Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 544 522

    Wysłany: 27 marca, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki! 💕

    Morgo lubi tę wiadomość

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1421 4118

    Wysłany: 28 marca, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, powodzenia dziś i dobrego spanka 🤭🍀🤞🤞🤞🤞

    Morgo lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Choinka123 Ekspertka
    Postów: 215 161

    Wysłany: 28 marca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo trzymam mocno kciuki 🤞🤞🤞🤞 i czekamy na wiadomość 🥰

    Morgo lubi tę wiadomość

    31 & 35
    ▪️AMH 11.22-2,83; 10.24 -2,44; 07.25-1,70
    ▪️Hormony OK; MUCH -OK; Kariotypy OK;
    PAI-1 4G/5G heter.; MTHFR C677T C/T; KIR AA;
    ▪️ Drożności -OK
    ▪️USG w kierunku endo. - nie wykryto
    ▪️STYMULACJE
    12.24 -04.2025 Lametta+Owitrelle+Duphaston
    ▪️05.25 Biopsja CD 138-ok, CD56 podwyższone
    ▪️10.25 Histeroskopia stan zapalny CD138 ujemne
    ▪️12.25 Ponowna histero- obraz OK
    ▪️03.26 IUI- trzecia

    ŻPN-2024 zabieg- wyniki bardzo zmienne
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1818 2125

    Wysłany: 28 marca, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, trzymam kciuki 🤞🍀

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 28 marca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po punkcji. Dłużej to trochę trwało - ok. 30 min bo miałam nasilone krwawienie. Jak się obudziłam to myślałam że to dalej sen a jestem w domu 🤣. Dopiero po chwili dotarło do mnie że na serio miałam punkcję. Teraz leżę sobie pod kroplówką i trzymam kciuki za męża. Personel bardzo na plus, wpadają co chwila i pytają czy wszystko ok.

    Byłam jedyną pacjentką, która miała dzisiaj punkcję, więc no mega kameralnie jest w tej naszej klinice. Na salę dziennego pobytu potem jeszcze przyszła dziewczyna na transfer.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 11:25

    White1, Dudu13, snieżka, Imazolka, Choinka123, Peachy, ferrytynka25, cysterka95, PA lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4677

    Wysłany: 28 marca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, przed tobą kilka cięższych dni, postaraj się dobrze zająć czas, żeby szybko zleciało i kibicujemy maluszkom 🤞🍀 w ogóle wiecie, że dostaliśmy nagranie z timelapsa rozwoju naszej blastki pod mikroskopem? 🥹 Na wizycie kontrolnej po punkcji dopytywałam czy można dostać jakieś szczegóły hodowli poza skróconym raportem i wrzucili nam taki filmik. Śmiejemy się, że mamy nagranie naszego bobasa z pierwszych chwil jego istnienia

    Morgo, snieżka, Dudu13, ferrytynka25, cysterka95, PA lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 28 marca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie wiem tyle, że z 10 pęcherzyków mamy 5 nieoczyszczonych kumulusów - więc pytanie ile z tego dojrzałych komórek. Z jednego jajnika sam płyn pobrano, nie było komórek. Podłamałam się trochę. Dopiero w pon się dowiem czy coś z tego udało się zapłodnić.

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 28 marca, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy wrote:
    O, to podobnie jak u mnie - dwa ciałka żółte, około tydzień po owulacji. Z tym że czuję lekkie kłucie po jednej stronie, więc od razu jestem przekonana, że to kolejna ciąża pozamaciczna się akurat zagnieżdża w jajowodzie... Naprawdę nie wiem czy chcę zobaczyć pozytywny test czy jednak nie 🫠 Chyba że to dodatkowy pęcherzyk który miałam niepęknięty? Bo jakiś był... Ale nie wiem czy to czuć...
    Przychodzę z małą aktualizacją - wczoraj beta 24,57 🙈 Niestety nie umiem dokładnie określić który to dpo, najprawdopodobniej 11-12. Na ultraczułym teście ślad był tak leciutki, że naprawdę nie byłam pewna czy coś z tej bety wyjdzie. Nie wiem jeszcze co czuję, bo po cp chyba nie umiem się z tego jeszcze cieszyć. Poczekamy, zobaczymy…

    Morgo, White1, PA lubią tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 28 marca, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy, trzymam kciuki! W poniedziałek czekamy na piękny skok!😍

    Morgo, bądźmy dobrej myśli, trzymam kciuki i czekamy na poniedziałek 🤞🤞🤞 co miłego zaplanowałaś dla siebie po punkcji?

    Pelasia, jak się masz?

    U mnie dziwny 🌀 i wchodzę już na proga. Szanse są niewielkie po cb i biopsji 1 dzień przed owu (if any xd) ale trzymam się schematu zaleconego od gin. 🙆‍♀️ Mam wrażenie że bardzo dużo się dzieje w tym marcu. Niby jakaś nowa energia ale może to przesilenie wiosenne czuć, dziś jeszcze zmiana czasu 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 17:26

    Morgo, Peachy lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 28 marca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy - trzymam kciukasy 🥰🤞. To totalnie zrozumiałe, że podchodzisz do wyniku z rezerwą, większość kobiet tak ma po stratach. Straty zostają w człowieku.

    Dudu - dziękuję. My jesteśmy przy nadziei, ale biorę pod uwagę, że może będzie potrzebny kolejny cykl z modyfikacją stymulacji, no zobaczymy.
    Tak jak planowaliśmy, zamówiliśmy sobie obiad z lokalnej knajpy słynącej z dobrej jakości mięs. Przyznaję że nie posłuchałam zaleceń o lekkostrawnym jedzeniu 😀. Ale no znam swój organizm i akurat tutaj nie spodziewałam się jakichś problemów po znieczuleniu. Obejrzeliśmy odmóżdżający film, potem ja poszłam na drzemkę a mąż na długi spacer z psem. Teraz puścilam męża do kumpli na gry RPG (też potrzebuje wentyla) a ja sobie gadam z przyjaciółmi i planuje sobie coś potem pooglądać.

    Peachy lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 28 marca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już mi chyba ostatecznie przestały działać leki do znieczulenia, bo czuję się w pełni władz fizycznych i umysłowych 😉.
    Od kilku godzin mam takie chwilowe, kłujące bóle ramienia i teraz wpadłam na patomechanizm, że to jednak jest związane z punkcją. Otóż po punkcji w jamie brzusznej zbiera się trochę płynu z pęcherzyków plus krew i to może podrażniać nerw przeponowy, który ma dużo wspólnego z unerwieniem barku. Taka ciekawostka dla ew. potomnych adeptek IVF.

    Choinka123 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 544 522

    Wysłany: 29 marca, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że wracasz do siebie. Trzymam kciuki, żebyś dostała same dobre wieści 💕

    Ja mam tak podczas każdej miesiączki. Ponoć endometrioza jest rozsiana na przeponie i stąd podrażnienie nerwu i ból barku podczas @. Ale nigdy nie potwierdziłam tej teorii rezonansem

    Morgo lubi tę wiadomość

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 29 marca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    Już mi chyba ostatecznie przestały działać leki do znieczulenia, bo czuję się w pełni władz fizycznych i umysłowych 😉.
    Od kilku godzin mam takie chwilowe, kłujące bóle ramienia i teraz wpadłam na patomechanizm, że to jednak jest związane z punkcją. Otóż po punkcji w jamie brzusznej zbiera się trochę płynu z pęcherzyków plus krew i to może podrażniać nerw przeponowy, który ma dużo wspólnego z unerwieniem barku. Taka ciekawostka dla ew. potomnych adeptek IVF.
    Dobrze że już lepiej!
    A o tym mechanizmie też czytałam, tylko akurat w temacie CP (przy pękniętym jajowodzie), że jest to charakterystyczny objaw. Fascynujące i przerażające zarazem…

    Morgo lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 29 marca, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, to teraz czekamy na pozytywne wieści. Kciuki zaciśnięte! 🫶
    Peachy - kiedy kolejna beta, jutro? Kibicuję i mam nadzieję, że tym razem wszystko się dobrze ułoży.🍀

    Peachy lubi tę wiadomość

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 29 marca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje, ze jestem w 3dc.
    Przyszla ta nieszczesna malpa (tylko przypomne ze mialam torbiel cialka zoltego).
    Malpa trwajaca tym razem 2 dni. DZIWNE BARDZO. Jutro mam wizyte u mojego gin.

    Dzis zaczynam brac Lamette -2,5 mg dziennie, jedna tabletka.
    Dziewczyny jak sie czulyscie na tym leku?
    Mam sie spodziewac jakichs fajerwerkow?

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 29 marca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ferrytynka25 wrote:
    Morgo, to teraz czekamy na pozytywne wieści. Kciuki zaciśnięte! 🫶
    Peachy - kiedy kolejna beta, jutro? Kibicuję i mam nadzieję, że tym razem wszystko się dobrze ułoży.🍀
    Robiłam dziś, bo nie wytrzymałabym do jutra :D w innym laboratorium, ale trudno, i tak pewnie w tym będę robić później. Mam nadzieję że niedługo będzie wynik.

    Jupiter - ja nie czułam nic :) żadnych skutków ubocznych ani nic, nawet przy 5mg.

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1421 4118

    Wysłany: 29 marca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, ja też olałam dietę lekkostrawna po punkcji - w nagrodę miałam ochotę na najbardziej tłustą pizzę w naszej okolicy, a potem też przespałam pol dnia 🤭
    A co to znaczy, że pobrano 10, a 5 jest nieoczyszczonych?
    Jutro pierwsze wieści od embiologow? Kciuki dalej zaciśnięte 💜🤞

    Jupiter - u mnie zero skutków ubocznych. Może tylko większe wypadanie włosów, ale to po kilku stymulacjach i nie do końca wiem czy to było przyczyną. Ale czytałam, że może się tak dziać 🤷‍♀️

    Morgo lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1339 2870

    Wysłany: 29 marca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy - nieśmiałe gratulacje i czekam na dalsze dobre wieści 😊

    Jupiter - ja na lametcie czuję po prostu że jajniki mocniej pracują, ale nie jest to jakiś dyskomfort. No i wypadanie włosów tak jak karczoch pisze. Poza tym żadnych fajerwerków, bólu itp.

    U mnie dziś 12 dpo, test biały. Szczerze sama nie wiem jak się z tym czuję, mętlik w głowie 🥴 z jednej strony klasyczne rozczarowanie, tym bardziej że wszystko w tym cyklu dobrze zadziałało i obstawiliśmy pięknie płodne okno. Miałam sporo mniej i bardziej nietypowych objawów 6-11 dpo, trzymałam głowę na smyczy ale wiecie jak jest. Z drugiej strony to nasz 1 cykl stymulowany po roku przerwy, chyba by było za pięknie tak trafić ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 19:52

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (4 stymulacje Lametta + Ovitrelle, przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage + dieta niski IG + suple
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    🧬 PAI1 tylko hetero;
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 mln/ml ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________

    aktualnie na tapecie:
    ▪️podwyższenie ferrytyny
    ▪️KIR AA - konsultacja immuno 25.06 📅
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    cudzie trwaj 🥹
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 29 marca, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karczoch321 wrote:
    A co to znaczy, że pobrano 10, a 5 jest nieoczyszczonych?
    Jutro pierwsze wieści od embiologow? Kciuki dalej zaciśnięte 💜🤞

    Miałam 10 pęcherzyków na USG. Okazało się że tylko z jednego jajnika po pobraniu w płynie były tzw. kumulusy czyli komórki jajowe z ziarnistymi, z drugiego nie pobrało się nic poza płynem. Dopiero po oczyszczeniu ocenia się dojrzałość pobranych komórek, a już zamykali klinikę więc nic więcej się nie dowiedzieliśmy. O "pustych pęcherzykach" mówi się gdy komórka jajowa jest jeszcze niedojrzała na tyle, że nie aspiruje się wraz z płynem. Także no nie były to najlepsze wieści. Ale może coś z tych 5 nadało się do zapłodnienia, jutro się dowiemy.

    karczoch321 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 29 marca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo - myślałam ze już tak dużo wiem o tych wszystkich procesach, jak opowiadałam koleżankom swoje przeboje to czułam się jakbym miała doktorat ze starań o ciążę, ale jednak IVF to czarna magia nadal 🙈 Mam nadzieję na dobre wieści dla Was!

    u mnie chyba dobrze - w końcu jest dzisiejsza beta. 100.8 😱 a nie minęło nawet 48h… inne laboratorium, ale myślę że to nie ma aż TAKIEGO znaczenia… doubling time 19.6h 🙈 wtf?
    progesteron 46.6 - wiecie może czy to dobry wynik naturalny? dzisiaj tak mnie ścięło przed 20:00, że myślałam że nie doczekam do tych wyników… i tak sobie pomyślałam, że fajnie by było jakby to była senność od progesteronu (a nie to, że się nie wyspałam 🤣)

    White1, karczoch321, Morgo, Choinka123, Malineczka, Dudu13, ferrytynka25 lubią tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ