X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    kurcze czy któraś z was potrafi mi powiedzieć jak prawidłowo rozróżniać śluz?? :)
    co to znaczy sluz "suchy", a "lepki", albo "kremowy" :)??

    ja rozróżniam tak:
    suchy - gdy mam problem z wprowadzeniem przy przytulankach z m
    lepki - biały troszkę ciągnący, szybko przerywający
    kremowy - biały ala balsam do ciała

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nina . w pon. ide do gin. ostatni raz była 3 miechy temu. wtedy odstawiłam tabletki i gin. powiedział , że 3 miesiące sie staramy a jak nic nie wyjdzie to po 3 miechach mam przyjść na wizytę. jak byłam na wizycie 3 miechy temu to miałam 12 dzień cyklu *( z tego co pamiętam ) pęcherzyk 17,8 no i wtedy gin powiedział ze za 2 dni się staramy. może mi ten pęcherzyk nie pęka tego nie wiem. w przeszłości problemy z torbielkami były stąd też tabsy 3 lata brałam ( wysoki testosteron chyba PCOS) ale teraz mam hormony w normie robiłam na własną rękę żeby pójść po tych 3 miechach już z wynikami więc w ponn ide zobaczymy . będzie to mój 17 dzien cyklu i zobaczymy co tam będzie. pozdrawiam

    samira lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne wrote:
    DZiewczyny jak rozpoznac czy owulacja juz wystapila??

    ogólnie tego się nie da zrobić domowymi sposobami... jedynie monitoring u lekarza może potwierdzić...
    możesz prowadzić obserwacje szyjki i śluzu, temperatury... to pozwoli Ci wyznaczyć "płodne okno"... i trza wtedy działać:)
    możesz robić testy owulacyjne, ale one informują wyłącznie o tym, że organizm się przygotowuje do owulacji

    Nina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne wrote:
    Ja myslalam ze juz wystapila a wedlug mojego wykresu jest jeszcze nie wykryta?

    udostępnij wykres w stopce, będzie szybciej... by coś odpowiedzieć...
    program ten wyznacza owulację z opóźnieniem 2-3 dniowym, po skoku temp...

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    w ogóle mój M ostatnio cały czas wchodzi ze mną do gabinetu zarówno do immunologa jak i ginekologa (wychodzi na badanie), chociaż ostatnio zapowiedział, że jak będzie beta poztytywną to go z ginką nie wygonimy tak łatwo z gabinetu. Jak ostatnio 1.06 miałam pozytywny wynik bety i poszłam na wizytę 14.06 to był to 6 tc i widziałam zarodek miał wtedy prawie 0,5cm i słychać było czynność serca, bo ginekolog mi włączyła, więc słyszałam. To mojemu M zrobiło się strasznie przykro, że go to ominęło. A ja wtedy pamiętam jak dziś, że powiedziałam do niego" spokojnie zobaczysz , jeszcze nic straconego...". 2tygodnie później poroniłam i tym bardziej trudniej mi było pogodzić się z tym fatum, że odebrałam mojemu M takie doznania....Z jednej strony zaoszczędziłam mu cierpienia , bo ja po tym co widziałam w 6 tc strasznie przeżyłam poronienie i trudno mi było się z tym pogodzić :(. Nie wierzę , że to wydarzenie nie miało wpływu na stan moich hormonów i na to co się teraz dzieje w moim organizmie.

    Agunia strasznie mi przykro z powodu Twojego aniołka, i tak jak piszesz mogło to miec wpływ na hormony i organizm, ale myślę, że najbardziej to wpłynęło na Twoją psychikę i może masz teraz jakąś blokadę psychiczna bo boisz się że za drugim razem będzie tak samo. Po prostu wmów sobie że ma byc dobrze :) Jeśli się nastawisz optymistycznie to na pewno się uda :) Rozumiem Twoje obawy ale może troszkę wrzuc na luz, co ma byc to będzie :) Kochana jesteśmy myślami z Tobą :) Nie poddawaj się :)

    masz rację mam obawy i jestem tego świadoma. Tym bardziej się boję na tle wyników moich badań - jak wiadomo z nich , że coś jest nie do końca w porządku.
    Ale nie mam zamiaru się poddawać :)!!! NEVER!!!

    i tak trzymaj złotko :) :)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    oooo a jeszcze mam pytanie... czy to prawda że dzień przed wizytą u gina należy się powstrzymac od starań?? Bo akurat mam wtedy dni płodne i nie wiem... Ma to w ogóle jakieś znaczenie? Bo do tej pory jak szłam do gina to nie zwracałam na to uwagi, może byliśmy bardziej spontaniczni, a teraz jak zaczęłam pilnowac tych dni płodnych to juz nie jest tak spontanicznie jak kiedyś...

    ja słyszałam , że na dzień przed wizytą u ginekologa nie należy współtworzyć, ale nie wiem czy to w przypadku jeśli chce się wykonać jakieś badania np.cytologię. Jeśli ty masz iść na wizytę bardziej konsultacyjną , a poza tym świadomi staracie się o dziecko to chyba nie będzie z tym jakiegoś problemu. Równie dobrze mogłaś po prostu nie wiedzieć :)

    no masz racje, jak będzie się coś czepiał to mu powiem że nie wiedziałam:)

    pewnie, to ty się starasz o dziecko i co masz na to poradzić, że kobieta jest płodna przez bardzo krótki okres czasu w miesiącu i akurat zbiegło ci się to z wizytą :). Szkoda cyklu :)! Rób co masz robić i się nie przejmuj :)!

    dzięki, tak właśnie zrobię :)
    a co do tych śluzów to wydaje mi się że suchy oznacza brak śluzu, wodnisty i rozciągliwy jak białko to śluzy płodne, a między kremowym a lepkim nie widzę różnicy, dla mnie to to samo :) ale mogę się mylic ...:)

    no właśnie najtrudniej między lepkim a kremowym rozróżnić ;)

    lepki będzie taki biały, troszeńkę rozciągający i szybko przerywający
    kremowy będzie bardziej śliski, ala luźny balsam do ciała

    samira, Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    samira wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Meginka wrote:
    oooo a jeszcze mam pytanie... czy to prawda że dzień przed wizytą u gina należy się powstrzymac od starań?? Bo akurat mam wtedy dni płodne i nie wiem... Ma to w ogóle jakieś znaczenie? Bo do tej pory jak szłam do gina to nie zwracałam na to uwagi, może byliśmy bardziej spontaniczni, a teraz jak zaczęłam pilnowac tych dni płodnych to juz nie jest tak spontanicznie jak kiedyś...

    ja słyszałam , że na dzień przed wizytą u ginekologa nie należy współtworzyć, ale nie wiem czy to w przypadku jeśli chce się wykonać jakieś badania np.cytologię. Jeśli ty masz iść na wizytę bardziej konsultacyjną , a poza tym świadomi staracie się o dziecko to chyba nie będzie z tym jakiegoś problemu. Równie dobrze mogłaś po prostu nie wiedzieć :)

    no masz racje, jak będzie się coś czepiał to mu powiem że nie wiedziałam:)

    pewnie, to ty się starasz o dziecko i co masz na to poradzić, że kobieta jest płodna przez bardzo krótki okres czasu w miesiącu i akurat zbiegło ci się to z wizytą :). Szkoda cyklu :)! Rób co masz robić i się nie przejmuj :)!

    dzięki, tak właśnie zrobię :)
    a co do tych śluzów to wydaje mi się że suchy oznacza brak śluzu, wodnisty i rozciągliwy jak białko to śluzy płodne, a między kremowym a lepkim nie widzę różnicy, dla mnie to to samo :) ale mogę się mylic ...:)

    no właśnie najtrudniej między lepkim a kremowym rozróżnić ;)

    lepki będzie taki biały, troszeńkę rozciągający i szybko przerywający
    kremowy będzie bardziej śliski, ala luźny balsam do ciała

    no właśnie bo lepki tak się odrywa między palcami a kremowy jest mazisty ,jak balsam ...

    Libra, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira ja również prowadzę wykres itd, tylko troszkę mniej juz tak wszystkie informacje z niego biorę do siebie jako wyrocznię:) darijka to dobrze, ze idziesz do gina, posprawdzaj wszystko, zrób usg i życzę, żeby wszystko było ok z owulką itd!!!

    samira, Meginka lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Samira ja również prowadzę wykres itd, tylko troszkę mniej juz tak wszystkie informacje z niego biorę do siebie jako wyrocznię:) darijka to dobrze, ze idziesz do gina, posprawdzaj wszystko, zrób usg i życzę, żeby wszystko było ok z owulką itd!!!

    no właśnie nie można go tak traktować jako wyrocznie , bo wykres swoje a życie i organizm też swoje :D

    Nina, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze badania mojego musimy zrobić. bo my tu się staramy a może żołnierzyki są słabe. miłego dzionka. idę robić obiadek bo niedługo mój wraca z pracy.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    a popo tego zniecierpliwienia ,dziś kumpela na forum gdzie pisze już od roku napisała że odeszły wody i rodzi ,miesiąc równy przed terminem i to bliźnięta łał ,a dopiero co była w szpitalu na badaniach i powiedzieli że jeszcze długo nic...:D

    Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to:)na pewno daje nam on większą informację, co się dzieje w naszym organizmie, ale natura i tak robi swoje, więc żadne wyliczenia nie są 100% pewnikiem:)życzę Wam aby natura była silniejsza i obdarowała nas wszystkie szczęsliwie!!!

    samira lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2013, 12:21

    samira, Meginka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    to powodzonka ,niedawno pisałam tu ze jedne bęą się starały a inne juz testowały...:D

    Libra, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    oficjalnie zapisuję się na styczniowe staranka... powoli wredna @ odchodzi w niepamięć:) z tytułu, iż mam krótkie cykle - staranka zaczynam od połowy przyszłego tygodnia:)

    no to tak jak ja:) moja @ mam nadzieję że już jutro sobie pójdzie, najpóźniej pojutrze :) i też zaczynamy:)

    Libra, samira, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    samira wrote:
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    a popo tego zniecierpliwienia ,dziś kumpela na forum gdzie pisze już od roku napisała że odeszły wody i rodzi ,miesiąc równy przed terminem i to bliźnięta łał ,a dopiero co była w szpitalu na badaniach i powiedzieli że jeszcze długo nic...:D

    o matko, rodzi, wody odeszły a ona jeszcze miała czas i siłę na forum to napisac :) mocna jest :)

    Libra, samira lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzonka dziewczynki, owocnych staranek życzę!!!

    Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    samira wrote:
    samira wrote:
    oj a ja dzisiaj jestem troche podekscytowana i niecierpliwa ;)

    a popo tego zniecierpliwienia ,dziś kumpela na forum gdzie pisze już od roku napisała że odeszły wody i rodzi ,miesiąc równy przed terminem i to bliźnięta łał ,a dopiero co była w szpitalu na badaniach i powiedzieli że jeszcze długo nic...:D

    o matko, rodzi, wody odeszły a ona jeszcze miała czas i siłę na forum to napisac :) mocna jest :)

    no przekazała koleżance eskiem a ona napisała hehe a ostatnio kumpela co rodziła notabene w Wigilię nad ranem ,można powiedzieć , pisała ze mna prawie do skurczy partych.hehe

    Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie dziewczęta, trzymajcie się, ja mykam, bo wzięłam na weekend dwa wielkie segregatory... także czas najwyższy zabrać się do roboty:)
    pozdrowionka

    samira, Meginka, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ