X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    dzien dobry drogie panie no jak tam dzisiaj? :) ja cholercia przespalam mierzenie tempki dzisiaj, ale zmierzylam dwie godziny pozniej bylo 36.9 slyszalam, ze sie to koryguje, ale czy to jest wiarygodne?

    tak w tym przypadku odejmujesz za każdą godzinę 0,1* czyli wyszłoby u ciebie 36,70...(jakbyś zmierzyła wcześniej niż mierzysz zawsze to dodajesz):)

    agula, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery82 wrote:
    Hej!!!
    Obiecałam sobie w tym cyklu się nie nakręcać, więc nie pisałam na forum, ale za to pilnie podczytywałam!!!;)
    Dziewczyny, mi w tym cyklu się udało, jestem w ciąży!!!!!!!!!!:)
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, kciuki i za to że byłyście!!!

    Teraz ja trzymam kciuki, za Was wszystkie!!!
    Całuski!!!

    ab48a2fd1ee9ec3a957df539b5fc63a2.png

    Super gratuluje! Mery jesteś kolejnym przypadkiem, że tak powiem gdzie dałaś sobie spokój z forum i ...tadam... fasolka! Może to jakiś pomysł na ciążę:)

    Widzę,że brałaś dupka? Od ilu cykli czy to może był twój pierwszy? Pytam ponieważ wcześniej troche prowadziłyśmy dyskusje na temat dupka. Podpowiesz coś nam ciekawego:)

    Już porcję wirusków pobrałam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2013, 12:31

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agula wrote:
    dzien dobry drogie panie no jak tam dzisiaj? :) ja cholercia przespalam mierzenie tempki dzisiaj, ale zmierzylam dwie godziny pozniej bylo 36.9 slyszalam, ze sie to koryguje, ale czy to jest wiarygodne?

    tak w tym przypadku odejmujesz za każdą godzinę 0,1* czyli wyszłoby u ciebie 36,70...(jakbyś zmierzyła wcześniej niż mierzysz zawsze to dodajesz):)

    dzieki samira :) juz zmienilam na wykresie, czyli jest taka sama jak wczoraj, system mi jeszcze nie wyznaczyl owu.

    a co u Ciebie? :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • aguś82 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery82 wrote:
    Hej!!!
    Obiecałam sobie w tym cyklu się nie nakręcać, więc nie pisałam na forum, ale za to pilnie podczytywałam!!!;)
    Dziewczyny, mi w tym cyklu się udało, jestem w ciąży!!!!!!!!!!:)
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, kciuki i za to że byłyście!!!

    Teraz ja trzymam kciuki, za Was wszystkie!!!
    Całuski!!!

    ab48a2fd1ee9ec3a957df539b5fc63a2.png

    gratuluje!!!!

    https://www.maluchy.pl/li-68662.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    samira wrote:
    agula wrote:
    dzien dobry drogie panie no jak tam dzisiaj? :) ja cholercia przespalam mierzenie tempki dzisiaj, ale zmierzylam dwie godziny pozniej bylo 36.9 slyszalam, ze sie to koryguje, ale czy to jest wiarygodne?

    tak w tym przypadku odejmujesz za każdą godzinę 0,1* czyli wyszłoby u ciebie 36,70...(jakbyś zmierzyła wcześniej niż mierzysz zawsze to dodajesz):)

    dzieki samira :) juz zmienilam na wykresie, czyli jest taka sama jak wczoraj, system mi jeszcze nie wyznaczyl owu.

    a co u Ciebie? :)

    samopoczucie do dupy i fizyczne i psychiczne :to pierwsze bo stawy i mięśnie mnie pieką w kręgosłupie (szyja barki łopatki itp. czuje się jak staruszka) a to drugie bo @ nie ma i nie wiem co kaman ehhhhh...


    aaa i często spałabym na stojąco wiem ze ostatnio chodziłam około 1 w nocy spać ale spałam do 8 nawet do 9-10 kurcze no ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra mykam na razie ...:)

  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agula wrote:
    samira wrote:
    agula wrote:
    dzien dobry drogie panie no jak tam dzisiaj? :) ja cholercia przespalam mierzenie tempki dzisiaj, ale zmierzylam dwie godziny pozniej bylo 36.9 slyszalam, ze sie to koryguje, ale czy to jest wiarygodne?

    tak w tym przypadku odejmujesz za każdą godzinę 0,1* czyli wyszłoby u ciebie 36,70...(jakbyś zmierzyła wcześniej niż mierzysz zawsze to dodajesz):)

    dzieki samira :) juz zmienilam na wykresie, czyli jest taka sama jak wczoraj, system mi jeszcze nie wyznaczyl owu.

    a co u Ciebie? :)

    samopoczucie do dupy i fizyczne i psychiczne :to pierwsze bo stawy i mięśnie mnie pieką w kręgosłupie (szyja barki łopatki itp. czuje się jak staruszka) a to drugie bo @ nie ma i nie wiem co kaman ehhhhh...


    aaa i często spałabym na stojąco wiem ze ostatnio chodziłam około 1 w nocy spać ale spałam do 8 nawet do 9-10 kurcze no ...

    a mi sie cos jednak wydaje, ze masz lokatora pod serduszkiem :) tempka w gorze caly czas :) @ nie ma wiec jest nadzieja :) ile bylo przypadkow, ze testy wychodzily negatywne, a ciaza jednak byla :) ja wierze :)

    Meginka, samira lubią tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czas do pracy zmykac :/ ale bede Was podczytywac :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daleko szukać nie musimy. Wystarczy otworzyć wykres Mery. Sikaniec negatywny, beta pozytywna:)

    Samirka kiedy myślisz znów zatestować?

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Mery82 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gocha04, dupka brałam tak od samości, drugi cykl, ale nie pod rząd.
    Bardziej myślę przysłużył się femifertil, naprawdę polecam.
    Teraz leżakuję, z czego bardzo się cieszy mój synek, zasypał mnie puzlami:) dziś strajk na całego...nie sprzątam, nie gotuję... czas dla mnie...zasłużony!!!

    Pozdrawiam i dziekuję za gratulki;)

    aniczka, иιєиσямαℓиα, KaRa lubią tę wiadomość

    „Cierpliwości wiele trzeba;
    Niech się dzieje wola Nieba.” (Z nią się zawsze zgadzać trzeba)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery82 wrote:
    Gocha04, dupka brałam tak od samości, drugi cykl, ale nie pod rząd.
    Bardziej myślę przysłużył się femifertil, naprawdę polecam.
    Teraz leżakuję, z czego bardzo się cieszy mój synek, zasypał mnie puzlami:) dziś strajk na całego...nie sprzątam, nie gotuję... czas dla mnie...zasłużony!!!

    Pozdrawiam i dziekuję za gratulki;)

    Gratulacje!!!! Spokojnych miesięcy życzę!!!:-)

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery i moje gratulacje!!! mnie jednak się w styczniu nie udało...

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    samira wrote:
    agula wrote:
    samira wrote:
    agula wrote:
    dzien dobry drogie panie no jak tam dzisiaj? :) ja cholercia przespalam mierzenie tempki dzisiaj, ale zmierzylam dwie godziny pozniej bylo 36.9 slyszalam, ze sie to koryguje, ale czy to jest wiarygodne?

    tak w tym przypadku odejmujesz za każdą godzinę 0,1* czyli wyszłoby u ciebie 36,70...(jakbyś zmierzyła wcześniej niż mierzysz zawsze to dodajesz):)

    dzieki samira :) juz zmienilam na wykresie, czyli jest taka sama jak wczoraj, system mi jeszcze nie wyznaczyl owu.

    a co u Ciebie? :)

    samopoczucie do dupy i fizyczne i psychiczne :to pierwsze bo stawy i mięśnie mnie pieką w kręgosłupie (szyja barki łopatki itp. czuje się jak staruszka) a to drugie bo @ nie ma i nie wiem co kaman ehhhhh...


    aaa i często spałabym na stojąco wiem ze ostatnio chodziłam około 1 w nocy spać ale spałam do 8 nawet do 9-10 kurcze no ...

    a mi sie cos jednak wydaje, ze masz lokatora pod serduszkiem :) tempka w gorze caly czas :) @ nie ma wiec jest nadzieja :) ile bylo przypadkow, ze testy wychodzily negatywne, a ciaza jednak byla :) ja wierze :)

    ja tez wierzę :) samirka, Ty na bank masz fasolkę w brzusiu :)wykres mówi sam za siebie :) również trzymam mocno kciuki :)
    powodzenia !
    A ja już się zapisałam do lutowych staraczek...

    иιєиσямαℓиα, samira lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i na poczatku gratulacje dla wszystkich dziewczyn ktorym sie juz udalo a te co jeszcze czeja uszy do gory.Chcialam sie was poradzic. Chodzi o moje dziwne zachowanie orgaznizmu a wiec tak cukle mam 26 27 dniowe.Ostatnia miesiaczke mialam 1,01,2013 i wedlug kalendarza moja owulacja wypadala 12 13 14. my przytulanko mielismy 13 i14 dnia. cztery dni po dostala chyba zapalenie pecheza z bolem w czasie oddawnia moczu poprostu masakra. Lekarz przepisal mi antybiotyk. Na drugi dzien bolu zero tylko czeste bieganie do wc.Przez caly czas po stosunku bol podbrzusza i tak jak by mi cos splywlo do piersi.Sama juz nie wiem wyobraznia? Czeste wizyty zostaly do dnia dzisiejszego a okres w sobote albo niedziele.Oczywiscie test zrobiony 4 dni przed okresem ale wyszedl negatywny. M oje pytanie myslicie ze moge miec jakies nadzieje ze wyszly nam nasze starania.

    samira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorki za literowki

  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery82 wrote:
    Hej!!!
    Obiecałam sobie w tym cyklu się nie nakręcać, więc nie pisałam na forum, ale za to pilnie podczytywałam!!!;)
    Dziewczyny, mi w tym cyklu się udało, jestem w ciąży!!!!!!!!!!:)
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, kciuki i za to że byłyście!!!

    Teraz ja trzymam kciuki, za Was wszystkie!!!
    Całuski!!!

    ab48a2fd1ee9ec3a957df539b5fc63a2.png

    gratulacje naprawde mozna powiedziec ze ten miesiac jest szczesliwy

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2006 wrote:
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i na poczatku gratulacje dla wszystkich dziewczyn ktorym sie juz udalo a te co jeszcze czeja uszy do gory.Chcialam sie was poradzic. Chodzi o moje dziwne zachowanie orgaznizmu a wiec tak cukle mam 26 27 dniowe.Ostatnia miesiaczke mialam 1,01,2013 i wedlug kalendarza moja owulacja wypadala 12 13 14. my przytulanko mielismy 13 i14 dnia. cztery dni po dostala chyba zapalenie pecheza z bolem w czasie oddawnia moczu poprostu masakra. Lekarz przepisal mi antybiotyk. Na drugi dzien bolu zero tylko czeste bieganie do wc.Przez caly czas po stosunku bol podbrzusza i tak jak by mi cos splywlo do piersi.Sama juz nie wiem wyobraznia? Czeste wizyty zostaly do dnia dzisiejszego a okres w sobote albo niedziele.Oczywiscie test zrobiony 4 dni przed okresem ale wyszedl negatywny. M oje pytanie myslicie ze moge miec jakies nadzieje ze wyszly nam nasze starania.

    witam ktorz to wie moze faktycznie cos sie zaczyna dziac kazdy organizm jest inny i daje inne objawy ja nie mialam zadnych objawow do 6 tygodnia nawet nie wiedzialam ze jestem w ciazy 2 testy negatywne zero mdlosci boli cyckow podbrzusza kompletnie nic

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz ja tez juz zglupialam. Mam juz dwoje dzieci i przy tamtych ciazach nie bylo zadnego problemu z zajsciem. Przy pierwszym dziecku pierwszy cykl i odrazu fasolka a przy corce to nawet nie wiedziala ze jestem w ciazy.To nasz pierwszy cykl ale ja jestem w goracej wodzie kapana i chciala bym juz. A zreszta moze 34 lata na karku przeszkadzaja troche w planach.Coz pozostalo poczekac na okres i chyba mnie trafi.

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    11dpo to stanowczo za wcześnie na testowanie :( co nie?

    stanowczo to może nie, ale wiadomo, że lepiej ciut późńiej testować, bo większe prawdopodobieństwo, że wyjdzie +.

    A jak ty masz dupka przepisanego? иιєиσямαℓиα rozumiem, że ostatnia tabl. dupka bierzesz 27.01 czyli to będzie 11dpo? Czy wtedy będziesz testować?

    Mi gin przepisała dupka, bo mam troche za niski progesteron i kazała mi go brac od 16 do 25dc po 2 x dziennie po pół tabletki, natomiast dowiedziałam się, że może powstrzymać owu jesli weźmie się go zbyt wcześnie, a na usg nie będę chodzić, żeby sprawdzać czy była, także myśle go brać po 2 dniach wyższych temperatur, a że mam ok 30dniowe cykle to będzie w sam raz, no i będę robić sikańca. Mam wlasnie te czułe o 10 jednostkach.

    mam brać profilaktycznie po poronieniu 1 tab 2x dziennie.
    Tak 27.01 mam ostatnią no i jak jest ciąża to mam brać dalej, a jak nie ma to odstawić... tylko jak to sprawdzić :/?
    Tak też słyszałam, że brany za wczesnie może powodać zatrzymanie owu, ale gdzieś czutałam, że duphaston po pierwsze to syntetyczny progesteron więc to nie grozi, a po drugie nie przy tak małych dawkach, ale wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony i jak nie jest się pewnym to lepiej asekuracyjnie podchodzic do sprawy.
    Boje się że jak 27 nie zatestuje i dostawię to jego branie może się okazać na marne skoro bieże się go na podtrzymanie ciąży, ale wiem też że na sikaniec będzie za wcześnie :/. A na betę ewentualnie też ? nezły mam orzech do zgryzienia. Napisze chyba wiadomośc do jakiegoś lekarza ginekologa i zaczekam co odpisze, bo moja ginekolog tego mi do końca nie wytłumaczyła o.O

    Czyli testować będziesz 28.01, a to będzie 12dpo. Zawsze to dzień do przodu będzie i tabl w przypadku ciąży tez zdążysz wziąć. Myśle, że jak będzie ciąża to i sikaniec wyjdzie choćby bladziutki, jednak leki to wspomagacze.
    Daj znać co ci gin odpisze. Też jestem ciekawa. Mi moja gin powiedziała tez, że dupek nie wstrzymuje owul, ale gro dziweczyn ma powiedziane,że po owu mają brać.
    Tak na chłopski rozum: progesteron naturalnie pojawia się po pęknięciu pęcherzyka, czyli po owulacji i produkuje go ciałko żółte. To pytanie jaki wpływ na owulacje ma dostarczanie wcześniej progesteronu?
    Poniżej cytat z www.28dni.pl

    "W miejscu pękniętego pęcherzyka pod wpływem LH powstaje gruczoł przejściowy, tzw. ciałko żółte.

    Ciałko żółte wytwarza progesteron, hormon który m.in. powstrzymuje proces dojrzewania innych komórek jajowych, a także, poprzez informacje wysyłane do podwzgórza mózgu, wydzielanie hormonów przysadki mózgowej. Ciałko żółte działa ok. dwa tygodnie, po czym zanika, przechodząc w tzw. ciałko białawe. Poziom progesteronu opada, co jest sygnałem dla podwzgórza mózgu do rozpoczęcia nowego cyklu."

    gocha04 oto odpowiedź mojego gina na temat testowania:
    "Sprawę załatwi test ciążowy z krwi, wykonany np. w ostatnim dniu brania Duphastonu- wynik jest na drugi dzień. Nie sądzę, żeby to było na wyrost, tym bardziej, że nie ma lepszej metody stwierdzenia wczesnej ciąży."

    wychodzi na to, że nie mam wyjścia :(

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 24 stycznia 2013, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery82 wrote:
    Hej!!!
    Obiecałam sobie w tym cyklu się nie nakręcać, więc nie pisałam na forum, ale za to pilnie podczytywałam!!!;)
    Dziewczyny, mi w tym cyklu się udało, jestem w ciąży!!!!!!!!!!:)
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, kciuki i za to że byłyście!!!

    Teraz ja trzymam kciuki, za Was wszystkie!!!
    Całuski!!!

    ab48a2fd1ee9ec3a957df539b5fc63a2.png

    to świetna wiadomość! Gratuluję :)!!

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ