej odejmujesz 0,1*C od swej godz. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    Dziękuję
    Samira na pewno zakupię:) Skoro może pomóc:) @ nadal nie widać:) ale czuję że już za rogiem się czai wredota.

    maja staraj się mierzyć o tej samej porze od kolejnego cyklu albo z małymi ,do jednej godziny wahnięciami i wtedy robić tak jak napisałam post wyżej :)

  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agula wrote:
    samira wrote:
    aaa mam dużo kremowego śluzu ....:O

    kurcze i swędzenie od jakiś dwóch dni ale na zewnątrz wrrrr...oby to nie był objaw jakiegoś tfu grzybka ,a tak dbam o higienę a może za bardzo nawet...tz. śluz mam dłużej...albo to jakieś podrażnienie...hymmm

    ja czytalam, ze przesadna higiena intymna moze byc przyczyna grzybka, bo moze zaburzyc flore bakteryjna i wtedy latwo o takie rzeczy, tak jak i brak higieny, antybiotyki czy zbyt obcisle ubrania

    już mnie oświeciło od czego to :od Antybiotyku_augumentin biorę ha ,a przypomniało mi się bo syn kiedyś go zażywał i po paru dniach miał biały swędzący nalot w wiadomym miejscu i po crotlimazoleu przeszło ....
    to jest taka substancja jak w dumox+jakiś kwas który ma wspomagać działanie
    i to od tego...bo jak miałam sam dumox kiedyś to nic mi nie było po nim...

    a no widzisz :) ja niestety tez tak mam po antybiotyku, ale czasem to i samo z siebie przyjdzie :/ wystarczy nierownowaga flory bakteryjnej i juz...a clotrimazole to faktycznie dobrze zwalcza to swinstwo :)

    samira lubi tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    maja2024 wrote:
    Dziękuję
    Samira na pewno zakupię:) Skoro może pomóc:) @ nadal nie widać:) ale czuję że już za rogiem się czai wredota.

    maja staraj się mierzyć o tej samej porze od kolejnego cyklu albo z małymi ,do jednej godziny wahnięciami i wtedy robić tak jak napisałam post wyżej :)

    Tak wiem ale już w tym cyklu odpuściłam choć pod koniec starałam się mierzyć o jednej porze:) A dziś przeczytałam, że można zmierzyć temperaturę w pochwie w dniu spodziewanej @ i jeśli jest powyżej 37 to może być to ciąża i że nie jest potrzebne całomiesięczne mierzenie tempki choć jest wskazane. Słyszałyście o tym ???

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    samira wrote:
    maja2024 wrote:
    Dziękuję
    Samira na pewno zakupię:) Skoro może pomóc:) @ nadal nie widać:) ale czuję że już za rogiem się czai wredota.

    maja staraj się mierzyć o tej samej porze od kolejnego cyklu albo z małymi ,do jednej godziny wahnięciami i wtedy robić tak jak napisałam post wyżej :)

    Tak wiem ale już w tym cyklu odpuściłam choć pod koniec starałam się mierzyć o jednej porze:) A dziś przeczytałam, że można zmierzyć temperaturę w pochwie w dniu spodziewanej @ i jeśli jest powyżej 37 to może być to ciąża i że nie jest potrzebne całomiesięczne mierzenie tempki choć jest wskazane. Słyszałyście o tym ???

    słyszałam... ale taką metodą mierzy się codziennie do 3 wyższej temperatury, która wyznacza przypuszczalną owulkę... potem można zaprzestać mierzenia do dnia spodziewanej @ i jeżeli tempka jest powyżej 37st. może oznaczać ciążę... choć jak zwykle i nie musi:)

    maja2024 lubi tę wiadomość

  • Patryśka:) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesć dziewczyny:)

    samira lubi tę wiadomość

    Patryśka:)
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ