Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 14 lutego, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    śnieżka ojej jakie walentynki 🥹❤️
    ten dzień rok temu był dla mnie jednym z największych rozczarowań w życiu, serce się cieszy jak widzę że dla innej staraczki może być jednak największą radością 😍 trzymam kciuki za betę! 🤞🏻

    Przykro mi, że dla Ciebie ten dzień jest taki trudny :(

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 14 lutego, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3

    Morgo, kindzaaaa, White1, Aga_92, Jupiter, PA, ItsMomi❤️, Imazolka, Dudu13, Kingus 1, Mardotka, Marty.Na, Olalexa, Siasi, Lisik, Belia, cysterka95, Pacynka, ferrytynka25 lubią tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Morgo Autorytet
    Postów: 817 1564

    Wysłany: 14 lutego, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3

    Gratuluję ♥️ przyznam się, że odswieżałam wątek w napięciu w oczekiwaniu na wieści od Ciebie. Trzymam mocno kciuki. I nieśmialo namawiam na konsultację z innym psychiatrą, jeśli będziesz czuła że potrzebujesz innej opcji niż to, co proponuje obecny lekarz. Walcz o siebie.

    snieżka lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • White1 Autorytet
    Postów: 2030 4674

    Wysłany: 14 lutego, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3
    Gratulacje 💕 w sumie mam pytanie z ciekawości, czy na te sesje chodziłaś z mężem? Czy on stosował coś specjalnego na płodność?

    snieżka lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 14 lutego, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Gratulacje 💕 w sumie mam pytanie z ciekawości, czy na te sesje chodziłaś z mężem? Czy on stosował coś specjalnego na płodność?

    Dziękuję <3
    Sama korzystałam, ostatnie sesje miałam online. Narzeczony na płodność brał zastrzyki bemfola ok. 5 miesięcy już. Bez nich na pewno by się nie udało

    White1, Morgo lubią tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1419 4110

    Wysłany: 14 lutego, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3

    Bardzo ładnie. Gratulacje 👏🙌

    snieżka lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Aga_92 Autorytet
    Postów: 414 765

    Wysłany: 14 lutego, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3
    Gratulacje, trzymam kciuki ! 💕

    snieżka lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2023
    Pierwsza wizyta w klinice: 11.2024
    👱‍♀️34 🧑40

    👱‍♀️🧑 hormony, homocysteina, trombofilia, morfologia, witaminy, lipidogram ✅️
    Amh: 1,440
    Tsh: 11.2024: 1.94 ➡️ 10.2025: 0.826
    IO: glukoza: 84 insulina: 12.20❌️
    DHEA-SO4: 11.2024: 394 ➡️ 10.2025: 319
    Prolaktyna: 11.2024: 21.3 ➡️ 10.2025: 6.4

    💊Fertilwoman plus, wit D 2000j, Estrovita skin, aspirin cardio, resweratrol, progesterone besins, dostinex, symformin, euthyrox
    Allo-MLR: 27,1%
    💉 accofil

    Drożność jajowodów plus podany lipiodol 03.2025 ➡️ oba drożne ✅️
    Cykle owulacyjne ✅️

    👱‍♀️biocenoza,MUCHa, bad. bakteryjne✅️
    🧑nasienie ✅️
    Ovitrelle 15x ❌️
    Letrozole Bluefish 8x ❌️

    w 41 cs pierwsze ⏸️ 24.04
    25.04 beta 225 27.04 beta 460 29.04 beta 829 30.04 beta 1200
    7.05 CRL 2,4mm z bijącym ❤️
    21.05 7+6 CRL 1,46 cm FHR 162 bpm 🍀
    9.06 4cm FHR 169 🧸
  • aszin Autorytet
    Postów: 7427 16442

    Wysłany: 14 lutego, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniezko, piękna beta ☺️

    White, jak Ty się czujesz? 🍀

    snieżka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 14 lutego, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Mam wyniki:
    Beta 57,20 mIU/ml
    Progesteron 31,13 ng/ml <3
    Śnieżko, tak się cieszę!!!!!! ❤️❤️❤️
    Trzymam kciuki!!!

    snieżka lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 390 353

    Wysłany: 14 lutego, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka💪🥰🥹🥹🥹 czekamy teraz na piękne przyrosty!!

    snieżka lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • White1 Autorytet
    Postów: 2030 4674

    Wysłany: 14 lutego, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Śniezko, piękna beta ☺️

    White, jak Ty się czujesz? 🍀
    Mam nadzieję, że lędźwia mnie tak bolą, bo się udało, a nie dlatego, że nagle pojawił się jakiś problem z plecami... od dwóch dni nie mogę stać dłużej niż kilka minut ani się wyprostować. Nie biorę przeciwbólowych, tylko plaster grzejący na plecy 🫠 a i piersi bolą od 3dpt, ale nie wiem czy to nie leki

    snieżka lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7427 16442

    Wysłany: 14 lutego, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Mam nadzieję, że lędźwia mnie tak bolą, bo się udało, a nie dlatego, że nagle pojawił się jakiś problem z plecami... od dwóch dni nie mogę stać dłużej niż kilka minut ani się wyprostować. Nie biorę przeciwbólowych, tylko plaster grzejący na plecy 🫠 a i piersi bolą od 3dpt, ale nie wiem czy to nie leki
    Jeszcze trochę i będzie wiadomo 🤞🏻 Podziwiam za cierpliwość 🤭

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Ola988 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 lutego, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Według ostatniej miesiączki jestem w 5 tygodniu(5+0) ciąży
    Beta
    12.02 - 300
    14.02 - 543
    Czy według was beta i ten przyrost (80%) nie jest za mały? Jestem już po jednym poronieniu

  • Pelasia30 Autorytet
    Postów: 1290 893

    Wysłany: 14 lutego, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżko, ale niespodzianka w walentynki 😍 gratulacje!

    White, nadal kciuków nie puszczam 🍀

    Karczoch jak się czujesz?

    Ja póki co jestem trochę w zawieszeniu, nadal biorę proga i wpadłam w wir pracy bo jest jej bardzo dużo i nie mam czasu dosłownie na nic.

    Morgo, snieżka lubią tę wiadomość

    🔸Starania od 03.2023r.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    🔸Hashimoto + hipoglikemia reaktywna (letrox + glucophage)
    🔸AMH 7,17 (04.25r.)
    🔸PCO (metaboliczny)
    🔸Późne owulacje
    🔸Badanie nasienia + posiew✅

    ▪️07.25 histeroskopia + kolposkopia (usunięte mikropolipy) + leczenie stanu zapalnego
    ▪️09.25 drożność jajowodów ✅
    ▪️10.25-12.25 stymulacja aromek ❌

    𝟎𝟏.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐈𝐕𝐅 💉
    02.26 -> 4❄️❄️❄️❄️
    03.26 FET🍍-> 💔
    04.26 FET 🍍-> 💔

    KIR AA - brak kirów implantacyjnych ❌
    Trombofilia ✅
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 390 353

    Wysłany: 14 lutego, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój DHEAS rośnie bez przeważającego windowania androgenów w górę, lecimy dalej bo to niecały miesiąc brania. Za to wskoczenie na 50ke na cały tydzień euthyrox zdziałało i TSH - 1,8💪 za tydzień wizyta i zobaczymy co tam dalej :) mimo wydanych 💵 wyniki mnie pocieszyły 🤪 zastanawiam się cały czas czy za propozycja endo wejść na metforminę mini mini dawkę w celu redukcji kilku kg, macie jakieś doświadczenie?

    Dziś kupiłam nowe buty do treningów w domu i na siłkę a od marca wielki powrót do treningów siłowych, karnet z pracy już ogarnięty 🤪💪

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • White1 Autorytet
    Postów: 2030 4674

    Wysłany: 14 lutego, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dudu można spróbować, jeśli tylko nie będzie efektów ubocznych. Tylko w dłuższej perspektywie obciąża wątrobę, ale spróbować nie zaszkodzi 🤭

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 390 353

    Wysłany: 14 lutego, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Dudu można spróbować, jeśli tylko nie będzie efektów ubocznych. Tylko w dłuższej perspektywie obciąża wątrobę, ale spróbować nie zaszkodzi 🤭

    Mam niestety historię zaburzeń lękowych na podstawie ataków paniki, głównie za kółkiem więc boję się spadków cukru czy czegoś takiego w ten deseń :(
    Nigdy nie miałam za wysokiej glukozy czy insuliny na czczo.

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 485 423

    Wysłany: 14 lutego, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mialam chwile przerwy od forum, bo tego potrzebowałam. Nadrobiłam kilka ostatnich stron, a zaraz doczytam resztę
    Co za wspaniale wieści - śnieżka, gratuluję i trzymam mocno kciuki, niech beta pięknie rosnie 🍀

    White, czekam na pozytywny test, mocne kciuki 🍀

    Morgo lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • White1 Autorytet
    Postów: 2030 4674

    Wysłany: 15 lutego, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6dpt (w przeliczeniu jak 11dpo)
    Test o czułości 25 (ups)
    20260215-063043.jpg

    aszin, Morgo, Dudu13, Belia, snieżka, Lisik, stokroteczka25, Imazolka, Gnom, cysterka95, Choinka123, PA, Aga_92, Jupiter, Siasi, siesiepy, Pacynka, ferrytynka25, kropka_aga, Malineczka, NinaB, Olalexa lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7427 16442

    Wysłany: 15 lutego, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White! 😍❤️✨

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
‹‹ 262 263 264 265 266 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ