X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 22 maja 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:51

    Samosiowa staraczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa to niestety mój nałóg, w pracy cały czas muszę coś pić i tak wchodzi z 2 litry wody, colka, 3 kawy, herbata zielona i jedna pokrzywa :D
    Nie pytajcie jak mi się to mieści bo sama nie wiem :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to Ty strasznie duzo kofeiny pijesz moze tez ogranicz bo kofeina powoduje problemy z zagiezdzeniem. U facetow zas czyatalam ze dobrze napic sie przed seksem bo wzmaga ruch. Ja tylko kawa herbata lub woda pokrzywy nie moge ze wzgledu na uczulenie wiec teraz nie wiem co bede pila :/
    Kasztanek dzieki kupimy wit c :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 15:58

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 maja 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kawy nie piję bo jej nie lubie. Jeśli coś ma kawe w sobie to mnie odrzuca 😁 ja znów piję za mało płynów i później mam problemy bo nerki bolą...

    Samosiowa staraczka lubi tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co lekarz nic nie mówił o innych badaniach. Najpierw muszę skończyć ten cykl. Mąż oprócz badania nasienia miał badane hormonów. W nasieniu wyszedł mu minimalnie zanizony ruch postępowy ale lekarz skwitowal że jest ok. Amh wyszło mi takie duże bo mam PCOS, tylko nie spodziewałam się że wyjdzie aż takie wysokie. Ciekawa jestem jaki nasz lekarz będzie miał dalszy plan działania dla nas..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Póki co lekarz nic nie mówił o innych badaniach. Najpierw muszę skończyć ten cykl. Mąż oprócz badania nasienia miał badane hormonów. W nasieniu wyszedł mu minimalnie zanizony ruch postępowy ale lekarz skwitowal że jest ok. Amh wyszło mi takie duże bo mam PCOS, tylko nie spodziewałam się że wyjdzie aż takie wysokie. Ciekawa jestem jaki nasz lekarz będzie miał dalszy plan działania dla nas..
    Czyli jednak cos mi tam switalo z tym amh nie wiedzialam czy PCO czy PCOS moze ovarin albo miovarin?

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:51

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Ja Was cały czas czytam i trzymam kciuki :D

    Stokrotka pytałaś ile z tego wątku dziewczyn zaszło w ciąże- ciążowa lista na 1 stronie jest aktualna :) chyba że któraś zaszła i nie poinformowała o tym :)

    Samosiowa też widzę że dużo dziewczyn jest na liście a się nie udziela :( ale to tak na każdym wątku jest :( jeśli którejś nie ma na liście (bo w pewnym momencie już się pogubiłam i nie wpisywalam) to proszę się upomnieć to dopisze ;)

    Co do starań to faktycznie to nie licytacja która ma więcej cykli/lat starań- to nie o to chodzi... jedna podchodzi do tego na luzie, inna placze co dzień po nocach że się nie udaje :( każda z nas jest inna, a na forum każda ma prawo powiedzieć o swoich odczuciach na temat starań, na temat ciężarnych itp i każda ma prawo skomentować ale na pewno żadna nie chce dla drugiej źle i źle nie życzy :) wiadomo nie wszyscy będą myśleć to samo co my na dany temat i ma do tego prawo :)

    I to prawda- najgorzej chyba bolą pierwsze cykle starań :( bo każdy myśli że to tak chop siup, zaraz się uda a tu takie zderzenie z rzeczywistością :( sama się z nią zdarzyłam rok temu :(

    Ale nigdy nie można się poddawać :) ja ryczalam przy każdym okresie choć nie starałam się tak bardzo długo (oczywiście z perspektywy czasu bo wtedy wydawała się to wieczność), bardzo przeżywałam każdy zawód... lekarze stwierdzili u mnie pcos, io, niedoczynność tarczycy, hashimoto- wszystko w przeciągu 2-3 miesięcy i jeszcze bardziej się lamalam :( ale walczyłam dalej, zarlam leki/witaminy i czekałam na cud- teraz ten cud mnie kopie po brzuchu <3 to że zaszłam w ciąże nie znaczy że się problemy skończyły :/ dalej walcze ze swoim organizmem, z nadciśnieniem, z anemią- wszystko dla tej małej kruszynki rosnącej we mnie :) na każdym etapie życia trzeba walczyć i się nie poddawać... bo najgorzej jest się poddać :( zamknąć się w sobie i nie żyć...

    Chciałabym do Was wszystkich napisać choć po kilka słow ale jest to nie do ogarnięcia tyle piszecie :) ale widzę że się wspieracie i razem walczycie o ten sam cel :) ja za Was mocno trzymam kciuki i pozdrawiam :)

    RudaMaruda25, Żanetka93, Samosiowa staraczka, Kasztanek, MilusińskaMilena, nada, Kaś28, Jane208 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss wpadaj czesciej bo brakuje tu Twoich zlotych mysli :D

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 maja 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka ja i moje złote myśli :D
    W ciąży mam sieczke z mózgu- same też niedługo się przekonacie jak to jest :D postaram się bywać częściej i czynniej bo teraz to tak biernie tylko czytam ;)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 maja 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcos (albo pco- nie wiem jaka jest roznica) miałam zdiagnozowane 7lat temu więc wiedziałam że kolorowo nie będzie. Biorę ovarin póki co, zioła o. Sroki, mace, ashwagandhe i lkarnityne.
    Po całej diagnostyce która potrwa ok 3 cykle mam zgłosić się do lekarza prowadzącego on zdecyduje jakie leczenie. Przypuszczam że będzie stymulacja żeby te owulki zmotywować żeby były wcześniej (w 25dc to się myśli już o testowaniu a nie o owulacji 😁), być może znów jakaś metformina. Nie mam pojęcia jakie badania nam będą jeszcze robić. Lekarz mówił coś o hsg, ale co jeszcze.. Póki co najbardziej meczy mnie to jeżdżenie co tydzień do tej poradni 80km, kombinowanie wolnego w pracy i ciągłe pytanie rodziny po co aż tak dużo (nikt nie wie o naszych planach i problemie).

    Co do kawy, nie dam rady odstawić całkiem bo mam niskie ciśnienie zwykle i gdybym nie wypila rano kawy to bym zeszła z bólu głowy. Wolę pić kawę niż ciągle lykac prochy. Kaw pije 1-2 dziennie i czasem zdarza mi się kawa z automatu ale kawą bym tego za bardzo nie nazwała 😁

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny! Też powinnam się częściej odzywać :)
    To prawda - może nie pierwszy, ani drugi, ale kolejne kilka cykli boli najbardziej. U mnie teraz oczywiście jest żal, gdy pojawia się @, ale nie zanoszę się płaczem. A to dopiero 8cs!

    Ja nie jestem za tym, żeby czekać aż 12 miesięcy na badania. My już sporo mamy za sobą - hormony, ANA, badanie nasienia, AMH, cytologia, usg transvaginalne. Do tej pory raczej wszystko ok, oczywiście oprócz tsh, nad którym ciągle pracuję ;) W tym cyklu monitoring owulacji i tu wychodzą niezłe klocki. Okazuje się, że mierzenie temperatury nie pokrywa się z tym, co na usg... Temperatura wskazywała na owu w 11dc, a tymczasem w 13dc pęcherzyk jeszcze nie pękł. Boję się, że to LUF :(
    Dziś 15dc i zaraz kolejna wizyta. Bardzo się boję :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 19:12

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny pomożecie?
    Zrobilam dziś badania
    Progesteron 101.1ng/ml
    Prolaktyna 28.86ng/ml
    20 dc.
    Czy te wyniki są ok ?
    Z góry dziękuję za pomoc

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kej_ti008 wrote:
    Cześć, dziewczyny pomożecie?
    Zrobilam dziś badania
    Progesteron 101.1ng/ml
    Prolaktyna 28.86ng/ml
    20 dc.
    Czy te wyniki są ok ?
    Z góry dziękuję za pomoc

    Progesteron bardzo bardzo wysoki!
    Niestety, prolaktyna też ponad normę, ale ogólnie to powinno się ją badać w 3-5dc.

    Ile już się starasz?

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Marysia ja rowniez mierzylam temperature ale nie mam jakos zaufania do niej ponadto mnie to nakrecalo bardzo. Zycze powodzenia na monitoringu ;)

    Milusinska ja rowniez mam niziutkie cisnienie a pije kawe bo bromergon mi dodatkowo obniza rano mam 80/60 czasami i czesto zawroty glowy szczegolnie jak jest taka pogoda jak teraz ale mowia ze lepiej niskie niz wysokie czasami wystarczy cos slonego.

    Stokrotka ksiazka ekstra i wszystko na opak z moim nastawieniem tak powtarzalam sobie musze bede miala dziecko zamiast chce moge no i z tym jezykiem na ulicy haha choby ja :D wystawia jezyk jak widzi ciezarne ;) takze dziekuje za polcenie moze coa tam sie poprzestawia u mnie choc ciezko to widze

    Salome lubi tę wiadomość

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kryzys przechodziłam ok 6-7cs, teraz się nie nastawiam, skupilam się na badaniach i diagnostyce i mam cichą nadzieję że uda się do końca roku - to będzie 1,5roku starań. Przeanalizowałam sobie trochę ostatnie cykle i doszłam do wniosku że w cogu najbliższego tygodnia muszę trochę męża wykorzystywać seksualnie. Dziś piekę mu domową pizze i zamierzam go nią przekupić 😁 co prawda nie liczę że się nagle uda, ale przynajmniej nie będę miała wrażenia że nie zrobiliśmy wszystkiego co na tą chwilę moglibyśmy zrobić

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kej_ti008 wrote:
    Cześć, dziewczyny pomożecie?
    Zrobilam dziś badania
    Progesteron 101.1ng/ml
    Prolaktyna 28.86ng/ml
    20 dc.
    Czy te wyniki są ok ?
    Z góry dziękuję za pomoc

    Ojej jaki progesteron

    Prolaktyna troche ponad norme ale mozesz obnizyc chyba costagnusem poprawcie mnie jak sie myle ja biore bromergon ale moja jest 2 razy wieksza i paskudztwo powodowalo u mnie mdlosci zawroty jak na kacu

  • Bibi25 Ekspertka
    Postów: 300 89

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Póki co lekarz nic nie mówił o innych badaniach. Najpierw muszę skończyć ten cykl. Mąż oprócz badania nasienia miał badane hormonów. W nasieniu wyszedł mu minimalnie zanizony ruch postępowy ale lekarz skwitowal że jest ok. Amh wyszło mi takie duże bo mam PCOS, tylko nie spodziewałam się że wyjdzie aż takie wysokie. Ciekawa jestem jaki nasz lekarz będzie miał dalszy plan działania dla nas..

    Jakie hormony mu badali? Wyszlo cos?

    Drugi rok staran
    PCO, laparo
    drożność ok, immuno ok
    MTHFR, czynnik VR2 hetero
    Pai homo
    Kariotypy ok
    Mąż - ok

    6/2020 lametta, miovelia nac, acard, pregnyl
    3.07 || beta 942
    6.07 beta 4106 pecherzyk w macicy 0.8

    3jgx3e3kc1zquwj5.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi mąż miał badany Testosteron, lh i fsh. Testosteron 4,14 (przy normie 1,98-6,79)
    FSH 3,75 (1,27-19,26)
    Lh 3,95 (1,24-8,62)

    Pan dr z wyników męża jest zadowolony, jedynie w badaniu nasienia ruch postępowy 27 a norma od 32, ale lekarz mówi że to i tak nie jest źle..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Bibi25 Ekspertka
    Postów: 300 89

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena u mnie doktorka tez chce mu porobic badania. Tez podobnie jak u was ruch troche kiepski.
    Dzieki za info ;*

    Drugi rok staran
    PCO, laparo
    drożność ok, immuno ok
    MTHFR, czynnik VR2 hetero
    Pai homo
    Kariotypy ok
    Mąż - ok

    6/2020 lametta, miovelia nac, acard, pregnyl
    3.07 || beta 942
    6.07 beta 4106 pecherzyk w macicy 0.8

    3jgx3e3kc1zquwj5.png
‹‹ 316 317 318 319 320 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ