X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Byłam raz i mi wystarczy, bo potrzebowałam konsultacji moich problemów i ustawienia leków.Jeśli zajdę w ciążę, poprowadzi ją mój lekarz tu w Toruniu, ale wg. wytycznych prof.Dębskiego.Tak ustaliliśmy.Zrobiłam wcześniej zalecane badania,mam leki ustalone i teraz już po konsultacji z prof. wiem, że zrobiłam wszystko, co mogłam.Jestem spokojniejsza.Oczywiście 400zl to dużo, ale biorąc pod uwagę, że Bednarek bierze 200 a Paluszyński 180, to 400 zł za wizytę u autorytetu jakim jest prof.Dębski nie jest wygórowaną kwotą.Gdybym zrobiła pielgrzymkę po toruńskich lekarzach pewnie niewiele by to wniosło merytorycznie,a straciłabym więcej kasy i czasu.Wiedziałam też, że mi pewnie jedna wizyta wystarczy, bo potrzebuję skonsultować wyniki i leczenie.Moja sytuacja jest inna, jak widzisz w stopce.Mam dziecko, 2 poronienia i ciązę pozamaciczną, więc miałam swiadomość, ze pewnie zaden toruński lekarz nie będzie na 100% przekonany, co ze mną począć i to mój lekarz polecił prof.Jednak jestem przekonana, że Tobie wkrótce się uda.Czy jeśli tak się niepokoisz zrobiłaś jakieś podstawowe badania?

    Tak robiłam tarczycę prolaktynę i progesteron. Wszystko ok .

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 9 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia daj sobie w takim razie jeszcze chwilę czasu, czasem wyluzowabie pomaga, napij się czerwonego wina i zaciągnij męża do łóżka :)

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo martwią mnie te plamienia w 21 dniu cyklu. Pisałam nawet do lekarza i odpisał mi że on nie wie co to może być jak progesteron jest ok . To kto ma wiedzieć . ?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeraziła mnie ta historia z wadą serca u Wojtynka, jednakże słyszałam same opowieści o kobietach z PCO które u niego zachodziły więc chodzę do niego. O Stankiewiczu widzicie też słyszałam same opinie, ale nie do konca mi odpowiadał. @Monisia_1992 mi kiedyś przewinął się artykuł o niedomaganiu pęchęrzyka w II fazie cyklu i tam oznaką było właśnie plamienie. Może poczytaj o tym?Może poziom estrogenów nieodpowiedni hmm...

    ov72hlz.png
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy zbadać estrogeny ? Jak jest nie odpowiedni poziom to co wtedy ? Ja progesteron mam dobry 18.90 więc raczej to nie jest niedomogą ciałka żółtego. Chyba że tobie chodzi o coś innego

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gozomalta Tobie nie wolno się przerażać!
    Jedna historia o niczym nie świadczy, to nie musi dotyczyć Ciebie.Kazdy lekarz ma jakąś porażkę.Mysl pozytywnie.
    Monisia, plamienie w środku cyklu to chyba jednak nie jest normalne.Nie wiem co Ci doradzić, nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.Tp może być jak pisze Gozomalta niedomoga ciała żółtego w fazie lutealnej i może powinnaś brać progesteron.Probowałaś?

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie próbowałam zacznę od następnego cyklu . Ja te plamienia mam od kiedy pamiętam w środku cyklu i zaden lekarz mi nie powiedział że coś jest nie tak . W którym dniu cyklu bada się estrogeny

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam wiele artykułów na ten temat i piszą że jeśli jest związane z owulacją to nie powinno budzić niepokoju

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gozomalta czekamy ciągle na wieści, co Ciebie, jak się czujesz?
    Monisia mój lekarz uważa że progesteron nie zaszkodzi, a może pomóc.
    Mi udało się 2 razy zajść po duphastomie, raz po 2 opakowaniach, drugi raz po 4.Raz finał szczęśliwy, raz nie, ale jednak wierzę i teraz też biorę, choć na razie jeszcze przez cykl się nie staram.Ja biorę 16-25dc.
    A swoją drogą to w tym cyklu tak mnie bolą piersi, że gdyby nie usg już po owu, to poważnie bym się zastanawiała. Ale mój organizm znowu oszalał po poronieniu.Teraz mam jednak takie pozytywne podejście, że jak już się zacznę starać, to wszystko będzie dobrze.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Gozomalta czekamy ciągle na wieści, co Ciebie, jak się czujesz?
    Monisia mój lekarz uważa że progesteron nie zaszkodzi, a może pomóc.
    Mi udało się 2 razy zajść po duphastomie, raz po 2 opakowaniach, drugi raz po 4.Raz finał szczęśliwy, raz nie, ale jednak wierzę i teraz też biorę, choć na razie jeszcze przez cykl się nie staram.Ja biorę 16-25dc.
    A swoją drogą to w tym cyklu tak mnie bolą piersi, że gdyby nie usg już po owu, to poważnie bym się zastanawiała. Ale mój organizm znowu oszalał po poronieniu.Teraz mam jednak takie pozytywne podejście, że jak już się zacznę starać, to wszystko będzie dobrze.

    A do jakiego lekarza chodzisz w Toruniu ?
    Mam wizytę w poniedziałek okaże się czy nie mam polipa lub czegoś innego.jak nie będzie to zacznę brać duphaston

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do Gbuorczyka . Jakie macie opinie o nim ? Dobry jest ?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 17 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem od 8 lat u Łukasiewicza, prowadził moją pierwszą ciążę i co było dla mnie ważne pracował na Bielanach.Teraz nie pracuje i to jest minus.Monisia my już tu pisałysmy, każdy lekarz ma dobre i złe opinie.Jednej pasuje, drugiej nie.Mój lekarz też ma dobre i złe, ale ja się nie zawiodłam, więc chodzę.Jeśli Tobie odpowiada Gbiorczyk, to najważniejsze.Nadal mnie bolą piersi, więc zaczynam się stresować.Dopoki nie wezmę leków jak zalecił prof. boję się zachodzić.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. U nas wszystko dobrze - zgaga, mdłości, jak na mocnym kacu. Męczący mam ten początek ;) 30 listopada mam kolejne usg

    wisienka94 lubi tę wiadomość

    ov72hlz.png
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na szczęście wyniki w normie, bałam się toksoplazmozy. Na szczęście wynik dobry :)

    Arashe, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

    ov72hlz.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    trochę mnie nie było, widzę nowe twarze- witajcie :)
    AnnZ wrote:
    Aniołkowa a Ty wiesz, ze Wołczyński przyjmuje też w Wawie?To trochę blizej niz Białystok
    wiem, ale zdecydowaliśmy się na dr Wasilewskiego w Napromedica, także jeździmy do Białegostoku. Ze zleconych badań, wyszło że mam helicobacter więc (mąż też) więc jesteśmy teraz przez dwa tygodnie na antybiotyku, po kolejnych dwóch powtarzamy badania i 22.01 jedziemy na wizytę.

    co do młodego Migdy- ja złego słowa na niego powiedzieć nie mogę, chociaż spotkałam go w najgorszych okolicznościach... Byłam u niego na prenatalnych (prywatnie), a że Maluch nie dał się zbadać, to mimo 40 minutowej wizyty nie wziął ode mnie nawet złotówki, on stwierdził, że coś jest nie tak i w związku z tym kazał przyjechać tydzień później i dał nam skierowanie na nfz już. Starego prawie nie pamiętam- on potwierdzał, że serduszko nie bije :(

    Gbiorczyk wywarł na mnie średnie wrażenie- robiliśmy u niego badanie nasienia. warunki- tragiczne, jest strasznie roztrzepany mam wrażenie, chociaż tłumy pod gabinetem świadczą chyba o tym że jest niezły


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • mietowka Znajoma
    Postów: 23 5

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Mam kilka leków ze stymulacji, które nie przydadzą mi się przed końcem daty ważności. Może któraś chętna?
    - lametta 15 tabl. - 20 zł (termin 09.2019)
    - ovitrelle 250 mcg/6500 j.m. - 60 zł (trzymany cały czas w lodówce) (termin 08.2019)
    - vagifem - całe opakowanie, 18 szt. (aplikatory z estradiolem) - 60 zł (termin 07.2019)
    Możliwość umówienia się gdzieś w Toruniu. :)

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na oddanie, za darmo metformxax, clo i letrozol :)

    ov72hlz.png
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My badanie nasienia będziemy robić w Bydgoszczy. Ok 800zl dna itp. Pozatym byliśmy u androloga w Bydgoszczy też miły dr niby ma dobre opinie w fakcie z leczeniem niepłodności.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 25 listopada 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gibonku czyli u Ciebie raczej męski problem?Tak jak ja masz już jedno dziecko.Ja chyba już luzuję.Bardzo bym chciała mieć jeszcze dzidcko, ale zrobiłam już wszystko, co na ten moment możliwe i teraz zamierzam poluzować głowę.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Gibonku czyli u Ciebie raczej męski problem?Tak jak ja masz już jedno dziecko.Ja chyba już luzuję.Bardzo bym chciała mieć jeszcze dzidcko, ale zrobiłam już wszystko, co na ten moment możliwe i teraz zamierzam poluzować głowę.

    Tak ja mam tylko z tym samym partnerem nie zmieniłam, u nas to tak najpierw mi hormony poszalaly a teraz mąż a miałam iść na droznosc. Nic zobaczymy co wyjdzie z tego wszystkiego.

‹‹ 383 384 385 386 387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ