Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • Morgo Autorytet
    Postów: 819 1566

    Wysłany: 30 marca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudii - fajnie, że lekarz ma kolejne pomysły. Ja właśnie też czytałam, że efekt stymulacji może nawet zależeć od danego miesiąca. Trochę to pocieszające w tym sensie, że warto próbować dalej.

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Claudii Autorytet
    Postów: 890 1887

    Wysłany: 30 marca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi miło, że o mnie pamiętałyście ☺️

    Psychicznie średnio od początku to znoszę, ale w sobotę już przelała się taka czara goryczy, że uznałam, że gorzej i tak już być nie może i muszę brać co jest. Na szczęście właśnie ginekolog ma zawsze pozytywne nastawienie i trochę ciągnie w górę, a nie skreśla.

    Morgo - to prawda z tym cyklem, no ale jak widać u mnie 2 różne cykle w odstępie czasu, inny lek bazowy, a efekt taki sam. Jedyny plus, że podczas tamtej stymulacji czułam mocny ucisk na jajniku do czasu aż zaczęłam brać Ganirelix. Teraz w sumie nie mam żadnych dolegliwości od początku. Nie czuję w ogóle jakbym miała stymulację.

    Morgo, Jupiter lubią tę wiadomość

    30l. starania od: styczeń 25’

    ❗️AMH 0.71 / MTHFR hetero, PAI1 homo / 21’ resekcja raka tarczycy + radioterapia I-131
    ✔️ MUCHa / Sono-HSG / kariotyp / FMR1 / histeroskopia / wyleczone zapalenie endometrium 3/10

    01.2026 IVF - 3MII - 2 zapłodnione - 0 ❄️
    04.2026 IVF - 2MII - 2 zapłodnione - 5CB ❄️
    ET 4BC 07.04 - beta 0
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1339 2870

    Wysłany: 30 marca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudii fajnie że się odezwałaś i przykro, że do całego tego stresu lekarz potrafił dołożyć jeszcze swoje 3 grosze 🙄 jakby cały proces nie był wystarczająco wyczerpujący. Dobrze, że doktorek wrócił, faktycznie ma pozytywną aurę. Trzymam oczywiście kciuki za komórki i żeby tym razem jednak wszystko poszło po waszej myśli 🍀

    Morgo lubi tę wiadomość

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (4 stymulacje Lametta + Ovitrelle, przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage + dieta niski IG + suple
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    🧬 PAI1 tylko hetero;
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 mln/ml ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________

    aktualnie na tapecie:
    ▪️podwyższenie ferrytyny
    ▪️KIR AA - konsultacja immuno 25.06 📅
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    cudzie trwaj 🥹
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 marca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treaclynat wrote:
    Wydaje mi się, że w połączeniu z pai1 homo i nadmiarem komórek NK w endometrium zaczynają się układać puzzle czemu od 2 lat sie nie udaje.

    Czy z waszego bogatego doświadczenia jesteście w stanie powiedzieć, czy przy takim kirze AA ( i zapewne accofilu) jest szansa na naturalną ciążę?
    Szacuje się że kir AA ma z 30% społeczeństwa i wiele kobiet normalnie zachodzi w ciążę i je donoszą. Immunologia jest bardzo zmienna, wiele rzeczy na nią ma wpływ i możesz mieć dwie kobiety z takimi samymi np kirami - jedna zajdzie w ciążę od razu a druga dopiero po lekach. Będziecie badać HLA-C partnera? Ja mam kir Bx jak Imazolka i mam accofil do IUI przez dwa cykle. Z tego co widzę na grupach u niektórych właśnie Accofil to ten game changer i zachodzą naturalnie. Miałaś po drodze jakiś Biochem? Czy miałaś histeroskopie?

    Dziewczyny!!!!!! Mojemu mężowi spadła fragmentacja DNA do 5%!!!!!!!!!! Torbieli ciałka żółtego już nie ma, musiała pęknąć, potwierdzone z lekarzem. W przyszłym tygodniu inseminacja!!!!!

    Po świętach mam podgląd USG. Prawdopodobnie nie podamy przez to Accofilu w tym cyklu bo będzie za późno do owulacji…

    Morgo, Dudu13, Treaclynat, Imazolka, Peachy, cysterka95, Choinka123, Pacynka lubią tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 30 marca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter, jestem w tych 30%….sprawdziłam kir..
    Wykryto haplotyp AA
    AA
    Wykryto geny KIR: 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4 deleted, 2DS4 (del-22bp), 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm.
    Nie wykryto genów KIR: 2DL2, 2DL5 all, 2DL5 (grupa 1), 2DL5 (grupa 2), 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm, 2DS5,
    3DS1, 3DP1 variant

    Laski, jak źle jest? :( co na to dają?

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Treaclynat Autorytet
    Postów: 621 972

    Wysłany: 30 marca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Szacuje się że kir AA ma z 30% społeczeństwa i wiele kobiet normalnie zachodzi w ciążę i je donoszą. Immunologia jest bardzo zmienna, wiele rzeczy na nią ma wpływ i możesz mieć dwie kobiety z takimi samymi np kirami - jedna zajdzie w ciążę od razu a druga dopiero po lekach. Będziecie badać HLA-C partnera? Ja mam kir Bx jak Imazolka i mam accofil do IUI przez dwa cykle. Z tego co widzę na grupach u niektórych właśnie Accofil to ten game changer i zachodzą naturalnie. Miałaś po drodze jakiś Biochem? Czy miałaś histeroskopie?

    Dziewczyny!!!!!! Mojemu mężowi spadła fragmentacja DNA do 5%!!!!!!!!!! Torbieli ciałka żółtego już nie ma, musiała pęknąć, potwierdzone z lekarzem. W przyszłym tygodniu inseminacja!!!!!

    Po świętach mam podgląd USG. Prawdopodobnie nie podamy przez to Accofilu w tym cyklu bo będzie za późno do owulacji…


    Dziękuję za odpowiedź :) Dr Jarosz kazała robić hla-c tylko w przypadku gdy wyjdzie mi kir BX, także nie robimy. Nigdy nie miałam biochema, niestety nigdy nie było mi dane zobaczyć tej drugiej kreski. Histero też nie. Tylko biopsję endometrium no i drożność.
    8 kwietnia mam wizytę, także będę wiedzieć co dalej. Chciałabym narazie spróbować albo naturalnie albo Inseminacja.

    Ps. Gratuluję poprawy wyników u męża:)
    Trzymam kciuki za inseminacje!

    Jupiter lubi tę wiadomość

    1993 👱🏻‍♀️🧔🏻🐶
    Starania od 04.2024

    prolaktyna 19
    TSH 1,65✅
    ferrytyna -38 (maj) ->25(lipiec)‼️ -> 30 ( sierpień)
    Witamina b12- 512 pg/ml✅
    Kwas foliowy - 19 ng/ml✅
    Witamina D -26 ng/ml (luty) -> 43 ng/ml (maj) -> 47 ng/ml (lipiec) -> 54,5 ( sierpień)✅
    Glukoza 77✅
    Insulina 10,6 ⚠️
    Homa-ir 2,02⚠️
    Homocysteina 8,6 ⚠️
    Lipidogram ✅
    Próby wątrobowe ✅
    7dpo (grudzień):
    Estradiol 285 pg/ml⚠️
    Progesteron 16,50 ng/ml
    7dpo (sierpień)
    Estradiol 248 pg/ml
    Progesteron 12,40 ng/ml
    4 dc (styczeń)
    LH:FSH 0,91
    Estradiol 55
    AMH 3,080 ng/ml
    Drożność ✅
    PAI-1 homo, MTHFR homo‼️
    KIR AA, dużo komórek NK‼️
    Cytokiny, białka, ANA1✅

    03.2026 antybiotyk
    04.2026 1cs encorton, acard, accofil, smoflipid⏳



    Badanie nasienia ✅ morfologia 4%
    Cykle regularne 27-29 dni
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 marca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treaclynat wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :) Dr Jarosz kazała robić hla-c tylko w przypadku gdy wyjdzie mi kir BX, także nie robimy. Nigdy nie miałam biochema, niestety nigdy nie było mi dane zobaczyć tej drugiej kreski. Histero też nie. Tylko biopsję endometrium no i drożność.
    8 kwietnia mam wizytę, także będę wiedzieć co dalej. Chciałabym narazie spróbować albo naturalnie albo Inseminacja.

    Ps. Gratuluję poprawy wyników u męża:)
    Trzymam kciuki za inseminacje!

    Jestes pewna? Bo wlasnie HLA-C robi sie jak jest kir AA zeby sprawdzic, czy nie ma wariatu C2C2. Kombinacja AA u kobiety i C2C2 u partnera to taka bezposrednia przeslanka do twierdzenia ze KIRy sie nie zgadzaja.
    Ja biochema zaliczylam dopiero po usunieciu polipow, ognisk adenomiozy i zrostow w histeroskopii.
    Wczesniej nic a nic, a biopsja cd138 wyszla mi ok i nie mialam zadnych objawow swiadczacych o problemach w macicy...

    Dudu - no wlasnie ten Accofil sie podaje, przy czym trzeba pamietac, ze to nadal jest leczenie traktowane jako off-label. Ostatnio nawet na podkascie dr plodnosc o tym mowiono, ze immunologia plodnosci to typowo polski wynalazek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 20:10

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 marca, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudii wrote:
    Bardzo mi miło, że o mnie pamiętałyście ☺️

    Psychicznie średnio od początku to znoszę, ale w sobotę już przelała się taka czara goryczy, że uznałam, że gorzej i tak już być nie może i muszę brać co jest. Na szczęście właśnie ginekolog ma zawsze pozytywne nastawienie i trochę ciągnie w górę, a nie skreśla.

    Claudii nie poddawaj sie! My tu za Ciebie trzymamy mocno kciuki, na forum jest wiele przypadkow poczatkowych slabych rokowan IVF a pozniejszych szczesliwych ciaz.
    Moze faktycznie dlugi protokol jest dla Ciebie bardziej.
    Zycze Ci, zeby to byl Twoj rok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 20:14

    Dudu13 lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 marca, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może ja się trochę wtrącę. Bo też mam kir aa, wyszło mi to po dwóch poronieniach, więc wbrew pozorom w ciążę zachodziłam. U mnie właśnie było tak, że zajść się udało, ale ciąża się zatrzymywała. Jak się też okazało miałam dużo tych komórek nk, w histeroskopii wyszło mi też coś nie tak z tym cd56. Początkowo miałam brać accofil od następnego pozytywnego testu, ale nie mogłam już zajść w ciążę i lekarz mi zmienił potem, że accofil około owulacji. Wtedy się udało i kontynuacja accofilu pozwoliła mi utrzymać ciążę. Bałam się też jak to będzie z tym lekiem, bo nie każdy lekarz w ogóle respektuje immunologię, ale w moim przypadku się udało z accofilem i encortonem. Wcześniej też miałam histeroskopie gdzie ten stan zapalny lekki był, brałam antybiotyki i to cd56, które doktor Sydor uznał za ważne w moim przypadku i zmienił leczenie na accofil w trakcie starań.

    Treaclynat, Jupiter, Dudu13, Imazolka lubią tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 30 marca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaa94, Jupiter - no ciut mnie uspokoiłyście. Mam nadzieję że to ten 🧩 u nas 💉😢 Mąż na dniach robi HLA C. Znam przypadki gdzie przy Bx Jankowska przepisała accofil wlasnie 2-3x w ciagu cyklu (nie pamietam) O gruboooo 😳😫 Aż się boję wyników CD138😫

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Treaclynat Autorytet
    Postów: 621 972

    Wysłany: 30 marca, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Jestes pewna? Bo wlasnie HLA-C robi sie jak jest kir AA zeby sprawdzic, czy nie ma wariatu C2C2. Kombinacja AA u kobiety i C2C2 u partnera to taka bezposrednia przeslanka do twierdzenia ze KIRy sie nie zgadzaja.
    Ja biochema zaliczylam dopiero po usunieciu polipow, ognisk adenomiozy i zrostow w histeroskopii.
    Wczesniej nic a nic, a biopsja cd138 wyszla mi ok i nie mialam zadnych objawow swiadczacych o problemach w macicy...

    Dudu - no wlasnie ten Accofil sie podaje, przy czym trzeba pamietac, ze to nadal jest leczenie traktowane jako off-label. Ostatnio nawet na podkascie dr plodnosc o tym mowiono, ze immunologia plodnosci to typowo polski wynalazek.

    Tak, mam nawet zapisane na kartce - dziś sprawdzałam. Przetrzepałam też forum i wielu lekarzy tak zaleca, bo niezależnie co już wyjdzie u partnera i tak dają tylko accofil na to.
    Ja narazie się wstrzymuje z histero, przeraża mnie kolejna narkoza. Poczekam gdzie mnie pokierują w klinice dalej.

    Jupiter lubi tę wiadomość

    1993 👱🏻‍♀️🧔🏻🐶
    Starania od 04.2024

    prolaktyna 19
    TSH 1,65✅
    ferrytyna -38 (maj) ->25(lipiec)‼️ -> 30 ( sierpień)
    Witamina b12- 512 pg/ml✅
    Kwas foliowy - 19 ng/ml✅
    Witamina D -26 ng/ml (luty) -> 43 ng/ml (maj) -> 47 ng/ml (lipiec) -> 54,5 ( sierpień)✅
    Glukoza 77✅
    Insulina 10,6 ⚠️
    Homa-ir 2,02⚠️
    Homocysteina 8,6 ⚠️
    Lipidogram ✅
    Próby wątrobowe ✅
    7dpo (grudzień):
    Estradiol 285 pg/ml⚠️
    Progesteron 16,50 ng/ml
    7dpo (sierpień)
    Estradiol 248 pg/ml
    Progesteron 12,40 ng/ml
    4 dc (styczeń)
    LH:FSH 0,91
    Estradiol 55
    AMH 3,080 ng/ml
    Drożność ✅
    PAI-1 homo, MTHFR homo‼️
    KIR AA, dużo komórek NK‼️
    Cytokiny, białka, ANA1✅

    03.2026 antybiotyk
    04.2026 1cs encorton, acard, accofil, smoflipid⏳



    Badanie nasienia ✅ morfologia 4%
    Cykle regularne 27-29 dni
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 marca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    i lekarz mi zmienił potem, że accofil około owulacji. Wtedy się udało i kontynuacja accofilu pozwoliła mi utrzymać ciążę.
    A ile cykli bralas ten Accofil?
    Od ktorego dnia cyklu go mialas, gdy byl okoloowulacyjnie?

    Treaclynat - histeroskopie robilam bez narkozy

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 marca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Was codziennie i kibicuję mocno! ❤️
    Na mnie doktor Sydor wywarł naprawdę wrażenie w tym temacie. Sam mówił, ze ma teraz tyle par po poronieniach lub nieudanych procedurach in vitro, a w końcu przy jego pomocy udają się transfery i ciąże się utrzymują - już nawet pacjenci zza granicy do niego się zgłaszają. Ja już nie miałam wyjścia, musiałam iść w to, bo już miałam większość wykluczone, to okazało się tym brakującym puzzlem.
    Teraz w ciąży też nas prowadzi, zleca badania i jutro właśnie się do niego wybieram. Także jestem ciekawa jego dalszych postępowań co do moich wyników, bo nigdy nie miałam problemów z zakrzepicą, a tu jakieś kwiatki wychodzą w wynikach.

    @Imazolka dodatkowo do Ciebie napisałam prywatną wiadomość :)

    Treaclynat, Jupiter, Dudu13 lubią tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Treaclynat Autorytet
    Postów: 621 972

    Wysłany: 30 marca, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    A ile cykli bralas ten Accofil?
    Od ktorego dnia cyklu go mialas, gdy byl okoloowulacyjnie?

    Treaclynat - histeroskopie robilam bez narkozy

    No co ty? U mnie w klinice robią z tego mega zabieg, 2 tysiące i narkoza… więc od razu zrezygnowałam, bo interesowałam się na własną rękę.. także no nic, ja idę narazie z planem kliniki, może uda się spróbować teraz na lekach i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Muszę wytrzymać do 8 kwietnia co powie immuno

    1993 👱🏻‍♀️🧔🏻🐶
    Starania od 04.2024

    prolaktyna 19
    TSH 1,65✅
    ferrytyna -38 (maj) ->25(lipiec)‼️ -> 30 ( sierpień)
    Witamina b12- 512 pg/ml✅
    Kwas foliowy - 19 ng/ml✅
    Witamina D -26 ng/ml (luty) -> 43 ng/ml (maj) -> 47 ng/ml (lipiec) -> 54,5 ( sierpień)✅
    Glukoza 77✅
    Insulina 10,6 ⚠️
    Homa-ir 2,02⚠️
    Homocysteina 8,6 ⚠️
    Lipidogram ✅
    Próby wątrobowe ✅
    7dpo (grudzień):
    Estradiol 285 pg/ml⚠️
    Progesteron 16,50 ng/ml
    7dpo (sierpień)
    Estradiol 248 pg/ml
    Progesteron 12,40 ng/ml
    4 dc (styczeń)
    LH:FSH 0,91
    Estradiol 55
    AMH 3,080 ng/ml
    Drożność ✅
    PAI-1 homo, MTHFR homo‼️
    KIR AA, dużo komórek NK‼️
    Cytokiny, białka, ANA1✅

    03.2026 antybiotyk
    04.2026 1cs encorton, acard, accofil, smoflipid⏳



    Badanie nasienia ✅ morfologia 4%
    Cykle regularne 27-29 dni
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 marca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    A ile cykli bralas ten Accofil?
    Od ktorego dnia cyklu go mialas, gdy byl okoloowulacyjnie?

    Treaclynat - histeroskopie robilam bez narkozy

    Wiesz co, ja miałam zalecenie jedna ampułka około owulacji i wzięłam pierwszy raz we wrześniu (w ciemno) bo ja nigdy nie mogłam u siebie wyczuć owulacji, a testów nie robiłam owulacyjnych i wzięłam w 16dc. Wtedy się nie udało, więc w październiku poszłam już na monitoring i prawdopodobnie w dzień owulacji wzięłam ten zastrzyk całą ampułkę (15dc). Bo byłam na monitoringu w niedzielę gdzie pęcherzyk miał 20mm, w poniedziałek wieczór zastrzyk, we wtorek rano już było po owulacji na monitoringu.

    Oczywiście w tym cyklu już pamiętam z Waszego polecenia wleciały te globulki już nie pamiętam nazwy, co było ich 3, codziennie współżycie prawie do porzygu 😬 i brałam jeszcze wtedy drugi cykl te tabletki UP implantation i od dwóch cykli też jadłam migdały na endometrium. Co mogło mieć wpływ, nie wiem, ale już próbowałam wszystkiego 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 20:51

    Jupiter lubi tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 marca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Wiesz co, ja miałam zalecenie jedna ampułka około owulacji i wzięłam pierwszy raz we wrześniu (w ciemno) bo ja nigdy nie mogłam u siebie wyczuć owulacji, a testów nie robiłam owulacyjnych i wzięłam w 16dc. Wtedy się nie udało, więc w październiku poszłam już na monitoring i prawdopodobnie w dzień owulacji wzięłam ten zastrzyk całą ampułkę (15dc). Bo byłam na monitoringu w niedzielę gdzie pęcherzyk miał 20mm, w poniedziałek wieczór zastrzyk, we wtorek rano już było po owulacji na monitoringu.
    Okej, to podobne zalecenia jak u mnie, tylko ze moj ginekolog chce zeby wziac Accofil na 4-5 dni przed owulka, wiec jak przyjde 12 dc to moze byc troche pozno.

    I wtedy w tym cyklu co sie udalo mialas tez Encorton? Czy do obu cykli Encorton mialas?
    Ja tez jestem pod opieka doktora S.
    Ufff to dobrze ze sie skonczylo na dwoch cyklach z Accofilem tylko ;)

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Treaclynat Autorytet
    Postów: 621 972

    Wysłany: 30 marca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aga, że się podzieliłaś historią, napawasz nadzieją:)
    Ja teraz czekam jeszcze na @ i wtedy mam jeszcze zapisany antybiotyk od immuno. Niby brak zapalenia wyszedł, ale woli przeleczyc też właśnie ze względu na podwyższone cd56. No i kazała mi włączyć acard.
    Także mam nadzieję, że w końcu coś ruszy, oby ten accofil był u nas strzałem w dziesiątkę.

    Jupiter, Agaa049, Dudu13 lubią tę wiadomość

    1993 👱🏻‍♀️🧔🏻🐶
    Starania od 04.2024

    prolaktyna 19
    TSH 1,65✅
    ferrytyna -38 (maj) ->25(lipiec)‼️ -> 30 ( sierpień)
    Witamina b12- 512 pg/ml✅
    Kwas foliowy - 19 ng/ml✅
    Witamina D -26 ng/ml (luty) -> 43 ng/ml (maj) -> 47 ng/ml (lipiec) -> 54,5 ( sierpień)✅
    Glukoza 77✅
    Insulina 10,6 ⚠️
    Homa-ir 2,02⚠️
    Homocysteina 8,6 ⚠️
    Lipidogram ✅
    Próby wątrobowe ✅
    7dpo (grudzień):
    Estradiol 285 pg/ml⚠️
    Progesteron 16,50 ng/ml
    7dpo (sierpień)
    Estradiol 248 pg/ml
    Progesteron 12,40 ng/ml
    4 dc (styczeń)
    LH:FSH 0,91
    Estradiol 55
    AMH 3,080 ng/ml
    Drożność ✅
    PAI-1 homo, MTHFR homo‼️
    KIR AA, dużo komórek NK‼️
    Cytokiny, białka, ANA1✅

    03.2026 antybiotyk
    04.2026 1cs encorton, acard, accofil, smoflipid⏳



    Badanie nasienia ✅ morfologia 4%
    Cykle regularne 27-29 dni
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 marca, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Okej, to podobne zalecenia jak u mnie, tylko ze moj ginekolog chce zeby wziac Accofil na 4-5 dni przed owulka, wiec jak przyjde 12 dc to moze byc troche pozno.

    I wtedy w tym cyklu co sie udalo mialas tez Encorton? Czy do obu cykli Encorton mialas?
    Ja tez jestem pod opieka doktora S.
    Ufff to dobrze ze sie skonczylo na dwoch cyklach z Accofilem tylko ;)

    Też słyszałam o takich zaleceniach od innych lekarzy, tzn czytałam na forach, że w 10dc każą, potem w dzień owulacji, po owulacji. Mniejsze dawki itp
    Do obu brałam Encorton, jego miałam od 10dc.

    Jupiter lubi tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Treaclynat Autorytet
    Postów: 621 972

    Wysłany: 30 marca, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Też słyszałam o takich zaleceniach od innych lekarzy, tzn czytałam na forach, że w 10dc każą, potem w dzień owulacji, po owulacji. Mniejsze dawki itp
    Do obu brałam Encorton, jego miałam od 10dc.

    Aga a w sumie na co dostałaś encorton?

    1993 👱🏻‍♀️🧔🏻🐶
    Starania od 04.2024

    prolaktyna 19
    TSH 1,65✅
    ferrytyna -38 (maj) ->25(lipiec)‼️ -> 30 ( sierpień)
    Witamina b12- 512 pg/ml✅
    Kwas foliowy - 19 ng/ml✅
    Witamina D -26 ng/ml (luty) -> 43 ng/ml (maj) -> 47 ng/ml (lipiec) -> 54,5 ( sierpień)✅
    Glukoza 77✅
    Insulina 10,6 ⚠️
    Homa-ir 2,02⚠️
    Homocysteina 8,6 ⚠️
    Lipidogram ✅
    Próby wątrobowe ✅
    7dpo (grudzień):
    Estradiol 285 pg/ml⚠️
    Progesteron 16,50 ng/ml
    7dpo (sierpień)
    Estradiol 248 pg/ml
    Progesteron 12,40 ng/ml
    4 dc (styczeń)
    LH:FSH 0,91
    Estradiol 55
    AMH 3,080 ng/ml
    Drożność ✅
    PAI-1 homo, MTHFR homo‼️
    KIR AA, dużo komórek NK‼️
    Cytokiny, białka, ANA1✅

    03.2026 antybiotyk
    04.2026 1cs encorton, acard, accofil, smoflipid⏳



    Badanie nasienia ✅ morfologia 4%
    Cykle regularne 27-29 dni
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 marca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treaclynat wrote:
    Dzięki Aga, że się podzieliłaś historią, napawasz nadzieją:)
    Ja teraz czekam jeszcze na @ i wtedy mam jeszcze zapisany antybiotyk od immuno. Niby brak zapalenia wyszedł, ale woli przeleczyc też właśnie ze względu na podwyższone cd56. No i kazała mi włączyć acard.
    Także mam nadzieję, że w końcu coś ruszy, oby ten accofil był u nas strzałem w dziesiątkę.

    Dlatego pomyślałam, że się odezwę, bo jednak sama wiem jak przeżywałam ten kir aa, gdzie teoretycznie nie powinnam zachodzić nawet w ciążę, a tu był psikus i ciąże były, ale zatrzymywały się… ja coś miałam cd56 20%, jakoś tak to dziwnie było napisane, że nic nie rozumiałam, ale immunolog mówi, że to było dużo, ale brałam metronidazol i tarivid i potem zalecił ten Encorton i accofil w czasie starań. U mnie też dodatkowo tych cd.. było kilka, bo ja u niego robiłam jeszcze badanie „materiału” po poronieniu i to też jemu dało obraz do takiego leczenia.
    Tez brałam i do tej pory biorę acard dodatkowo, ale to już od pozytywnego testu, wcześniej w czasie starań nie brałam.

    Treaclynat, Jupiter lubią tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odparzenia u niemowlaka - jak sobie z nimi radzić?

Odparzenia to częsta dolegliwość u niemowląt. Mogą pojawić się na pupie, szyi, fałdkach, pod pachami czy w pachwinach. Nie są oznaką zaniedbania – zdarzają się niemal u każdego dziecka, a ich pojawienie się nie świadczy o braku higieny. Skóra malucha jest cienka i wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatnej pielęgnacji oraz bezpiecznych, wysokiej jakości kosmetyków, które ją ochronią i będą wspierały regenerację.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ