X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek
Odpowiedz

W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara wrote:
    Aha zaznaczam, że nie biore zadnych leków oprócz foliku:)
    A badania robiłaś i wszystkie hormony i parametry masz ok ? :) jeśli tak to jesteś szczęściarą.
    Ze mną zawsze wszystko było ok, cytologia nawet I :) i jak się okazało nie wszystko było idealnie, właśnie progesteron za niski, a prolaktyna za wysoka .. tego się normalnie nie bada więc nie miałam pojęcia. Badania przed staraniami miały być tylko rutyną.. a od wtedy jestem stałą bywalczynią przychodni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 08:31

  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perelka....ile caasu juz poczyniasz starania?
    przed staraniami poszłam do gin w celach sprawdzenia. Nigdy nie miałam żadnych większych problemów(ale to róznie bywa-mogą sie zaczać). Oprócz normalnego badania, USG i cytologii nie kazał robić innych. Powiedział, ze jesli po kilku cyklach nie uda się to wtedy mam przyjsc i zaczniemy szersze badania.

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Hej Zizia, mój nastrój jest marny.. Nie pomaga nawet że wczoraj widziałam pęcherzyk płodowy, choć kropka jeszcze nie było widać..
    hejjj...czemu marny???widzialas pechęrzyk..cudnie.....:):):)
    uszy do góry!!

    olka30 lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka ja jestem w 20 dc a na @ czekam do 28dc....takze moze zrobie jakiegos sikańca....no i biore luteinę pierwszy raz...trzymam kciuki za Was:)

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara wrote:
    perelka....ile caasu juz poczyniasz starania?
    przed staraniami poszłam do gin w celach sprawdzenia. Nigdy nie miałam żadnych większych problemów(ale to róznie bywa-mogą sie zaczać). Oprócz normalnego badania, USG i cytologii nie kazał robić innych. Powiedział, ze jesli po kilku cyklach nie uda się to wtedy mam przyjsc i zaczniemy szersze badania.
    No właśnie.. też początkowo poszłam do takiej ginekolog, zrobiła podstawy takie jak piszesz i kazała się starać, a po roku wrócić jak się nie uda.. podziękowałam jej i wolałam dmuchać na zimne niż rok się starać i po roku dowiedzieć się, że wystarczyło przyjmować jeden lek i po kilku miesiącach chodzić z brzuszkiem. Nie chciałam marnować czasu i dzisiaj jestem z tego zadowolona bo od ok. 6 mies. biorę leki i wszystko w normie, tylko czekać.. a tak nie miałabym pojęcia, że mam niski progesteron, nie utrzymałby ciąży i wtedy byłaby rozpacz i badania..
    My nie zabezpieczamy się od listopada 2013, ale z lekami to będzie ok. 7 miesięcy :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia ciąża jest zagrożona, już mi wczoraj chciała ginka wystawić zwolnienie, ale nie chciałam :( Mam brać luteinę, ale jak poczytałam o tych pieprzonych torbielach to tylko czekać, aż mnie położą w szpitalu :( Jak nie urok to sraczka. U jednej kobiety na 1000 się robią torbiele w ciąży.. I zawsze tą jedną na ileś muszę być ja..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    pirelka ja jestem w 20 dc a na @ czekam do 28dc....takze moze zrobie jakiegos sikańca....no i biore luteinę pierwszy raz...trzymam kciuki za Was:)
    Również trzymam kciuki ;) ja nie robię już testów tak wcześnie, a chcę wiedzieć po ostatniej tabletce progesteronu, wtedy albo odstawiam albo przyjmuję dalej.. więc idę na betę w kolejny dzień po ostatniej tabletce czyli w 26 dc, na testy niestety byłoby za wcześnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 08:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka po burzy zawsze wychodzi słońce. A czemu nie chcesz iść na zwolnienie?
    Ja nie chciałabym narażać ciąży, dziecka i siebie.. ja czym prędzej planuję iść jeśli tylko będzie taka możliwość.

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przemysl moze sprawe L4....trzymam kciuki kochana:*

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę o swojej przyszłości także zawodowej i nie popieram chodzenia na zwolnienie tylko dla tego, ze jest się w ciąży jeżeli nic w tym czasie kobiecie nie dolega. A nie chcę iść od razu, bo po pierwsze ledwo wróciłam z chorobowego, po drugie właśnie koleżanka poszła na urlop i nie chcę jej od razu psuć wszystkiego. Przez tydzień nic mi się nie stanie, a prócz luteiny nic więcej lekarze mi nie poradzą, bo jak sama ginka stwierdziła, przy takich młodych ciążach praktycznie nie mają innego pola manewru. Wiadomo trzeba się oszczędzać i tyle, a mi w domu rodzina nie da się oszczędzać, bo nie jestem u siebie. Nie potrzebuje słuchać głupich komentarzy na swój temat, bo mnie to tylko bardziej denerwuje niż praca. Kto mieszka sam to może sobie iść chorować i mieć święty spokój, ja takiego komfortu niestety nie mam.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że każdy ma inną sytuację w domu i w pracy. Ja mam pracę fizyczną i nie wyobrażam sobie pracować długo, choć wiadomo, że jak się dowiem to na drugi dzień nie rzucę L4, wszystko polubownie i ustalając z pracodawcą.
    U mnie nie ma opcji chorobowego czy jakiegokolwiek innego zwolnienia, więc nikt nie chodzi.. do roboty przychodzimy nie raz chore, kaszlące itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 09:08

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj...no to wspieram...trzymam kciuki...ehh:(

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... powiem Wam tak. Ja w pierwszej ciazy od 10 tygodnia byłam na zwolnieniu, ponieważ znalazam sie w szpitalu"niepowsciagliwe wymioty ciężarnych" i tak było do 6-m-ca. szpital-dom i wymioty. Nie planowałam tego, myślałam, że bede chodzic do pracy. od 9 lat pracuje w jednej firmie i nigdy nie wziełam zwolnienia lekarskiego oprócz tego w cizy. Takze to róznie bywa. Nie jestem zdanie, aby naciagać pracodawce bo kazde ręce do pracy sa potrzebne ale jesli jest sytuacja w której moze byc zagrozenia to nie mozna sobie tłumaczyc, ze mnie to akurat omienia albo, ze dzis napewno sie nic nie stanie. Jak trzeba lezec i dbac o swoja pocieche w brzyszku to trzeba a nie pokazywac jaka sie jest idealna pracownica.

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pokazuję jaka ze mnie jest idealna pracownica. Dzięki..
    Co by nie było i tak jestem ta najgorsza, bo żadna nie miała tyle chorobowego co ja. Ale odpowiadam w pracy za zbyt wiele rzeczy, żeby się tym nie przejmować. Tak czy siak powiedziałam, że w przyszłym tyg. mam wizytę u mojego gina, który jakby nie było do tej ciąży mnie doprowadził, więc mam do niego zaufanie i zrobię co on mi powie. A jak ma się to skończyć źle (tfu tfu) to skończy się źle niezależnie od tego gdzie w danym czasie będę, bo jak napisałam nic prócz luteiny od lekarzy nie dostanę. Nic w pracy nie dźwigam, siedzę na tyłku, jak trzeba będzie to się nawet położę. Nie róbcie ze mnie głupiej, nieodpowiedzialnej małolaty, bo za stara na to jestem. Do domu mam 10 min. więc w razie czego zastawię wszystko i pojadę leżeć. A po tym co przeszłam ostatnio w szpitalu to jest ostatnie miejsce w jakim się chcę teraz znaleźć.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 09:30

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30
    w żadnym razie nie miałam na mysli, ze jestes nieodpowiedzialna i ,ze udajesz idealna pracownice.
    Uwazam tak samo jak Ty, że po wizycie u gin zobaczysz co Ci powie i jakie jest jego zdanie. Chodzi mi tylko o to, że jeśli sie zdarzy tak ze trzeba lezec to trzeba i tyle. A co do tego co ma byc to bedzie to pewnie-bo ten do góry tylko wie tak naprawde jak bedzie nam szczeście sprzyjać.
    Także trzymam za Ciebie jak i za siebie kciuki. Musi byc dobrze:):):)

    olka30 lubi tę wiadomość

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • Lils Koleżanka
    Postów: 37 50

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLA chodz prztulam... nie martw sie;) bedzie dobrze!!!
    Ja se poradzic ze sluzem nie moge.. packa jakas a nie sluz ;)

    olka30, zizia_a lubią tę wiadomość

    Lilys
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nadwrażliwa się robię.. Hormony chyba buzują, bo mój M zadzwonił, że zrobił coś w sumie na odwrót niż go prosiłam i czy może tak być i aż się ze złości pobeczałam. Dobrze że sama jestem, bo by sobie o mnie pomyśleli.
    Nie biorę pod uwagę w ogóle, że coś się może stać złego, nie dopuszczę do tego. Wczoraj zrobiłam betę: 11302,60.. Kropek rośnie i będzie rósł.. I koniec.. A ja najwyżej będę miała dłuższe wolne. Byle nie w szpitalu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2014, 09:46

    Ankara, Lils, pirelka, zizia_a lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak trzymać....:):):)
    Super olka30,ze juz wiesz, że masz kropka:) Ja chyba jeszcze muszę poczekać...Wyznaczyłam sobie testowanie na 19 sierpnia ale doczekać sie juz nie mogę. Chyba dzis zakupie test. A Ty w którym dniu cyklu zrobiłas i wyszedł pozytywny? Oczywiscie pewnie sobie wmawiam wszystkie objawy ciażowe-ehhh to czekanie.

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara ja też mam plan na 19.08 na betę ;)

    Ankara lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaje się w 10 dpo.. Dzień po spadku temp., bo zjechała z 37 na 36,5, a to nie jest u mnie normalne, więc pomyślałam, czy nie zagnieżdżenie, a po zagnieżdżeniu beta zaczyna rosnąć więc zrobiłam. Był bladzioch, ale troszkę już tych bladziochów miałam, więc powtarzałam chyba z 5 dni z rzędu i cały czas były bladziochy. W 12 dpo miałam betę 61.

    zizia_a, pirelka, Ankara lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ