X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne tarczyca a zajscie w ciaze ?
Odpowiedz

tarczyca a zajscie w ciaze ?

Oceń ten wątek:
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to bardzo mała dawka, dlatego nie panikuj :)
    Może to właśnie ten metypred ci pomógł?
    Jak pójdziesz do lekarza rodzinnego, to na bank każe Ci wszystko odstawić, potem zamnkniesz za sobą drzwi i zostaniesz z tym sama. Bo lekarz rodzinny nie zna sytuacji, tylko mu się zapali czerwona lampka CIĄŻA+ steryd= FORBIDDEN

    Ja bym jednak podbila do tej endokrynolożki, chociażbyś miała nawet tam jechać.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Iwonka, tez mi sie wydaje ze to bardzo mała dawka wiec hcyba nie powinna zrobić problemu!

    Nic, bede tam dzwonic non stop...moze odbierze w końcu kiedys musi :D i zapytam..moze kaze przyspieszyć badania i wtedy pojade wczesniej!

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasku, jakie masz rady na zajście? Jak to było z Tobą w tym cyklu? Co ile <3 ?itd? :)

  • Anastacia33 Autorytet
    Postów: 2606 1896

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    ja od roku lecze sie uendo , nadal jednak cięzko jest lekarzowi dobrac mi odpowiednią dawke, gdyz poziom tSH ztrasznie się waha. teraz zaczynam starania o dziecko a niedoczynnośc przeszkadza z tego co słyszałam w zajściu.

    860isg18r6bpss11.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jakie mam rady, dobre pytanie!

    Ja ogolnie to nie mierzyłam tempki, nie badałam szyjki- nic kompletnie nic..mnie wiecej czułam po ciele kiedy mam ovulke!
    nie wychodzilo przez kilka cykli, zaczełam sie denerwowac i zrobiłam badania o czym pisałam wyzej. wyszlo to cholerstwo z tarczyca, natychmiast pojechalam do endo z wynikami, i przepisała leki, letrox50 i metypred 2 mg...biore to od 1,5 mca...
    w maju po @ założyłam ze nic z tego nie bedzie bo ktos mi tu napisał ze regulacja hormonów to ok 2-3 m-ce wiec stweirdziłam ze nici z tego! wiec serduszkowalismy kiedy była ochota, nie powiem ze nie myslalam, nie da sie tego wyplenić, pewnie ze myslalam ale starałam sie nie! natomiast po ovulce wogole to wyłaczyłam i nie myslalam...piersi mnie bolały, brzuch jak na @ tez...tylko jedyne co od to od kilku dni czułam skurcze w macicy takie jakich nigdy nie miałam...na ten moment jestem 6 dni po planowej @ no i jest...... :)

    Ida lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie Rudasku!

    Jestem w podobnej sytuacji - po 5 nieudanych cyklach, prawie 1,5 miesiąca biorę Letrox na tsh, które już skontrolowałam i jest idealne jak dla starczek. Wykryto u mnie aTPO, na szczęście nie kosmicznie wysokie. Tydzień temu moja endo powiedziała, że nie powinno być już żadnych problemów z zajściem jeśli chodzi o stronę tarczycy.

    Mierzyłam tempkę i prowadziłam wykres kilka cykli, ale za bardzo zaczęło mnie to nakręcać więc przestałam. Mam regularne cykle, po ciele też wiem i czuję kiedy jest owulka. Więc powinno być dobrze. Poza tym ograniczyłam sobie dostęp do Ovf, bo w moim przypadku nie działało to dobrze. I czuję się psychicznie lepiej bez tego wszystkiego. Mam nadzieję, że kiedy wznowimy starania (2-3 miesiące) to szybko zaskoczymy :)

    I po raz ENTY się potwierdza - wszystko siedzi nam w głowie i wiele zależy od psychiki! :)

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwoniłam sie wkoncu do mojej endo!!! co za dziwna baba! no nic, to nie ważnee!
    Nie kazała mi brac metypredu tylko i wyłacznie letrox ! i na początlu lipca wizyta!! :):)

    No wiec jedno wiem...dzwonie dalej do gina umówić sie na wizyte!

    Ida lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, to już wiesz :)
    Możesz być spokojna

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale dziwna baba...." ojjj to nie wolno metypredu...tylko ten drugi lek prosze jeść! wrrrrrrrrrrrrr...........

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Anastacia33 Autorytet
    Postów: 2606 1896

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek to twoja pierwsza ciąża??

    860isg18r6bpss11.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak..pierwsza! :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Anastacia33 Autorytet
    Postów: 2606 1896

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja o pierwsze dziecko starałam sie 9 miesięcy

    860isg18r6bpss11.png
  • Anastacia33 Autorytet
    Postów: 2606 1896

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym mam bardzo nieregularne miesiaczki, także cięzko mi nawet przewidziec kiedy ja dostane z dokładnościa do 1 dnia.

    860isg18r6bpss11.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja akurat mialam reguralne bo co 25 dni...teraz myslalam ze leki mi wydłużyły cykl a tu bach i jest dzidzi :D:D

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Rudasku - gratulacje!

    Nona ma rację - wyniki a obraz tarczycy nie są zawsze jednoznaczne. Ja miałam tsh w normie (dla normalnych ludzi) 2,6 wszelkie inne parametry z panelu tsh w normie, a aTPO 133, co wskazuje na Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. A na usg tarczyca w idealnym stanie! Po miesiący brania Letroxu 25 tsh idealnie spadło do 1,5 a aTPO samo do 117 (bo aTPO nie da się niczym zbić).

    Tak więc Rudasku dajesz jak najbardziej nadzieję :)
    u mnie właśnie po obrazie USG lekarka podejrzewa Hashimoto ;(

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2016, 13:26

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Witam panie ja też tarczycowa. Biorę euthyrox 50 i po miesiącu brania mam w normie z 6,910 spadło do 3,93. Teraz muszę kiedyś zbadać i zobaczymy czy leci dalej.
    3,93 to też za dużo przy staraniach

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2016, 13:27

    motyl1993 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:00

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juz iwem Kochana :D

    Kazała odstawić metypred i brac tylko letrox :)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ