X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:31

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    lithe-ja brałam 175 euthyrox, teraz 150 biorę.
    50 to naprawde jak tic-tac nie będzie żadnych sensacji :-)buziaki
    Dzięki dziewczyny. W tej ciazy mam przeboje od samego początku i mocno panikuje. Posłuchaliśmy lekarki, wzięłam rano 50 i czuje sie dobrze :)
    Kiedy mogę spodziewać sie poprawy samopoczucia? Czy nerwy - a ostatnio jestem straszliwie nerwowa, wręcz nie mogę sama ze sobą wytrzymać- to moze byc efekt tarczycy? Bo w sumie nie mam za bardzo objawów poza ciągłym zmęczeniem spaniem na stojąco. Chodzę spać o 20 razem z córka :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 17:58

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Ja tsh zbijałam z 2,6 bo zaczęłam starania i gdyby nie to, to nie robiłabym z tym nic. Zaczęłam od dawki 25 i mam ją nie zmienioną od 2 miesięcy. Po miesiącu tsh spadło do idealnego poziomu 1,4, a w następnym miesiącu zaszłam w ciążę :) Wg Belly jestem w 6 tygodniu, dziś robiłam wyniki i aktualnie mam tsh na poziomie 1,3 czyli bardzo dobrze. Jestem ciekawa czy mimo to lekarz zwiększy mi dawkę, bo w ciąży to podobno częsta praktyka.

    Skutków ubocznych nigdy nie odczuwałam żadnych, szczerze mówiąc plusów brani Letoxu też nie czułam. Ale najwidoczniej efekt jest :)

    Pozdrawiam wszystkie staraczki i szczęśliwie zaciążone z problemami z TSH :)

    Kropka_1, Ewelcia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:31

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ja też nie mam żadnych skutków. Czasem przy wyższych dawkach mówi sie o kołataniu serca ale ja mam tak niskie ciśnienie że żadne kawy czy leki mnie nie ruszą, żadnego kołatania nie mam.
    Ida, ciekawe czy Ci da większą dawkę pod koniec 1 trymestru, zobaczysz. A jod masz brać? Czasem mówią o jodzie dla staraczek/ciężarnych. ja nie biorę ale coś słyszałam.
    Tak, też o tym jodzie słyszałam. Ale ja mam naprawdę na dobrym poziomie tsh, a wcześniej miałam też w normie, więc może nie będę musiała. Jutro wizyta, to się dowiem.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Tak, też o tym jodzie słyszałam. Ale ja mam naprawdę na dobrym poziomie tsh, a wcześniej miałam też w normie, więc może nie będę musiała. Jutro wizyta, to się dowiem.
    Jod mam przyjmować w witaminach prenatalnych, dawka 150-200mcg nie mniejsza. Endo na wizycie mi tłumaczyła ze w 2 trym czesto siada tarczycą, bo cos tam przestaje wspomagać jej działanie ( chyba beta podkręca tarczyce i obniża tsh), a zarazem dzieciątko ciagle bierze trochę hormonów od mamy i jednocześnie zabiera jod bo juz produkuje własne.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczki mam takie pytanie. Jak szłyście pierwszy raz do endokrynologa to żeby wypisał wam tabletki na obniżenie tsh wystarczył sam wynik tsh, czy odesłał was z kwitkiem żebyście zrobiły również ft3 i ft4? Bo nie wiem czy robić te badania na własną rękę czy iść do niej z samym tsh...

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Niunia86 Autorytet
    Postów: 1092 2019

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła od razy Ft3 i FT4. Zawsze lepiej miec w zanadrzu. chociaz z drugiej strony jak TSH wyjdzie wysokie to wysle Cie pewnie na anty-tpo i anty-tg... Może zrób tsh,ft3 i ft4. jak będzie w normie to wystarczy jedna wizyta.

    iv09cbxm68yuj78z.png
  • Kropka_1 Autorytet
    Postów: 475 471

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysie ja szłam już z ft3 i ft4. Pisałam wcześniej w wątku o moich wynikach. Stwierdzono niedoczynność i hashi.

    Kropka_1
    Udało się :)
    2nn33e3k155iq1q1.png






  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Staraczki mam takie pytanie. Jak szłyście pierwszy raz do endokrynologa to żeby wypisał wam tabletki na obniżenie tsh wystarczył sam wynik tsh, czy odesłał was z kwitkiem żebyście zrobiły również ft3 i ft4? Bo nie wiem czy robić te badania na własną rękę czy iść do niej z samym tsh...
    Ja robiłam cały panel TSH, czyli:

    tsh
    ft3
    ft4
    aTPO
    aTG
    TraB

    Niestety, sam poziom tsh mało mówi. Nie powie Ci, czy masz przeciwciała, czy masz problemy z tarczycą, nawet jeśli tsh będzie w normie. Po są te inne wkaźniki, które coś nam mówią i warto je zrobić :) A jeśli endo każe Ci zrobić jeszcze te parametry to dwa razy stracisz, nie mówiąc o stracie czasu.

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 17:58

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę prywatnie, zależy mi na czasie. Macie rację, zrobię chociaż to ft3 i ft4, a czy nie ma znaczenia dzień cyklu?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma znaczenia.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , a łatwo jest wejść z niedoczynnością w nadxzynnosc? Jesli mam jednak za duża dawkę leku to czy to w jakiś sposób szkodzi? Czy w jakiś sposób- poza badaniem krwi bo na nie chyba jeszcze zbyt wcześnie- mogę stwierdzić czy dawka jest ok?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny :) wczoraj odebralam wyniki TSH(2,40 mIU/l) i T4(1,1 ng/dl). Co myslicie o nich? Powinnam wybrac sie do specjalisty czy sprobowac narazie jodem w dawce 150 mcg na dzien. Z gory dzieki za sugestie. Podrawiam :)

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 08:22

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzysue - nie bierz jodu na własną rękę, nigdy!

    ja zaszłam w ciążę przy TSh 2,24 :)

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondik dzieki za odpowiedz :) ja biore taki kwas foiowy http://www.apo-discounter.pl/folio-forte-b12-tabletki-p-3923.html. 20 sierpnia mam miec robione USG tarczycy, poinformowalam lekarke, ze planuje przyjmowac kwas foliowy z jodem i nic mi na to nie odpowiedzala. Chyba jakies nie kumate babsko ;) Blondik masz na mysli Hashimoto i z tym zwiazane suplementowanie jodu?

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, przy Hashimoto

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ