X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie - Czerwiec 2017
Odpowiedz

Testowanie - Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko to. Kiedyś pisałam tu na wątku jakie badania miałam wykonywane. Jak odszukam to wkleję. ASP możesz rozwinąć skrót? Z tego co czytałam to już tylko kariotypy zostały i komórki nk. Choć na to ostatni powinien pomóc encorton.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2017, 13:59

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    - p/c antyfosfolipidowe IgG i IgM
    - p/c antykardiolipnowe IgG i IgM
    - p/c przeciw B2-glikoproyeinie IgG i IgM
    - p/c przeciwjądrowe (ANA)
    - p/c plemnikowe w surowicy
    - p/c przeciw tkankom łożyska
    - TSH, T4, progesteron, prolaktyna
    - AntyTPO, antykoagulant tocznia
    - posiew z szyki macicy urea, myco, chlamydia
    - tokso, cytomegalia, różyczka
    - cały panel genetyczny z układu krzepnięcia
    do tego mąż też badania krwi, komputerowe badanie nasienia, posiew urea, myco, chlamydia, fragmentacja DNA plemników.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki Makowa, czyli fakt robiłaś mnóstwo, a budowa macicy? Mi też o tym lekarz wspominał jakby wyniki były dobre. Ale w sumie nie są, u ciebie jest ten mthfr nieznośny, który podobno nie wpływa na poronienie jeśli ma się odpowiedni kwas foliowy....i niską homocysteinę, więc już na tym etapie nie powinien mieć znaczenia. Dziwi mnie, że od razu nie miałaś wskazań do kariotypów, no ale teraz i tak zrobiłaś za kilka tyg wynik, coś ewidentnie było na rzeczy nie oszukujmy się, prawdopodobni tak jak genetyk powiedziała wady zarodków, mam nadzieję, ze ten jest zdrowusi <3

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna gin nic niepokojącego nie widzi na usg 3d aczkolwiek wspomniała coś o badaniu budowy macicy. Poczekam na wyniki kariotypów i jak wyjdą dobrze to pojadę do niej i pogadam o dokładniejszej diagnostyce żeby sprawdzić czy nie ma zrostów, mięśniaków itp.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Susanna gin nic niepokojącego nie widzi na usg 3d aczkolwiek wspomniała coś o badaniu budowy macicy. Poczekam na wyniki kariotypów i jak wyjdą dobrze to pojadę do niej i pogadam o dokładniejszej diagnostyce żeby sprawdzić czy nie ma zrostów, mięśniaków itp.
    No ale teraz jest ciążunia :) W końcu musi się udać <3

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest :) Ale jakoś spokojnie do tego podchodzę. Biorę leki wszystkie jakie można więcej już się nie da zrobić na chwilę obecną. Zobaczę jaki test będzie w sobotę. Nie czuję potrzeby robić bety, bo co to zmieni a tylko stres dodatkowy. Jeśli wszystko będzie się układać po mojej myśli to w poniedziałek zadzwonię umówić się na wizytę.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    No jest :) Ale jakoś spokojnie do tego podchodzę. Biorę leki wszystkie jakie można więcej już się nie da zrobić na chwilę obecną. Zobaczę jaki test będzie w sobotę. Nie czuję potrzeby robić bety, bo co to zmieni a tylko stres dodatkowy. Jeśli wszystko będzie się układać po mojej myśli to w poniedziałek zadzwonię umówić się na wizytę.
    To dobrze :)

    A ja szukam ovitrelle do kupienia ale wszędzie cena ok 100 zł, w zeszłym roku płaciłam 69 zł....eh chyba będzie trzeba

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Makowa mocno trzymam kciuki zeby tym razem wszystko dobrze sie skonczylo i za 9miesiecy przytulisz swoje malenstwo.

    Dziewczyny a ja mam pytanie. Czy 4/5dpo moga okropnie bolec jajniki?? Nigdy
    mnie czasem bolały, ale to w cyklach nieudanych. ale rozne moga byc przyczyny tego

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za wszystkie zaciśnięte kciuki. I za gratulacje też choć na nie jeszcze za wcześnie.
    e.wela mnie jajniki bolą tylko w trakcie owu i od 9-10 dpo przy ciąży nawet tej biochemicznej. Może sobie przeziebiłaś? Mnie jak przewieje albo przemarzne to też dają czadu.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Dziękuje za wszystkie zaciśnięte kciuki. I za gratulacje też choć na nie jeszcze za wcześnie.
    e.wela mnie jajniki bolą tylko w trakcie owu i od 9-10 dpo przy ciąży nawet tej biochemicznej. Może sobie przeziebiłaś? Mnie jak przewieje albo przemarzne to też dają czadu.
    Mnie przy ciąży właśnie nigdy nic nie bolało, ale jak widzisz każda jest inna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Tak tylko to. Kiedyś pisałam tu na wątku jakie badania miałam wykonywane. Jak odszukam to wkleję. ASP możesz rozwinąć skrót? Z tego co czytałam to już tylko kariotypy zostały i komórki nk. Choć na to ostatni powinien pomóc encorton.
    Zespół antyfosfolipisowy, ale tobie został wykluczony w badaniach

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga26 wrote:
    Makowa piękna druga kreska :) gratulacje ;)
    Dziewczyny jak to jest z tymi ciążami biochemicznymi? Jeśli to był piąty tydzień to miesiączka już sama wszystko wyczyści? Nie mam siły myśleć teraz o kolejnych staraniach, ale w takim przypadku bie trzeba czekać kilku cyklów. O piewsze dziecko się tyle staraliśmy,teraz niby pierwszy cykl... Juz1 te moje testy były podejrzane,te cienie. Masakra :(
    ja mialam zielone swiatlo odrazu...po cb...i tez wychodzily tylko cienie i slabiutenkie krechy...

    Makowa gratulacje i ogromne kciuki trzymam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2017, 17:42

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ty Basik masz teraz jakieś zalecenia w ciąży?

    No słabe kreski na testach ale ja miałam np dobre wzrosty przez tydzień a potem spadek, u mnie spowodowane mutacjami... a tak to może się coś takiego zdarzyć bez przyczyny

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest ta godziną a ja już padam na twarz. Najchętniej poszłabym spać...

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:29

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    No jest :) Ale jakoś spokojnie do tego podchodzę. Biorę leki wszystkie jakie można więcej już się nie da zrobić na chwilę obecną. Zobaczę jaki test będzie w sobotę. Nie czuję potrzeby robić bety, bo co to zmieni a tylko stres dodatkowy. Jeśli wszystko będzie się układać po mojej myśli to w poniedziałek zadzwonię umówić się na wizytę.

    Makowa wysłałam Ci zaproszenie, bo chciałam pogadać na privie :)

    gratuluję :)

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa trzymam kciuki za Ciebie :) musi się udać <3

    65cs, 30 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę spać, test kupiony czeka w łazience, chociaż wewnętrznie czuje ze ciąży nie ma;)
    Dobrej nocy!

    Aga26 lubi tę wiadomość

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria zaakceptowanee ;)

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ