Forum Starając się - ogólne Te olane .
Odpowiedz

Te olane .

Oceń ten wątek:
 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miska0811 wrote:
  Cassie, Kochama chyba dziś nie zasniesz:)
  my chyba też nie :-)

  Miska0811 lubi tę wiadomość

  iv09hdgenu0skffm.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  natasza82 wrote:
  ale to chyba chodzi o drugi skok po owulacji?czyli pierwszy po owi,a drugi po zagniezdzeniu

  no tak zrozumialam

  natasza82 lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dobra kochane spadam bo znow smece. Milego wieczorku do jutra <3

  Cassie, natasza82 lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  natasza82 wrote:
  my chyba też nie :-)

  ja juz wiem ze nie zasne

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Z Polskiego na babski jaki drugi skok? Co to za teoria?

  natasza82, Miska0811 lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ewelina23 wrote:
  Dobra kochane spadam bo znow smece. Milego wieczorku do jutra <3

  :(
  do jutra <3!!!!!!

 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cassie wrote:
  Z Polskiego na babski jaki drugi skok? Co to za teoria?
  uwielbiam cie:-)

  Miska0811, Cassie lubią tę wiadomość

  iv09hdgenu0skffm.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  https://ovufriend.pl/galeria-wykresow-wyniki.html

  popatrzcie na wylresy ciazowe, nie wszystkie sa takie wygorowane

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ale dalej nie wiem o co chodzi ;)

  Natasza ja Ciebie tez <3

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cassie wrote:
  ale dalej nie wiem o co chodzi ;)

  Natasza ja Ciebie tez <3


  ja z tym drugim skokiem tez nie wiem

  Cassie lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś


  Objawy ciąży czy nie objawy? Zimny prysznic informacyjny  Wiele młodych kobiet zadaje sobie właśnie to pytanie. Objawy, które zostały zaobserwowane w pierwszych dniach czy tygodniach od domniemanego zapłodnienia, to tylko podsycanie emocji.
  Pewność może dać tylko wykonany prawidłowo test ciążowy od dnia spodziewanej miesiączki i test z krwi beta hCG. W pierwszych dniach, tygodniach ciąży 100% pewności nie daje nawet wizyta lekarska, czy usg, które może potwierdzić ciążę dopiero w 5 tyg. Jeśli do okresu masz jeszcze wiele dni, a wmawiasz sobie jakieś dolegliwości, które mogą być objawami ciąży, wpędzasz się w niepotrzebną euforię lub stres.
  Nie ma żadnych tak naprawdę objawów ciąży, przed jej potwierdzeniem, a sugerowanie się złym samopoczuciem, plamami na twarzy, wypadaniem włosów, czy bólem brzucha jest błędem. Chyba ,że objawem ciąży może być również złamany paznokieć, co sądzą niektóre rozhisteryzowane pytające i oczekujące potwierdzenia w każdym pryszczu pojawiającym się w dniach przed spodziewanym terminem miesiączki. Postaram się jak najprościej potrafię, opisać objawy, wg których wiele dziewcząt i kobiet doszukuje się ciąży.
  Każda kobieta, która współżyła, u której doszło do ?pełnego? stosunku ” z wytryskiem”, ma prawo podejrzewać, że jest w ciąży, jednak opisywane wszędzie objawy subiektywne nie istnieją, gdyż są to objawy, które pojawiają się u wielu kobiet, u których jak się póżniej okazuje, były niepotrzebną sugestią, bo ktoś gdzieś wcześniej tak napisał. Jakie to są zatem objawy? Nudności i wymioty Szczególnie w godzinach porannych na czczo. Mogą zdarzać się kilka razy w tygodniu, bądź codziennie, są najczęściej nagłe, bez poprzedzających je objawów. Dlaczego w ciąży się wymiotuje?
  Jest za to odpowiedzialne zwiększone stężenie hormonów płciowych we krwi, które wywiera bezpośrednio drażniące działanie na błonę śluzową żołądka, wywołując odruch wymiotny. Pojawiają się najczęściej między 4 a 10 tyg. ciąży. Jeśli do terminu miesiączki jest jeszcze daleko, a jest Ci niedobrze, nie myl tego z ciążą. Nie przejadaj się ogórkami i lodami zanim nie potwierdzisz ciąży. Każda niestrawność przed terminem miesiączki-to żaden objaw! Za wiele ciążowych dolegliwości odpowiedzialny jest progesteron.
  Zwiększa on swoją wartość przez pierwsze tygodnie ciąży, lecz nie ma decydującego wpływu na samopoczucie kobiety, gdy nie nadszedł termin miesiączki. Zachcianki pokarmowe lub wstręt do niektórych potraw Wiele kobiet na początku ciąży, bardzo często ma ochotę na kwaśne potrawy, np. ogórki kiszone, kiszoną kapustę, maślankę, czy kefir. Może też wystąpić wstręt do używek, ale zauważmy na początku ciąży, a nie na 2 tyg. przed jej potwierdzeniem. Zwiększony apetyt lub na odwrót wstręt, również może być wynikiem stresu związanego z domniemaną ciąża. Jeśli oczekujesz ciąży już od dawna, za każdym razem, gdy jesteś w okresie okołoowulacyjnym, podniecona nadzieją, że tym razem się udało i zaabsorbowana tą myślą, jesz mniej albo więcej.
  Duża chwiejność emocjonalna w czasie oczekiwania i wsłuchiwania się w organizm: depresja, lęk, drażliwość, pobudzenie, nawet skrajna agresja przypominająca tę z okresu przedmiesiączkowego bądź na odwrót, senność, zmęczenie, apatia, rozkojarzenie i niechęć do wykonywania niektórych czynności, nie jest niczym nadzwyczajnym, a na pewno nie objawem ciąży! Częste oddawanie moczu Jest spowodowane zmianami hormonalnymi i powiększeniem trzonu macicy, a ewentualnym wzmożonym uciskiem na ściany pęcherza moczowego. Pojawiły się już hormony ciążowe, a tym samy doszło do zagnieżdżenia(pomiędzy 6 a 10 dniem od zapłodnienia), szmat czasu, w ciążę nie zachodzi się przecież w 5 min po zapłodnieniu.
  Z tego co wiemy 10 dni od zapłodnienia, czyli obliczając u kobiety miesiączkującej regularnie, co 28 dni, jeśli owulacja przypada między 9 a 14 dniem od dnia okresu, doliczam do tego czas wędrówki jajeczka do macicy plus prawdopodobne 10 dni do zagnieżdżenia. Wychodzi nam 24 dzień, nie 15 i nie 18. “Ucisk na ściany pęcherza?- czyli doszło już do zagnieżdżenia i powiększenia macicy. Tak jak łatwość zgięcia macicy na granicy szyjki i trzonu -objaw Gaussa oraz uwypuklenie jednego rogu macicy spowodowane implantacją jaja płodowego -objaw Piskacka – oba objawy mogą być potwierdzone tylko w trakcie badania narządu rodnego przez położnika, czyli nie wcześniej niż w 5 tyg. ciąży! Skoro sam położnik, nie jest w stanie wykryć wcześniej zmian w macicy, skąd więc pomysł, że możesz czuć te objawy już 5 dni po zapłodnieniu? Zaparcia Zaparcie to dość powszechna dolegliwość w ciąży.
  Trudność, a nawet ból przy oddawaniu stolca może powodować złe samopoczucie. Skąd się biorą? Powstają w skutek rozluźnionego działania progesteronu i ucisku macicy na jelita. I znowu progesteron. Cykl menstruacyjny zachodzący w organizmie kobiety jest wynikiem procesu wymiany informacji między podwzgórzem, przysadką mózgową, jajnikami i macicą. Nośnikiem tych informacji są hormony, związki chemiczne wyprodukowane przez gruczoły dokrewne i przenoszone w układzie krwionośnym. Wymiana tych informacji ma miejsce w czasie tzw. cyklu menstruacyjnego, czasu, w którym zachodzą okresowe zmiany w śluzówce macicy i całym ustroju, trwające od miesiączki do miesiączki. Typowy cykl trwa około 28 dni, aczkolwiek jego dokładna długość jest u każdej kobiety kwestią indywidualną. Kilkudniowe wahania nie są zaburzeniem. W pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, progesteron jest najważniejszym hormonem podtrzymującym rozwijającą się ciążę.
  Za jego produkcję odpowiada ciążowe ciałko żółte, ale tylko do ósmego tygodnia. Po tym czasie udział jajnika w podtrzymywaniu ciąży zmniejsza się, teraz przewagę stopniowo przejmuje trofoblast, a później łożysko. W ciąży organizm przeżywa rzeczywistą hormonalną rewolucję. Masz zły humor winne hormony, masz dobry humor-winne hormony. Progesteron wpływa na mięśniówkę jelit również w czasie 3 fazy cyklu miesięcznego-fazy lutealnej. Błędem jest więc kojarzenie zwykłych zaparć, jako typowego objawu ciąży jeszcze nie potwierdzonej! Ból piersi Już od pierwszych dni po zatrzymaniu miesiączki piersi stają się bardziej napięte, twardsze, obrzmiałe, a często nawet bolesne. Brodawki stają się bardzo tkliwe.
  Podczas ciąży bardziej widoczne stają się sploty żyłek, brodawki uwypuklają się oraz ich zabarwienie staje się ciemniejsze. Od połowy ciąży z piersi może wyciekać niewielka ilość wydzieliny o zabarwieniu przeźroczystym bądź żółtawym. Jest to tzw. siara, czyli pierwsze mleko. Na skutek intensywnego wzrostu gruczołów sutkowych mogą pojawić się rozstępy na skórze piersi, powstawaniu których towarzyszy czasami swędzenie. Ale co się dzieje z piersiami przed okresem, nawet jeśli nie doszło do zapłodnienia? Niektóre kobiety odczuwają ból piersi już w czasie owulacji, inne 5 dni, czy 7 przed miesiączką. Nie jest to żaden objaw ciąży, a wręcz nawet zbliżającego się okresu. Nie objaw ciąży! Zmiany w paznokciach
  Pojawiają się od postacią białych plam i ewentualnie zwiększonej kruchości oraz rozdwajania. Zmiany pod postacią zwiększonej łamliwości i wypadania mogą dotyczyć również włosów. Wiele ciężarnych skarży się na te dolegliwości, ale ?ciężarnych? więc nie można doszukiwać się początków ciąży w wypadaniu włosów! Bóle i wzdęcia brzucha Kobieta w ciąży może mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej, uczucie ?ciągnięcia?, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy ,podobne jak na miesiączkę. Niektóre bóle brzucha w ciąży są nieistotne dla jej prawidłowego rozwoju , ale są częste. W ten sposób organizm przesyła ciężarnej ?sygnały?, informuje że dziecko rośnie i się porusza, ale także, że dzieje się coś ?złego?, zagrażającego dziecku. Szczególnie w pierwszej połowie ciąży są objawem fizjologicznie powiększającej się macicy, są mniej lub bardziej uciążliwe .
  Bóle są też również sygnałem zbliżającego się okresu. Gdy doszło do owulacji, niemożliwe jest chwilę póżniej odczucie bólu spowodowany powiększającą się macicą, bo taka sutuacja nie ma miejsca w tak szybkim czasie. Ciemna linia biegnąca od pępka w dół Pojawia się tylko u kobiet w ciąży po kilku tygodniach, zazwyczaj w II trymestrze lub nie pojawia się wcale. Niektóre kobiety twierdzą, że staje się widoczna dopiero po porodzie.
  Wynik jest prosty. Najpierw ciąża, potem linia, nie na odwrót! Pewne objawy ciąży, czyli takie, które są dowodem, iż rozwija się w Tobie życie, można stwierdzić wyłącznie poprzez wykonanie badania lekarskiego i nie są możliwe do zaobserwowania w pierwszych dniach ciąży. Zdarza się, że kobiety o bardzo silnym instynkcie macierzyńskim lub te, które wpadają w histerię, by w tej ciąży nie być, mają wiele objawów sugerujących ciążę. Wsłuchują się w swój organizm z niespotykaną intensywnością i analizują wszystkie sygnały, jakie organizm wysyła.
  Doszukują się w dolegliwości, na które wcześniej nie zwracały uwagi i uczestniczą w stresie, który naprawdę może opóżnić miesiączkę. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne, a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi i rozdrażnienie. Nie wolno bagatelizować sygnałów wysyłanych przez organizm, gdyż mogą sugerować chorobę. Jestem za przysłowiowym ?dmuchaniem na zimne?, ale jest pewien termin ? ciąża urojona, który wiąże się z bardzo silnym pragnieniem ciąży lub lękiem przed jej zajściem. Psychika nie może być ważniejsza od rozsądku.

 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  miska,tak to faktycznie u ciebie wygląda,a biorąc pod uwagę ze owi miałaś wcześniej,to byś miała czyto teoretyczny ciazowy ciążowy,a jeszcze chyba się wtedy zle czułaś co?moja przyjaciolka przy obu ciazach tak miała,ze nie pila a uczucie jak na kac gigancie:-)

  iv09hdgenu0skffm.png
 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miska0811 wrote:
  ja z tym drugim skokiem tez nie wiem
  no ja nie wiecie:-)pierwszy spadek,temp do góry,owulacja,drugi spadek,temp do góry zagnieżdżenie i ciaza:-)

  iv09hdgenu0skffm.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cassie wrote:
  Objawy ciąży czy nie objawy? Zimny prysznic informacyjny  Wiele młodych kobiet zadaje sobie właśnie to pytanie. Objawy, które zostały zaobserwowane w pierwszych dniach czy tygodniach od domniemanego zapłodnienia, to tylko podsycanie emocji.
  Pewność może dać tylko wykonany prawidłowo test ciążowy od dnia spodziewanej miesiączki i test z krwi beta hCG. W pierwszych dniach, tygodniach ciąży 100% pewności nie daje nawet wizyta lekarska, czy usg, które może potwierdzić ciążę dopiero w 5 tyg. Jeśli do okresu masz jeszcze wiele dni, a wmawiasz sobie jakieś dolegliwości, które mogą być objawami ciąży, wpędzasz się w niepotrzebną euforię lub stres.
  Nie ma żadnych tak naprawdę objawów ciąży, przed jej potwierdzeniem, a sugerowanie się złym samopoczuciem, plamami na twarzy, wypadaniem włosów, czy bólem brzucha jest błędem. Chyba ,że objawem ciąży może być również złamany paznokieć, co sądzą niektóre rozhisteryzowane pytające i oczekujące potwierdzenia w każdym pryszczu pojawiającym się w dniach przed spodziewanym terminem miesiączki. Postaram się jak najprościej potrafię, opisać objawy, wg których wiele dziewcząt i kobiet doszukuje się ciąży.
  Każda kobieta, która współżyła, u której doszło do ?pełnego? stosunku ” z wytryskiem”, ma prawo podejrzewać, że jest w ciąży, jednak opisywane wszędzie objawy subiektywne nie istnieją, gdyż są to objawy, które pojawiają się u wielu kobiet, u których jak się póżniej okazuje, były niepotrzebną sugestią, bo ktoś gdzieś wcześniej tak napisał. Jakie to są zatem objawy? Nudności i wymioty Szczególnie w godzinach porannych na czczo. Mogą zdarzać się kilka razy w tygodniu, bądź codziennie, są najczęściej nagłe, bez poprzedzających je objawów. Dlaczego w ciąży się wymiotuje?
  Jest za to odpowiedzialne zwiększone stężenie hormonów płciowych we krwi, które wywiera bezpośrednio drażniące działanie na błonę śluzową żołądka, wywołując odruch wymiotny. Pojawiają się najczęściej między 4 a 10 tyg. ciąży. Jeśli do terminu miesiączki jest jeszcze daleko, a jest Ci niedobrze, nie myl tego z ciążą. Nie przejadaj się ogórkami i lodami zanim nie potwierdzisz ciąży. Każda niestrawność przed terminem miesiączki-to żaden objaw! Za wiele ciążowych dolegliwości odpowiedzialny jest progesteron.
  Zwiększa on swoją wartość przez pierwsze tygodnie ciąży, lecz nie ma decydującego wpływu na samopoczucie kobiety, gdy nie nadszedł termin miesiączki. Zachcianki pokarmowe lub wstręt do niektórych potraw Wiele kobiet na początku ciąży, bardzo często ma ochotę na kwaśne potrawy, np. ogórki kiszone, kiszoną kapustę, maślankę, czy kefir. Może też wystąpić wstręt do używek, ale zauważmy na początku ciąży, a nie na 2 tyg. przed jej potwierdzeniem. Zwiększony apetyt lub na odwrót wstręt, również może być wynikiem stresu związanego z domniemaną ciąża. Jeśli oczekujesz ciąży już od dawna, za każdym razem, gdy jesteś w okresie okołoowulacyjnym, podniecona nadzieją, że tym razem się udało i zaabsorbowana tą myślą, jesz mniej albo więcej.
  Duża chwiejność emocjonalna w czasie oczekiwania i wsłuchiwania się w organizm: depresja, lęk, drażliwość, pobudzenie, nawet skrajna agresja przypominająca tę z okresu przedmiesiączkowego bądź na odwrót, senność, zmęczenie, apatia, rozkojarzenie i niechęć do wykonywania niektórych czynności, nie jest niczym nadzwyczajnym, a na pewno nie objawem ciąży! Częste oddawanie moczu Jest spowodowane zmianami hormonalnymi i powiększeniem trzonu macicy, a ewentualnym wzmożonym uciskiem na ściany pęcherza moczowego. Pojawiły się już hormony ciążowe, a tym samy doszło do zagnieżdżenia(pomiędzy 6 a 10 dniem od zapłodnienia), szmat czasu, w ciążę nie zachodzi się przecież w 5 min po zapłodnieniu.
  Z tego co wiemy 10 dni od zapłodnienia, czyli obliczając u kobiety miesiączkującej regularnie, co 28 dni, jeśli owulacja przypada między 9 a 14 dniem od dnia okresu, doliczam do tego czas wędrówki jajeczka do macicy plus prawdopodobne 10 dni do zagnieżdżenia. Wychodzi nam 24 dzień, nie 15 i nie 18. “Ucisk na ściany pęcherza?- czyli doszło już do zagnieżdżenia i powiększenia macicy. Tak jak łatwość zgięcia macicy na granicy szyjki i trzonu -objaw Gaussa oraz uwypuklenie jednego rogu macicy spowodowane implantacją jaja płodowego -objaw Piskacka – oba objawy mogą być potwierdzone tylko w trakcie badania narządu rodnego przez położnika, czyli nie wcześniej niż w 5 tyg. ciąży! Skoro sam położnik, nie jest w stanie wykryć wcześniej zmian w macicy, skąd więc pomysł, że możesz czuć te objawy już 5 dni po zapłodnieniu? Zaparcia Zaparcie to dość powszechna dolegliwość w ciąży.
  Trudność, a nawet ból przy oddawaniu stolca może powodować złe samopoczucie. Skąd się biorą? Powstają w skutek rozluźnionego działania progesteronu i ucisku macicy na jelita. I znowu progesteron. Cykl menstruacyjny zachodzący w organizmie kobiety jest wynikiem procesu wymiany informacji między podwzgórzem, przysadką mózgową, jajnikami i macicą. Nośnikiem tych informacji są hormony, związki chemiczne wyprodukowane przez gruczoły dokrewne i przenoszone w układzie krwionośnym. Wymiana tych informacji ma miejsce w czasie tzw. cyklu menstruacyjnego, czasu, w którym zachodzą okresowe zmiany w śluzówce macicy i całym ustroju, trwające od miesiączki do miesiączki. Typowy cykl trwa około 28 dni, aczkolwiek jego dokładna długość jest u każdej kobiety kwestią indywidualną. Kilkudniowe wahania nie są zaburzeniem. W pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, progesteron jest najważniejszym hormonem podtrzymującym rozwijającą się ciążę.
  Za jego produkcję odpowiada ciążowe ciałko żółte, ale tylko do ósmego tygodnia. Po tym czasie udział jajnika w podtrzymywaniu ciąży zmniejsza się, teraz przewagę stopniowo przejmuje trofoblast, a później łożysko. W ciąży organizm przeżywa rzeczywistą hormonalną rewolucję. Masz zły humor winne hormony, masz dobry humor-winne hormony. Progesteron wpływa na mięśniówkę jelit również w czasie 3 fazy cyklu miesięcznego-fazy lutealnej. Błędem jest więc kojarzenie zwykłych zaparć, jako typowego objawu ciąży jeszcze nie potwierdzonej! Ból piersi Już od pierwszych dni po zatrzymaniu miesiączki piersi stają się bardziej napięte, twardsze, obrzmiałe, a często nawet bolesne. Brodawki stają się bardzo tkliwe.
  Podczas ciąży bardziej widoczne stają się sploty żyłek, brodawki uwypuklają się oraz ich zabarwienie staje się ciemniejsze. Od połowy ciąży z piersi może wyciekać niewielka ilość wydzieliny o zabarwieniu przeźroczystym bądź żółtawym. Jest to tzw. siara, czyli pierwsze mleko. Na skutek intensywnego wzrostu gruczołów sutkowych mogą pojawić się rozstępy na skórze piersi, powstawaniu których towarzyszy czasami swędzenie. Ale co się dzieje z piersiami przed okresem, nawet jeśli nie doszło do zapłodnienia? Niektóre kobiety odczuwają ból piersi już w czasie owulacji, inne 5 dni, czy 7 przed miesiączką. Nie jest to żaden objaw ciąży, a wręcz nawet zbliżającego się okresu. Nie objaw ciąży! Zmiany w paznokciach
  Pojawiają się od postacią białych plam i ewentualnie zwiększonej kruchości oraz rozdwajania. Zmiany pod postacią zwiększonej łamliwości i wypadania mogą dotyczyć również włosów. Wiele ciężarnych skarży się na te dolegliwości, ale ?ciężarnych? więc nie można doszukiwać się początków ciąży w wypadaniu włosów! Bóle i wzdęcia brzucha Kobieta w ciąży może mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej, uczucie ?ciągnięcia?, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy ,podobne jak na miesiączkę. Niektóre bóle brzucha w ciąży są nieistotne dla jej prawidłowego rozwoju , ale są częste. W ten sposób organizm przesyła ciężarnej ?sygnały?, informuje że dziecko rośnie i się porusza, ale także, że dzieje się coś ?złego?, zagrażającego dziecku. Szczególnie w pierwszej połowie ciąży są objawem fizjologicznie powiększającej się macicy, są mniej lub bardziej uciążliwe .
  Bóle są też również sygnałem zbliżającego się okresu. Gdy doszło do owulacji, niemożliwe jest chwilę póżniej odczucie bólu spowodowany powiększającą się macicą, bo taka sutuacja nie ma miejsca w tak szybkim czasie. Ciemna linia biegnąca od pępka w dół Pojawia się tylko u kobiet w ciąży po kilku tygodniach, zazwyczaj w II trymestrze lub nie pojawia się wcale. Niektóre kobiety twierdzą, że staje się widoczna dopiero po porodzie.
  Wynik jest prosty. Najpierw ciąża, potem linia, nie na odwrót! Pewne objawy ciąży, czyli takie, które są dowodem, iż rozwija się w Tobie życie, można stwierdzić wyłącznie poprzez wykonanie badania lekarskiego i nie są możliwe do zaobserwowania w pierwszych dniach ciąży. Zdarza się, że kobiety o bardzo silnym instynkcie macierzyńskim lub te, które wpadają w histerię, by w tej ciąży nie być, mają wiele objawów sugerujących ciążę. Wsłuchują się w swój organizm z niespotykaną intensywnością i analizują wszystkie sygnały, jakie organizm wysyła.
  Doszukują się w dolegliwości, na które wcześniej nie zwracały uwagi i uczestniczą w stresie, który naprawdę może opóżnić miesiączkę. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne, a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi i rozdrażnienie. Nie wolno bagatelizować sygnałów wysyłanych przez organizm, gdyż mogą sugerować chorobę. Jestem za przysłowiowym ?dmuchaniem na zimne?, ale jest pewien termin ? ciąża urojona, który wiąże się z bardzo silnym pragnieniem ciąży lub lękiem przed jej zajściem. Psychika nie może być ważniejsza od rozsądku.


  uf,ale pedzilam wzrokiem..niezly artykul...troche otworzyl oczy.... :)
  szczerze powiem,ze fajnie i przejrzysto napisane

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2014, 20:38

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miska0811 wrote:
  uf,ale pedzilam wzrokiem..niezly artykul...troche otworzyl oczy.... :)
  szczerze powiem,ze fajnie i przejrzysto napisane

  czyli dziewczynki nie schizujemy :) wczesniej niz po spodziewanym @

  Cassie lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  natasza82 wrote:
  miska,tak to faktycznie u ciebie wygląda,a biorąc pod uwagę ze owi miałaś wcześniej,to byś miała czyto teoretyczny ciazowy ciążowy,a jeszcze chyba się wtedy zle czułaś co?moja przyjaciolka przy obu ciazach tak miała,ze nie pila a uczucie jak na kac gigancie:-)


  zle zaczelam czuc sie od pt/sob .Ale ja juz niczego nie wiem:) i wole narazie nie wiedziec

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2014, 20:41

  natasza82 lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ktos kto to napisal-nie cacka sie z nami-kobietami:)

 • natasza82 Autorytet
  Postów: 1252 1158

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miska0811 wrote:
  zle zaczelam czuc sie od pt/sob .Ale ja juz niczego nie wiem:) i wole narazie nie wiedziec
  tak jest lepiej poczekać,ale i tak zazdroszczę wam waszych wykresow:-)

  iv09hdgenu0skffm.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  natasza82 wrote:
  tak jest lepiej poczekać,ale i tak zazdroszczę wam waszych wykresow:-)

  Kochana zazdroscic mozna jak ciaza bedzie potqwierdzona;)

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dobra dziewczynki ja uciekam.
  Nie wiem czy zasne czy nie. Myslenie powoli mnie wykancza... Jak bedziecie widzialy jutro u mnie spadek i nie bedzie mnie na forum, to bedziecie wiedzialy dlaczego.
  Dobranoc papa

‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego