X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzę do domu. Znaleźli serce :)

    ABI90, Ag1988, Paulina Nessa, MartitaS, Żanetka93, anna1990, blair., MissKathy92, Tasia888, Miska _a, Stookrotka, Alexandra88, Lajni85, Jane208, Esti lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I pięknie!!! Widzisz :) masz zwolnienie lekarskie czy możesz pracowac?

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie muszę do końca tyg być w domu a później i tak mam tydzien urlopu.

    Dziewczyny a co do odkładania życia na później to nie róbcie tak. Ja miałam mieć super wakacje i nie pojechałam bo przecież ciąża. Bałam się intensywnie ćwiczyć bo ciąża. Tylko jeden drink na imprezie bo ciąża. A ciąża przyszła w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy jak zaczęłam ćwiczyć do utraty tchu, wtedy jak kupiłam bilety na koncert na który bardzo chciałam iść (a koncert jest w lecie) itd. Trzymam za Was bardzo kciuki!!! Wiem co przeżywacie bo byłam po Waszej stronie. Teraz czekam na Wasz strach o serce! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 12:13

    anna1990, Tasia888, Żanetka93, Alexandra88, Clariethin lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga bardzo się cieszę, że sie udało ;)
    Liczę na to, że Nam wszystkim tu obecnym tez kiedyś dopisze szczęście :*

    Buziaki, ściskam mocno dbaj o siebie i malucha ;)

    Kaga lubi tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Wychodzę do domu. Znaleźli serce :)

    Wspaniale, gratulacje! <3 to teraz odpoczywaj w domu :)

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas obserwuje Was :) Gratulacje dla MIss i Kagi :0 trzymam kciuki za resztę dziewczyn :)

    Dziewczyny, które miały już hsg mam pytanie: czy cykl Wam się wydłużył? Czy zaobserwowałyście jakieś zmiany?

    Dziś mam 28 dc - od kilku dni dość dużo śluzu (rozciągliwy, przezroczysty, czasem galaretkowaty, a dziś biaław - przezroczysty, rozciągliwy). Zawsze śluzu u mnie mało i przed okresem to tylko białawy serek. I w sumie nie wiem czy to zasługa Wiesiołka czy po hsg.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Cały czas obserwuje Was :) Gratulacje dla MIss i Kagi :0 trzymam kciuki za resztę dziewczyn :)

    Dziewczyny, które miały już hsg mam pytanie: czy cykl Wam się wydłużył? Czy zaobserwowałyście jakieś zmiany?

    Dziś mam 28 dc - od kilku dni dość dużo śluzu (rozciągliwy, przezroczysty, czasem galaretkowaty, a dziś biaław - przezroczysty, rozciągliwy). Zawsze śluzu u mnie mało i przed okresem to tylko białawy serek. I w sumie nie wiem czy to zasługa Wiesiołka czy po hsg.
    U mnie nic się nie różnił cykl po sono od poprzednich. Owu standardowo ok 14dc, @ przyszła 28dc, tak samo śluz bez zmian.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Tasia888 Koleżanka
    Postów: 57 49

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga bardzo się cieszę, że wszystko dobrze. Szpital nigdy nie jest fajny, ale z 2 strony jakby coś się działo byłaś pod dobrą opieką. Super, że jest serduszko <3


    Dziewczyny nie ma co planować wszystkiego pod ciąże. Znacie takie powiedzenie: chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach? Ciążą przyjdzie wtedy kiedy natura postanowi. Wszystkie wiemy, że planowana ciąża jest "najgorsza" bo zawsze coś się odkłada żeby było lepiej, jak się planuje to nie wychodzi bo wcale nie jest tak łatwo zaskoczyć.

    Żyć, trzeba żyć przed ciążą i w ciąży to nie choroba, jak wszystko jest okej trzeba być szczęśliwą i żyć. Pytałam mojego lekarza ostatnio o to czego mi nie wolno. Powiedział jeśli o czymś Pani myśli i przyjdzie jedna myśl że to jest głupie to nie robi Pani tego :)

    Kaga lubi tę wiadomość

    II kreski 10.01
    30.01 <3
  • Furma Znajoma
    Postów: 22 21

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam u lekarza i był tylko pęcherzyk 8mm. Brak zarodka. Lekarz nastraszył, że może być tak że się nie pojawi... wg długości 5w3...czy to nie jest normalne w tak wczesnej ciąży? Lekarze muszą tak nas stresować:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 15:38

    6 cs

    Beta 8dpo 7,8
    10dpo 40,2
    14dpo 413.6
    17dpo 1917.5

    p19udqk3e9gzwaik.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furma każda ciąża jest inna. Mi lekarze przez ostatnie dni ciągle mówili że liczy się czas i cierpliwość. Z dnia na dzień może się stać wszystko. Ja mam dziś 5w6 wg USG i wczoraj serca nie było a dziś jest. Poczekaj chociaż tydzień i powtórz badanie. Powodzenia!!! :)

  • Lila01 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Cały czas obserwuje Was :) Gratulacje dla MIss i Kagi :0 trzymam kciuki za resztę dziewczyn :)

    Dziewczyny, które miały już hsg mam pytanie: czy cykl Wam się wydłużył? Czy zaobserwowałyście jakieś zmiany?

    Dziś mam 28 dc - od kilku dni dość dużo śluzu (rozciągliwy, przezroczysty, czasem galaretkowaty, a dziś biaław - przezroczysty, rozciągliwy). Zawsze śluzu u mnie mało i przed okresem to tylko białawy serek. I w sumie nie wiem czy to zasługa Wiesiołka czy po hsg.
    Ja po hsg miałam prawie cały cykl dużo śluzu i był to śluz taki jak płodny i w tym cyklu udało się zajść w ciąże niestety poroniłam ale to prawdopodobie wina moich mutacji

    964102fe2eff215050399c37d46a6e8f.png
  • Tasia888 Koleżanka
    Postów: 57 49

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furma wrote:
    Ja wczoraj byłam u lekarza i był tylko pęcherzyk 8mm. Brak zarodka. Lekarz nastraszył, że może być tak że się nie pojawi... wg długości 5w3...czy to nie jest normalne w tak wczesnej ciąży? Lekarze muszą tak nas stresować:(

    3 mam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Nie martw się bo to nic nie da. Jak Kaga piszę, trzeba czekać, a każda kobieta jest inna. Lekarz może chciał powiedzieć, że są różne opcje nie koniecznie te dobre. My kobiety w ciąży, czekające czasem odbieramy coś za mocno. Mam nadzieję, że nie był złośliwy. Mój jak byłam wyjaśnił mi, że na tak wczesnym etapie może się wszystko wydarzyć i żebym spokojnie czekała.

    Będzie dobrze!

    II kreski 10.01
    30.01 <3
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dopisuje, w grupie raźniej ☺️
    Staramy się od czerwca, w sierpniu c.biochemiczna i z każdym miesiącem jest gorzej.. Od grudnia duphaston, w tym cyklu metformax, ovarin i dupek. Cykl mi sie wydluzyl, dzis mija 9 dzien po odstawieniu dupka a @ brak, chodze jak na szpilkach i mam już dość..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś tak pobieznie Was poczytalam bo jakoś słabo się czuje :/

    Kaga super że jest serduszko i możesz w końcu wyjść do domu :) dzidzia chce mamę w domu więc pokazała piękne <3

    Furma nic się nie martw, nie wiem dlaczego lekarze tak straszą... każda ciąża jest inna i wszystko się może jeszcze wydarzyć więc musisz być dobrej myśli :) zrób to dla swojego dzidizusia <3

    Ja dziś powiedziałam szefowi o ciąży :) przyjął to całkiem dobrze, nie był zdziwiony, pogratulował i powiedział że ma nadzieję że będzie wszystko ok :) powiedziałam że chce pracować jak najdłużej ale nie jestem w stanie niczego przewidzieć- odpowiedział że rozumie i że będzie kogoś szukał do pomocy :) jestem zadowolona

    MilusińskaMilena, Esti lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I witam nowe koleżanki :)
    Dopisze Was do listy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 16:52

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Skutki uboczne były takie że miałam nieregularne miesiączki, niby później przy metformax się poprawiło. Z tym że raczej blokowała owulację, lekarz przepisał Clo ale niestety pozwalał przerastać pęcherzyków. Teraz nowy lekarz i zaczął od zbicia prolaktyny :)
    Dzień dobry wszystkim, miłego dni :)

    Nie wiedziałam ze bromergon powoduje nieregularne miesiączki, czyli rozumiem ze starania przy tym leku mogą wypadać słabo ?
    A to przepisał. Ci coś innego na zbicie ?

    Clarethine pewnie ze starajcie się :)

    Kaga super wieści :)

    PaulinaNessa u mnie tez cykl się nie wydłużył :)

    Witaj Milenką :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 17:05

    MilusińskaMilena, Clariethin lubią tę wiadomość

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tydzien o tej porze bede juz po hsg ;)

    MissKathy92, Kaga, Lajni85, MartitaS lubią tę wiadomość

  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita, Lila i Alexandra dziękuję za info :)

    Ja akurat chcę żeby się wydłużył. najwcześniej w czwartek niech przyjdzie!. Bo 11 dc mam wizytę u gina i nie chce by wypadło to w weekend. W tym cyklu mam inseminację mieć. Zobaczymy co to będzie :)

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki :) ja również proszę trzymajcie za mnie/nas kciuki - wizyta dziś o 21.30. Stres nieziemski. Mam nadzieje ze ❤️ już będzie z odpowiedni częstotliwością :)

    Kaga odpoczywaj :)

    blair., Paulina Nessa, MissKathy92, Tasia888, Kaga, Kaś28, MartitaS lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Nie wiedziałam ze bromergon powoduje nieregularne miesiączki, czyli rozumiem ze starania przy tym leku mogą wypadać słabo ?
    A to przepisał. Ci coś innego na zbicie ?

    Clarethine pewnie ze starajcie się :)

    Kaga super wieści :)

    PaulinaNessa u mnie tez cykl się nie wydłużył :)

    Witaj Milenką :)


    Abi raczej chodzilo o to ze wysoka prl blokowala owulacje;)
    Dostala wiec bromergon na ktorym z tego co pamietam czula.sie dobrze;)

    zbyt wysoka prl wplywa na nieregularne cykle jesli uda sie ja zbic to wszystko wraca do normy ;)

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ