X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:24

  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    eM to super! a z ilu startowałaś??
    3.7 więc nie było jakieś kosmiczne

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata 23 wrote:
    Cześć dziewczyny! JEstem tu pierwszy raz, zaczęłam starać się o dziecko, mam Hashimoto, moje tsh nie chce spaść poniżej 2,5 mimo że mam zwiększane dawki euthyroxu:(. Znacie jakieś inne sposoby na obniżenie tego hormonu?? W którym cyklu starań udało Wam się zajść przy tej chorobie?? Myśle, że w ciąże powinnam zajść już dawno, ale dopiero teraz staramy się na porządnie..
    a po co ma Ci spadac, skoro masz w normie? Nie ma zadnych norm dla kobiet starajacych sie a sa od 0,27 do 4.200 takze bez paniki masz dobry wynik bo w normie.

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a po co ma Ci spadac, skoro masz w normie? Nie ma zadnych norm dla kobiet starajacych sie a sa od 0,27 do 4.200 takze bez paniki masz dobry wynik bo w normie.

    0,27 - 4,2 to są sztywne normy, które interpretuje się odnośnie sytuacji. Dla kobiet z planami macierzyńskimi istnieją wskazania do obniżenia poniżej 2,5. Oczywiście decyduje o tym endokrynolog.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • Agata 23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, dzięki:).. spróbuje jeszcze zacząć brać selen. Słyszałyście coś o tym suplemencie? bardziej zaszkodzi , czy pomoże?? Mam bardzo wysokie przeciwciała i być może przez nie też mam problem, a słyszałam że selen je obniża..

  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez zajściem w ciążę miałam TSH 4,29 czyli już ponad normę i właśnie się wybierałam do endokrynologa, gdy okazało się, że jestem w ciąży...zrobiłam ponownie badania i miałam na początku 2,29, mój lekarz z kolei powiedział, że do 2,5 jest w porządku...wszystko jak widać skończyło się ok :) Co lekarz to opinia...

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys wrote:
    0,27 - 4,2 to są sztywne normy, które interpretuje się odnośnie sytuacji. Dla kobiet z planami macierzyńskimi istnieją wskazania do obniżenia poniżej 2,5. Oczywiście decyduje o tym endokrynolog.
    podaj zrodlo badan, zapytaj sie tez endo nie poda Ci takiego zrodla bo go nie ma. Ja akurat sie lecze kilkanascie lat i jak o to zapytalam nedo to sie rozesmiala to ze jedna dziewczyna tak napisala na forum a inne tak samo mowia, to zaden argument.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 12:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina1989 wrote:
    Ja przez zajściem w ciążę miałam TSH 4,29 czyli już ponad normę i właśnie się wybierałam do endokrynologa, gdy okazało się, że jestem w ciąży...zrobiłam ponownie badania i miałam na początku 2,29, mój lekarz z kolei powiedział, że do 2,5 jest w porządku...wszystko jak widać skończyło się ok :) Co lekarz to opinia...
    otoz to, co lekarz to opinia ale nie ma zadnego zrodla badan na ten temat. Tylko gadanie, a widac gadanie gadaniem a zycie zyciem. Natomiast jak juz w ciazy to polecaja zeby TSH badac chociaz tez lekow nie daja wzyscy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata 23 wrote:
    OK, dzięki:).. spróbuje jeszcze zacząć brać selen. Słyszałyście coś o tym suplemencie? bardziej zaszkodzi , czy pomoże?? Mam bardzo wysokie przeciwciała i być może przez nie też mam problem, a słyszałam że selen je obniża..
    ja biore multiwitamine i tam selen tez jest, takze po tym nie mam zadnych objawow, ale sam selen to nie wiem, mozesz wziac jak dobrze bedziesz reagowac to ok :)

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    podaj zrodlo badan, zapytaj sie tez endo nie poda Ci takiego zrodla bo go nie ma. Ja akurat sie lecze kilkanascie lat i jak o to zapytalam nedo to sie rozesmiala to ze jedna dziewczyna tak napisala na forum a inne tak samo mowia, to zaden argument.

    No, ja na Twoim miejscu już dawno zmieniłabym endokrynologa, ale wiadomo tyle opinii ile głów... Temat norm TSH od wielu lat jest kontrowersyjny i dzieli endokrynologów, a jeżeli ktoś mówi że nie ma badań na ten temat to się myli, bo są, ale tu się kłania znajomość obcojęzycznej literatury branżowej...
    Wszyscy 3 endokrynolodzy, u których ja byłam potwierdzili, że dla planujących ciążę wskazanym jest obniżenie TSH do 2,5. Ba, ja nawet otrzymałam zalecenie, że do czasu obniżenia poziomu TSH do pożądanej wartości, mam się wstrzymać ze staraniami.
    2,5 jest optymalne dla zajścia w ciążę i późniejszego prawidłowego rozwoju ciąży. Tym bardziej, że wszyscy przecież wiemy, że w pierwszych tygodniach ciąży zapotrzebowanie na hormony jest większe, więc TSH ma tendencje wzrostowe.
    Normy laboratoryjne zawsze będą sztywnymi cyferkami i gdyby wszyscy lekarze mieli takie podejście do medycyny, jak niektórzy do tematu norm, to medycyna nie zaszłaby daleko i stanęlibyśmy na etapie leczenia wszystkiego upuszczaniem krwi. Kto zna historię medycyny, wie co mam na myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 21:32

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    otoz to, co lekarz to opinia ale nie ma zadnego zrodla badan na ten temat. Tylko gadanie, a widac gadanie gadaniem a zycie zyciem. Natomiast jak juz w ciazy to polecaja zeby TSH badac chociaz tez lekow nie daja wzyscy.

    Do poczytania dla ciekawskich:

    http://thyroid.about.com/library/weekly/aa050199.htm
    http://www.rp.pl/artykul/483243.html?p=1
    http://www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczynno%C5%9B%C4%87-tarczycy-w-ci%C4%85%C5%BCy
    http://www.hashimoto.pl/partnerzy
    http://www.staramysie.pl/staramy-sie-o-dziecko/2-przygotuj-sie-do-ciazy.html
    http://www.pregnancy.com.au/resources/topics-of-interest/preconception/is-poor-thyroid-function-impacting-your-fertility.shtml
    http://europepmc.org/abstract/med/12649931
    http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,12030145,TSH__czyli_straznik_tarczycy.html
    http://www.tarczyca.info/aktualnosci/podwyzszone-tsh-kobiety-ciazy/
    http://www.tarczyca.info/aktualnosci/ciaza-tarczyca/

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny można sobie samemu uważać , że tsh na poziomie 4 jest ok i nic z tym nie robić. Ale robicie to na własną odpowiedzialność
    Ja z poziomem 4,36 wolałam iść do lekarza i leczyć się żeby potem nie żałować ,że już za późno. Jeszcze gdyby leki były drogie
    ,ale kosztują poniżej dychy...a przecież chodzi o zdrowiei to może nie tylko nasze

    lys lubi tę wiadomość

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    podaj zrodlo badan, zapytaj sie tez endo nie poda Ci takiego zrodla bo go nie ma. Ja akurat sie lecze kilkanascie lat i jak o to zapytalam nedo to sie rozesmiala to ze jedna dziewczyna tak napisala na forum a inne tak samo mowia, to zaden argument.

    Oficjalne założenia ATA. Plik pdf. Zalecenie nr 15 (recommendation 15)
    http://www.thyroid.org/thyroid-guidelines/pregnancy/

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży w 5tc miałam tsh=3. Ciążę straciłam najprawdopodobniej przez problemy z tarczycą. Ginek nie zareagowała, bo przecież to w normie... Od dziewczyn z forum dowiedziałam się że powinno być do 2.5. Zrobiłam ponownie tsh po 2m-cach od poronienia było 3,7 nie wiem ile wynosiło gdy ciąża przestała się rozwijać. Poszłam do endokrynologa powiedział że to za wysoko i zapytał dlaczego dopiero teraz przychodzę. Zrobił mi usg i znalazł w nim pokrycie dla niedoczynności tarczycy - za mały lewy płat. Powiedział że te normy są ogólne dla osób w różnym wieku stąd tak to wygląda. Jeżeli ktoś uważa że do 4,2 jest ok to powodzenia życzę... Dodam, że o pierwszą ciążę starałam się 8m-cy też najprawdopodobniej przez wysokie tsh bo to utrudnia zajście.

    lys lubi tę wiadomość

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sprawdzilam dzis i w 2003 roku w Niemczech w ogole norma zostala obnizona do 2,5. W GB tez jedna z akademii prostuluje takie obnizenie, wiec mysle, ze moze byc cos na rzeczy... Wiele rzeczy sie zmienia w medycznych zaleceniach ot chocby najprostszych dot.np tego co dawniej a co dzis zaleca sie przy krwawieniach z nosa albo przy zaksztuszeniu albo sposob ulozenia reki po pobieraniu krwi. Takie najprostsze zyciowe bez wielkiej medycyny...

    lys, Nona lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys zapytaj endo o zamiennik euthyroxu bo mam znajoma, która ma hashimoto i w ciązy bierze inne leki inaczej się nazywają :) wiesz co jakiś czas trzeba zmieniać każdy lek, bo przestaje działać :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys wrote:
    Oficjalne założenia ATA. Plik pdf. Zalecenie nr 15 (recommendation 15)
    http://www.thyroid.org/thyroid-guidelines/pregnancy/

    Faktycznie, jasno i wyraźnie napisane, że u osób planujących ciążę należy obniży ć wartość TSH na mniej niż 2,5.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy podniósł Wam się po euthyroxie puls? Mi właśnie wyszło 90 :/ Nigdy nie miałam z tym problemu :( A przecież przyjmuję najniższą dawkę.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam najnizsza niecaly miesiac i momentami czuje szybsze bicie serducha, wiec chyba tak moze byc.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba niezdrowe, gdy serce tak się męczy...:(

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ