X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Mnie gin mówił, że kwas foliowy jest ważny w 4 pierwszych dobach od zapłodnienia, potem sobie można darować, ale lekarze na wszelki wypadek zapisują, bo pacjentki się dziwią, że jak to nie muszą brać :D

    Chyba w pierwszych 4 tygodniach życia zarodka. Wtedy tworzy sie o zamyka cewa nerwowa. Kwas foliowy nalezy brac conajmniej na 3 mies przed ciąża i w pierwszych miesiącach ciąży. Po tabletkach anty jest spory deficyt i zwiększone zapotrzebowanie. Ale jak ktoś woli mieć dziecko bez mózgu i z rozszczepem kręgosłupa to można sobie darować.

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife wrote:
    Kobiety, beta w sobotę 22.1 po 48h 48,7. Myślicie ze okej przyrost?

    Jak najbardziej ok :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam już kwas foliowy i lykam już. W pierwszej ciąży lykalam od pozytywnego testu do 3 miesiąca. I wszystko jest okej.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife wrote:
    Kobiety, beta w sobotę 22.1 po 48h 48,7. Myślicie ze okej przyrost?
    ok :)

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam testowac 20 stycznia, ale chyba jutro z rana to zrobię. Zobaczę rano jak z tempką, jak bedzie wysoka to robie, a jak spadnie drastycznie to nie robie.

    bolą mnie mega plecy


    myślicie że może już coś wyjść?

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisveta i żeby teraz też było OK. Wiadomo,że brak kwasu filiowego nie zawsze równa się wadom dzieciątka, tyle kobiet "wpada" i ma zdrowe dzieci, ale po co kusić los, jeżeli można zapobiec tragedii i przyjmować z wyprzedzeniem.

    HappyWife, wygląda dobrze, jaki test robiłaś, że kreska nie wyszła? Pytam, żeby go unikać w przyszłości :p Przy takiej becie nie powinien się mylić, ale różnie bywa :) Gratuluję Kochana :*

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichibi wrote:
    miałam testowac 20 stycznia, ale chyba jutro z rana to zrobię. Zobaczę rano jak z tempką, jak bedzie wysoka to robie, a jak spadnie drastycznie to nie robie.

    bolą mnie mega plecy


    myślicie że może już coś wyjść?

    Jutro 9dpo? Moim zdaniem za wcześnie. Może już wyjść bladzioch, ale większe szanse, że jeszcze nie wyjdzie. No i pytanie, czy jeżeli np bedzięsz w ciąży biochemicznej chcesz o tym wiedzieć? Bo tak wcześnie zrobiony test niesie ryzyko, że nawet pozytywny nie będzie jeszcze pewny. A może beta, jak zależy Ci na czasie?

    W każdym razie trzymam kciuki za pozytyw kiedy byś się nie zdecydowała!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    SMag to bzdura!! TOTALNA BZDURA! To nie jest tak, że jeden jak nie pracuje to co drugi miesiąc bez owulacji. Ja mam jeden jajnik :P I jeden pracuje za dwóch. I tak zawsze jest, jak jednego braknie, lub drugi nie daje rady to jeden pracuje za dwóch :D
    To ja już nie wiem... Wiadomo że lepiej żeby było tak żebym miała ta owu co miesiąc. Zawsze to większa szansa przecież
    .

    LISTA STARACZEK

  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Jutro 9dpo? Moim zdaniem za wcześnie. Może już wyjść bladzioch, ale większe szanse, że jeszcze nie wyjdzie. No i pytanie, czy jeżeli np bedzięsz w ciąży biochemicznej chcesz o tym wiedzieć? Bo tak wcześnie zrobiony test niesie ryzyko, że nawet pozytywny nie będzie jeszcze pewny. A może beta, jak zależy Ci na czasie?

    W każdym razie trzymam kciuki za pozytyw kiedy byś się nie zdecydowała!


    niby tak ale... moje fazy lutealne trwają zazwyczaj 11 dni, a @ mam co 28 dni w 90% i wypada na pojutrze. dlatego się zastanawiam czy byłoby już coś wiadomo

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    To ja już nie wiem... Wiadomo że lepiej żeby było tak żebym miała ta owu co miesiąc. Zawsze to większa szansa przecież
    .
    Ja tez miałam długo wyciszony lewy jajnik i tylko z prawego owulka za każdym razem potwierdzona monitoringiem wiec owulacje miałam co miesiąc z tego samego

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Belinda Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Opowiem po krótce swoją historię...
    W październiku ubiegłego roku postanowiliśmy, z Mężem, że nie ma sensu już czekać, odkładać na później... tylko to już ten czas! Nie ma co ukrywać również, że odkładaliśmy decyzję ze względu na moje niepewne zatrudnienie i kiedy w październiku okazało się, że dalej nie wiadomo co ze mną i że znowu umowa na zastępstwo, nowe stanowisko, atmosfera nienajlepsza i duży stres- zapadła decyzja.
    Zaczęliśmy działać. Pierwszy cykl - nic. Drugi - nic i trzeba przyznać, że <3 mało było bo mój M. nie najlepiej się czuł. Trzeci - mówię - jak nie wyjdzie to biorę się za mierzenie temp., idę na badania - no wiecie, od tej strony medycznej podziałam. I loguję się u Was (bo podczutuję od ok. miesiąca), będę się zapisywać na listę testujących itd.
    Okres świąteczny, zabieganie, to tu to tam, ale staraliśmy się <3 nie odpuszczać.
    W międzyczasie wyszła sytuacja z moją nogą, coś mi wyszło - dostałam skierowanie na RTG. Po czym myślę: no zaraz zaraz przecież co, JEŚLI...? Postanowiłam wstrzymać się ze zdjęciem. W 31 dc (11.01) zrobiłam test, żeby upewnić się, że nic z tego i ze spokojem mogę iść na RTG. I wiecie co? Dwie kreski.

    Podeszłam do tego raczej na zasadzie: OK. :) Poszłam do rodzinnej powiedzieć, że nie pójdę na RTG bo chyba jestem w ciąży ;) to dała mi skierowanie do ortopedy i skierowanie na badania krwi: "będzie już Pani miała do dokumentacji ciążowej" mówi ;p
    Dziś (15.01) zrobiłam drugi test innej firmy. I też dwie kreski!
    Ojoj, myślę, chyba coś jest naprawdę na rzeczy :)
    Jutro idę na badanie krwi.

    Ale nie dociera to wszystko do mnie. Do mojego M. chyba też nie.

    Uff jeśli ktoś przeczyta dajcie znać!
    p.s. trochę żałuję, że jednak nie zdążyłam wpisać się na listę testujących ;) tfu tfu no żartuję :):):)

    Czasem to czego pragniemy przychodzi niespodziewanie...

    ams, Paula_30, MiSia :), pumka1990 lubią tę wiadomość

    11.01.2018 II kreski... czekamy!
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belinda gratuluję :) wpisałam Cię na listę staraczek z wynikiem pozytywnym :) podnosisz styczniowe statystyki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 20:02

    Akceptacja!
  • Belinda Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Belinda gratuluję :) wpisałam Cię na listę staraczek z wynikiem pozytywnym :) podnosisz styczniowe statystyki :)

    Dziękuję! Tylko nie mogę tej LISTY TESTEREK zobaczyć...

    Acha i od razu jak zobaczyłam 2 kreski zadzwoniłam do gina, że już teraz wizyta! Ostudziła moje emocje, że przecież nic nie zobaczy jeszcze. :P
    Wizytę mam na 23.01. Dopiero wtedy (mam nadzieję) uwierzę :D

    11.01.2018 II kreski... czekamy!
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Ja tez miałam długo wyciszony lewy jajnik i tylko z prawego owulka za każdym razem potwierdzona monitoringiem wiec owulacje miałam co miesiąc z tego samego
    Dzięki :* jest szansa że u mnie też tak będzie ;*
    A jak nie było monitoringu w poprzednim cyklu to lekarka może teraz stwierdzić że nie było wtedy owulacji?

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jeszcze ta stymulacja jest wtedy jak pęcherzyki nie pękają i nie dochodzi do owulacji tak ?
    Proszę trzymajcie kciuki żeby ten mój dominujący ładnie urósł :*

    LISTA STARACZEK

  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:

    HappyWife, wygląda dobrze, jaki test robiłaś, że kreska nie wyszła? Pytam, żeby go unikać w przyszłości :p Przy takiej becie nie powinien się mylić, ale różnie bywa :) Gratuluję Kochana :*

    Kochana to był nordtest, ale jak robiłam w sobotę to właśnie ten i wtedy wyszedł pozytywny. Także nie rozumiem tego kompletnie. Ważne, ze beta urosła przez te 48h❤️

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belinda no super ;-) gratulacje ;-)

    Dziewczyny ja się dzisiaj jakoś nie miałam czasu odzywać, bo robiłam barszcz i krokiety a potem zabrałam się za ocenianie sprawdzianów i tak się uśmiałam z moich trzecioklasistów ( ale tak naprawdę to nie wiem czy się śmiać czy płakać ) bo na pytanie jak niedźwiedź spędza zimę, delikwent napisał że śpi, a jego żona rodzi dzieci hahaha:-P

    U mnie @ nadal nie ma, ale trochę pobolewa mnie brzuch tak okresowo tzn boli godzinę, przestaje, boli znowu jakiś czas i tak w kółko także pogodziłam się już z tym cyklem, oby @ szybko przyszła i to nie była torbiel. Ale póki co zostaje z Wami, będę Was podczytywac i się dalej edukować :-)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    jak niedźwiedź spędza zimę, delikwent napisał że śpi, a jego żona rodzi dzieci hahaha:-P


    W takim razie nie pozostaje nam nic jak tylko zostac zona NIEDZWIEDZIA !!! :D ot cala filozofia :)

    Magda - mbc, Jasminum, Karolcia27, MiSia :), NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Czesiowa Ekspertka
    Postów: 136 128

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Belinda ;)

    oar8s65g9omx2k0o.png
    12 cs szczęśliwy !
    3 cs Ovarin
    2 cs żel conceive plus
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    W takim razie nie pozostaje nam nic jak tylko zostac zona NIEDZWIEDZIA !!! :D ot cala filozofia :)

    Kurdę a mój A. na siłownię się zapisal, zamiast obrastać w tluszczyk niedźwiedzia :-P haha

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ