X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Trzymam i Ty za mnie :-* a mam jeszcze pytanie do zafasolkowanych, ponieważ od owu miałam mega bolące sutki i wrażliwe piersi, co wczoraj już zmniejszyło sie, a dziś prawie już ustało. Czy u zafasolkowanych ta wrażliwość jest cały czas?
    mnie moje bolą od soboty jakoś i tak ten ból po boku sie utrzymuje. Raz jest lepiej raz gorzej, ale odczuwam go.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Dawno mnie tu nie było. Gratuluję kolejnych kreseczek, u mnie sytuacja się komplikuje i mam robione badania pod kątem niedoczynności kory nadnerczy. Dziękuję, że wysłaliście mnie do endokrynologa. Teraz robię testy owu, ale żaden z nich nie pokazał nawet cienia drugiej kreski, a dziś już 14 dc. Odpuszczam na razie. Odpuszczam chociaż i tak te głupie testy owu robię. Jednak chyba pogodziłam się z myślą, że boże Narodzenie 2018 spędzę bez bobasa.

    Myślałam o Tobie dzisiaj :)
    Badaj, badaj. Powodzenia!

    Hania, tak czy inaczej, niech to się już rozwiąże, bo umęczysz się na pewno. Współczuję.

    U mnie organizm przygotowuje się do owu. I co z tego :/

  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    SMagjak nazywa się lekarka u której byłaś. Ja rteż jestem z Krakowa :)
    Mi Almond poleciła Magdalenę Kołacz na znanym lekarzu sobie mozesz sprawdzić. W sumie jestem nawet z niej zadowolona przyjmuje też w klinice niepłodności Parents

    Dziewczyny ale się dzisiaj rozpisałyście ho ho ho

    Ja w pierwszej ciązy nie robiłam zadnych testów pappa nifty i innych i w tej też nie zamierzam raczej. Na pewno zrobię USG genetyczne chodź nie jest obowiązkowe. Zresztą nie wiem jeszcze na 100% moze okazać się że lekarz zaleci... no ale najpierw to || trzeba zobaczyć :P

    Hania ja pierdziu ileż można czekać na małpiszona :O

    graruluje nowym zafasolowanym

    Mała Mi tak się cieszę, ze wróciłaś wiesz, ze ostatnio szukałam Twoich wpisów na forum bo chciałam Cie zaprosić na przyjaciółek i zapytaćco się dzieje, że znikłaś :) przykrio mi się wróciłaś bez fasolki :( ale może już się coś kluje?
    Jak doczytałaś wątek to pewnie wiesz, zeja weszłam szczęśliwie w Nowym Rok ale szybko szczęście mnie opuściło bo okazło się, ze biocheiczna... ale walczę dalej luty jest mój :)
    Witaj wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek
    Bardzo mi przykro ;( tyle niesprawiedliwości jest na tym świecie ;( ale wierze , wierze w to ze ten rok bedIe nasz ! Ze będą nasze brzdące całe i zdrowe jeszcze w niejedna noc nam dawać popalić ;)) Noo ja się właśnie boje żeby u mnie tak nie było ze organizm jeszcze za słaby będzie ale muszę być dobrej myśli

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smag ja tez z Krakowa:-) tak jak pisze Kal, mozesz looknac na Magdalene KolacZ:) calkiem fajan i wiedze ma o leczenie nieplodności, ja tez jestem z niej zadowolona!

    Dziewczyny 1 dzien mnie nie bylo a tyle naskrobalyscie, gratulacje :-)!!!

    Ja od wczoraj na Lametta, juz 2 tableteczki wzielam, mam nadzieje ze moje jajeczka sobie tam rosna :D w next wtorek monitoring mam!

    SMag lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almond wrote:
    Smag ja tez z Krakowa:-) tak jak pisze Kal, mozesz looknac na Magdalene KolacZ:) calkiem fajan i wiedze ma o leczenie nieplodności, ja tez jestem z niej zadowolona!

    Dziewczyny 1 dzien mnie nie bylo a tyle naskrobalyscie, gratulacje :-)!!!

    Ja od wczoraj na Lametta, juz 2 tableteczki wzielam, mam nadzieje ze moje jajeczka sobie tam rosna :D w next wtorek monitoring mam!
    Dzięki ;* pewnie jak się nie uda w najbliższym czasie to poszukam :)
    A za Twoje jajeczka trzymam kciuki ! Niech rosną duże, okrąglutkie !
    Ty trzymaj kciuki za mój pęcherzyk :D


    Karolcia jak tam ?:*

    LISTA STARACZEK

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie niestety negatyw :-( a dzisiaj 14 lub 15 dpo, ale wiedziałam już rano, bo wczoraj tempka 36.95 a dzisiaj 36.80 :-( jutro wizyta u gina, a jak dzisiaj dostanę @ to się już w ogóle wkurzę...

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety negatyw :-( a dzisiaj 14 lub 15 dpo, ale wiedziałam już rano, bo wczoraj tempka 36.95 a dzisiaj 36.80 :-( jutro wizyta u gina, a jak dzisiaj dostanę @ to się już w ogóle wkurzę...
    Tulę ;*

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • MiSia :) Autorytet
    Postów: 2359 6675

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka przykro mi :/

    hchygov3n960krj6.png
    f2wl2n0adjltluvt.png
    Mikołaj <3
    Przyszedł na świat 16.02.2016r. o godzinie 18:35 przez cc.
    3580 g , 56 cm :-)
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia bardzo mi przykro :( trzymam kciuki za kolejny cykl!

    Ja jestem szczęśliwa bo się wczoraj dowiedziałam nieoficjalnie że mój brat cioteczny będzie miał dzidzię :) za dwa tygodnie mają mieć wizytę potwierdzającą, więc pewnie dopiero co zobaczyli dwie kreseczki. A cieszę się bo to dla mnie bliski brat i chyba już długo się starali, są już 1,5 roku po ślubie. I widziałam jak jego żona chętnie się bawiła z moją córeczką i tęsknie na nią patrzyła. Tak bardzo bym chciała wkrótce zobaczyć dwie kreseczki! Byśmy mieli maluszki w tym samym wieku :)

    Sung lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka życzę Ci tego !:* Też mam takie samo marzenie, bo siostra teraz jest w ciąży, no ale zobaczymy :)

    Sanka lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, nie wiem nawet co mam napisać... Mam nadzieję, że kolejny cykl będzie lepszy, chociaż w tym była taka piękna tempka:-( no trudno... Chce w przyszłym cyklu iść na monitoring, ile razy to trzeba iść?i w jakim czasie?u mnie testy owu się nie sprawdzają :-(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też za Was trzymam kciuki:-* oby do świąt się udało, bo chyba jednak już tym razem nie zniosę tych życzeń ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 07:49

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew na drugą betę pobrana. Wyniki około 18. Osiwieje do tego czasu.
    Sanka to szybko się wygadali. Oby wszystko było dobrze. Ja najchętniej nie mówiłabym o ciąży aż do porodu...
    Karolcia eh z tymi życzeniami. Później dołek przez parę dni.
    Miłego dnia :)

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety negatyw :-( a dzisiaj 14 lub 15 dpo, ale wiedziałam już rano, bo wczoraj tempka 36.95 a dzisiaj 36.80 :-( jutro wizyta u gina, a jak dzisiaj dostanę @ to się już w ogóle wkurzę...
    Tyle mocno :*
    A ja bym totalnie chyba odpuściła, i nie robiłam testów, nie mierzyłam temperatury, i ❤️ bym wtedy kiedy mam ochotę. By najmniej zrobiłam tak tym razem. Przy pierwszym robiłam testy, temperatura i nic. A jak odpuściłam w 4 cyklu, stwierdziłam co ma być, to się udało, chociaż nie wierzyłam w to.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zbieram się na drugą betę. Jestem strasznie przyziebiona i chyba czeka mnie wizyta u lekarza rodzinnego. Tabletki na gardło pomogly, ale zaczęłam kaszleć i smarkac i nie wiem czy iść kupić jeszcze syrop z tej serii co tabletki czy co robić.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Hmm pierwszym takim przesiewowym badaniem jest usg prenatalne gdzie juz raczej obserwuje się wady płodu. To są jakieś konkretne kryteria np przeziernosc karkowa przy zespole downa, obrzęk płodu brak pewnych organow wady serca czy już ogólnie wady w samym wyglądzie i to jest wskazanie do właśnie amniopukcji czy biopsji. Nie wydaje mi się żeby płód z zespolem turnera czy patau mial prawidlowy obraz w usg prenatalnym. Raczej nie możliwe.
    A to czy ktoś sie zdecyduje na te badania inwazyjne to tylko zależy od tego czy ma to dla niego znaczenie. Juz czytalam takie wypowiedzi ze i tak by urodzily i nie terminowaly jakkolwiek mocna i smiertelna ta wada byla. Dla mnie oczywiście nie wchodzi w grę.

    I właśnie takie myślenie wprowadza kobiety w błąd, bo to NIE prawda że zawsze wszystko widać na usg.. ok 20% dzieci z ZD wygląda tak samo jak zdrowe dziecko w obrazie usg w 13 tygodniu. Spójrz na wypowiedź ginekologa położnika:
    "Samym badaniem USG w najlepszym wypadku możemy rozpoznać ok 80% płodów z Zespołem Downa. To znaczy, ze 1/5 dzieci, które urodzi się z Zespołem Downa w USG wygląda ZUPEŁNIE prawidłowo. Jeżeli dodatkowo wykonamy test pappa, który będzie zinterpretowany łącznie z USG genetycznym jesteśmy w stanie zwiększyć czułość badania do 95%. Zatem można to rozumieć tak, ze test pappa pomaga nam zidentyfikować te chore dzieci, które w USG wyglądały PRAWIDŁOWO."

    polecam poczytać: https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/

    U mnie w bliskiej rodzinie wystąpił zespół Edwardsa. Wiesz że po usg w 13 tyg nic nie wskazywało na to? Jedynie co stwierdził lekarz to prawdopodobną wadę serca, skierował na usg serca i za tydzień okazało się że obraz usg się zaczął zmieniać i skierowano mamę na amnio. (Pisząc ze obraz zaczął się zmieniać mam na myśli chociażby to że po tygodniu serce było już po nieprawidłowej stronie ciała, gdzie na usg 13 tygodnia było jeszcze w odpowiednim miejscu..)

    I warto też podkreślić że statystyki są nieubłagane, i najwięcej dzieci z ZD rodzą MŁODE kobiety a nie te po 35 r.ż.! Wiecie dlaczego? Bo młode się nie badają, bo "są przecież za młode na ZD". To jest zgubne, bardzo zgubne..

    Inna sprawa jeśli ktoś wie że chce urodzić dziecko bez względu na jego stan zdrowia- to wtedy rozumiem że wystarczy samo usg :) Też najdokładniejsze jakie sie da żeby przygotować zespół przyjmujący poród na ewentualne komplikacje, ale wtedy żadne Pappa czy Nifty czy amnio nie jest już potrzebne.

    ALE jeśli ktoś ma wątpliwości co by zrobił gdyby- to przebadajcie się dziewczyny, bo ja np boje się cholernie że będę w tych 20% gdzie ZD nie będzie widać na usg 13 tyg.. A jak się pojawią na usg w 20 tyg zmiany które będa na niego wskazywać to będzie za późno na amnio i terminację..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 08:35

    Sung lubi tę wiadomość

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) Jest wpół do piątku :)
    Ja jak zwykle przy zblizających się płodnych pokłóciłam sie z eMkiem :P coż taki zwyczaj chyba he he

    Almond kciuki za duże jajo :)

    Karolcia głowa do góry luty nasz chodź wiesz póki... bla bla bla :)

    Akceptacja!
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dziękuję:* pobeczałam się... amniopunkcja odpada w moim przypadku, wiem, że na pewno się na to nie zdecyduje... jest to za duże ryzyko. To są bardzo ciężkie tematy, ale powiem tylko tyle, że naprawdę, ktoś kto nie ma styczności z chorym lub niepełnosprawnym dzieckiem, nie wie jak wygląda życie jego rodziców...ile poświęcenia, wyrzeczeń, i co z tego, że studiujesz 5 czy 6 lat, spełniasz się zawodowo, jesteś po ślubie i starasz się o dziecko świadomie? Jak i tak później to jest nic nie warte... bo dla tego małego, chorego człowieka musisz zrezygnować z wszystkiego...ze swojego życia, marzeń, planów, wyjazdów itp. I nigdy się nie dowiesz, dlaczego akurat Tobie się to przytrafiło... widocznie Bóg miał taki plan. Kiedyś ktoś mi powiedział, że chore dzieci się rodzą tym, którym Bóg daje jakąś misję i wie, że sobie poradzą... nie wiem, czy w to wierzę, a i tak codziennie zadaje sobie pytanie, dlaczego to spotkało moją siostrę. Podziwiam wszystkich rodziców, którzy mają chore dzieci, a jak słyszę już jakie niektórzy ludzie maja problemy, w sensie pierdoły, to dosłownie brak komentarza czasami.
    Jak szlam do gin byłam przekonana, ze jak usg bedxie super to nic dalej nie robimy.Ale ufam jej ma ogromne doświadczenie i wiem, ze nie była to kwestia naciągania na kasę czasami tam się dzieje tylko szczera pooroozycja podparta doświadczeniem i przypadkami dzieci,które mimo właśnie super usg kości nosowej itp urodziły się chore. Można zdobić od razu nifty dają pewniejszy wynik, ale są tez droższe w naszym przypadku stwierdziła, ze takie usg plus pappa dsje już naprawdę spory procent .Oczywiscie gdyby wyszło coś nie tak wynik poznany w następna srode to pewnie albo nifty albo amniopunkcja, wiem, ze to zabrzmi okropnie, ale jak dowiedziałam się, ze jak nie zrobię pappa albo nifty to potem zamknę sobie droge gdyby było coś nie tak to dla nas to tes był argument,Mój mąż miał chorego ojca na SM od 15 lat widziałam poświęcenie,bezsilnośc całkowite oddanie przy dorosłym człowieku i mega zmęczenie. Zrezygnowała z pracy życia poza domem tylko dom mąż dom mąż. Ktoś kto tak jak napisałaś nie miał styczności z taka rodzina nie jest wstanie sobie wyobrazić jakie to jest poświęcenie dodając jeszcze do tego fakt, zd cierpi dziecko csle życie.Gdyby okazało się, ze ma poważna wadę albo csle życie bedxie się męczyło tez bym przerwała ciąże. Oczywiście najpierw zrobiłaby, wszystko żeby to potwierdzić łącznie z amniopunkcja mimo zagrożenia

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety negatyw :-( a dzisiaj 14 lub 15 dpo, ale wiedziałam już rano, bo wczoraj tempka 36.95 a dzisiaj 36.80 :-( jutro wizyta u gina, a jak dzisiaj dostanę @ to się już w ogóle wkurzę...
    :((( przytulam

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaBS wrote:
    I właśnie takie myślenie wprowadza kobiety w błąd, bo to NIE prawda że zawsze wszystko widać na usg.. ok 20% dzieci z ZD wygląda tak samo jak zdrowe dziecko w obrazie usg w 13 tygodniu. Spójrz na wypowiedź ginekologa położnika:
    "Samym badaniem USG w najlepszym wypadku możemy rozpoznać ok 80% płodów z Zespołem Downa. To znaczy, ze 1/5 dzieci, które urodzi się z Zespołem Downa w USG wygląda ZUPEŁNIE prawidłowo. Jeżeli dodatkowo wykonamy test pappa, który będzie zinterpretowany łącznie z USG genetycznym jesteśmy w stanie zwiększyć czułość badania do 95%. Zatem można to rozumieć tak, ze test pappa pomaga nam zidentyfikować te chore dzieci, które w USG wyglądały PRAWIDŁOWO."

    polecam poczytać: https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/

    U mnie w bliskiej rodzinie wystąpił zespół Edwardsa. Wiesz że po usg w 13 tyg nic nie wskazywało na to? Jedynie co stwierdził lekarz to prawdopodobną wadę serca, skierował na usg serca i za tydzień okazało się że obraz usg się zaczął zmieniać i skierowano mamę na amnio. (Pisząc ze obraz zaczął się zmieniać mam na myśli chociażby to że po tygodniu serce było już po nieprawidłowej stronie ciała, gdzie na usg 13 tygodnia było jeszcze w odpowiednim miejscu..)

    I warto też podkreślić że statystyki są nieubłagane, i najwięcej dzieci z ZD rodzą MŁODE kobiety a nie te po 35 r.ż.! Wiecie dlaczego? Bo młode się nie badają, bo "są przecież za młode na ZD". To jest zgubne, bardzo zgubne..

    Inna sprawa jeśli ktoś wie że chce urodzić dziecko bez względu na jego stan zdrowia- to wtedy rozumiem że wystarczy samo usg :) Też najdokładniejsze jakie sie da żeby przygotować zespół przyjmujący poród na ewentualne komplikacje, ale wtedy żadne Pappa czy Nifty czy amnio nie jest już potrzebne.

    ALE jeśli ktoś ma wątpliwości co by zrobił gdyby- to przebadajcie się dziewczyny, bo ja np boje się cholernie że będę w tych 20% gdzie ZD nie będzie widać na usg 13 tyg.. A jak się pojawią na usg w 20 tyg zmiany które będa na niego wskazywać to będzie za późno na amnio i terminację..
    To samo powiedziała moja gin, ze usg nożem być prawidłowe, a chore dzieci i tak się rodzą.Calkowicie się z tobą zgadzam :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ