X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    A czy któraś z Was - te co już są i te co będą - w ciąży ma w planach robienie testów NIFTY? Co o tym myślicie?
    Nie będę raczej robić, w pierwszej ciąży robiłam USG 3/4d dla siebie, na pamiątkę.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisaveta_ wrote:
    Nie będę raczej robić, w pierwszej ciąży robiłam USG 3/4d dla siebie, na pamiątkę.

    Rozumiem, ale test NIFTY robi się z krwi, nie chodzi mi o usg. :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzastina2005 wrote:
    Kurcze kochane chyba zwariowałam ale moje objawy nie ustają. Myślicie że 9-10dnia po owulacji test o czułości 10 by keszcze nic nie wykazał? Są jeszcze jakieś szanse?

    Oczywiście, że są. Zagnieżdżenie przecież może być w 10 dpo, to wtedy test wyjdzie w 12-13 dpo.
    Zresztą mamy tutaj na forum przykłady, gdzie w 12 dpo nic, a w 14 piękna krecha.

    Jeżeli robisz test tak wczesnie to licz się z tym, że wynik nie jest rzetelny, nawet pozytywny.

    A objawy zawsze widzimy, bo są bardzo podobne do @, albo nasz umysł płata nam figle - norma ;-)


    A u mnie temp trochę spadła, może @ jest już blisko ;-)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja bym powiedziała po genetycznym, ale to ja :)
    Genetycznym, co masz na myśli? :)


    Na razie bierzemy pod uwagę tylko rodziców i teściów, nikogo innego i do 3 miesiąca pozostaniemy przy tym. Jednak z rodzicami jednymi i drugimi jesteśmy dość blisko no i też widujemy się dość często. Mąż już pieje z radości i nie może wytrzymać. A że teraz jest dzień babci i dziadka to stwierdził,że to idealny moment, żeby powiadomić ich, że zostaną dziadkami.

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Rozumiem, ale test NIFTY robi się z krwi, nie chodzi mi o usg. :)

    Ja jak będę już miała II kreseczki to biorę to pod uwagę. Jestem raczej z tych co wolą wiedzieć więcej i sie uspokoić niż lekkoduchów, że będzie dobrze i potrafią w ogóle nie robić badań..

    To chyba spore koszty, ale te testy są bardzo szczegółowe i pewne z tego co słyszałam.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Happywife - jeśli to miałoby Cię uspokoić to zrób jeszcze raz betę :)

    Też się z moim zastanawialiśmy kiedy byłby odpowiedni moment na podzielenie się wiadomością (w razie czego oczywiście) i stwierdziliśmy, że po zobaczeniu serduszka :)

    I tak chyba zrobię, wybiorę się w czwartek jeszcze raz. Ja wlaśnie myślę cały czas, czy w ten weekend to nie za szybko..

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak znajdę w ciążę to powiemy rodzicom i najblizszym około 12 tygodnia- to teoria a jak będzie w praktyce tego nie wie nikt. Najpierw trzeba zobaczyć II kreseczki..

    Magda - mbc, Marudaruda lubią tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Ja jak będę już miała II kreseczki to biorę to pod uwagę. Jestem raczej z tych co wolą wiedzieć więcej i sie uspokoić niż lekkoduchów, że będzie dobrze i potrafią w ogóle nie robić badań..

    To chyba spore koszty, ale te testy są bardzo szczegółowe i pewne z tego co słyszałam.

    No ja też się skłaniam ku zrobieniu. Bo ja również z tych, co wolą wiedzieć więcej i szybciej. Test NIFTY we Wrocławiu to ok. 2500zł.
    Dokładnie - są pewne i szczegółowe. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 10:14

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie bo już się po mału załamuję. To moja pierwsza owulacja od 6 miesięcy nawdt pomimo stymulacji. I chyba zapomniałam jakie objawy są w normalnym cyklu po owulacji.

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife wrote:
    Genetycznym, co masz na myśli? :)


    Na razie bierzemy pod uwagę tylko rodziców i teściów, nikogo innego i do 3 miesiąca pozostaniemy przy tym. Jednak z rodzicami jednymi i drugimi jesteśmy dość blisko no i też widujemy się dość często. Mąż już pieje z radości i nie może wytrzymać. A że teraz jest dzień babci i dziadka to stwierdził,że to idealny moment, żeby powiadomić ich, że zostaną dziadkami.

    USG genetyczne służy do oceny prawdopodobieństwa z jakim dziecko może się urodzić z wadą genetyczną. Badanie pozwala określić ryzyko rozwoju najpopularniejszych aberracji chromosomowych, a wiec odpowiedzialnych np. za zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau czy Turnera. Za jego pomocą można też sprawdzić czy dziecku grożą wady cewy nerwowej, rozszczep kręgosłupa, a także wargi lub podniebienia. Wykonuje się je pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży.

    Po prostu na wizycie w tym okresie robi sie tzw. usg genetyczne, tak jak później tzw. usg połówkowe.

    Test NIFTY określa dużo więcej wad płodu i można go robić już od 10 tygodnia, dodatkowo od razu potwierdza płeć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 10:16

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży powedziałam rodzicom tego samego dnia co zrobiłam test. W drugiej chcieliśmy poczekać, ale mama sama się kapnęła, gdzieś w 9-10 tygodniu.
    O trzeciej powiedziałam po zabiegu :(

    Teraz, jesli się uda, chcemy poczekać do testów genetycznych, ponieważ bierzemy rózne opcje pod uwagę i nie zamierzam sie tłumaczyć z naszych decyzji.

    Magda - mbc wrote:
    A czy któraś z Was - te co już są i te co będą - w ciąży ma w planach robienie testów NIFTY? Co o tym myślicie?

    Tak. Ja.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    W pierwszej ciąży powedziałam rodzicom tego samego dnia co zrobiłam test. W drugiej chcieliśmy poczekać, ale mama sama się kapnęła, gdzieś w 9-10 tygodniu.
    O trzeciej powiedziałam po zabiegu :(

    Teraz, jesli się uda, chcemy poczekać do testów genetycznych, ponieważ bierzemy rózne opcje pod uwagę i nie zamierzam sie tłumaczyć z naszych decyzji.




    Tak. Ja.

    A robiłaś wcześniej, czy chcesz zrobić teraz? Napiszesz mi co uważasz na ten temat? :) Często słyszę głosy, że to bzdura robić te testy, ale jakoś nie umiem się z tym zgodzić!

    Edit: już widzę, że odpowiedź przed cytatem tyczyła się badań genetycznych, już wszystko wiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 10:28

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety testy NIFTY nie dają 100%. 99% co oznacza, że mogą pokazać chorobę, której nie ma, albo nie pokazac, że jest. Z tego co tu czytałam (jest wątek na forum) to raczej pokazują a potem nie ma. Na innych grupach też czytałam takie historie.
    Mam plan, że w razie złego wyniku robię amnio, która, z tego co rozumiem, daje 100%.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    A robiłaś wcześniej, czy chcesz zrobić teraz? Napiszesz mi co uważasz na ten temat? :) Często słyszę głosy, że to bzdura robić te testy, ale jakoś nie umiem się z tym zgodzić!

    Edit: już widzę, że odpowiedź przed cytatem tyczyła się badań genetycznych, już wszystko wiem :)

    Ja jestem po 40tce, więc ryzyko chorób podobno (bo też różne rzeczy na ten temat czytałam) wyższe. Dodatkowo mam mthfr, które również podnosi ryzyko ZD.
    Błogosławiona ignorancja. Cieszę się, że przed moimi 2 ciążami o tym nie wiedziałam.
    Jestem co prawda przebadana pod kątem ryzyka zachorowania związanego z mthfr i prowadzona, więc ryzyko minimalne, ale może być.

    _Hania lubi tę wiadomość

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ja jestem po 40tce, więc ryzyko chorób podobno (bo też różne rzeczy na ten temat czytałam) wyższe. Dodatkowo mam mthfr, które również podnosi ryzyko ZD.
    Błogosławiona ignorancja. Cieszę się, że przed moimi 2 ciążami o tym nie wiedziałam.
    Jestem co prawda przebadana pod kątem ryzyka zachorowania związanego z mthfr i prowadzona, więc ryzyko minimalne, ale może być.

    Też będę robić w następnym cyklu mthfr + badanie homocysteiny. Podobno też jest ważne.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Niestety testy NIFTY nie dają 100%. 99% co oznacza, że mogą pokazać chorobę, której nie ma, albo nie pokazac, że jest. Z tego co tu czytałam (jest wątek na forum) to raczej pokazują a potem nie ma. Na innych grupach też czytałam takie historie.
    Mam plan, że w razie złego wyniku robię amnio, która, z tego co rozumiem, daje 100%.

    Tak, tez słyszałam, że amnio daje 100%, ale jest to badanie inwazyjne.
    Czytałam też, że NIFTY nie jest podstawą do terminacji, a amnio chyba jest.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda-mbc -dobrze czytałaś, na podstawie badania wolnego płodowego dna w krwii (np. NIFTY, HARMONY), nikt nie dopuści Cię do terminacji. Do niej trzeba mieć albo amniopunkcję płynu owodniowego albo biopsje kosmówki albo coś jeszcze, jest jeszcze jedno inwazyjne badanie które daje 100% pewności.
    Oczywiście wszystkie te inwazyjne niosą za sobą ryzyko poronienia a testy z krwi takiego ryzyka nie niosą..
    Koleżanka miała robiony test Pappa który wyszedł jej źle, chciała zrobić NIFTY ale genetyk ją przekonał że przy takich wynikach pappy nie ma szans żeby dziecko było zdrowe i żeby zrobiła amnio to skróci czas oczekiwania na całą procedurę. Oczywiście genetyk miał rację i tylko dzięki temu udało się jej zmieścić przed 22 tc. Gdyby zrobiła najpierw NIFTY a później amnio to nie dopuścili by juz jej do terminacji co byłoby większą tragedią dla niej niż term..

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ja jestem po 40tce, więc ryzyko chorób podobno (bo też różne rzeczy na ten temat czytałam) wyższe. Dodatkowo mam mthfr, które również podnosi ryzyko ZD.
    Błogosławiona ignorancja. Cieszę się, że przed moimi 2 ciążami o tym nie wiedziałam.
    Jestem co prawda przebadana pod kątem ryzyka zachorowania związanego z mthfr i prowadzona, więc ryzyko minimalne, ale może być.


    Sung urodzisz małego geniusza zobaczysz :-) Nie wiem czy to mit, ale słyszałam, że tak jak po 40stce jest większ ryzyko jeżeli chodzi o choroby maleństwa to też większe ryzyko urodzenia bardzo mądrego maleństwa ;-)

    Mi moja siostra, która chyba po rozmowach ze swoim mężem, który ma rodzinę lekarską, robiła te testy. Mówiła, że % pomyłek jest tak minimalny, że praktycznie się nie zdarza, ale widzę, że jednak chyba nie jest aż tak rzetelny.

    A USG genetyczne jaki daje obraz? W sensie, wylkucza dużą część chorób? Jak bardzo jest rzetelne?

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzastina - a test tak wcześnie jest zupełnie niewiarygodny jeśli wychodzi negatywny! :) Ja jestem 11 dpo i też mam negatyw, a w poprzedniej ciąży pierwszy pozytyw mi wyszedł dzień po terminie @ także spokojnie, jest jeszcze duża szansa że będzie pozytywny :) Zagnieżdżenie może wystąpić nawet 12 dpo więc beta będzie po 48h oznaczalna, spokojnie :)
    Siostra miała pozytyw sikany dopiero 3 dni po @ a dzidzia ma 3 msc :D

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie sobie tutaj- to rzetelna wiedza ginekologa :)

    https://mamaginekolog.pl/czym-sie-rozni-szczegolowe-usg-ciazy-od-zwyklego-usg-ciazy/

    https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/

    https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 11:20

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ