X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaBS wrote:
    Poczytajcie sobie tutaj- to rzetelna wiedza ginekologa :)

    https://mamaginekolog.pl/czym-sie-rozni-szczegolowe-usg-ciazy-od-zwyklego-usg-ciazy/

    https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/

    https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/

    Dzięki!

    Czesiowa lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba nie jestem jeszcze gotowa na tę wiedzę ;-) Poczekam na 2 kreski i wtedy będę analizować możliwości.

    Tak mi się marzyło urodzić dziecko przed listopadem, a moja spóźniająca się @ mi to uniemożliwi :(

    Znacie jakieś sposoby szarlatańskie na wywołanie tej małpy? :D

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Ja chyba nie jestem jeszcze gotowa na tę wiedzę ;-) Poczekam na 2 kreski i wtedy będę analizować możliwości.

    Tak mi się marzyło urodzić dziecko przed listopadem, a moja spóźniająca się @ mi to uniemożliwi :(

    Znacie jakieś sposoby szarlatańskie na wywołanie tej małpy? :D
    Hania też chciałam urodzić do końca roku a nie wiem czy są na to szansę. Chociaż teraz to już obojętne ... Byle by się udało w niedługim czasie..ehh.

    A co do @ ? Może winko ? Pół butelki ?:D

    A czytałam ostatnio że herbatka z czarnej malwy przyspiesza @ ale nie wiem czy to sprawdzone ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 11:38

    LISTA STARACZEK

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Ja chyba nie jestem jeszcze gotowa na tę wiedzę ;-) Poczekam na 2 kreski i wtedy będę analizować możliwości.

    Tak mi się marzyło urodzić dziecko przed listopadem, a moja spóźniająca się @ mi to uniemożliwi :(

    Znacie jakieś sposoby szarlatańskie na wywołanie tej małpy? :D
    Gorace kapiele... Ale i krwawienie potem mocniejsze...

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie test negatywy. Jutro spodzieqany termin @ .. Niby to 9dpo ale ja mam krotkie fazy lutealne.. :( ech

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichibi wrote:
    U mnie test negatywy. Jutro spodzieqany termin @ .. Niby to 9dpo ale ja mam krotkie fazy lutealne.. :( ech
    Trzymam kciuki do póki nie ma @ jest szansa

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spadek tempki tez juz jest dobrze widoczny.. Mam dzis kiepski dzien :( gdybym nie byla w pracy to bym wyła w poduszke

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichibi wrote:
    Spadek tempki tez juz jest dobrze widoczny.. Mam dzis kiepski dzien :( gdybym nie byla w pracy to bym wyła w poduszke
    Tule mocno :*

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife wrote:
    Kochane, jak wiecie byłam wczoraj powtórzyć betę,żeby zobaczyć czy dobrze przyrasta i jak się okazało wzrost jest o 96% po 48h. Myślicie, żeby pójśc jeszcze raz na betę sprawdzić czy wszystko dobrze się rozwija? Może panikuje, ale to moja pierwsza ciąża w dodatku nie spodziewałam się, że tak szybko się uda i jestem totalnie skołowana. Poziom bety przyrasta dobrze póki co, ale ja cały czas się martwię, że coś może się stać. Moja ciąża jest bardzo wczesna, bo hcg 48,7 i zastanawiamy się z mężem kiedy powiedzieć rodzicom i teściom. Mąż chciał już wczoraj, ale nie uważacie, że to za wcześnie? Na weekendzie jest dzień babci i dziadka i tak nas kusi pochwalić się, ale sama nie wiem. Co myślicie?

    Jeśli Cię to uspokoi to zrób jeszcze raz betę ;-)
    Ja robiłam chyba 4 razy.

    Co do tego kiedy powiedzieć.... chyba nie ma dobrego momentu. Ja chcialam bardzo czekać do serduszka albo dłużej. Ale mąż mi wytłumaczył, że nawet jeśli coś pojdzie nie tak jak powinno to i tak rodzice się o tym dowiedzą. I mogą mieć do nas żal, że nie wiedzieli wcześniej i nie mogli tego przeżywać z nami.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZiewczyny powiedzcie mi co sądzicie (oczywiście zdjęcie nie oddaje tego jak widać na prawdę bo kolor jest jasny róż ) 8 stycznia na wizycie kontrolnej po terminacji ciąży w 14t6 dni był duży pęcherzyk owulacyjny (oczywiście seruszkowismy z przyzwoleniem lekarza nie musieliśmy czekać ) było to 21 dni po porodzie i beta wyszła już 2 z haczykiem teoretycznie nie wiem kiedy powinnam dostać okres ale tak jak miałam cykle przed ciąża to za 2 3 dni zrobiłam dzisiaj test a tam tak
    https://zapodaj.net/3caf54ebc77ea.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 12:24

    pumka1990, MiSia :) lubią tę wiadomość

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    DZiewczyny powiedzcie mi co sądzicie (oczywiście zdjęcie nie oddaje tego jak widać na prawdę bo kolor jest jasny róż ) 8 stycznia na wizycie kontrolnej po terminacji ciąży w 14t6 dni był duży pęcherzyk owulacyjny (oczywiście seruszkowismy z przyzwoleniem lekarza nie musieliśmy czekać ) było to 21 dni po porodzie i beta wyszła już 2 z haczykiem teoretycznie nie wiem kiedy powinnam dostać okres ale tak jak miałam cykle przed ciąża to za 2 3 dni zrobiłam dzisiaj test a tam tak
    https://zapodaj.net/3caf54ebc77ea.jpg.html
    Ja widzę II kreseczki :)

    LISTA STARACZEK

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    DZiewczyny powiedzcie mi co sądzicie (oczywiście zdjęcie nie oddaje tego jak widać na prawdę bo kolor jest jasny róż ) 8 stycznia na wizycie kontrolnej po terminacji ciąży w 14t6 dni był duży pęcherzyk owulacyjny (oczywiście seruszkowismy z przyzwoleniem lekarza nie musieliśmy czekać ) było to 21 dni po porodzie i beta wyszła już 2 z haczykiem teoretycznie nie wiem kiedy powinnam dostać okres ale tak jak miałam cykle przed ciąża to za 2 3 dni zrobiłam dzisiaj test a tam tak
    https://zapodaj.net/3caf54ebc77ea.jpg.html

    Ja tez widzę, ale po swoich kreskach zalecałabym ostrożny entuzjazm ;-) Skocz na betę jak masz możliwość, a jeżeli nie - powtórz test jutro, kreska powinna być już wyraźniejsza ;-) Trzymam kciuki!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno powtórzę ;) fiuuu dobrze ze ktoś jeszcze widzi bo myślałam ze to wytwór mojej wyobraźni hehe . Mam nadzieje ze fasolka jest ;))

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • jestem_M Przyjaciółka
    Postów: 88 33

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    Napewno powtórzę ;) fiuuu dobrze ze ktoś jeszcze widzi bo myślałam ze to wytwór mojej wyobraźni hehe . Mam nadzieje ze fasolka jest ;))
    Jest kreseczka. Ja po terminacji też zaszlam od razu w ciążę. I tez byla taka ledwo ledwo widoczna kreska. Mlody ma 2 latka i troche. Trxymam kciuki!

    Mała_Mii lubi tę wiadomość

    1 ciąża - rok starań - 💔👼
    2 ciąża - Mieszko 👨‍👩‍👦
    3 ciąża - czekamy na Polę 🤰❤️
    m3sxs65gs9b8zo8s.png
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    Napewno powtórzę ;) fiuuu dobrze ze ktoś jeszcze widzi bo myślałam ze to wytwór mojej wyobraźni hehe . Mam nadzieje ze fasolka jest ;))
    Ktory dzien cyklu i ile dni po owulacji? :D gratulacje :*:*

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    Napewno powtórzę ;) fiuuu dobrze ze ktoś jeszcze widzi bo myślałam ze to wytwór mojej wyobraźni hehe . Mam nadzieje ze fasolka jest ;))
    Ja też widzę i trzymam kciuki za fasolkę! :)

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mii a sprawdzałaś czy beta po porodzie spała do 0? Jeśli tak i było 0 a teraz takie kreseczki to gratuluje i trzymam kciuki :D

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaBS wrote:
    Magda-mbc -dobrze czytałaś, na podstawie badania wolnego płodowego dna w krwii (np. NIFTY, HARMONY), nikt nie dopuści Cię do terminacji. Do niej trzeba mieć albo amniopunkcję płynu owodniowego albo biopsje kosmówki albo coś jeszcze, jest jeszcze jedno inwazyjne badanie które daje 100% pewności.
    Oczywiście wszystkie te inwazyjne niosą za sobą ryzyko poronienia a testy z krwi takiego ryzyka nie niosą..
    Koleżanka miała robiony test Pappa który wyszedł jej źle, chciała zrobić NIFTY ale genetyk ją przekonał że przy takich wynikach pappy nie ma szans żeby dziecko było zdrowe i żeby zrobiła amnio to skróci czas oczekiwania na całą procedurę. Oczywiście genetyk miał rację i tylko dzięki temu udało się jej zmieścić przed 22 tc. Gdyby zrobiła najpierw NIFTY a później amnio to nie dopuścili by juz jej do terminacji co byłoby większą tragedią dla niej niż term..

    A to kiedy robiła pappa? Bo NIfty możesz już w 10 tygodniu. A wyniki chyba do 2 tygodni, a amnio od 16go chyba.

    Hania :* dzięki :D

    Malami, ja widzę :) przepraszam, że pytam, ale terminacja z powodu wady?

    Fajne to zestawienie testów z linku. Jeśli podobne, to ja bym wybrała ten z najkrótszym czasem oczekiwnaia ;) tylko nie wiem jak z płcią, myślałam, że wszystkie mają tą opcję.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ha, ktoś wrzucił ten link i tu jest napisane, że nipt nie jest zalecany w przypadku leczenia heparyną...
    https://niptfalsenegative.com/
    To ja już nie wiem czy robić czy nie lepiej od razu amnio i mieć 100%.
    Narazie oczywiście nie mam się o co martwić :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 13:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    A czy któraś z Was - te co już są i te co będą - w ciąży ma w planach robienie testów NIFTY? Co o tym myślicie?

    Właśnie się zastanawiam czy zrobić. Chyba poczekam do prenatalnego i jak ew. coś tam wyjdzie nieprawidlowo to wtedy od razu robię nifty. To znowu nie jest też tak ze te testy są na 100 proc pewne i też wynik podają w 1 do ilus tam czyli nie jest jak przy amniopunkcji wynik pewny. Jest kilka wyjątków gdzie wynik może byc zafalszowany i to trochę ostudzilo moje chęci bo test jednak drogi.

‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ