X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 30 września 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ, ja raczej nastawiam się na Biziela w Bydgoszczy bo tam pracuje Bednarek a ma chwilę obecną czeka mnie planowa cesarka. Do Torunia pojadę jak będę wiedziała że nie zdążę dojechać do Bydzi.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 1 października 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie poród rozkręcił się bardzo szybko i boję się, że przy drugim nie zdążę do Bydgoszczy. Boję się też trochę oblężenia w Toruniu. Na mały szpital się nie zdecyduję ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Nie mam wskazań do cc i też mój lekarz uważa, że w moim przypadku trombofilii bezpieczniejszy będzie sn.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Strulis Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 3 października 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kogo polecacie do prowadzenia ciąży?
    Jestem po leczeniu poza Toruniem, ale dla własnego komfortu w ciąży chciałabym udać się do lekarza w Toruniu.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 3 października 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj ten wątek. Stronę czy dwie wcześniej też było takie pytanie.

  • Strulis Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 3 października 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bezsilna wrote:
    masz rację.. straciłam u Bednarka dużo nerwów oraz pieniędzy i nic sensownego się nie dowiedziałam. Co najgorsze olewał mnie i moje problemy także udałam się do kliniki. Obecnie Gdynia.

    Trochę późno odpisuję.
    Byłam w Gamecie i jestem zachwycona. Po dwóch wizytach zobaczyłam dwie kreski. Podejście znakomite. Co ważne, lekarz teraz sam sugeruje po pierwszym usg, żebym znalazła lekarza to prowadzenia ciąży w okolicy, bo wszystko przebiega dobrze.
    Wg mnie to jest dobre podejście, bo nie jest naciągaczem.
    Mam teraz mega problem gdzie pójść, bo nie potrafię tu nikomu zaufać jak tam... ale wiem, ze podróże są męczące. Ale dla dźwięku serduszka warto!
    Polecam z całego serca!
    Nie polecam Gdańska. Strasznie taśmowo to traktują.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 4 października 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strulis wrote:
    Trochę późno odpisuję.
    Byłam w Gamecie i jestem zachwycona. Po dwóch wizytach zobaczyłam dwie kreski. Podejście znakomite. Co ważne, lekarz teraz sam sugeruje po pierwszym usg, żebym znalazła lekarza to prowadzenia ciąży w okolicy, bo wszystko przebiega dobrze.
    Wg mnie to jest dobre podejście, bo nie jest naciągaczem.
    Mam teraz mega problem gdzie pójść, bo nie potrafię tu nikomu zaufać jak tam... ale wiem, ze podróże są męczące. Ale dla dźwięku serduszka warto!
    Polecam z całego serca!
    Nie polecam Gdańska. Strasznie taśmowo to traktują.
    Strulis, rozumiem, ale z własnego doświadczenia wiem, że potrzebny jest ktoś na miejscu, żeby w razie problemów się zwrócić do niego. Ja byłam konsultowana w Dębski Clinic, a moją ciążę prowadzi dr Łukasiewicz. Ja zostałam u niego, bo prowadził moją pierwszą ciążę i mogłam liczyć na niego w trudnych sytuacjach. Teraz też czuję się pewnie, kiedy na początku panikowałam, to mogłam zawsze zadzwonić, nigdy nie poczułam, że moje obawy są bagatelizowane. A ja naprawdę byłam upierdliwa, przychodziłam na początku co tydzień lub dwa i dzwoniłam raz w tygodniu.
    Ale to bardzo subiektywna opinia, bo dla mnie np. okropny jest Migda, a moja koleżanka jest bardzo zadowolona. Każdej może pasować ktoś inny.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Majowa_nadzieja Autorytet
    Postów: 283 316

    Wysłany: 4 października 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) dziewczyny czy któraś z Was korzysta w Toruniu z prowadzenia ciazy w oparciu o pakiet medyczny ? Mam lekarza w Naszym Lekarzu na Batorego i zastanawiam się jakie ubezpieczenia tam uznają i jak to wygląda wtedy z płatnościami za wizyty. Dziękuję za pomoc:)

    16.08. Drugi Synuś, pępowina trójnaczyniowa <3
    20.07.22 Prenatalne, pępowina dwunaczyniowa, synek ??
    15.06.22 Mamy 💜 i 10 mm Żabeczkę 😻

    05.03.2020 39tc , cc rodzi się Szymcio💙 ma 2 lata i 5 m-cy
    29.07.19 Serduszko 💖 8tc+1, 17 mm człowieka :)
  • Majowa_nadzieja Autorytet
    Postów: 283 316

    Wysłany: 4 października 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taka_mama wrote:
    Tu są wszystkie informacje

    https://iexpert.pl/ubezpieczenia-zdrowotne/pakiety-medyczne-prywatne/

    Mój pakiet obejmuje m.in. Matopat, Citomed, Nasz Lekarz.


    Dodałam Cię do przyjaciółek. Mam kilka pytań odnośnie pakietów i ogólnie ubezpieczenia na priv

    16.08. Drugi Synuś, pępowina trójnaczyniowa <3
    20.07.22 Prenatalne, pępowina dwunaczyniowa, synek ??
    15.06.22 Mamy 💜 i 10 mm Żabeczkę 😻

    05.03.2020 39tc , cc rodzi się Szymcio💙 ma 2 lata i 5 m-cy
    29.07.19 Serduszko 💖 8tc+1, 17 mm człowieka :)
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 4 października 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa_nadzieja wrote:
    Dodałam Cię do przyjaciółek. Mam kilka pytań odnośnie pakietów i ogólnie ubezpieczenia na priv

    Chyba już piszemy na fb 😊 odezwij się na messenger.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Strulis Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 5 października 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Strulis, rozumiem, ale z własnego doświadczenia wiem, że potrzebny jest ktoś na miejscu, żeby w razie problemów się zwrócić do niego. Ja byłam konsultowana w Dębski Clinic, a moją ciążę prowadzi dr Łukasiewicz. Ja zostałam u niego, bo prowadził moją pierwszą ciążę i mogłam liczyć na niego w trudnych sytuacjach. Teraz też czuję się pewnie, kiedy na początku panikowałam, to mogłam zawsze zadzwonić, nigdy nie poczułam, że moje obawy są bagatelizowane. A ja naprawdę byłam upierdliwa, przychodziłam na początku co tydzień lub dwa i dzwoniłam raz w tygodniu.
    Ale to bardzo subiektywna opinia, bo dla mnie np. okropny jest Migda, a moja koleżanka jest bardzo zadowolona. Każdej może pasować ktoś inny.

    Tak myśle, żeby umówić się do kogoś. A Łukasiewicz pracuje w szpitalu czy tylko prywatnie?

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 5 października 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko prywatnie.
    W szpitalu pracuje np. Zmudziński.

  • Strulis Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 5 października 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Tylko prywatnie.
    W szpitalu pracuje np. Zmudziński.


    Dzięki za informacje Dziewczyny :)

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 6 października 2019, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, już nie pracuje Łukasiewicz w szpitalu.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 7 października 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj w nocy miałam odrobinę brązowego śluzu na papierze. Obecnie jestem w. 7+5 tydzień. Rano już tego nie mam . Czy któraś tak miała i z dzidzia było wszystko ok?

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 października 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    Dziewczyny dzisiaj w nocy miałam odrobinę brązowego śluzu na papierze. Obecnie jestem w. 7+5 tydzień. Rano już tego nie mam . Czy któraś tak miała i z dzidzia było wszystko ok?
    Skonsultuj to lepiej że swoim lekarzem

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 7 października 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odrobina brązowego śluzu to nie powód do paniki - takie plamienia zdarzają się na początku ciąży. Powodem do niepokoju jest żywo czerwona krew, taka okresowa, i do tego ból podbrzusza.
    Tydzień temu miałam krwawienie właśnie taką czerwoną krwią, trochę tego poleciało. Nie pojechałam na IP, akurat na drugi dzień miałam wizytę u swojej gin. Okazało się, że mam krwiaka podkosmówkowego i opróżnia się. Do teraz mam brązowe plamienia.
    Wg mojej gin, jeśli ciąża ma się utrzymać, to się utrzyma bez względu na plamienia. A jeśli jest w jakiś sposób zarodek uszkodzony, to już nic mu nie pomoże.

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 7 października 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też niestety plamienia dostałam i nadal boli mnie brzuch.
    Byłam na IP w Chełmży, w 10 minut mnie przyjęli, zrobili USG, pielęgniarki i położne bardzo miłe i wspierające.
    Lekarz powiedział, że poza pęcherzykiem ciążowym nic nie widzi, dał mi L4 i kazał leżeć i czekać plus pojawić się 14 października.
    Na szczęście od ręki przyjęła mnie dr Krepska - jest pęcherzyk ciążowy, żółtkowy, echa zarodka nie widać, bo jest jeszcze wcześnie, ale poza tym wszystko wygląda bardzo dobrze.
    Dostałam wiadro duphastonu, nospy i zastrzyki ProLutex. Oby było wszystko dobrze.
    Jestem przerażona i zestresowana.

  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 7 października 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co może oznaczać brązowy śluz ? Mój lekarz nie odbiera . Jestem załamana

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 października 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Odrobina brązowego śluzu to nie powód do paniki - takie plamienia zdarzają się na początku ciąży. Powodem do niepokoju jest żywo czerwona krew, taka okresowa, i do tego ból podbrzusza.
    Tydzień temu miałam krwawienie właśnie taką czerwoną krwią, trochę tego poleciało. Nie pojechałam na IP, akurat na drugi dzień miałam wizytę u swojej gin. Okazało się, że mam krwiaka podkosmówkowego i opróżnia się. Do teraz mam brązowe plamienia.
    Wg mojej gin, jeśli ciąża ma się utrzymać, to się utrzyma bez względu na plamienia. A jeśli jest w jakiś sposób zarodek uszkodzony, to już nic mu nie pomoże.
    Dla każdej powód do paniki jest inny. U mnie brązowe plamienia oznaczały raz ciążę pozamaciczną, drugi raz poronienie. Jeśli ktoś ma czytać internety, to lepiej skonsultować z lekarzem. Krwiak, mały progesteron to też może być powód plamienia.
    Nie zgodzę się z tym, że nic nie pomoże.Ja straciłam 2 ciąże przez trombofilię, a tym razem acard, duphaston i clexane sprawiły, że jestem w 35tc i mam nadzieję na szczęśliwy poród.

    Joanien masz wszystkie niezbędne leki, więc postaraj się uspokoić i odpoczywać. Nie podnoś niczego, nie przesilaj, połóż się, nóżki do góry, kocyk, herbatka, dobra książka albo serial i relaks.
    Mnie też bolał brzuch na początku ciąży, nawet bardzo i też się denerwowałam, więc Ciebie rozumiem.
    A co skłoniło Cię do IP w Chełmży? Pytam, bo ja ostatnio odczuwałam skurcze i też rozważałam już IP, ale jak pomyślałam o toruńskiej i czekaniu 4h, to stwierdziłam, że wezmę nospe, położę się i uspokoję. Nie pomyślałam o Chełmży.

    Monisia, więc zamiast się stresować, zapytaj swojego lekarza.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 7 października 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to może być poronienie? Nie boli mnie brzuch.

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ