X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testujemy w Lutym - wątek dla starych i tych nowych w każdej chwili można dołączyć! Wątek dla każdego :) o każdej porze dnia czy nocy :)
Odpowiedz

Testujemy w Lutym - wątek dla starych i tych nowych w każdej chwili można dołączyć! Wątek dla każdego :) o każdej porze dnia czy nocy :)

Oceń ten wątek:
  • tylko_czytam Autorytet
    Postów: 515 955

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa i ja byłam na krążkach a nie na tabletkach, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie 🤷🏻‍♀️

    Ix2Tp2.png
    14.02- beta 674🥰
    15.03 - 1,9cm bejbika ❤️
    26.03 - 3,6cm ❤️
    12.04- 6,7 cm ❤️ USG prenatalne Ok
    22.04 - wyniki NIFTY- ryzyka niskie / babyGIRL🥰💖
  • Kleopatra 123 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Dzięki za odpowiedź
    W tym cyklu nadzieja, chociaż do testowania podchodzę z dużą rezerwą.. nie robię sobie nadziei bo objawów brak... Jest to nasz ostatni cykl starań bo M, będzie jeździć na delegacje... Będzie nieobecny trzy tygodniu w miesiącu, także starania musimy odłożyć na niewiadomo kiedy.

  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Chętnie dołączę do testowania. Termin kolejnej @ mam na 15.02, więc zatestuje w Walentynki :D O ile owu przyjdzie, bo ostatni cykl się wydłużył i nie wiem czy w ogóle była. Po porodzie uczę się siebie od nowa i wierzę, że tym razem starania nie będą trwały 2,5 roku.

    Powodzenia! Trzymam kciuki za Was wszystkie 😊


    Hej ! 🙂

    To chyba Ty mi poleciłaś zrobienie testów genetycznych i pomyślałam , ze Cię to zainteresuje bo dziś dostałam wyniki ale nie mam zielonego pojęcia co oznaczają

    Wszystko wyszło poprawnie prócz : PAI-1 4G układ Heterozygotyczny (nieprawidłowy)

    Jeszcze nie wiem z czym to się je, w piątek mam konsultacje z genetykiem.
    Trochę boje się ze zaleci kolejne badania a ja póki co do czerwca do polski się nie wybieram.

    Dam znać jak się czegoś dowiem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 21:05

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rana ogarniam i zapisuje Was na testowanie :)!

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaGie wrote:
    Hej ! 🙂

    To chyba Ty mi poleciłaś zrobienie testów genetycznych i pomyślałam , ze Cię to zainteresuje bo dziś dostałam wyniki ale nie mam zielonego pojęcia co oznaczają

    Wszystko wyszło poprawnie prócz : PAI-1 4G układ Heterozygotyczny (nieprawidłowy)

    Jeszcze nie wiem z czym to się je, w piątek mam konsultacje z genetykiem.
    Trochę boje się ze zaleci kolejne badania a ja póki co do czerwca do polski się nie wybieram.

    Dam znać jak się czegoś dowiem ;)

    Hej :) Tak, to ja Ci polecalam.
    Możliwe, że to właśnie mutacja Pai jest u Ciebie odpowiedzialna za poronienie i nieudane iui, bo wpływa ona m.in. na implantacje zarodka. Według mnie powinnaś brać Acard od początku cyklu i zastrzyki z heparyny od owulacji (większość lekarzy zaleca od pozytywnego testu). Musisz iść do dobrego lekarza,który nie zignoruje tego wyniku, bo są tacy co uważają, że heparyny jest w tym przypadku niepotrzebna. U mnie jest mutacja innego genu dlatego nie potrafię Ci nic więcej powiedzieć. Myślę, że już niedługo będzie u Ciebie szczęśliwy cykl :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 23:38

    NataliaGie lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co u was ?

  • Ester Koleżanka
    Postów: 60 27

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Podczytuje Was już jakiś czas ale do tej pory się nie udzielałam :)
    U mnie dopiero 11 dc a cykle ostatnio długie... Poprzedni 38 dni wcześniej 41.. wcześniejsze były super bo po 31 dni każdy. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa i mówiła żeby się tymi długimi cyklami nie przejmować i że są ok. Także jeszcze nie wiem kiedy wypadnie owulacja (i czy wogole będzie) i kiedy testować :)
    Staramy się z mężem od lutego 2020 ale dopiero w lipcu udało mi się uregulować cykle właśnie do 31 dni i przez 3 cykle były jak w zegarku, a teraz znowu się psuje :(
    Narazie ginekolog nie zleciła mi żadnych badań, powiedziała że jeżeli do kwietnia się nie uda to wtedy badanie drożności jajowodów i inne badania.

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i mocno wszystkim kibicuje, że będzie to Nasz miesiąc ☺️🍀

    Gosia33, meraja90 lubią tę wiadomość

  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ester wrote:
    Hej dziewczyny!
    Podczytuje Was już jakiś czas ale do tej pory się nie udzielałam :)
    U mnie dopiero 11 dc a cykle ostatnio długie... Poprzedni 38 dni wcześniej 41.. wcześniejsze były super bo po 31 dni każdy. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa i mówiła żeby się tymi długimi cyklami nie przejmować i że są ok. Także jeszcze nie wiem kiedy wypadnie owulacja (i czy wogole będzie) i kiedy testować :)
    Staramy się z mężem od lutego 2020 ale dopiero w lipcu udało mi się uregulować cykle właśnie do 31 dni i przez 3 cykle były jak w zegarku, a teraz znowu się psuje :(
    Narazie ginekolog nie zleciła mi żadnych badań, powiedziała że jeżeli do kwietnia się nie uda to wtedy badanie drożności jajowodów i inne badania.

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i mocno wszystkim kibicuje, że będzie to Nasz miesiąc ☺️🍀

    Bylas kiedyś na monitoringu zeby sprawdzić,czy owulacja występuje? Moja siostra ma tez takie długie cykle. Ginekolog jej zalecił monotoring. Ona urodziła 3 przy takim długie cyklu. Co prawda ja mam cykle krótkie bo 26 dni. W ciągu roku wahają się między 25-29 dni. Dlatego teraz pomimo ,że się nie staram mierze temperaturę ,zeby sprawdzić kiedy mam owulacje i jak często moja owulacja się przesuwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 12:19

    Ester lubi tę wiadomość

  • Ester Koleżanka
    Postów: 60 27

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia33 wrote:
    Bylas kiedyś na monitoringu zeby sprawdzić,czy owulacja występuje? Moja siostra ma tez takie długie cykle. Ginekolog jej zalecił monotoring. Ona urodziła 3 przy takim długie cyklu.

    Nie właśnie jeszcze nie byłam... szczerze to myślałam że wczoraj ginekolog mi doradzi żebym poszła na monitoring. Zrobiła mi wczoraj usg ale nic nie mówiła na temat owulacji, tylko że z jajnikami wszystko ok. Ja tez nie jestem za bardzo biegła w tych tematach jeszcze w porównaniu do niektórych z Was :D ciagle się czegoś dowiaduje i to głównie z forum.

    Narazie robie tylko testy owulacyjne, zobaczymy, może one coś wskażą :)

  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ester wrote:
    Nie właśnie jeszcze nie byłam... szczerze to myślałam że wczoraj ginekolog mi doradzi żebym poszła na monitoring. Zrobiła mi wczoraj usg ale nic nie mówiła na temat owulacji, tylko że z jajnikami wszystko ok. Ja tez nie jestem za bardzo biegła w tych tematach jeszcze w porównaniu do niektórych z Was :D ciagle się czegoś dowiaduje i to głównie z forum.

    Narazie robie tylko testy owulacyjne, zobaczymy, może one coś wskażą :)

    Fajnie ,że robisz testy..Tak naprawdę tylko monitoring moze potwierdzić czy owulacja napewno byla. Spokojnoe q tym.cyklu obserwuj swój organizm . Jeśli będziesz mowc wątpliwości zawsze możesz sama zapytać swojej gin o monitoring. Powodzenia i trzymam kciuki za ten cykl.

    Ester lubi tę wiadomość

  • Ester Koleżanka
    Postów: 60 27

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia33 wrote:
    Fajnie ,że robisz testy..Tak naprawdę tylko monitoring moze potwierdzić czy owulacja napewno byla. Spokojnoe q tym.cyklu obserwuj swój organizm . Jeśli będziesz mowc wątpliwości zawsze możesz sama zapytać swojej gin o monitoring. Powodzenia i trzymam kciuki za ten cykl.

    Wiem, wiem testy często się mylą. Może masz racje i w następnym cyklu zapiszę się na monitoring.
    Dziękuje za radę :)
    Ja tez trzymam kciuki! 🍀

    Gosia33 lubi tę wiadomość

  • Kleopatra 123 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testować powinnam 25.01.2021 .. ale testy już tak Kuszą, że tylko zastanawiam się czy już nie zrobić, obecnie jest 11dpo.

  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra 123 wrote:
    Testować powinnam 25.01.2021 .. ale testy już tak Kuszą, że tylko zastanawiam się czy już nie zrobić, obecnie jest 11dpo.

    Z własnego doświadczenia ja bym poczekała. W sumie 11 dpo powinno jiz cos wyjsc ale też i nie koniecznie. W zależności kiedy doszlo do zagnieżdżenia. A mierzysz moze temperaturę? Nie którym dziewczynom i 8 dpo wychodz delikatne kreski . Oczywiście zrob jak ty uważasz i daj znać. Trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 12:42

  • Kleopatra 123 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierze temperatury, także tylko test powie mi czy coś już tam jest.
    Nie będę testować wcześniej, będę czekać do poniedziałku chociaż nadzieję nikłe-czuje już pobolewanie podbrzusza właśnie jak na okres. Teraz będziemy mieć przerwę w staraniach nie wiem na jak długi okres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 12:52

  • Paulina1995 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra 123 wrote:
    Testować powinnam 25.01.2021 .. ale testy już tak Kuszą, że tylko zastanawiam się czy już nie zrobić, obecnie jest 11dpo.

    U mnie tak samo 😁 tez 11 dpo i mam testowac 25 :)

    👩1995
    🧑1993
    Rozpoczęcie starań - 01.2021
    Igorek 19.11.2021 godz. 8.49 💙💙💙
  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra 123 wrote:
    Nie mierze temperatury, także tylko test powie mi czy coś już tam jest.
    Nie będę testować wcześniej, będę czekać do poniedziałku chociaż nadzieję nikłe-czuje już pobolewanie podbrzusza właśnie jak na okres. Teraz będziemy mieć przerwę w staraniach nie wiem na jak długi okres.

    Ja tez mam przerwe o najgorsze,ze teraz stratami się 15 miesięcy i nic. Tylko wcześniej noe zwracałam uwagi na Sluz i temperture itd. Więc mogłam przegapić najlepszy moment. Teraz monitoruje cykl poprzez sluz oraz temperture i robiłam tez testy . Trzymam mocno kciuki żeby się udalo. Póki nie ma miesiączki zawsze jest nadzieja o w zaciazonych cyklach trzez booi brzuch przed okresem.

  • Gosia33 Ekspertka
    Postów: 200 107

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina1995 wrote:
    U mnie tak samo 😁 tez 11 dpo i mam testowac 25 :)

    Powodzenia w poniedziałek.

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 15:20

    Ester lubi tę wiadomość

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Ester Koleżanka
    Postów: 60 27

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Ale monitoring to po prostu zwykłe usg :) jak blisko owulacji to mi zawsze mówi, że sa jakieś pęcherzyki itd :)

    Mi się okres spóźnia już 3 dni z aplikacji 😁
    Nie mam 100% pewności ale owulka się przesunęła i będzie później pewnie, jeszcze kilka dni 😋

    Pamietam właśnie ze kiedyś jak byłam na wizycie to tez mi powiedziała ze widzi pęcherzyk i żeby działać :D
    Teraz widocznie do owulacji jeszcze trochę skoro nic nie widziała :) muszę się jakoś odnaleźć w tych dłuższych cyklach.

    Trzymam kciuki żeby nie przyszedł ;)

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 15:20

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ