X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Mała wrote:
    A a szukam na alle testów...z Agrodytą odpuszcze ten miesiac...dziewczynki jakie wybrac? kasetowe czy te zwykłe płytkowe??? Ide do gina...czas najwyzszy w tym tygodniu, biorąc pod uwagę że mamy małą, starałam sie na luzie, ale niby krótkie 4 cykle, dłużą sie i powoli zaczynają natrętne myśli wbijac...:)
    Ale jestem na + postanowiłam choc 1 cykl od 1 dnia (zeby utrwalic) mierzyc tempkę o jednej godzinie...;p Jak weekend? Ja mam jakąś chandrę chyba...

    kasetkowe to to samo co płytkowe i ja miałam takie i są ok ...:) zajrzyj do galerii testów owu dodatnich tam są moje kasetkowe z 16dc i jeszcze mocniejszy z 19dc ...:D

    Za niedługo zajrzę:p Bo mnie uduszą, że nawet dziś na ovu siedzę :p Dzięki:)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    może tak być... ale może być wiele różnych przyczyn... najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym, może zaleci zrobienie badań, usg

    ja też miałam podobnie... mój organizm nie do końca wrócił na swój tor po tabletkach antykoncepcyjnych, do tego wystarczyło dołożyć stres i gotowe...
    prolaktyna mi skoczyła... zaczęłam jeść orzechy (najlepsze migdały) brać wiesiołka (do owulacji), castagnusa, pić siemię i czerwone winko (w ff)jeden cykl i zauważyłam poprawę:)

    qrcze - tabsy hormonalne - moja gin chce je mi je dać na 2 cykle :(. Czy to w ogóle rozsądne? Chce mi wyregulować hormony. Tabsów unikałam jak ognia , brałam tylko przez rok 5 lat temu i dałam sobie spokój. Boję się teraz je brać , bo obawiam się, że wszystko się schrzani :(

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Samirka za wiarę:)

    Maja ja już sama nie wiem co myśleć, bo u mnie szyjka tez inaczej wyglada niż w ostatnich dwóch cyklach. Teraz jest trochę średnio wysoko i średnio twarda, a kilka dni temu to było tak ciasno, że cieżko było nawet palec wsadzić. No ale zobaczymy co to będzie:) próbuje nie myśleć, że będzie @, ale też i nie mogę uwierzyć w fasolke:)
    czekamy....

    samira lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    dzięki Samirka za wiarę:)

    Maja ja już sama nie wiem co myśleć, bo u mnie szyjka tez inaczej wyglada niż w ostatnich dwóch cyklach. Teraz jest trochę średnio wysoko i średnio twarda, a kilka dni temu to było tak ciasno, że cieżko było nawet palec wsadzić. No ale zobaczymy co to będzie:) próbuje nie myśleć, że będzie @, ale też i nie mogę uwierzyć w fasolke:)
    czekamy....

    Ja też się zastanawiam też nigdy nie miałam tak żeby ciężko było palca wsunąć szczególnie przed @ ostatni cykl to szyjkę miałam nisko a teraz wysoko że nie mogę sięgnąć. Pobolewa mnie brzuch ale @ nie widać może ovu źle wyliczyło choć z moich obliczeń też wynika że to dzisiaj a może to przez antybiotyk się przesunęło zawsze miałam regularnie i przeważnie rano. No nic czekam do jutra i zobaczymy co z tego wyjdzie może wredna @ się przyczaiła i czeka żeby zaskoczyć.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα a może skoro się boisz idź na konsultację do innego lekarza zawsze warto spróbować

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    иιєиσямαℓиα a może skoro się boisz idź na konsultację do innego lekarza zawsze warto spróbować

    właśnie taki mam zamiar. Idę jutro. Zarejestrowałam się dzisiaj.Aczkolwiek idę do lekarza , u którego byłam raz i nie byłam zadowolona więc średnio optymistycznie :D
    Pójdę pokazać wyniki badań i nie będę nic sugerować tylko posłucham co powie , albo nie powie :D
    i porównam sobie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2013, 18:58

    Meginka lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    maja2024 wrote:
    иιєиσямαℓиα a może skoro się boisz idź na konsultację do innego lekarza zawsze warto spróbować

    właśnie taki mam zamiar. Idę jutro. Zarejestrowałam się dzisiaj.Aczkolwiek idę do lekarza , u którego byłam raz i nie byłam zadowolona więc średnio optymistycznie :D
    Pójdę pokazać wyniki badań i nie będę nic sugerować tylko posłucham co powie , albo nie powie :D
    i porównam sobie

    No właśnie najgorzej jak się trafi na głupio mądrego i nie można nic powiedzieć bo wyjdzie, że mądrzejsza od lekarza. Dasz radę i czekam na info oby było wszystko ok:)

    иιєиσямαℓиα, samira lubią tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    vivien wrote:
    samira wrote:
    vivien wrote:
    Hej dziewczyny jak sie czuejecie?Samira jak tam przeczucia na nastepny tydzien z testowaniem?
    ja nie mam zbyt dobrego przeczucia...
    dwa dni temu temperatura mi spadla z 37 na 36,8 ;(
    dzis rano znowu wzrosla do 37,15 ach jakos strasznie nerwowa i placzliwa jestem ;(

    vivien -zaczyna się włączać myślenie choć dziś troszkę zakłócone bo jak wyżej pisałam kumpela z innego forum rodzi bliźnięta ale i nie dało rady i będzie cesarka zaraz ,a przeczuć żadnych ,serce mówi może się udało rozum boi rozczarowania,ja kiedyś słyszałam ze w ciąży wzrasta ogólna tempka ciała a nie tylko w pochwie (a le to nie jest regułom ) każda kobieta jest inna i wcale w ciąży nie musi być wysoka tempka...a kiedy masz termin @ i udostępnij miniaturkę w sygnaturze to lukniemy ...

    bliznieta ach... podwojne szczescie,Mozna bylo by pomyslec ze ktos chcial jej wynagrodzic poronienie i teraz dwojeczka na raz ;)

    Dzisiaj znowu spadek temperatury na 36.89.. no nic poczekam jeszcze 4 dni i testuje jak mnie okres nie uprzedzi..

    Spojzcie prosze na wykres?Co o nim myslicie?Niestety zaczelam troche pozno bo termometr kupilam po swietach ;( i to moj pierwszy okres po poronieniu..

    763877eb8f06fcefc523591861da676a.png

    vivien ładny ten wykres i tempka dobra ,a wiem ze jak cały czas mierzysz np.o 8:00 a na kolejny dzień zm. o 9 to powinno się dodać 0,1*C a jeśli godz, wcześniej to odjąć tez tyle ...i wtedy można po prostu wpisać jakbyś mierzyła cały czas o tej samej co zwykle...czyli mierzysz później dodajesz,wcześniej odejmujesz 0,1*C od swej godz. :)

    dziekuje samira za rade ja mam tylko w niedziele problem zeby o 6 rano mierzyc :)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sadzicie o tym?Przeczytalam na internecie i sie zastanawiam jak to jest z tym plamieniem brazowym na kocu tekstu pisze ze to moze byc za niski progesteron ... :O

    "plamienie implantacyjne.

    A w jakim czasie, kiedy może się go spodziewać? Otóż pojawia się zwykle około tydzień po jajeczkowaniu. Ogółem wystąpić może od 6 do 12 dnia od wystąpienia owulacji.
    Kobieta, która zaszła w ciążę nie zawsze jednak obserwuje to zjawisko.

    Skoro plamienie implantacyjne może pojawić się na kilka dni przed spodziewaną miesiączką, nierzadko również w jej terminie – budzi przez to wiele wątpliwości.
    Może być przez niektóre kobiety mylone z rozpoczynającą się, skąpą miesiączką.
    Plamienie implantacyjne jest jednak zwykle bardzo niewielkie, stanowi małą plamkę na wkładce lub bieliźnie lub jest ledwie zauważalne gdyż tylko zabarwia nieco śluz.
    Jak zostało wspomniane, może się również nie pojawić w ogóle.

    Jeżeli kobieta krwawi lub plami z taką samą intensywnością jak podczas miesiączki z pewnością mamy tu z nią do czynienia.
    A kolor plamienia implantacyjnego? Tu także pojawiają się pewne wątpliwości. Odpowiadamy, że zazwyczaj jest ono koloru bladoróżowego (z racji zabarwiania śluzu) lub czerwonego. Brązowy kolor plamienia implantacyjnego może być oznaką niedoboru progesteronu...."

    samira lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Libra wrote:
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    może tak być... ale może być wiele różnych przyczyn... najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym, może zaleci zrobienie badań, usg

    ja też miałam podobnie... mój organizm nie do końca wrócił na swój tor po tabletkach antykoncepcyjnych, do tego wystarczyło dołożyć stres i gotowe...
    prolaktyna mi skoczyła... zaczęłam jeść orzechy (najlepsze migdały) brać wiesiołka (do owulacji), castagnusa, pić siemię i czerwone winko (w ff)jeden cykl i zauważyłam poprawę:)

    qrcze - tabsy hormonalne - moja gin chce je mi je dać na 2 cykle :(. Czy to w ogóle rozsądne? Chce mi wyregulować hormony. Tabsów unikałam jak ognia , brałam tylko przez rok 5 lat temu i dałam sobie spokój. Boję się teraz je brać , bo obawiam się, że wszystko się schrzani :(

    to zależy... czasem tabletki anty stosuje się w leczeniu (np. policystycznych jajników)... także wszystko zależy....

    иιєиσямαℓиα, samira lubią tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    maja2024 wrote:
    иιєиσямαℓиα a może skoro się boisz idź na konsultację do innego lekarza zawsze warto spróbować

    właśnie taki mam zamiar. Idę jutro. Zarejestrowałam się dzisiaj.Aczkolwiek idę do lekarza , u którego byłam raz i nie byłam zadowolona więc średnio optymistycznie :D
    Pójdę pokazać wyniki badań i nie będę nic sugerować tylko posłucham co powie , albo nie powie :D
    i porównam sobie

    No właśnie najgorzej jak się trafi na głupio mądrego i nie można nic powiedzieć bo wyjdzie, że mądrzejsza od lekarza. Dasz radę i czekam na info oby było wszystko ok:)

    dokładnie :) i od razu nastawienie lekarza do takiej pacjentki jest z góry przesądzone ;).
    Podzielę się informacjami na pewno :)
    :*

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    gocha04 wrote:
    dzięki Samirka za wiarę:)

    Maja ja już sama nie wiem co myśleć, bo u mnie szyjka tez inaczej wyglada niż w ostatnich dwóch cyklach. Teraz jest trochę średnio wysoko i średnio twarda, a kilka dni temu to było tak ciasno, że cieżko było nawet palec wsadzić. No ale zobaczymy co to będzie:) próbuje nie myśleć, że będzie @, ale też i nie mogę uwierzyć w fasolke:)
    czekamy....

    Ja też się zastanawiam też nigdy nie miałam tak żeby ciężko było palca wsunąć szczególnie przed @ ostatni cykl to szyjkę miałam nisko a teraz wysoko że nie mogę sięgnąć. Pobolewa mnie brzuch ale @ nie widać może ovu źle wyliczyło choć z moich obliczeń też wynika że to dzisiaj a może to przez antybiotyk się przesunęło zawsze miałam regularnie i przeważnie rano. No nic czekam do jutra i zobaczymy co z tego wyjdzie może wredna @ się przyczaiła i czeka żeby zaskoczyć.

    Maja ja sie wogóle nie sugeruje tym co mi ovu próbuje przewidywać, bo kilka dni temu wyznaczylo mi owulkę na 24dc, a nastepnego dnia na 19dc, a dziś wogóle usuneli swoje czerwone linie, bo temp troche spadła, a ja ogólnie jestem niskotemperaturowa. Mam nadzieję tylko, że jak ma być @ to niech chociaż przybędzie planowo, to przynajmniej będę wiedziała, że organizm się sam unormował.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Libra wrote:
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    może tak być... ale może być wiele różnych przyczyn... najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym, może zaleci zrobienie badań, usg

    ja też miałam podobnie... mój organizm nie do końca wrócił na swój tor po tabletkach antykoncepcyjnych, do tego wystarczyło dołożyć stres i gotowe...
    prolaktyna mi skoczyła... zaczęłam jeść orzechy (najlepsze migdały) brać wiesiołka (do owulacji), castagnusa, pić siemię i czerwone winko (w ff)jeden cykl i zauważyłam poprawę:)

    qrcze - tabsy hormonalne - moja gin chce je mi je dać na 2 cykle :(. Czy to w ogóle rozsądne? Chce mi wyregulować hormony. Tabsów unikałam jak ognia , brałam tylko przez rok 5 lat temu i dałam sobie spokój. Boję się teraz je brać , bo obawiam się, że wszystko się schrzani :(

    to zależy... czasem tabletki anty stosuje się w leczeniu (np. policystycznych jajników)... także wszystko zależy....

    a więc widzisz może tu jest pies pogrzebany. Nie mam stwierdzonego PCO , ale ostatnio obraz na jajnikach był dziwny aczkolwiek nie odpowiadał PCO.
    Moja gin chce po prostu wyciszyć w ten sposób prolaktynę i androstendion. Pytanie czy to można osiągnąć stosując hormony?
    Po drugie jeżeli nawet, to jest ryzyko, że można skopać coś innego :/.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2013, 20:18

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny proszę o sugestię :)
    idę jutro do ginekologa faceta , który jest trochę dziwaczny i obawiam się jego reakcji. Nie chcę przyznawać się do tego, że prowadzę się już u innego ginekologa. Jak najlepiej i najrozsądniej zacząć gadkę :)?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie się podziewa Megunia ?
    Gdzie te piękne, wielkie, uśmiechnięte, niebieskie oczęta z twojego avatarku :)?
    Marzy mi się taki dzidziuś :D

    samira, Meginka lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα ja nigdy nie mowiłam, że juz byłam u kogoś innego tylko normalnie gadka taka jakby pierwsza wizyta, ale może warto poprostu powiedzieć, że chcesz skonsultowac wyniki i co on o nich myśli.

    иιєиσямαℓиα, Meginka lubią tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    A gdzie się podziewa Megunia ?
    Gdzie te piękne, wielkie, uśmiechnięte, niebieskie oczęta z twojego avatarku :)?
    Marzy mi się taki dzidziuś :D

    kochana ale twój dzidzi w avatarku tez ładny ...i mój także :p

    иιєиσямαℓиα, Meginka lubią tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    twój to w ogóle jest słodki :)
    i baaaardzo grzeczny...bo śpi ;D

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co myślicie o moim wykresie ,jeszcze żadna mi go tu nie skomentowała :P

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    twój to w ogóle jest słodki :)
    i baaaardzo grzeczny...bo śpi ;D

    hehe bo to dziewczynka ;)

    jak śpią wszystkie są słodkie ,gorzej jak zaczynają krzyczeć ... :)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ