X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 28 lipca 2016, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, rzeczywiście, dwa razy, jakie combo;) a może to jakaś druga antonna nas jeszcze podgląda;)

    Zdjęcia dziś wieczorem postaram się dodać ;) brzuch dobrze widać, a do tego jest owlosiony dużo bardziej niż przed- nie mam pojęcia czemu?? Haha. To pewnie sprawka hormonów.

    Pokaże wam też mniej więcej, co już kupiłam. Jeśli chodzi o wózek, to ma to kupić teściowa, bo od samego początku krzyczy, że ona kupuje wózek. Oby dotrzymala słowa, bo tak samo miało być z lodówką. Darla się, że lodówkę to ona sponsoruje. Lodówkę, mikrofale
    Niestety temat ucichl, AGD do kuchni zakupiłam sama, a z jej wielkich zapewnień nie mam nawet złamanego grosza. Głupie babsko, jak ja można lubić. Ja na pewno nie będę się prosić, nie to nie. Tak samo będzie z wózkiem. Jeśli do października sama nie podejmie tematu, to osrał ja pies i ja dziękuję za prezenty.

    Łóżeczko, pościel, kosmetyki chciała kupić mi mama. Ale na nią to akurat zawsze mogę liczyć, że pomoże.

    Jeszcze mnóstwo rzeczy takich drobnych , typu wanna, pieluchy, ręczniki, itd. Wydaje się, że to grosze, ale jak się zbierze do kupy to.....no właśnie;) dlatego stresówa jest ostra, pędzimy z wykończeniem domu, chłop robi po pracy do nocy, na ile widzi, brakuje kogoś do pomocy, kasy ubywa, czas leci jak porabany, no i stres sięga już poziomu Max. trzymajcie kciuki, żebyśmy to jakoś wytrxymali, a przede wszystkim za szybką wyprowadzke od tej prukwy;)

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 28 lipca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy AMH również jest ważne? Lekarz mi zlecił ale pani w rejestracji laboratoryjnej nie wiedziała co to jest i nie mam tych badań. Dziś odbieram wyniki DEHAS .

    Cookie ja miałam laparo i histeroskopię niecałe 2 lata temu. Sprawdzano mi drożność przy okazji innego zabiegu. Moim zdaniem zawsze lepiej sprawdzić. Wtedy miałam wszystko ok.

    Antyloppa, ja również gratuluję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 10:38

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 28 lipca 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja amh zrobilabym na Twoim miejscu (brawo dla lekarza, że to zlecił!). A pani w rejestracji zasugeruj douczenie się...to jest badanie rezerwy jajnikowej czyli antimullerowski hormon zdaje się tak to profesjonalnie nazywa się.
    Jaki masz wynik dhea-s?

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 28 lipca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DHEA-s565,6 UG/DL (norma do 340). Z podwyższonym testosteronem, LH do FSH 3:1 to PCOS jak nic... :/.Więc: 18.08 robię je jeszcze raz. 27.08 do gina z wynikami i potem monitoring cyklu.

    Orientujecie się ile kosztuje monitoring cyklu?

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 28 lipca 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób jeszcze to AMH, ono też może być pomocne przy pcos i insulinę na czczo chociaż.
    Monitoring, hm, ceny są różne, myślę, że to zależy od lekarza - min. 50zł za wizytę do 150zł, ale jeden cykl warto poświęcić - żeby ocenić czy owulka na pewno jest i czy pęcherzyki pękają.
    Byłam dziś u mojego lekarza - i uwaga, spore zaskoczenie. Sam zaproponował steryd (!), malutką dawkę, ale jednak i sam zaproponował kwas foliowy 5mg (czyli ten na receptę - mimo braku mutacji mthfr powiedział, że w moim przypadku uważa to za zasadne). Ewidentnie doczytywał coś, bo ostatnio nic nie mówił o tym. To co bardzo mi sie podoba w nim (poza tym, że toleruje mnie z moimi pytaniami i podejściem ;-p) to fakt, że nie naciąga na kasę - wypisał mi dziś taki zapas leków, że na 3 msc spokojnie wystarczy, czyli nie muszę po recepty przychodzić i płacić, itd. Laparoskopię na razie odradza, bo mój potworniak nie rośnie póki co, bardziej skłaniałby się ku histeroskopii, ale uwaga na NFZ (mimo, że pracuje też w prywatnej klinice). Czyli ilość moich leków znowu zwiększyła się i tak naprawdę jak na tym zestawie nie pyknie, to już nie pyknie pewnie.
    Edit: jestem 10-11 dpo, ciałka żółtego niet, płynu niet :( endometrium 16mm. zapytałam kiedy okres na podst endometrium, a on na to - do 2 tyg.... że jak? jakie macie endometrium w drugiej fazie? może dlatego mam takie okresy obfite?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 16:58

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookie dostałaś medrol czy encorton?

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 28 lipca 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Cookie dostałaś medrol czy encorton?
    Hej Ojejku:) dostałam encorton, mam brać 2,5mg dziennie. Ty masz zdaje się medrol?

    ojejku lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 28 lipca 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny lekarz! Ja też szukam takiego, który będzie odpowiadał na moje pytania, a nie obrażał się, że śmiem pytać :P
    Mi niestety nikt nigdy nie powiedział jakie mam endometrium, więc znowu nie mogę Ci pomóc :>

    A ja dziś byłam u koleżanki na masażu brzucha. Na razie coś ogólnego mi robiła, a w przyszłym tygodniu mi zrobi już takie coś co jak mówiła wpłynie korzystnie na zagnieżdżanie. Więc jak zajdę w ciążę teraz to będzie to jej zasługa, niech ma ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 18:10

    cookiemonster lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 28 lipca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Informuje ze wizyta się powiodła moje maleństwo ma 12cm jeszcze udało się to zmierzyć później będzie tylko sama waga :) ale nie pokazał nam się i płci nie znamy. Mąż był ze mną w gabinecie i widział jak bryka powiedział ze na 100% będzie chłopak :) będę miała polowkowe gdzieś za dwa tygodnie więc wtedy będziemy wiedzieć na pewno :) najważniejsze ze zdrowo rośnie.

    Karola - mama Julci i ... ? lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Hej Ojejku:) dostałam encorton, mam brać 2,5mg dziennie. Ty masz zdaje się medrol?
    tak dostałam 2mg medrolu, ponoć to właściwie to samo co encorton, są z tej samej grupy sterdydów. Ciesze się, że masz rozumnego lekarza, dołącza do grona tych nielicznych :) wspaniale, trzymaj się go :)

    antonna wrote:
    Fajny lekarz! Ja też szukam takiego, który będzie odpowiadał na moje pytania, a nie obrażał się, że śmiem pytać :P
    Mi niestety nikt nigdy nie powiedział jakie mam endometrium, więc znowu nie mogę Ci pomóc :>

    A ja dziś byłam u koleżanki na masażu brzucha. Na razie coś ogólnego mi robiła, a w przyszłym tygodniu mi zrobi już takie coś co jak mówiła wpłynie korzystnie na zagnieżdżanie. Więc jak zajdę w ciążę teraz to będzie to jej zasługa, niech ma ;)
    Antonna, w dziale "starając się z pomocą medyczną" w temacie CLO dziś właśnie dziewczyny rozmawiałyu o tym, jak jednej lekarz powiedział, że krowom przed inseminacją właśnie masuje się macice, w określony sposób. Brzmi komicznie, ale to jest stały element inseminacji bydła - rozluźnienie macicy poprzez masaż. Z początkowego wybychu śmiechu wyszły chyba fajne wnioski, zajrzyj tam :)

    cookiemonster lubi tę wiadomość

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 28 lipca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze dodam, że słyszałam, że podobno przy niedrożności jajowodów dobrze działa...czerwone winko, bo rozluźnia mięśnie ;-) więc ja proponuje tak: od okresu do owulacji po lampce i endo będzie pięknie, jajowody rozluźnione, a i chęci do prokreacji większe plus obowiązkowy masaż hm no może chociaż brzucha i fasolki się posypią. Potem ananas na zagnieżdżenie i mucha nie siada:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 28 lipca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei, fajnie, że u cb ok. Jeszcze poczekajcie z tą płcią! Na przyszłej wizycie już będzie widoczne jak ta lala, ale to jeszcze miesiąc.

    To mój brzuchol sprzed chwili skoro chcialyscie zobaczyć;) 21 tydzień.

    https://zapodaj.net/cdd637af202bd.jpg.html :-)

    cookiemonster, rosax3 lubią tę wiadomość

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 29 lipca 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna Nadziei super, że się dziecko dobrze rozwija i rośnie :)

    antylopaa ale piękny brzuszek !! Właśnie tak sobie wyobrażam swój :D A jak mężowi się podoba nowa figura żony?

    ojejku dzięki za cynk :D Fajna ciekawostka z tymi krowami, czy świniami. Musi coś w tym być ;) Mi to robi koleżanka, która jest fizjoterapeutką i kończy do tego Osteopatię. I tego masażu nauczyła się na Osteopatii.

    ojejku lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżonek cieszy się z obfitych kształtów a najbardziej z tego większego biustu, a u mnie widać różnice, bo miałam zawsze nie za duże cycuszki można powiedzieć. Waze już 66,3 więc przytylam od wagi przed ok 2 kg. Wydaje mi się, że zrobiłam się też okraglejsza na twarzy i teraz wyglądam jak jabłko. Krosty odpukac już sobie poszły, czasem tam jakiś syfek wyskoczy.

    Antonno, zaciekawilas mnie tymi masazami. Nie miałam pojęcia ze coś takiego istnieje, ostro.

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 29 lipca 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super brzuszek ciesze się że jest ok ale jakos mi smutno widzactakie brzuszki dziś 14 tyg po zabiegu byłabym już w 28 tc ehh boli to coraz bardziej a i nerwy jakieś dostałam wściekam sie na wszytko i na wszystkich cycki mnie bola i albo cały dzień śpię albo coś jem ;) 2 sierpnia zrobie test ale wątpie że bedzie pozytywny i mam mieszane uczucia z jednej strony bym chciała a z drugiej boje się że znowu bedzie tak jak ostatnio no i co też zauważyłam to ten obfity sluz miałam taki w ciąży tej straconej ;( ciągle miałam wrqżenie że dostałąm okres i teraz też tak jest

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Nie stresuj się. Przyjdzie jeszcze czas na Wasze drugie maleństwo, na pewno tym razem chłopca;)

    Karola - mama Julci i ... ? lubi tę wiadomość

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wpadam na chwile, powiem tylko tak: był wyjazd, był luz, bez termometru, bez stresu, ale dupa nie udało sie, wczoraj @ przyszła. Przed wyjazdem zrobiliśmy tez badania męża, morfologia wzrosła do 4%, powiększyła sie tez ilośc plemników. W czwartek ide do endo, wtorek kontrola tsh, mam nadzieje, ze tylko to jest teraz blokada, boje sie tylko, ze po euthyroksie wyjdą mi teraz jaja z tarczyca :( jeszcze w tym miesiącu zrobię chyba powrót do termometru, potem nie wiem co bedzie. ;(

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 31 lipca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina, to świetna wiadomość, że morfologia poprawiła się! to mocno zwiększa Wasze szanse :)
    Ja na dniach zacznę cykl 22 i cały czas powtarzam sobie coś, co chyba Roma na CLO napisała kiedyś "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy"... może ta lekcja cierpliwości jest potrzebna nam do tego, żeby być lepszymi mamami?

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 31 lipca 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookie, jak dla mnie, jeśli ktoś zachodzi w ciążę po miesiącu starań, a ja po roku i miesiącu starań to nie jest to żadna sprawiedliwość :> No ale może w innych aspektach życia mamy lepiej od innych i dlatego w tym musimy mieć gorzej, żeby było sprawiedliwie :> Ale na pewno teraz docenię bardziej dwie kreski, niż gyby nam się od razu udało :>

    Rosolina, dobrze, że morfologia się poprawiła :) Czyli macie teraz wyniki w normie? No to może spróbujecie jakiejś stymulacji, albo inseminacji, żeby zwiększyć szanse?? :>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 13:14

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 31 lipca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy do końca nie wiemy z czym zmagają się inni - może nam się wydawać, że życie X czy Y jest idealne, bo np. zaszli szybko w ciążę, dziecko urodziło się zdrowe, ale może mają inne problemy i oni zazdroszczą nam. Myślę, że dla wielu osób Antonno będziecie obiektem zazdrości - robisz doktorat, czyli karierę naukową, stać Was na fajne podróże, na budowę domu - dla bardzo dużej liczby osób to są nieosiągalne rzeczy i będą na Was patrzeć i mówić - ile dałbym/dałabym żeby być na ich miejscu. Myślę, że musimy cieszyć się tym co mamy i wierzyć własnie w to, że jest jakiś sens w czekaniu, bo w innym wypadku można zwariować :) Znacie takie powiedzenie angielskie, że coś jest "blessing in disguise"? Patrząc na moje życie dotychczas, widzę jak wiele rzeczy, które pozornie były utrapieniem i wydawało mi się, że były kompletnie nie po drodze, okazywały się po jakimś czasie mega pozytywne i na odwrót niestety też. Dla mnie ten czas starań to w sumie czas weryfikacji samej siebie - ile jestem w stanie znieść, ile jestem w stanie z znienawidzonej biologii z czasów szkolnych przypomnieć sobie, doczytać, żeby lepiej zrozumieć, na ile mogę polegać na drugiej połowie i jak nasz związek znosi taką próbę. I mogę Wam z ręką na sercu powiedzieć, że mimo krótkiego kryzysu (po 2 cb, czyli gdzieś rok temu), naprawdę jesteśmy bardziej zżyci niż wcześniej i wiem, że mam partnera, który jest oparciem i moją opoką :)
    Boziu, co te hormony przed okresem ze mną robią;p miętka jestem jak diabli :)

    antylopaa lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ