X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korneliav wrote:
    Witam Witam Witam !!!

    Jestem NOWA :D
    Zaczynam i ja w Nowym Roku
    i życze Wszystkim zafasolkowaniaaaaa :)

    witam ,napisz coś więcej o sobie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    Hej dziewczyny:) Ja dzisiaj z takim bólem pleców walczę, masakra jakaś:) Nawet z obiadem miałam problem:) To pewnie uroki jutrzejszej @ ehh mam takie pytanie czy któraś dawała swojemu mężczyźnie jakieś leki polepszające jakość nasienia???

    Mój bierze sproszkowany korzeń macy, bardzo dobrze wpływa na płodność jak i libido u kobiet i mężczyzn (poprawia jakość i ilość nasienia,dodatkowo reguluje hormony płciowe,szczególnie kobiece :)

    maja2024 lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie chyba już po styczniu :(

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    agula znlazłam takie coś

    Grubość endometrium w cyklu miesiączkowym powinna wynosić 8-14 mm (wg niektórych autorów 6-14 mm). Skąpe miesiączki mogą mieć związek z grubości endometrium. Najczęściej wśród przyczyn małej grubości endometrium wskazywane są przyczyny hormonalne. Takie też przyczyny mogą być leczone poprzez stosowanie odpowiednich hormonów. W przypadku niedostatecznej grubości endometrium mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę lub też jej utrzymaniem, aczkolwiek taki stan nie wyklucza możliwości normalnie przebiegającej ciąży.

    dzieki za info :)no wiedzialam, ze jak jest cienkie endo to ciezko moze byc z implantacja, ale sie zastanawialam, czy skapa @ moze wlasnie wskazywac, ze endo jest cienkie? ja w tym cyklu mam wyjatkowo skape krwawienie, a od 3 cykli sa coraz bardziej bolesne :( (az mnie skreca z bolu i bez lekow przeciwbolowych ani rusz). musze jak najszybciej do lekarza sie zglosic, bo mi sie to nie podoba :(

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    samira wrote:
    agula wrote:
    takie pytanie mi sie jeszcze nasuwa, czy grubosc endometrium ma wplyw na obfitosc @ ? czy jesli @ jest skapa to znaczy, ze endo cienkie? wie ktos jak to jest?

    agula znlazłam takie coś

    Grubość endometrium w cyklu miesiączkowym powinna wynosić 8-14 mm (wg niektórych autorów 6-14 mm). Skąpe miesiączki mogą mieć związek z grubości endometrium. Najczęściej wśród przyczyn małej grubości endometrium wskazywane są przyczyny hormonalne. Takie też przyczyny mogą być leczone poprzez stosowanie odpowiednich hormonów. W przypadku niedostatecznej grubości endometrium mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę lub też jej utrzymaniem, aczkolwiek taki stan nie wyklucza możliwości normalnie przebiegającej ciąży.

    dzieki za info :)no wiedzialam, ze jak jest cienkie endo to ciezko moze byc z implantacja, ale sie zastanawialam, czy skapa @ moze wlasnie wskazywac, ze endo jest cienkie? ja w tym cyklu mam wyjatkowo skape krwawienie, a od 3 cykli sa coraz bardziej bolesne :( (az mnie skreca z bolu i bez lekow przeciwbolowych ani rusz). musze jak najszybciej do lekarza sie zglosic, bo mi sie to nie podoba :(

    pisze ze może tak być ...

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    oooo a jeszcze mam pytanie... czy to prawda że dzień przed wizytą u gina należy się powstrzymac od starań?? Bo akurat mam wtedy dni płodne i nie wiem... Ma to w ogóle jakieś znaczenie? Bo do tej pory jak szłam do gina to nie zwracałam na to uwagi, może byliśmy bardziej spontaniczni, a teraz jak zaczęłam pilnowac tych dni płodnych to juz nie jest tak spontanicznie jak kiedyś...

    ja słyszałam , że na dzień przed wizytą u ginekologa nie należy współtworzyć, ale nie wiem czy to w przypadku jeśli chce się wykonać jakieś badania np.cytologię. Jeśli ty masz iść na wizytę bardziej konsultacyjną , a poza tym świadomi staracie się o dziecko to chyba nie będzie z tym jakiegoś problemu. Równie dobrze mogłaś po prostu nie wiedzieć :)

    no masz racje, jak będzie się coś czepiał to mu powiem że nie wiedziałam:)

    pewnie, to ty się starasz o dziecko i co masz na to poradzić, że kobieta jest płodna przez bardzo krótki okres czasu w miesiącu i akurat zbiegło ci się to z wizytą :). Szkoda cyklu :)! Rób co masz robić i się nie przejmuj :)!

    dzięki, tak właśnie zrobię :)
    a co do tych śluzów to wydaje mi się że suchy oznacza brak śluzu, wodnisty i rozciągliwy jak białko to śluzy płodne, a między kremowym a lepkim nie widzę różnicy, dla mnie to to samo :) ale mogę się mylic ...:)

    no właśnie najtrudniej między lepkim a kremowym rozróżnić ;)

    i bądź tu mądrym ;). Ja w ogóle nie odróżniam ;D. Prościej dla mnie było by określenie" jak białko kurze"

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    forumowe specjalistki :) możecie zerknąć na mój wykres. Trochę za bardzo schodkowy się wydaje :/. Wprawdzie do owulacji mam jeszcze kilka dni, więc nie ma on jeszcze prawidłowej formy, ale w tej pierwszej fazie powinny te temperatury mieć łagodniejszy charakter a nie taki skokowy... co o tym sądzicie ??

    nie przejmuj się, ni taaaakie skoki widziałam... na razie w mojej ocenie jest ok, zobaczymy jak dalej się będzie rozwijać

    libra dziękuję za odpowiedź :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    kurcze czy któraś z was potrafi mi powiedzieć jak prawidłowo rozróżniać śluz?? :)
    co to znaczy sluz "suchy", a "lepki", albo "kremowy" :)??

    ja rozróżniam tak:
    suchy - gdy mam problem z wprowadzeniem przy przytulankach z m
    lepki - biały troszkę ciągnący, szybko przerywający
    kremowy - biały ala balsam do ciała

    super :), dziękuję za wyjaśnienie :). Problem u mnie póki co z tym, że ten śluz się nie wydostaje na zewnątrz i nie mam jak go "zbadać" :)

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    o w połowie przyszłego tygodnia to ja mam owulacje :) , cykl 28 dniowy u mnie, okres już dawno odjechał ;D
    Jak "krótkie" masz cykle :)?

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    w ogóle mój M ostatnio cały czas wchodzi ze mną do gabinetu zarówno do immunologa jak i ginekologa (wychodzi na badanie), chociaż ostatnio zapowiedział, że jak będzie beta poztytywną to go z ginką nie wygonimy tak łatwo z gabinetu. Jak ostatnio 1.06 miałam pozytywny wynik bety i poszłam na wizytę 14.06 to był to 6 tc i widziałam zarodek miał wtedy prawie 0,5cm i słychać było czynność serca, bo ginekolog mi włączyła, więc słyszałam. To mojemu M zrobiło się strasznie przykro, że go to ominęło. A ja wtedy pamiętam jak dziś, że powiedziałam do niego" spokojnie zobaczysz , jeszcze nic straconego...". 2tygodnie później poroniłam i tym bardziej trudniej mi było pogodzić się z tym fatum, że odebrałam mojemu M takie doznania....Z jednej strony zaoszczędziłam mu cierpienia , bo ja po tym co widziałam w 6 tc strasznie przeżyłam poronienie i trudno mi było się z tym pogodzić :(. Nie wierzę , że to wydarzenie nie miało wpływu na stan moich hormonów i na to co się teraz dzieje w moim organizmie.

    Agunia strasznie mi przykro z powodu Twojego aniołka, i tak jak piszesz mogło to miec wpływ na hormony i organizm, ale myślę, że najbardziej to wpłynęło na Twoją psychikę i może masz teraz jakąś blokadę psychiczna bo boisz się że za drugim razem będzie tak samo. Po prostu wmów sobie że ma byc dobrze :) Jeśli się nastawisz optymistycznie to na pewno się uda :) Rozumiem Twoje obawy ale może troszkę wrzuc na luz, co ma byc to będzie :) Kochana jesteśmy myślami z Tobą :) Nie poddawaj się :)

    masz rację mam obawy i jestem tego świadoma. Tym bardziej się boję na tle wyników moich badań - jak wiadomo z nich , że coś jest nie do końca w porządku.
    Ale nie mam zamiaru się poddawać :)!!! NEVER!!!

    i tak trzymaj złotko :) :)

    dziś już mam chwile słabości. Naczytałam się cały dzień o tych "mądrościach" na temat immunologi i komórkach NK w poronieniach nawykowych, że aż mi bokiem wychodzi :/. Weszłam na wyższy stopień wtajemniczenia i już miałam ochotę zapisać się gdzieś do biblioteki Akademii Medycznej, żeby zgłębić studiowanie tematu. Przez przypadek natknęłam się na p/c. przeciwjądrowe które u mnie stwierdzono i nie do końca jest różowo. Lekarze ewidentnie bagatelizują moje wyniki. Na razie umówiłam się do innego ginekologa w Medicover i będę zaraz potem leciała do mojej ginekolog do szpitala.... Muszę poszukać innego immunologa... Dziewczyny z bociana powtarzają zgodnie - tylko encorton :(. Strach zaczyna mieć wielkie oczy :(

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    trzymam kciuki :)
    udziela się i mnie :D

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Libra wrote:
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    no to tak jak ja:) moja @ mam nadzieję że już jutro sobie pójdzie, najpóźniej pojutrze :) i też zaczynamy:)

    Do boju :)!!!!!!!!!

    samira, Libra, Meginka lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    na razie dziewczęta, trzymajcie się, ja mykam, bo wzięłam na weekend dwa wielkie segregatory... także czas najwyższy zabrać się do roboty:)
    pozdrowionka

    libra i jak twoja robota :)?
    dałaś radę :)?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    my robimy badania nasienia za 2 tygodnie. ale mój bierze te witaminki od tygodnia. poczytałam forum i na pewno one nie zaszkodzą. za androvit zapłaciłam 33zł, a żeń-szeń 14 kuracja miesięczna 30 tab.

    my czekamy na wyniki badań. Mają być po połowie nadchodzącego tygodnia :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    hej dziewczynki :)co moze oznaczac skapa @ ? zawsze mialam normalne (ani skape ani obfite) przez ok 3 dni, a potem plamienie sie ciagnelo przez kolejne 2-3 dni. teraz jest inaczej, 2 dni slabiutkie krwawienie i dzisiaj jakby juz prawie koniec. nigdy tak wszesniej nie mialam. o co chodzi? pozdrawiam Was kobietki :)

    ja ma obfite miesiączki, a jakoś w tym cyklu rzekomo endometrium wcale nie ma odpowiedniej grubości, co mnie martwi :/

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza tym witam nowe staraczki i życzę powodzenie :)!!
    ja zmykam spać , bo prawie cały dzień przed komputerem ślęczę...

    p.s. po tym co przeczytałam to po raz pierwszy boję się starać.... tak strasznie boję się stracić znowu maleństwo :(
    Jestem gotowa na kolejną ciążę, ale na kolejne poronienie nie jestem gotowa i nigdy nie będe....

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa mam dużo kremowego śluzu ....:O

    kurcze i swędzenie od jakiś dwóch dni ale na zewnątrz wrrrr...oby to nie był objaw jakiegoś tfu grzybka ,a tak dbam o higienę a może za bardzo nawet...tz. śluz mam dłużej...albo to jakieś podrażnienie...hymmm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A JA SIĘ DOWIEDZIAŁAM ZE KUMPELA Z INNEGO FORUM NA KTÓRYM PISZę od dawna urodziła ok.21:00 (i zaraz po tej godz. wiedziałam ,hehe poczta esm-sowa działa) PRZEZ CC BLIŹNIĘTA :D cudne są, a miała miesiąc do terminu :D się pospieszyły chłopaki bo niby nic się jeszcze nie zapowiadało..a pierwsze dzieciątko straciła...także laseczki ,wszystko jest możliwe...:D

    иιєиσямαℓиα, Meginka, Libra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    trzymam kciuki :)
    udziela się i mnie :D

    hehe tu chodziło mi raczej ze ta moja kumpela z innego forum rodzi ...

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    w ogóle mój M ostatnio cały czas wchodzi ze mną do gabinetu zarówno do immunologa jak i ginekologa (wychodzi na badanie), chociaż ostatnio zapowiedział, że jak będzie beta poztytywną to go z ginką nie wygonimy tak łatwo z gabinetu. Jak ostatnio 1.06 miałam pozytywny wynik bety i poszłam na wizytę 14.06 to był to 6 tc i widziałam zarodek miał wtedy prawie 0,5cm i słychać było czynność serca, bo ginekolog mi włączyła, więc słyszałam. To mojemu M zrobiło się strasznie przykro, że go to ominęło. A ja wtedy pamiętam jak dziś, że powiedziałam do niego" spokojnie zobaczysz , jeszcze nic straconego...". 2tygodnie później poroniłam i tym bardziej trudniej mi było pogodzić się z tym fatum, że odebrałam mojemu M takie doznania....Z jednej strony zaoszczędziłam mu cierpienia , bo ja po tym co widziałam w 6 tc strasznie przeżyłam poronienie i trudno mi było się z tym pogodzić :(. Nie wierzę , że to wydarzenie nie miało wpływu na stan moich hormonów i na to co się teraz dzieje w moim organizmie.

    Agunia strasznie mi przykro z powodu Twojego aniołka, i tak jak piszesz mogło to miec wpływ na hormony i organizm, ale myślę, że najbardziej to wpłynęło na Twoją psychikę i może masz teraz jakąś blokadę psychiczna bo boisz się że za drugim razem będzie tak samo. Po prostu wmów sobie że ma byc dobrze :) Jeśli się nastawisz optymistycznie to na pewno się uda :) Rozumiem Twoje obawy ale może troszkę wrzuc na luz, co ma byc to będzie :) Kochana jesteśmy myślami z Tobą :) Nie poddawaj się :)

    masz rację mam obawy i jestem tego świadoma. Tym bardziej się boję na tle wyników moich badań - jak wiadomo z nich , że coś jest nie do końca w porządku.
    Ale nie mam zamiaru się poddawać :)!!! NEVER!!!

    i tak trzymaj złotko :) :)

    dziś już mam chwile słabości. Naczytałam się cały dzień o tych "mądrościach" na temat immunologi i komórkach NK w poronieniach nawykowych, że aż mi bokiem wychodzi :/. Weszłam na wyższy stopień wtajemniczenia i już miałam ochotę zapisać się gdzieś do biblioteki Akademii Medycznej, żeby zgłębić studiowanie tematu. Przez przypadek natknęłam się na p/c. przeciwjądrowe które u mnie stwierdzono i nie do końca jest różowo. Lekarze ewidentnie bagatelizują moje wyniki. Na razie umówiłam się do innego ginekologa w Medicover i będę zaraz potem leciała do mojej ginekolog do szpitala.... Muszę poszukać innego immunologa... Dziewczyny z bociana powtarzają zgodnie - tylko encorton :(. Strach zaczyna mieć wielkie oczy :(

    kochana dobrze ze konsultujesz się tez z innymi lekarzami,i nie czytaj już ,proszę bo tylko się tym zamartwiasz,bezie dobrze ,uwierz ,trzymam kciuki :*

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ