X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Ja miałam we wrześniu 3 pęcherzyki i się ucieszlam jak głupia. A do ciąży bie doszło,bo była słaba owulacja i pękły niedojrzałe.
    Nie wiem, jak długo się starasz, ale dla mnie nawet jedno jajeczko nie oznacza ciazy 🤷‍♀️ teraz na usg miałam 2 dominujące i parę, które też z chęcią by popękały. Ale zastrzyk zrobiłam. Lekarz nie straszył ciaza mnoga, a czuje ze może się nie udać 😅
    O to to, ja w poprzednim się nakręciłam jak szczerbaty na suchary, bo 3. Jaka byłam smutna, że pękł tylko 1 i to 3 dni po ovi... 🥴 sprowadziło mnie to na ziemię w try miga.

    Hach lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Już zmieniam siesiepy! ♥️😁

    Pytałaś wyżej kiedy mam monitoring, ja nie mam 😁 chyba jakaś pomyłka z nickiem. 😄
    Haha tak! Chodziło mi o Hibiskusa. :D

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miś oby to plamienie to był mocniej wgryzajacy się Kropek ❤

    Chochlik12, pp2018, Gipsowka93 lubią tę wiadomość

  • Hach Autorytet
    Postów: 949 900

    Wysłany: 6 maja, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    O to to, ja w poprzednim się nakręciłam jak szczerbaty na suchary, bo 3. Jaka byłam smutna, że pękł tylko 1 i to 3 dni po ovi... 🥴 sprowadziło mnie to na ziemię w try miga.
    To jest mega smutne, naprawdę. Nie potrafe już pozytywnie myśleć, że soe w końcu uda. Staramy się, biore zastrzyk i tyle. Nie czuje podekscytowania. Jak żaden w ciążę to xhyba zejde na zawał 🤣 jednak mega by mnie to zaskoczyło.

    Britta lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 6 maja, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy oprócz regularnych porannych pomiarów temperatury sprawdzacie też temperaturę w ciągu dnia, czy to bez sensu?

    1993
    5 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez sensu w ciągu dnia.
    Chyba, że jestem chora i sprawdzam gorączkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 15:01

    Treaclynat, Jadzia19 lubią tę wiadomość

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 6 maja, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak jesteśmy przy rosnących pęcherzykach itp to powiedzcie czy dobry progesteron oznacza, że z owulacją wszystko w porządku czy wciąż może być np brak pęknięcia albo inne haczyki?

    Staram się obserwować cykle - mierzę temperaturę, robię testy owulacyjne i badam progesteron już 3 cykl, bo chce mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Takie przygotowania na czas, gdy mój mąż już będzie dobrze wystymulowany i gotowy. Czy jest coś jeszcze co mogę sprawdzić oprócz monitoringu? W monitoringu mnie odpędza cena bo to jednak będzie kilkaset złotych wydanych w miesiącu i masa dojazdów (nigdzie w pobliżu monitoringu nie znalazłam tylko ewentualnie w klinikach na obrzeżach miasta a ja mieszkam w samym centrum).

    Temperatura po owulacji utrzymuje mi się podwyższona minimum 14 dni, a progesteron 7dpo raz miałam 15.5 a kolejnym razem 16.2 ng/mL.

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Dziewczyny jak jesteśmy przy rosnących pęcherzykach itp to powiedzcie czy dobry progesteron oznacza, że z owulacją wszystko w porządku czy wciąż może być np brak pęknięcia albo inne haczyki?

    Staram się obserwować cykle - mierzę temperaturę, robię testy owulacyjne i badam progesteron już 3 cykl, bo chce mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Takie przygotowania na czas, gdy mój mąż już będzie dobrze wystymulowany i gotowy. Czy jest coś jeszcze co mogę sprawdzić oprócz monitoringu? W monitoringu mnie odpędza cena bo to jednak będzie kilkaset złotych wydanych w miesiącu i masa dojazdów (nigdzie w pobliżu monitoringu nie znalazłam tylko ewentualnie w klinikach na obrzeżach miasta a ja mieszkam w samym centrum).

    Temperatura po owulacji utrzymuje mi się podwyższona minimum 14 dni, a progesteron 7dpo raz miałam 15.5 a kolejnym razem 16.2 ng/mL.
    Jadzia, zapytaj się ginów którzy mają prywatne praktyki czy robią monitoringi i za ile. Często mimo tego, że wizyta kosztuje np 250zł, to sam monitoring gdzie szybko podejrzą jajniki i endometrium kosztuje np 50zł. Tylko to trzeba zapytać, bo inaczej się nie dowiesz. :p Sama mieszkam w małej miejscowości i tak właśnie jest.

    pp2018, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • rolka355 Autorytet
    Postów: 254 328

    Wysłany: 6 maja, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Od kilku m-cy mam wydłużenie cyklu. Kiedyś było 25-27 a teraz bardziej 30-35. To i to jest ponoć w normie, tylko tak się zastanawiam od czego to może być. Ostatnio dużo ćwiczę. Nie wiem czy to dobrze, czy nie. Miałyście tak kiedyś?

    2023 ⏸️💔👼
    2024 ❓🙏
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobrze, to ja pozwolę sobie mieć takie pytanie w sumie.
    Mając dajmy na to kilka pęcherzyków, podejrzewam, że jak pękają z jednego jajnika to w tym samym czasie raczej. Ale jak z dwóch różnych jajników to może być różnica kilka dni. Ile dni maksymalnie po owulacji z jednego jajnika występować może owulacja z drugiego? Zastanawiam się, czy ten pęcherzyk na prawym jajniku spisać na straty, zwłaszcza, że dzisiaj nie było wzgórka jajonośnego na USG, czy może jednak uzna, że sobie jeszcze pęknie 3dpo?

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 6 maja, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym się Was zapytać czy któraś z Was przyjmowała zastrzyk Zivafert 5000 j.m. (chyba zamiennikiem jest Pregnyl). A jeśli tak, to jak długo Wam się utrzymywał pozytywny test? Dużo jest o Ovitrelle, a to jednak inna substancja. Chciałabym już przestać brać dupka (dzisiaj 10-ty dzień) i zacząć kolejny cykl, ale wciąż jest ten cień... I nie wiem co robić :(

  • rolka355 Autorytet
    Postów: 254 328

    Wysłany: 6 maja, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    No dobrze, to ja pozwolę sobie mieć takie pytanie w sumie.
    Mając dajmy na to kilka pęcherzyków, podejrzewam, że jak pękają z jednego jajnika to w tym samym czasie raczej. Ale jak z dwóch różnych jajników to może być różnica kilka dni. Ile dni maksymalnie po owulacji z jednego jajnika występować może owulacja z drugiego? Zastanawiam się, czy ten pęcherzyk na prawym jajniku spisać na straty, zwłaszcza, że dzisiaj nie było wzgórka jajonośnego na USG, czy może jednak uzna, że sobie jeszcze pęknie 3dpo?

    Kiedyś gdzieś czytałam, że może być to kilka dni, 3 na pewno 🙂.

    siesiepy, Kinia92 lubią tę wiadomość

    2023 ⏸️💔👼
    2024 ❓🙏
  • rolka355 Autorytet
    Postów: 254 328

    Wysłany: 6 maja, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Bez sensu w ciągu dnia.
    Chyba, że jestem chora i sprawdzam gorączkę.
    ja po owulacji mam ogólnie podwyższoną i w ciągu dnia tez to widzę. Jak jest w dzień kilka razy (dni) 37 to wiem, że juz po.

    2023 ⏸️💔👼
    2024 ❓🙏
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 6 maja, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    No dobrze, to ja pozwolę sobie mieć takie pytanie w sumie.
    Mając dajmy na to kilka pęcherzyków, podejrzewam, że jak pękają z jednego jajnika to w tym samym czasie raczej. Ale jak z dwóch różnych jajników to może być różnica kilka dni. Ile dni maksymalnie po owulacji z jednego jajnika występować może owulacja z drugiego? Zastanawiam się, czy ten pęcherzyk na prawym jajniku spisać na straty, zwłaszcza, że dzisiaj nie było wzgórka jajonośnego na USG, czy może jednak uzna, że sobie jeszcze pęknie 3dpo?

    Dokładnie 12 lat temu z takiego stymulowanego cyklu zaszłam w ciążę. Byly 3 pęcherzyki i wszystkie pękły ale różniły się rozmiarami. W efekcie zapłodniły się 2 jajeczka. Gin mi mówił,że najprawdopodobniej serduszko młodszego się nie rozwinie, była chyba różnica 3 dni,a tu córcia również się rozwinęła choć była na samym początku ciąży znacznie młodsza, potem nadrobiła.


    Ja dziś powtórzyłam testy i biel visira się utrzymuje a dziś minęło 10dni od podania zastrzyku. Jestem osobą,która bardzo mało pije ,szkoda,że po poronieniu ta beta mi tak ekspresowo nie spadała 🤨

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 47 37

    Wysłany: 6 maja, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊 🙈 czy któraś z Was miała taka sytuacja, mianowicie, moje cykle są równo 28dniowe. Ten cykl jest jakiś dziwny, miałam spadek temp bardzo szybko a później wzrost ale wzrost trzyma się na takim samym poziomie 36.64. Czyli taki nie bardzo wzrost. Dodatkowo testy owulacyjne pokazują cały czas pik. Udostępniony wykres. O czym to może świadczyć?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rolka a ten wysiłek fizyczny jest bardzo intensywny? Z tego co pamiętam to jeśli tak, może to wprowadzać organizm w stan "stresu" w dużym uproszczeniu mówiąc, przez co niestety zaburza się owulacja i cykl. Jak twoje hormony? Może warto zerknąć na prolaktynę?

    Załamana u aśś na dinusiach zivafert wykrywalny do 14 dni po. 🤷🏻

    Mamausia ale pewnie nie wiesz czy pękły wszystkie razem, czy kolejno? 😁 Z tego co obserwowałam to jak zastrzyk szybko się wypłukiwał u dziewczyn, to szybko też łapały ciążę w tych cyklach. Oby to był dobry znak. :)

    Ola czy dzisiaj też był pozytywny owulak? Jakiej firmy robisz te testy i czy robiłaś je wcześniej?

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 6 maja, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @siesiepy dziękuję!

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 6 maja, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    @siesiepy dziękuję!
    Zobaczysz 17.05 czy u mnie będzie wykrywalny w 14 dni po zastrzyku. :p eutrig to też zamiennik zivafertu

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 6 maja, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Rolka a ten wysiłek fizyczny jest bardzo intensywny? Z tego co pamiętam to jeśli tak, może to wprowadzać organizm w stan "stresu" w dużym uproszczeniu mówiąc, przez co niestety zaburza się owulacja i cykl. Jak twoje hormony? Może warto zerknąć na prolaktynę?

    Załamana u aśś na dinusiach zivafert wykrywalny do 14 dni po. 🤷🏻

    Mamausia ale pewnie nie wiesz czy pękły wszystkie razem, czy kolejno? 😁 Z tego co obserwowałam to jak zastrzyk szybko się wypłukiwał u dziewczyn, to szybko też łapały ciążę w tych cyklach. Oby to był dobry znak. :)

    Ola czy dzisiaj też był pozytywny owulak? Jakiej firmy robisz te testy i czy robiłaś je wcześniej?


    Oj wtedy byłam mocno pod obserwacją,bo zmieniłam lekarza i moje jajniki były zajechane Clo przyjmowanym non stop przez rok czasu. Najpierw pękł jeden większy potem 2 mniejsze. Różnica była spora ,bo chyba 22 /18/16.

    Ja ten cykl spisałam już na straty dlatego chodzę taka wkurzona 😠 nadzieję pokładam w dziewczynach u których nadal jest cień i będzie ciemniał. Jutro odstawiam duphaston i czekam na @ planowo powinna być 11 maja ale pewnie przez proga opóźni się…

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 6 maja, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny po majówce! Zupełnie nie miałam czasu na forum, ale nadrobiłam ❤️

    pp2018, Kinia92, Chochlik12, MagicznaNuta lubią tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ