Forum Starając się - ogólne W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek
Odpowiedz

W oczekiwaniu na II kreski = plotki staraczek

Oceń ten wątek:
  • Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 7 maja, 06:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mamy skierowanie do szpitala ale do tej pory był covidowy. Od wczoraj próbuje dodzwonić się do lekarza i nic. A chcialam to załatwić zanim urodze.
    A to wiadomo jaka jest przyczyną tych kiepskich wyników?

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
  • Marta1302 Koleżanka

Wysłany: 7 maja, 11:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem mamą 2,5 letniego szkraba ❤️ od jakiegoś czasu zrezygnowaliśmy z mężem z zabezpieczenia (prezerwatywy bo tabletki odstawiłam 1,5 roku temu) i niestety nie mogę zajść w ciążę. Zawsze cykle regularne między 32 a 34 dni. Od 4 cykli coś się dzieje :( okresy raz co 40 dni, raz co 26 dni. TSH, ft3 i ft4 zbadane w normie. W badaniu ginekologicznym nic nie widać a owulacji brak. Ostatnie 2 cykle na wizytach u gina powiedziała że owulacji raczej nie będzie. Nie wiem już sama co myśleć i robić. Dołuje mnie to niesamowicie :(

olka30 lubi tę wiadomość

• olka30 Autorytet

Wysłany: 10 maja, 11:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta nie poddawaj się, kup sobie olej z wiesiołka, cynk, selen, jakąś multiwitaminę, sprawdź koniecznie tarczycę, zbadaj prolaktynę, bo może blokować owulację (skacze przy stresie). Bardzo dużo można w organizmie naprawić samodzielnie, więc się nie dołuj. Pisz jakby co.

Tynka nie wiadomo czemu ma takie złe wyniki. Dziś byłam powtórzyć więc zobaczymy. Podejrzewam talasemię, ale to go muszą przebadać już na hematologii, podpowiadać lekarzom nie mam zamiaru. Mam nadzieję, że nie żaden nowotwór, bo wyniki to sugerują, ale że w rodzinie męża mają chorobę genetyczną (tę właśnie talasemię - to obstawiam i mam nadzieję, że to jednak to).

Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Marta1302 Koleżanka

Wysłany: 11 maja, 10:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka30 tarczyca ok, żelazo i inne składniki z krwi i morfologia, cytologia ok, badanie ginekologiczne i USG. Ale spróbuję suplementować to co napisałaś i oby coś się ruszyło. Teraz znowu cykl rozregulowany bo dzisiaj 40dzien i okresu dalej nie ma :(

olka30 lubi tę wiadomość

• Piwonia24 Debiutantka

Wysłany: 11 maja, 15:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie, czy badacie sobie szyjkę i śluz po owulacji?
    Bo ja próbuje, i od 3 dni mam taki śluz zabarwiony na brązowo... Ale zupełnie nie widoczny na wkładce, tylko po badaniu na palcu.
    Dodam że 12 dni temu miałam zastrzyk z ovitrelle, i dzisiaj jak zrobiłam testy ciążowe to na jednym była blada ledwo widoczna kreska (25um ) A na innym teście (10um ) nie było nic.
    Nie wiem co myśleć... ratujcie !

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 17:34

• Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 14 maja, 08:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka dawaj koniecznie znać co i jak. My ciągle czekamy na zabieg w szpitalu bo jeszcze jest covidowy. Boję się że nie uda się nam przed porodem 😞

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
  • olka30 Autorytet

Wysłany: 17 maja, 21:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Tynka no to rzeczywiście :/ Obyście zdążyli.
    Ja małego zarejestrowałam wstępnie w dwa miejsca, jedno dosyć szybki termin, a w drugim miesiąc później, ale od razu dali mi do telefonu doktorkę, która wypytała o różne rzeczy, zleciła milion badań i mimochodem stwierdziła co to może być potwierdzając w zasadzie moje przypuszczenia (chorobę genetyczną). Czyli się zna. Więc chyba pojadę w to drugie miejsce, bo w pierwszym i tak pewnie dostanę najpierw skierowanie na badanie i potrwa to tyle samo :/

Piwonia i co tam? Po ovitrelle mogą wyjść fałszywie dodatnie testy, ale pewnie już wiesz co to było.

Marta a robiłaś badania hormonalne? Może warto zbadać estrogeny, progesteron, prolaktynę? Takie długie cykle raczej świadczą o tym, że coś jest nie tak. Ziółka ojca Sroki trochę pozwalają unormować hormony, ale wiadomo, że najlepiej się szybko zdiagnozować.

• AJA_S Autorytet

Wysłany: 18 maja, 13:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie, we wtorek 11 maja miałam owulacje (i to podczas monitoringu) od czwartku boli mnie podbrzusze, dziś ból jest wręcz uporczywy :( test mam wykonać w poniedziałek, ale zaczęłam się martwić...
    Ktoś się z tym spotkał? Czy to coś groźnego? Długo się nie starałam,a panikować nie chce ...

17.11.17-poronienie całkowite
  • Martyna_Dietetyk Koleżanka

Wysłany: 19 maja, 15:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
    Niestety nie da się kliknąć tutaj w link, istnieje opcja jedynie kopiowania i wklejenia:)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb1P-yoAMo-BWNFHIkZTgqAdC1Ih4wbEHIKnnoTQvfg7S3yA/viewform

• Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 21 maja, 05:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciagle cisza ze szpitalem. W sumie mogę iść do innego ale ten lekarz ma fajne podejście do młodego i wolałabym tu. Ja już coraz gorzej znoszę ciążę.

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
  • olka30 Autorytet

Wysłany: 8 czerwca, 22:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było :/ Praca i dzieci, plus praca dodatkowa i jestem wyłączona z życia :/

Tynka ty już prawie na terminie.. Co z tym waszym szpitalem??
    Ja na razie czekam, ale muszę zadzwonić że rezygnuję z tej wizyty w czerwcu a pojadę z małym w lipcu. Mam nadzieję że do tego czasu nic nie pozamykają :/

• Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 11 czerwca, 05:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesuwamy szpital. Ja już czuje się wykończona. Gin mówi że raczej nie donoszę do terminu więc też nie chce ryzykować. Do tego szpitala mamy kawałek drogi a mój jechać nie może. Na szczęście młody nadaje jak katarynka tyle że niekiedy mało wyraźnie

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
  • olka30 Autorytet

Wysłany: 29 czerwca, 22:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynka melduj, co u ciebie?? Nadal w dwupaku?? Udało ci się załatwić z tym młodym coś??
    Upały ci pewnie dały w kość..

Ja po powrocie do pracy nie mam czasu już na nic. Przyjeżdżam do domu, zajęcia dodatkowe dzieciaków, jakiś obiad, domowe obowiązki itd. Kończę pracę koło 23, czasem później. Mam dość. Wiadomo było że mój mąż przyzwyczajony że wszystko robię sama dalej będzie myślał że ja po 7 godzinach pracy (wzięłam godzinę na karmienie) przyjadę do domu i wszystko się zrobi samo. Mam dosyć. Uważam że mnie zmusił do powrotu do pracy, bo wcale nie chciałam, a teraz się wkurza jak mu mówię, że też ma obowiązki w domu, chociaż zapowiadałam żeby sobie nie myślał że ja się będę zajeżdżać a on będzie po pracy odpoczywał. Najlepiej przyjść z pracy, usiąść albo się bawić z dziećmi. Też bym chiała :( Równouprawnienie w tym kraju nie istnieje.

• Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 2 lipca, 06:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My nadal w komplecie i nic się nie zapowiada. Na ktg zero skurczy. W upały siedziałam w domu i dało się wytrzymać

No te chłopy to masakra. Mój teraz dużo pracuje to nic nie robi w domu ale jak ma więcej wolnego czasu to też muszę mu mówić po kolei co ma zrobić bo inaczej tylko tv

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
  • Tynka1990 Autorytet

Wysłany: 9 lipca, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugiego pisałam że nic się nie zapowiada a trzeciego od 7.05 jesteśmy razem 😍

relgx1hp8inl3sxx.png
    relgx1hpaj5zn1ig.png
    04.2020 aniołek 8tc
    34bw3e3kh0q3cy50.png
‹‹ 519 520 521 522 523
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego