X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum Staraj膮c si臋 - og贸lne W sierpniu gwiazdy spadaj膮, marzenia o dzieciach spe艂niaj膮馃尃
Odpowiedz

W sierpniu gwiazdy spadaj膮, marzenia o dzieciach spe艂niaj膮馃尃

Oce艅 ten w膮tek:
  • Malina1985 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 246 40

Wys艂any: 6 lipca 2022, 21:57

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dokladnie馃檲 Ja np dalam sie przekonac lekarzowi do sn plus to straszenie cc i zdecydowalam sie na porod SN. I powiem szczerze, ze troche mam watpliwosci co do tego cxy bylo warto. Moglam sie uprzec na cc bo mam choroby przewlekle, ale tak nagadali ze niewiadomo co ten SN daje. A tak naprawde nie widze plusow dla dziecka-niczego w zyciu Malego to nie wnioslo poza wysilkiem i glowa, ktora musi sie wyprofilowac, a ja czuje sie w destrukcji pod katem fizycznym i kobiecym ;) Mam wrazenie, ze SN to takie obdarcie z intymnosci.
    Znajoma byla tylko nastawiona na SN. Pierwsze tak rodzila, drugie nagla cc i mowi, ze jakby mials kolejne to tylko cc. Ze po zwyklym porodzie czula sie fatalnie jako kobieta, a fizycznie nie ma roznicy dla niej, nawet po cc chyba nieco lepiej. A po dzieciach poza tym, ze drugie mialo ladna glowke pi cc to nie widac nic, nawet pod katem zdrowotnym czy rozwoju.

• Tari Autorytet
    Post贸w: 689 304

Wys艂any: 7 lipca 2022, 04:12

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    PoprostuM - ale mi przykro, 偶e Nela chora. Strasznie musisz prze偶ywa膰 bo to jeszcze takie male艅stwo. Trzymam kciuki by szybko przesz艂o! Jeste艣 dzieln膮 mam膮 馃槝

Eh.. Powiem Wam, 偶e nie mog臋 dalej do siebie doj艣膰. Ta roz艂膮ka mam wra偶enie, 偶e pozbawi艂a mnie czego艣 wa偶nego. Ju偶 nie chodzi tylko o KP tylko og贸lnie straci艂am 3 dni z tak kr贸tkiego 偶ycia Aleksandra. Gdy m膮偶 nie widzi to czasem p艂acze. Jako艣 nie chce by si臋 dodatkowo martwi艂, 偶e troch臋 psychicznie mnie to poturbowa艂o. I to 偶ycie w ci膮g艂ym strachu czy nie dostan臋 kolejnego ataku b贸lu.. Bior臋 leki, lekkostrawna dieta w miar臋 mo偶liwo艣ci i oby do przodu.

A co do otoczenia w ci膮偶y i przekona艅 - nawet nie wiecie jak mi 藕le by艂o m贸wi膰, 偶e b臋dzie cc. W rodzinie m臋偶a jest nas 艂膮cznie 4 m艂ode ma艂偶e艅stwa. Jako ostatni mamy dziecko. Jako jedyna mia艂am cc. Wszystkie karmi艂y co najmniej rok KP swoje dzieci. Czuje si臋 gorsza i ci臋偶ko tego unikn膮膰..

I jeszcze ten brak przygotowania do karmienia mm. Nie wiem jak du偶e porcje mog臋 Olkowi dawa膰, ile mo偶e zjada膰 艂膮cznie za dnia. Wed艂ug neta to do艣膰 sporo bo on ma ju偶 ok 7kg. Ile wypr贸偶nie艅 powinien mie膰 na mm. Wiecie takie podstawowe rzeczy by si臋 wydawa艂o, a b艂膮dzimy jak we mgle. We wtorek mamy szczepienia na menigokoki wi臋c oby by艂 sporo pediatra kt贸ry z nami porozmawia na ten temat. Jako艣 mam op贸r by zam贸wi膰 reszt臋 rzeczy do mm. Mamy tylko dwie butelki wi臋c co chwile wyparzanie. Niby daje te偶 pier艣 w miar臋 mo偶liwo艣ci ale widz臋, 偶e Olek chyba zacznie sam j膮 odrzuca膰. Zacz膮艂 藕le chwyta膰 pewnie przez przyzwyczajenie do butelki i mnie strasznie to boli.

Jeju, a偶 mi g艂upio 偶e tylko si臋 偶ale i pisze jak mi ci臋偶ko.

15.04.2022 Aleksander 馃グ

Wys艂any: 7 lipca 2022, 10:25

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tari wrote:
    PoprostuM - ale mi przykro, 偶e Nela chora. Strasznie musisz prze偶ywa膰 bo to jeszcze takie male艅stwo. Trzymam kciuki by szybko przesz艂o! Jeste艣 dzieln膮 mam膮 馃槝

Eh.. Powiem Wam, 偶e nie mog臋 dalej do siebie doj艣膰. Ta roz艂膮ka mam wra偶enie, 偶e pozbawi艂a mnie czego艣 wa偶nego. Ju偶 nie chodzi tylko o KP tylko og贸lnie straci艂am 3 dni z tak kr贸tkiego 偶ycia Aleksandra. Gdy m膮偶 nie widzi to czasem p艂acze. Jako艣 nie chce by si臋 dodatkowo martwi艂, 偶e troch臋 psychicznie mnie to poturbowa艂o. I to 偶ycie w ci膮g艂ym strachu czy nie dostan臋 kolejnego ataku b贸lu.. Bior臋 leki, lekkostrawna dieta w miar臋 mo偶liwo艣ci i oby do przodu.

A co do otoczenia w ci膮偶y i przekona艅 - nawet nie wiecie jak mi 藕le by艂o m贸wi膰, 偶e b臋dzie cc. W rodzinie m臋偶a jest nas 艂膮cznie 4 m艂ode ma艂偶e艅stwa. Jako ostatni mamy dziecko. Jako jedyna mia艂am cc. Wszystkie karmi艂y co najmniej rok KP swoje dzieci. Czuje si臋 gorsza i ci臋偶ko tego unikn膮膰..

I jeszcze ten brak przygotowania do karmienia mm. Nie wiem jak du偶e porcje mog臋 Olkowi dawa膰, ile mo偶e zjada膰 艂膮cznie za dnia. Wed艂ug neta to do艣膰 sporo bo on ma ju偶 ok 7kg. Ile wypr贸偶nie艅 powinien mie膰 na mm. Wiecie takie podstawowe rzeczy by si臋 wydawa艂o, a b艂膮dzimy jak we mgle. We wtorek mamy szczepienia na menigokoki wi臋c oby by艂 sporo pediatra kt贸ry z nami porozmawia na ten temat. Jako艣 mam op贸r by zam贸wi膰 reszt臋 rzeczy do mm. Mamy tylko dwie butelki wi臋c co chwile wyparzanie. Niby daje te偶 pier艣 w miar臋 mo偶liwo艣ci ale widz臋, 偶e Olek chyba zacznie sam j膮 odrzuca膰. Zacz膮艂 藕le chwyta膰 pewnie przez przyzwyczajenie do butelki i mnie strasznie to boli.

Jeju, a偶 mi g艂upio 偶e tylko si臋 偶ale i pisze jak mi ci臋偶ko.

Tari wedlug info od pediatry-lacznie dajemy w ciagu dnia ok 150-200ml mleka na kilogram masy ciala. Jedni mowia, ze na zadanie karmimy, inni ze co ok 3h. Ja trzymam sie tej drugiej zasady bo moj by jadl caly czas-wychodzi mi ok 7-8 karmien na dobe.
    Ja jak widz臋, ze maly zmeczony od cmokania to robie Mu chwile przerwy (ale to ze 30sec, wiecej nie da);) I po jedzeniu i odbiciu jak sie uda odbic, jeszcxe tule i daje smoka jak ten odruch ssania jeszcze ma. Tak zeby mial ta bliskosc i mamusie.
    Duza presje czujesz wwewnatrz siebie. Staraj sie nie dokladac sobie stresu :)

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 10:27

Wys艂any: 7 lipca 2022, 10:28

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    PoprostuM jak tam coreczka?

Miska jak synek w domu?

• PoprostuM Autorytet
    Post贸w: 395 326

Wys艂any: 7 lipca 2022, 11:46

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tari, u mnie odwrotnie. Wszystkie kobiety dooko艂a po cesarkach, a jest ich naprawd臋 sporo i tylko ja becz膮ca z tego powodu 馃槄 ma艂o kto rozumia艂 o co mi chodzi.

Pami臋taj, 偶e masz prawo do tych wszystkich emocji, ci臋偶ki czas masz! A butelki szybko kup, 偶eby nie dok艂ada膰 sobie niepotrzebnie pracy! Na pewno ich zakup nie sprawi, 偶e Olek przejdzie tylko na mm. Jak tak nas sobie czytam to a偶 mi nas szkoda. Mama powiedzia艂a w艂a艣nie, 偶e kiedy艣 mog艂a sobie porozmawia膰 jedynie z s膮siadkami albo mamami kole偶anek. Normalnymi, zm臋czonymi r贸wnie co ona, pope艂niaj膮cymi b艂臋dy. Nie by艂o takiej ogromnej presji jak teraz - z m膮drych ksi膮偶ek, internetu, itd itd. Na pewno mm i ta 3 dniowa przerwa nic z艂ego nie sprawi艂a, Olek jest najedzony, a Ty mo偶esz zadba膰 o siebie. Macie siebie nawzajem i tak b臋dziecie budowa膰 wi臋藕. 艢mia膰 mi si臋 teraz chce jak czyta艂am o tym patrzeniu si臋 w oczy w trakcie karmienia, nawi膮zywaniu porozumienia. Po pierwsze czasem si臋 uda, a czasem c贸rka tak jest skupiona na jedzeniu, 偶e patrzy przed siebie w pier艣 馃槄 no i karmi膮c butelka te偶 mo偶na sobie s艂odko patrze膰 w oczka :D a pomy艣l jakie to cudowne, 偶e m膮偶 te偶 mo偶e tego do艣wiadczy膰! Ja mam mleka na styk wi臋c nie daje rady odci膮gn膮膰 wi臋cej, ale jakbym mog艂a to bym zostawia艂a jedno karmienie dla m臋偶a z butelki - niesamowite prze偶ycie dla m臋偶a i uroczy widok dla mnie 馃グ

Malina, dzi臋ki 偶e pytasz! Stan si臋 nie pogarsza, ale tak jak u doros艂ego w nocy i nad ranem jest najgorzej. Ja nie 艣pi臋 dobrze, bo si臋 martwi臋 jak kaszle albo g艂o艣no "chrumka". Spada na mnie robienie tych wszystkich inhalacji i odci膮gania kataru czego bardzo nie lubi. Chyba ja si臋 czuje gorzej ni偶 ona, bo poza odpowiedzialno艣ci膮 jestem zm臋czona fizycznie i psychicznie :( no i tak jak to juz w rodzicielstwie jest - po chorobie nie bedzie urlopu tylko dalsze zajmowanie sie dzieckiem :D dodatkowo chyba naci膮gn臋艂am sobie jakie艣 mi臋艣nie w brzuchu i dlatego mnie pobolewa lewa strona. W poniedzia艂ek id臋 do fizjo to zobaczymy czy to szybko naprawi :p oby to nie jakie艣 wewn臋trzne problemy z cc

T臋czowa dzidzia, kt贸r膮 bardzo chcemy pozna膰 馃寛

p19u0dw4ia5sge5w.png
  • miska997 Autorytet
    Post贸w: 872 397

Wys艂any: 7 lipca 2022, 15:05

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tari smutno ze jedbak tak przezywasz to i sie nie dziwie Tobie naprawde....bo ja sama daje synowi rzadziej cyca- czesciej odciagam i podaje z butelki bo jak zacznie piers, tak dwie godziny s膮 spania przy piersi, bo po odlozeniu jest p艂acz....wiec jak juz mam cos do robienia w domu to wtedy butelka...i mam tez wyrzuty troche bo szybko latwiej i wg a maly chce bliskosci. No ale ja musze cos robic, zajac sie jeszcze corka, domem i innymi sprawami. I tak samo u Ciebie, jednak choroba nie wybiera :( i powiem ci najwazniejsze w tym to ze wiadomo co Tobie jest wiadomo jak leczy膰, ja wierze ze uda sie Tobie podtrzymac jeszcze laktacje. Skoro Ty bardzo chcesz i jestes pewnie zawzieta to moze sie uda. A jesli nie to nie martw sie. Mleko MM jest rowbiez bardzo wartosciowe. 鉂 mo偶e i ja nie mam tak wartosciowego teraz my艣l臋. Ostatnio malo czasu zeby cos zjesc....jem na szybko, prawie tyle co nic, jak Bartus byl w szpitalu jadlam wiecej a teraz w mierzyczasie jak mam chwile to biore sie za porzadki albo ide do cory sie bawic haha.馃檲 wiec moze i to MM jest zdrowsze niz to moje aktualnie. Hm.
    Nie przejmuj sie tym i tak jestes najlepsza mam膮 dla swojego syna jak膮 mozesz by膰 i dajesz mu to co najlepszego mozesz. 馃槝馃槝馃槝馃槝

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
    4.11.2021- mamy serduszko鉂 6mm szcz臋艣cia馃崁
    13.01.2022- b臋dzie Syn 鉂ゐ煈 (16tc)
    10.06.2022- Bart艂omiej 馃槏馃懆
  • miska997 Autorytet

Wys艂any: 7 lipca 2022, 15:09

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    A u nas pierwsze dni z synem takie na wariackich papierach. Ja przyzwyczajam sie do nowej rzeczywistosci.....do nowej sytuacji. O dziwo nie jest zle. Obiady nagotowane nawet wczoraj golabki, ostatnio nawet serniczek. Hehe. Bartus spokojny, aby najedzony i przebrany :),
    Pozatym we wtorek wazyl juz jak byla polozna 3730, wiec od piatku przybral 200gram rowne :) ,
    Cycus jaki byl taki jest ale zal nie brac na rece i kochac bo jak pomysle ile on byl beze mniem bez rak. Bez noszenia przytulania. Plakac mi sie chce. Wiec nosimy piescimy i zapewne z rak nie zejdzie zaraz. Ale probuje mu to wynagrodzic. Ta rozlake. Chociaz tyle moge. 鉂
    Pozatym dzis jade do gina bo od wczoraj strasznie zaczelam krwawic taka bardzo jasna krwia troche skrzepkow...nie mam goraczki czy boli zadnych. Ale wystraszylam sie bardzo. Zadzwonilam, kazal dzis przyjechac. Mam nadzieje ze tylko taka moja natura i ze wszystko ok. Serio, mam dosc ju偶 lekarzy, szpitali, tych problemow.....馃槕馃槕馃槕

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
  • miska997 Autorytet

Wys艂any: 7 lipca 2022, 17:29

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Kochane, mialam spytac. Wasze maluszki r贸wnie偶 tak trzesly nozk膮 dziwnie do jakiegos czasu? Bartus ma tak przy przebieraniu czy jak cos przy nim robie ze ta noga normalnie cala mu tak lata prawa. No neurolog w szpitalu mowil ze to normalne poki co itp mowil o co z tym chodzi. Neurologa rowniez bedziemy mieli napewno kontrolnie ale poki co na nfz nie wczesniej niz marzec wiec pewnie szybciej jeszcze pojade prywatnie je艣li tak b臋dzie....ale zastanawiam sie, kiedy mu to przejdzie bo powiem wam przerazona jestem tym no niby normalne z napieciem miesniowym jest ok. Ale wiecie sie m贸wi o tym tyle ze czlowiek w paranoje popada czasem. 馃檲

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
  • PoprostuM Autorytet

Wys艂any: 7 lipca 2022, 18:51

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Miska, je偶eli lekarz powiedzia艂, 偶e to normalne to bym narazie s艂ucha艂a i ew. obserwowa艂a do najblizszej wizyty u jakiego艣 innego lekarza :)

Pisz臋 tak, bo akurat moja tego nie mia艂a. Jednak to wcale nie znaczy, 偶e to co艣 nieprawid艂owego :) mojej na pocz膮tku przy przebieraniu ca艂y czas kolano strzela艂o i dopytywa艂am po艂o偶nej. Samo przesz艂o :)

My艣l臋, 偶e Bartu艣 to by艂 przebadany wzd艂u偶 i wszerz w szpitalu jak le偶a艂 馃グ

p19u0dw4ia5sge5w.png

Wys艂any: 7 lipca 2022, 20:37

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    miska997 wrote:
    A u nas pierwsze dni z synem takie na wariackich papierach. Ja przyzwyczajam sie do nowej rzeczywistosci.....do nowej sytuacji. O dziwo nie jest zle. Obiady nagotowane nawet wczoraj golabki, ostatnio nawet serniczek. Hehe. Bartus spokojny, aby najedzony i przebrany :),
    Pozatym we wtorek wazyl juz jak byla polozna 3730, wiec od piatku przybral 200gram rowne :) ,
    Cycus jaki byl taki jest ale zal nie brac na rece i kochac bo jak pomysle ile on byl beze mniem bez rak. Bez noszenia przytulania. Plakac mi sie chce. Wiec nosimy piescimy i zapewne z rak nie zejdzie zaraz. Ale probuje mu to wynagrodzic. Ta rozlake. Chociaz tyle moge. 鉂
    Pozatym dzis jade do gina bo od wczoraj strasznie zaczelam krwawic taka bardzo jasna krwia troche skrzepkow...nie mam goraczki czy boli zadnych. Ale wystraszylam sie bardzo. Zadzwonilam, kazal dzis przyjechac. Mam nadzieje ze tylko taka moja natura i ze wszystko ok. Serio, mam dosc ju偶 lekarzy, szpitali, tych problemow.....馃槕馃槕馃槕
    Dziewczyno jak Ty to robisz, obiad, ciasto :D :D

Ja tam uwazam, ze jak sie chce to tulic, nosic- ten czas nie wroci. Ja wiem, ze ludzie zaraz powiedza, ze do rak przyzwyczajony. Ale jesli dziecko tego 艂aknie i do tego rodzic ma spokoj i daje rade i ma checi nosic to jiech tuli i nosi.
    Choc moj 19 letni siostrzeniec do tej pory mowi mi od czasu do czasu ze mnie kocha , bo zawsze jak byl maly to sie przekomarzalismy kto kogo kocha bardziej 馃ぃ馃ぃ

Wys艂any: 7 lipca 2022, 20:39

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    miska997 wrote:
    Kochane, mialam spytac. Wasze maluszki r贸wnie偶 tak trzesly nozk膮 dziwnie do jakiegos czasu? Bartus ma tak przy przebieraniu czy jak cos przy nim robie ze ta noga normalnie cala mu tak lata prawa. No neurolog w szpitalu mowil ze to normalne poki co itp mowil o co z tym chodzi. Neurologa rowniez bedziemy mieli napewno kontrolnie ale poki co na nfz nie wczesniej niz marzec wiec pewnie szybciej jeszcze pojade prywatnie je艣li tak b臋dzie....ale zastanawiam sie, kiedy mu to przejdzie bo powiem wam przerazona jestem tym no niby normalne z napieciem miesniowym jest ok. Ale wiecie sie m贸wi o tym tyle ze czlowiek w paranoje popada czasem. 馃檲

Nasz pediatra , ktory jest tez neonatoogiem mowi, ze do konca 3miesiaca duzo rzeczy sie prostuje w ukladzie nerwowym. Moj to przebiera nogami jakby biegalnon stop wiec ciezko powiedziec. Ale takie rozne drgania to chyba typowa niwdojrzalosc ukladu nerwowego jaj np drgajaca brodka ;)

Wys艂any: 7 lipca 2022, 20:41

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    PoprostuM wrote:
    Tari, u mnie odwrotnie. Wszystkie kobiety dooko艂a po cesarkach, a jest ich naprawd臋 sporo i tylko ja becz膮ca z tego powodu 馃槄 ma艂o kto rozumia艂 o co mi chodzi.

Malina, dzi臋ki 偶e pytasz! Stan si臋 nie pogarsza, ale tak jak u doros艂ego w nocy i nad ranem jest najgorzej. Ja nie 艣pi臋 dobrze, bo si臋 martwi臋 jak kaszle albo g艂o艣no "chrumka". Spada na mnie robienie tych wszystkich inhalacji i odci膮gania kataru czego bardzo nie lubi. Chyba ja si臋 czuje gorzej ni偶 ona, bo poza odpowiedzialno艣ci膮 jestem zm臋czona fizycznie i psychicznie :( no i tak jak to juz w rodzicielstwie jest - po chorobie nie bedzie urlopu tylko dalsze zajmowanie sie dzieckiem :D dodatkowo chyba naci膮gn臋艂am sobie jakie艣 mi臋艣nie w brzuchu i dlatego mnie pobolewa lewa strona. W poniedzia艂ek id臋 do fizjo to zobaczymy czy to szybko naprawi :p oby to nie jakie艣 wewn臋trzne problemy z cc

Wspolczuje. Nie dosc, ze codziennosc stresuje to jeszcze dodatkowe stresy.

• miska997 Autorytet

Wys艂any: 7 lipca 2022, 21:46

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Malina owszem!!! Takie male kochane nosic tylko calowac tulic. Ten czas nie wroci. Jak m贸wisz. Tym bardziej jak on w lozeczku pezy ja cos robie zagladam widze jak on lezy my艣l臋 ile on juz przeszedl, 3tyg beze mnie, bez piersi, bez tulenia, ciagle w tych lozeczkach.....serce mnie boli. Podchodze i zwyczajnie go bior臋 i p艂acze na sama mysl co prze偶y艂 ju偶. I jak bardzo sie ciesze ze go mam przy sobie. Wiec tym bardziej jak go nie nosic. Z reszta juz wyczul skubaniec. Placzem sie upomina o r臋ce. 馃槏 ale jestem ja, tata, babcie wiec ma kto nosic. :) nawet i corka zaczela sie wkoncu tulic bo taka dorosla udawala hehe. Wiec jedno jedn膮 r臋k膮, drugie drug膮 r臋k膮. 鉂も潳 tyle szczescia. :)

Bylam juz u gina z tym krwawieniem. Badanie i usg nic niepokojacego nie wykazaly. Nie ma zadnych pozostalosci, resztek, jest krwawienie z macicy spore ale macica jest oczyszczona. Dostalam jakies przeciwkrwawiczne leki, jesli by nie przeszlo mam do niego dzwoni膰. Ale mowi ze w sobote juz powinno ust膮pic. A ja poki co chodze taka kolowata, mozliwe ze oslabiona bo czasem tak leci jakby kranik odkrecili....bylo juz tak pieknie, smialam sie ze za dlugo馃檲馃槨

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏

Wys艂any: 8 lipca 2022, 08:01

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Miska to masz aie z tym krwawieniem. Ja do tej pory nie mam okresu 馃槄

Mi wrocily mysli co do posiadania dzieci. I ze maly nie bedxie mial rodzenstwa. Strasznie sie z tym gryze. Bo cos gadalismy z moim, ze dla nas nie do ogarniecia dwojka, jeszcze w dzisiejszych czasach bez babc na miejscu, kiedy zazwyczaj oboje rodzicow musi pracowac. Do tego zadnemu z nas siw nie pali do tych stresow zwiazanych z ciaza, badaniami itp. jedynym argumentem jest to by maly mial rodzenstwo.
    Choc z drugiej strony moja mamz ma rodzenstwo i nie sa jakos blisko. Sama nie wiem.

• miska997 Autorytet

Wys艂any: 8 lipca 2022, 08:36

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Malina,powiem Ci tak...M贸j maz nie ma rodzenstwa....jedynie dwoch kuzynow ktorzy sa jak bracia dla niego. Inni po prostu jak kuzyni s膮, chociaz z tymi juz coraz gorzej z kontaktami. Kazdy ma juz swoja rodzine, swoje zycie. Czesciej zadzwonia do siebie. Pogadaj膮. Niz sie spotkaj膮.
    Wychowywal sie cale zycie i bez rodzenstwa. I bez ojca. I ch艂op jest zaradny. Do wszystkiego doszedl sam. Bez pomocy. I 偶yje. :) czasem powie ze chcialby miec brata czy cos. No ale mialby ale niekoniecznie zylby z nim dobrze. :)
    Ja mam dwoch braci..jeden starszy 5lat, drugi mlodszy 9lat. Z tym mlodszym to wiesz....dla mnie to 艂epek jest wiec ja go tylko szkole jal matki sie juz nie slucha i ojca..馃槀
    Ale z tym starszym zyjemy b.dobrze, czesto sie widujemy spotykamy, z jego 偶on膮 zyje bardzo dobrze, kontakt mamy 艣wietny, jestem chrzestna ich c贸rci, (i planujemy brata lub jego zone na chrzestnych dla Bartusia nawet.) Fakt ze za 艂epka sie bilismy klocilismy nienawidzielismy. Ale teraz ju偶 kontakt mamy naprawde super. I powiem ci nie zawsze tak jest. Widze u znajomych jak maj膮.....nienawosci k艂贸tnie czesto o kase zazdrosc..bo takie mamy dzisiejsze czasy 馃槙
    Fajnie mie膰 dwojke chociaz bo nawet dla Was. Kiedy艣 na te stare lata, gromadka wnukow, rodzinne duze 艣wi臋ta. Duzo jest za i przeciw. :)
    Powiem Ci...duzo czlowiek jest w stanie znie艣膰 :) , a jak wiesz ze robisz to po to aby mie膰 takiego skarba to juz wg. Powiem ci zobacz ile ta Rozenek Malgorzata.....z tym trzecin malenstwem ile przeszli ale udalo sie i u nich jakie to skomplikowane. Ale my kobiety jestesmy silne. :) zniesiemy duzo. 馃槏鉂
    Ja juz mowilam o trzecim haha....moj mowi ze nie dotknie mnie 馃槀馃槀馃槀馃檲 ale mam uraz do tych chorob szpitali i chyba ze strachu 偶e znow bedzie cos nie tak cykam si臋 o drugie. 馃檲馃檲

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
  • miska997 Autorytet

Wys艂any: 8 lipca 2022, 09:56

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    PoprostuM a jak u Was sytuacja ? Jak malenstwo? Juz co艣 sie polepszy艂o? Jak pomysle jak sie meczycie..... mam nadzieje ze troche juz przechodzi?

Tari a jak u Ciebie sytuacja z laktacj膮 ? Jak tam tw b贸le, nie wroci艂y? Pewnie ci膮gle chidzisz wna stresie czy zn贸w nie z艂apie馃槕
    Jak Olus po MM? Nie ma problem贸w z brzuszkiem? 馃槝

Ja chyba bede przez kilka dni odciagac i wylewac pokarm, podawac mrozone (na szczescie mam zapas贸w ca艂膮 torbe, mrozilam nadmiary kiedy Bartus byl w szpitalu), bo dostalam na te krwotok dwa leki. Jeden nie przenika wcale do mleka a drugi przenika niby nie zaleca sie orzy karmieniu ale po konsultacji mozna. No lekarz zapewnial ze moge to brac i karmic ale sie cholerkaa boje strasznie. Ergotaminum Filofarm tak sie to nazywa. I chyba b臋d臋 tak robi膰 ze sciagac. A te leki mam bra膰 dopoki nie ust膮pi krwawienie. Mowil ze w sobote juz nie powinno byc krwawienia wiec sie przemecze do jutra te 2dni...czytalam ze moze byc problem z laktacj膮 wi臋c chyba zaopatrze sie wnie Karmi, robi cuda.....widze ze juz mleka na styk to wypije jedno, i mleka wi臋cej zauwazam. A wole miec ciut wiecej bo ten moj cycus to czasem wyciagnie piersi obydwie i nadal moglby jak nie podaje z butelki馃檲

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
  • Tari Autorytet

Wys艂any: 8 lipca 2022, 15:04

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Hej dziewczyny,
    U mnie zdrowotnie ok. Bior臋 leki, pilnuje w miar臋 mo偶liwo艣ci diety i du偶o wody. Dzi艣 by艂am na du偶ych kontrolnych badaniach krwi i mam nadziej臋, 偶e b臋d膮 ok.

Co do KP - wczoraj Olek by艂 ca艂y dzie艅 na moim mleku. Prawie do ka偶dego usypiania bior臋 go na pier艣 by stymulowa艂. O 19 wczoraj dosta艂 butle, o 21 zasn膮艂 na piersi i dopiero przed 2wstal na jedzenie. Najd艂u偶sza przerwa jego. Odrzuci艂 nak艂adki i praw膮 pier艣 bez problemu schwyci. Gorzej z lew膮 bo sp艂yca chwyt. Musimy nad tym popracowa膰. Nie robi艂 kupki od 艣rody i ju偶 po 艣cianach z m臋偶em chodzimy czekaj膮c. Nigdy nie mia艂 dnia bez kupki.. Niby pogodne dziecko, brzuch nie boli, gazy s膮. Ale martwimy si臋. Za tydzie艅 3 miesi膮ce ko艅czy.. Szok. 馃槉

Ja co艣 czuje, 偶e okres nied艂ugo dostan臋. Dzi艣 zauwa偶y艂am bia艂y 艣luz. Pewnie te 3dni w szpitalu wystarczy艂y i to wyciszenie laktacji.

Zastanawiam si臋 czy pr贸bowa膰 wr贸ci膰 100%na KP. Bo noce mog艂yby by膰 bardzo ci臋偶kie jak na wiecz贸r ju偶 mam wra偶enie, 偶e nic tam mu nie poleci. Mieszane karmienie chyba nie by艂oby tak膮 tragedia. Sama nie wiem.

15.04.2022 Aleksander 馃グ
  • miska997 Autorytet

Wys艂any: 8 lipca 2022, 22:05

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tari super 偶e Olus tyle przespal!!! :) super ze przystawiasz go nadal :)
    Sluchaj, nawet jesli bedziesz karmic mieszanym, to rowniez super opcja. Juz bedziesz ty czula sie psychicznie lepiej ale moze i uda sie jeszcze roskrecic t膮 laktacje ? zawsze warto probowac. 鉂
    Wgl dajesz sobie swietnie rade!/mimo ciezkiej sytuacji i zdrowotnej i psychicznej dla Ciebie i tak jest super. 馃槝馃槝
    A tak jak mowie- nawet mieszane karmienie hylony super. 馃槝馃槝馃槝馃槝

23.06.2015- Maja 馃槏馃懅
    2.09.2021- CP馃挃
    15.10.2021- II
    21.10.2021- beta 1001,01
    Ma艂y Cud.馃槏
  • Tari Autorytet

Wys艂any: 9 lipca 2022, 14:07

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja kolejne mam tutaj newsy: Olek jest z powrotem tylko na KP 馃グ wczoraj mia艂 ju偶 dwa dni bez kupki, troch臋 p艂aka艂 wieczorem. Powiedzia艂am m臋偶owi, 偶e koniec z tym i chocia偶bym mia艂a nie spa膰 ca艂a noc to b臋dzie dostawa艂 tylko pier艣 jak si臋 obudzi. I co? Jad艂 co prawda co 3-4h, ale najadal si臋 i szed艂 spa膰! I odrzuci艂 nak艂adki. Wi臋c a偶 uwierzy膰 si臋 nie chce po tym co przeszli艣my, 偶e teraz karmimy si臋 bez 偶adnych przeszk贸d. Wiadomo, czasem mam problem by dobrze schwyci艂 i od razu staram si臋 korygowa膰 chwyt. Ale poza tym to jest jedno wielkie wow!

Miska, a jak to krwawienie, co艣 lepiej? Ja zaraz 3 miesi膮ce po porodzie a nadal nie by艂am u ginekologa na kontroli. Mia艂am mie膰 wizyt臋 jak by艂am w szpitalu. Musz臋 now膮 um贸wi膰.

PoprostuM - daj znac jak zdrowie malutkiej鈽

15.04.2022 Aleksander 馃グ
  • PoprostuM Autorytet

Wys艂any: 9 lipca 2022, 19:50

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Gratulacje Tari!!! I jeszcze jaki bonus, 偶e bez nak艂adek :D jeste艣 niesamowita!!

My si臋 nadal leczymy, mo偶e jest odrobin臋 lepiej cho膰 od pocz膮tku ten stan nie by艂 jaki艣 mocny
    Nadal jednak katar j膮 m臋czy, pokas艂uje wi臋c w przyszlym tygodniu znow umowimy sie do lekarza... My艣la艂am, 偶e to ja b臋d臋 mi臋kka je艣li chodzi o wszelkie zabiegi, a jak przychodzi do odci膮gania glut贸w i ogromnej histerii u c贸rki to m膮偶 pierwszy m贸wi 偶e nie mo偶e tego s艂ucha膰, bo ona cierpi 馃槄 prze偶ywa ten jej placz, a ja dzielnie wyci膮gam gluty bez wyrzut贸w :D

No i wczoraj pierwszy raz z艂apa艂a 艣wiadomie m贸j r臋kaw r膮czk膮, dzis ju偶 te偶 nieudolnie, ale zaczyna si臋ga膰 po zabawki 馃槏

p19u0dw4ia5sge5w.png
鈥光 395 396 397 398 399
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

P艂odno艣膰 m臋偶czyzn - przyczyny obni偶onej p艂odno艣ci i sposoby na popraw臋

P艂odno艣膰 m臋偶czyzn na przestrzeni lat uleg艂a znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jako艣膰 nasienia wspó艂czesnych m臋偶czyzn jest obni偶ona? Jakie s膮 najcz臋stsze przyczyny problemów z p艂odno艣ci膮? Co zrobi膰, aby wesprze膰 i poprawi膰 m臋sk膮 p艂odno艣膰?

CZYTAJ WI臉CEJ

Niech臋膰 do seksu - czy to mo偶liwe? Co zrobi膰, by staranie si臋 o maluszka zn贸w by艂o przyjemno艣ci膮?

Znasz ten stan, kiedy od miesi臋cy lub lat staracie si臋 o wymarzonego potomka? Wasze 偶ycie biegnie tak naprawd臋 od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ci膮偶owego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - cz臋sto kolejnego z kolei? Czas biegnie nieub艂aganie, a starania nie przynosz膮 skutku. Mimo ch臋ci coraz cz臋艣ciej pojawia si臋 blokada i niech臋膰 do wspó艂偶ycia. Sk膮d si臋 to bierze i jak temu zaradzi膰? Co zrobi膰, by seks cieszy艂 jak dawniej?

CZYTAJ WI臉CEJ

Ci膮偶a bli藕niacza 鈥 wszystko co musimy o niej wiedzie膰

Ci膮偶a bli藕niacza to rodzaj ci膮偶y wielop艂odowej, podczas której w macicy kobiety rozwijaj膮 si臋 jednocze艣nie dwa p艂ody. Ci膮偶e bli藕niacze stanowi膮 oko艂o 1,25% wszystkich ci膮偶, czyli 艣rednio jeden na sto porodów ko艅czy si臋 przyj艣ciem na 艣wiat nie jednego, a dwójki dzieci. Wspó艂cze艣nie coraz wi臋cej ci膮偶 to w艂a艣nie ci膮偶e bli藕niacze. Przeczytaj i dowiedz si臋 m.in. jak powstaje ci膮偶a bli藕niacza, jakie s膮 jej rodzaje i jakie mo偶e powodowa膰 ryzyka. 

CZYTAJ WI臉CEJ