X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek
Odpowiedz

W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek

Oceń ten wątek:
  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochana. U nas dzieciaki chorują ale nie jakoś strasznie. Na początku marca trójka miała grypę. Mnie też dopadło. Teraz Adaś podziębiony ale nie ma tragedii.
    Z Tosią jeździmy ciągle na kontrolę. Został nam hematolog, neonatolog i poradnia audiologiczne. Rozwija się bardzo dobrze. Jest dużą dziewczyną. Aktualnie 8.5 mies. I 11kg. Próbuje raczkować. Jest wesoło z całą gromadką.
    A daleko masz te szkoły od siebie? Dasz radę to ogarnąć?
    Moi chodzą do tego samego przedszkola i tam jest obok szkoła. Jeżdżą autobusem więc mam Liz. Ogólnie do szkoły mam 5 minut drogi autobusem więc prawie na miejscu.
    Słuchaj jak masz chęć to napisz czasem na 723478087.
    Tutaj ostatnio rzadko bywam a fajnie by było mieć kontakt

    olka30 lubi tę wiadomość

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.facebook.com/myszka.miki1972
    Albo na fb

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 maja 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też rzadko bywam :) Napiszę ci smska :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 maja 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam essej i mi się skasował :( Jak ja to lubię..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 21 maja 2023, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane. W tym cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę .Jestem na końcu cyklu i widze wzrost temp
    ok 37st w pochwie, póki co brak @. Obserwuje tez temperaturę pod pachą ale tutaj wielka rozbieżność - wychodzi ok 36,4. Która metoda pomiaru lepsza? Czy w ogóle jest sens je porównywać?Czy taka rozbieżność jest prawidłowa? Trochę zgłupiałam 😒

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 28 lipca 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzymy w jednym miejscu, najlepiej w pochwie zaraz po obudzeniu.

    Paullaa90 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 lipca 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim.
    Mam 33 lata i od listopada z mężem staramy się o bobasa. Zmagałam się wcześniej z Gravessa Basedowa ale wyniki były w normie od dwóch lat. Jeszcze w lutym robiłam badania w tej sprawie bo martwiło mnie że kolejny cykl mija i nic.. Miesiączki książkowe. Od marca leciałam z testami owulacyjnymi i jak tylko pojawiły się dwie kreski to działaliśmy. W maju gin który nie widział żadnych nieprawidłowości. Zlecił badanie progesteronu i prolaktyny. Robiłam wg zaleceń gin które badanie w jakim dniu cyklu i tak coś tknęło mnie aby zrobić też TSH i ft4.
    Wyniki
    Prolaktyna 20.02-> po godzinie ( tabletce - obciążeniu) 177.7
    Progesteron 27.08
    TSH 0.22
    Oczywiście od razu zapisałam się do endokrynolog i od końca czerwca zażywam thyrozol 5mg tabletka raz dziennie a gin kazał zbić prolaktynę i przepisał mi Bromocorn pół tabletki raz dziennie. Dodatkowo pani endokrynolog kazała mi brać kwas foliowy i za miesiąc 14 .08 mam u niej wizytę z powtórnymi wynikami.
    Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy mogę coś jeszcze zrobić? Może coś doradzicie.. bo już nie wiemy o co chodzi

  • Obserwatorka33 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 28 lipca 2023, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla90 Hej,
    Jesteśmy w podobnej sytuacji:) ja również mam 33 lata i od listopada staramy się o bobasa. Ja również mam miesiączki książkowe, nigdy nie mialam problemu, zawsze regularne. Wyniki badań jakie zlecał mi lekarz również w normie. Miesiac temu zlecił badanie nasienia i tu wyniki też dobre. zastanawiam się co jest przyczyną, że nadal nic. Lekarz polecił abym dała sobie luz jeszcze do września, jeśli nie zajdę rozpoczniemy kurację 3miesiaczna lekami, które mają "ulepszyc" moja owulację. Jeśli i to nie pomoże wykona laparoskopie.Miałam monitorowana owulacje dwa razy, za pierwszym razem pęcherzyk był mały zbyt późno pękł. Tydzien temu był obiecujący więc czekam co będzie tym razem.

    Paullaa90 lubi tę wiadomość

  • Obserwatorka33 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 28 lipca 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki tarczycy w normie, jedyne co biorę to Ovarin plus inne witaminy.
    I tez mam wrazenie, że tracę czas u tego lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2023, 17:25

    Paullaa90 lubi tę wiadomość

  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 lipca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwatorka33 Trzymam kciuki mocno ❤️!!! Moja endokrynolog kazała mi w tym miesiącu się wstrzymać że staraniami aby leki zaczęły działać.. ale przyznam, że nie szczególnie jej słuchamy.. chyba powoli nie wierzymy że bez pomocy farmakologicznej się uda..
    Proszę napisz jak się sprawa ma jak będziesz już wiedzieć 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2023, 20:51

  • Obserwatorka33 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża często przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie,pewnie też byśmy działali:)
    Niestety u mnie dzis pojawił się @. Zastanawiam się co robic czy czekać do września czy pojechać do kliniki i zasięgnąć opinii innego lekarza od niepłodności. Też zaczynam myśleć, że bez odpowiednich leków czy badań nie uda się, bo mam wrażenie, że coś jest na rzeczy. Ostatnia owulacja była tak obiecująca, czułam nawet moment owulacji często wtedy boli mnie jajnik i nic... nie wiem co się dzieje. Może za bardzo się tym wszystkim nakręcam. Za chwilę 10 cykl.

  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie od endokrynologa, mamy zielone światło na starania. ..Znów po kontrolnej prokaktynie wynik 6.3. Lekarz każe robić powtórnie badanie z obciążeniem... Więc nie wiem co się świeci...
    Ps: też dostałam @ 2 sierpnia 😂

    Obserwatorka33 lubi tę wiadomość

  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwatorka33
    Hej. Obie jesteśmy przed @. Życzę nam abyśmy go nie dostały, zamiast tego dwie kreski na teście ujrzały!!! ❤️ Trzymam kciuki! 🧡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2023, 19:37

    Obserwatorka33 lubi tę wiadomość

  • Obserwatorka33 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 29 sierpnia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! O to sie nam trafilo w tym samym momencie 🤣.Ja jestem po wizycie w tej klinice, jeśli teraz dostane @ to zaczynamy stymulacje owulacji leki i te sprawy. No ale zobaczymy jeszcze nie dostałam 😆 trzymam kciuki i powodzenia !

  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 30 sierpnia 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj @ 😟 no cóż.. Mobilizujesz mnie abym też poszła do innego lekarza po tym co piszesz 😉. Ale póki co nie ustaje w nadziei że Tobie się już udało:) . Teraz w sobotę idę znów na prolaktynę z obciążeniem ( tabletką) także zobaczymy jakie będą wyniki i co na to mój lekarz ( jeszcze daje mu szansę) ale męczy mnie to zwlekanie z miesiąca na miesiąc. . . Wolałabym tak jak Ty mieć jakiś plan działania!

  • Obserwatorka33 Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mocno trzymałaś kciuki bo wyszly mi dzis 2 kreski.. spoznil sie dzień i dzis zrobilam przed pracą. Jestem w szoku czyli poprzedni lekarz mial racje, aby dać sobie czas i zluzować.Musze zrezygnować z tej kliniki obecnej bo jest za daleko juz na prowadzenie ciazy. Musze u siebie w mieście znalezc nowego do poprowadzenia ciąży. Każdy jeden mi mówił że 12 miesięcy starań to jest norma . Po 12 cyklu mozna cos juz działać.
    Życzę Ci powodzenia przyjdzie czas predzej niz myślisz 😅 ja troche olałam ten cykl moze to mi pomogło. Przestałam myśleć o tym codziennie.
    A co do objawów bo wiem po sobie ze sie szuka tego w necie i pyta u znajomych, jak na okres. Jedna jedyna różnica ze nie bolały mnie tak mocno jajniki tylko taki kujący momentami tylko ból w okolicach jajników. A zawsze myslalam ze to musi być cos wyjątkowo innego.
    Teraz ja trzymam kciuki za ciebie i za siebie zeby dalej się wszystko ułożyło ❤

    Rica, Paullaa90, olka30, Wojka lubią tę wiadomość

  • Paullaa90 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 31 sierpnia 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic lepszego dzisiaj nie przeczytam!!!!! Cudowna wiadomość ❤️❤️❤️ Gratulacje!!! Bardzo się cieszę 😊. Naprawdę, zrobiłaś mi dzień 😍. Wspaniałe wieści! Wierzę, ze ciąża będzie książkowa i bobas zdrowy! Tego ci życzę z całego serca. Odpoczywaj i dbaj (już nie tylko ) o siebie 🤗 Pozdrawiam WAS😘

‹‹ 522 523 524 525 526
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ