X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj sam postanowil sie przebadac nic nie proponowalam ale za to tabletki raz lykal raz nie teraz chyba sobie wzial do siebie to wszystko i zmienil troche strategie nawet mowil ze zero alkoholu zobaczymy jak wyjdzie w praniu

    Do tego jeszcze dochodzi stres i nerwy i niekonczonce sie wydatki pieniezne...

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co to ten wskaźnik homa?

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za wskaznik i gdzie to mozna zbadac ile kosztuje??? Kiedy sie bada niby juz tak duzo badan mialam a dalej twierdze ze ciagle cos nowego dochodzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz przeczytalam Badanie nacczo stezenie glukozy i stezenie insuliny to jutro zmiatam na badania ;) dzieki laski ...
    Moj sie umowil na 10 na badania i bedzie mial rozszerzone na przeciwciala babeczka w labo zakazala mu sauny kapieli cieplych a najlepiej zeby sie nie myl dwa dni przed haha brudas pojdzie... bedzie mial badania na przeciwciala bo mozliwe ze dochodzi do zlepiania i dlatego ruch jest niski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 12:25

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już glukozę i insulinę miałam zrobioną, teraz czekam na insulinę bo to badanie wysyłkowe.

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samosiowa u nas wychodzilo zle nasienie
    Przy moich prawidlowych owulkach i od dluzszego czasu fajnych wynikach to odkrylismy bo maz robil badania
    Sam sie wzial za siebie udal do androloga
    Wyszla bakteria z wymazu
    Antybiotyk polonal dziada;)
    Tera wyniki ma super
    I czekamy na efekt :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moj mial tak:
    Ruch postepowy :13,66 norma >= 32
    Ruch calkowity 18,05 norma >= 40
    Brak ruchu 81,95 norma<=60

    Talze tragedia mial tez mala objetosc 1,6 i moje podejrzenia ze te plemniory sie zlepiaja mam nadzieje ze to poprawimy.

    Zanetka tak wlasnie najpierw powtorzymy vbadania nastepnie maz ma isc do lekarza tylko czy to musi byc androlog czy urolog bo moj lekarz mowil o urologu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 12:33

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:50

    Samosiowa staraczka lubi tę wiadomość

  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj badal nasienie już 2 razy. Chcial 3 ale labo jiz nie robi badan.

    Nie pamietaj dokladnie jakie wyniki mial bo nie mam ich przed soba ale androlog stwierdzil ze z gorszymi wynikami koboety sa zapladniane.

    Ja poszlam do dietetyczki ale ogolnie gotuje tez duzo sama a nie z diety. Kupilam ta ksiazke najnowsza i powiem ze mam zamiar wyprobowac dosc sporo przepisow :)

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia moj najpierw tez poszedl do androloga zobaczyl zanizone parametry i powiedzial: aaa do zaplodnienia trzeba jednego i zeby jadl witaminy
    I tyle poprostu nas zbyl hehe

    Dopiero maz znalazl fajnego urloga
    Super mial podejscie zlecil badania hormonalne
    Zrobil usg by wykluczyc zylaki
    To wyszlo ok wiec pobral wymaz na bakterie i wtedy wyszlo...

    Takze z tymi lekarzami to tez nieraz trzeba cisnac i czasme warto sie konsultowac z innym ;)

    I nas teraz przy dobrych wynikach plan taki ze 3 msc prob jesli sie nie uda to ja droznosc
    Jesli sie nie uda do konca roku to chcemy podejsc do inseminacji ...
    Taki oto plan...

    Phia a ty mialas droznosc? Albo jakas stymulacje? Albo rozszerzanie badan swoich i meza?
    Po tak dlugich staraniach to szczerze sie dziwie ze lekarka dalej sie upiera ze to IO tylko bruzdzi... ehhh

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jeszcze badania nie robił, temat delikatny. Myślę, że on się boi wyników. A jakie witaminki dajecie swoim facetom ?

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka,

    A możesz mi polecić jakiegoś urologa dla mojego męża ? Ewentualnie placówkę gdzie mógłby zrobić takie badania nasienia ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli o placowke chodzi to Macierzynstwo - klinika
    Albo Parens ;)

    A jesli chodzi o androlog jesli jest cos nie tak to Pawel Pilch ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję <3
    Gdyby zaszła taka konieczność, będę mojego męża przygotowywać do tematu.

    O Parens mi moja Pani doktor mówiła same dobre rzeczy, bo sama kiedyś tam pracowała.

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupilismy Fertilman plus ale moj niesystematycznie to lyka i pod tym wzgledem do kitu to wszystko zapomona sie
    Szczerze to jesli chodzi o problemy to w dzisiejszych czasach jest tak ze pacjenci sami wychwytuja problem a lekarze zlecaja wiec same lekarzami moglybysmy byc... moj mi nie zlecil prolaktyny sama poszlam i co do kitu to samo z homocysteina i mutacjami biora glownie pod uwage tarczyce i droznosc a sa tez inne problemy... albo od razu pchaja na stymulacje i hormony

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 13:57

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mówisz. Ja na razie jadę na tej diecie IO od dr lifestyle, ale się zastanowie :) moim zdaniem u mnie nie IO jest problemem a ta drożność właśnie. Ale tak do 65kg zejść mi się marzy. już ważyłam 69kg ale pojechałam na wakacje i znowu 72kg.

    co do invitro to ja jestem za ale trzymam kciuki, że uda się naturalnie / inseminacją. jednak koszta no i ta moralna decyzja co z zarodkami mnie trochę przeraża...

    Za to koleżanka mi opowiada o naprotechnologi, żeby jej spróbować. Ale mi się wydaje, że to trochę strata czasu. Bo taką naprotechnologie to tak naprawdę robi się na początku, każda z nas się obserwuje.

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja ważę 68 kg i chciałabym tak na 62-63 kg i teraz jeszcze się nie ruszam :(

    Ale ja ostatnio bardzo dużo jadłam, bo byłam u teściowej, a ona słodko i tłusto...
    No i jakieś tam grille wjechały.

    Od poniedziałku, zaczynam trochę się ograniczać. Najgorsze, ze ja w pracy sobie muszę wypić puszeczkę colki, a już i tak przeszłam na colę zero ;/
    wiem, lipa, ale z nawykiem ciężko wygrać, choć małymi krokami do celu.

  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka
    On nie ma az takich zlych wynikow.
    Sa srednie poprostu. Chcial sprawdzic jeszcze raz po suplementacji ale niestety juz tu w okolicy nie robia.

    Bruzdzila bo owu nie bylo. Powrocila.
    Narazie po monitoringu ewidentnie problemem jest za niski progesteron. Teraz ide na nastepny i chcemy sprawdzic czy suplementacja progiem pomoze.

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jest u Was z piciem kawy ?? Ja nie umiem odstawic ograniczylam do 1 lyzeczki dziennie ale chcialabym calkowicie moze co 2 dzien bede pic i stopniowo odstawic. Troche pospalam obudzilam sie a tu leje jak scebra co to za pogoda zero slonca ... non stop deszcz nic nie zrobilam dzisiaj tylko ogranelam rroche ogrodek przed thm deszczem. U mnie jeszcze lekkie plamienie po cytologii.

‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ