X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sprawy ☺️ nie wiem czy jakieś hormony mąż powinien jeszcze zbadać czy nie. Jestem strasznie ciekawa co dalej.. Tak bardzo chciałabym wiedzieć z czym (oprócz pcos) walczymy i zwalczyć to dziadostwo..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest mój 8 cykl starań. Drugi stymulowany, bo okazało się że nie mam owulacji.
    Dodatkowo mąż ma żylaki więc czekamy na termin operacji.
    W 3 dc prolaktyna była 15ng/ml
    Strasznie źle się czuje po ovitrelle... 7-8 dni po zastrzyku mam straszne mdłości, czy to normalne?

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kej, prolaktyna z 3dc w porządku :)
    Ja się niestety na stymulacji nie znam.

    U mnie pęcherzyk rośnie, ale nie pęka - tego się dowiedziałam na dzisiejszym USG 😢

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 nie martw się 😊są na to leki 😊

    Salome lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria ja miałam to samo. Rósł a nie pękał. Pierwsze podanie ovitrelle miałam w pierwszym monitorowanym cyklu (8 cyklu starań). Po trzech dniach zaczęłam brać duphaston. 14 dni po zastrzyku dowiedziałam się, że jestem w ciąży. ;)

    Najważniejsze, że problem jest zdiagnozowany.
    :) Trzeba podać odpowiedni lek w odpowiednim dniu cyklu a Wasze szanse będą jak u "zdrowej" pary. :)

    Salome lubi tę wiadomość

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 maja 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś ustalilam z mężem że dajemy sobie jeszcze jeden cykl i jeśli nie wyjdzie on idzie na badanie bo musimy wiedzieć gdzie leży problem i się zgodził. Oczywiście powiedziałam mu, że boli mnie jego brak wsparcia i są faceci, którzy nie mają oporów przed badaniem bo też chcą dziecka i wiedzą że trzeba się zbadać, i poszedł do sąsiada

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 23 maja 2019, 04:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś, mój obiecywał, właściwie sam wyszedł z inicjatywą.. Ale go to przerastało, dopiero jak trafiliśmy do tego ośrodka gdzie musieliśmy się zgłosić razem, postawiono go przed faktem dokonanym i musiał zrobić. Nie obwinialam go bo wiedziałam że strasznie się boi..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj rozmawialiśmy z mężem na ten temat, bo zaczynam go urabiać o badania i wstępne ograniczenie fajek, no i tu problem, bo ja to robię chyba zbyt delikatnie, a on ma swoją teorię w głowie, że po roku jest problem, że w cyklu jest tylko 20% szans, a to akurat moja wina, bo ja mu takich rzeczy nagadałam.
    Mężczyźni jednak mają inne myślenie niż kobiety.
    Po czym doszedł do wniosku, że jego zdaniem na razie nam nie wychodzi, bo blokują nas głowy.

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda mój też twierdzi, że problemem jest głowa.
    W poprzednim cyklu akurat już po owulacji zapytał jakie sa szanse, to zgodnie z prawdą powiedziałam że praktycznie żadne bo jestem już po owulacji a on wtedy wyskoczył do mnie cxemu nie informuję go o moich dniach płodnych.... na mojej tworzy za pewne było widać cudowne wtf???? Bo widziałam po jego minie. Powiedziałam, że Ty słuchać nie chcesz tylko wolisz działać, bo nie chcesz uprawiać seksu ciągle z mysla o dziecku i w sumie kiedy miałam mu powiedzieć jak albo w pracy, albo koparka, to do sąsiada poszedł po coś i taki finał. Z moim to czasami jak z małym dzieckiem jak go ktoś porządnie nie opierdzili albo nie nastraszy to będzie kozak jakich mało a mi już brak cierpliwości plus to że on tematu unika i takiej szczerej rozmowy brak...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Bibi25 Ekspertka
    Postów: 300 89

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wynik progesteronu bardzo bedzie zaburzony jesli z rana przed badaniem pokusilo 2 kostki czekokady?

    Drugi rok staran
    PCO, laparo
    drożność ok, immuno ok
    MTHFR, czynnik VR2 hetero
    Pai homo
    Kariotypy ok
    Mąż - ok

    6/2020 lametta, miovelia nac, acard, pregnyl
    3.07 || beta 942
    6.07 beta 4106 pecherzyk w macicy 0.8

    3jgx3e3kc1zquwj5.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 18:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś, ja też nie mówię o moich dniach płodnych, ale <3 jest na tyle często, że nie ma opcji, żeby je przegapić, wyjątkiem był kwiecień, gdzie mieliśmy kilka "cichych dni" i się lekko mijaliśmy.
    Nie chcę moimi dniami płodnymi psuć atmosfery i wywoływać presji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zaraz smigam do fryzjera . Dzieeczyny nie zadreczajcie sie musicie ustalic jakis plan dzialania .
    1.Monitoring (jesli jest okpkt 2) ja sie monitorowalam 3 miesiace raz mialam podany ovitrelle
    2. Stymulacja jesli jajka zle rosna
    3 jesli sie nie uda to hsg
    4 zbadanie meza

    Aha dodam Wam ze znowu zaczynamy od pkt 1 bo cos przeoczylismy z pominieciem hsg zamiast tego laparokopia stymuloqana juz bylam wiwc chyba tez nie widze sensu trzeba gleboko przemyslec sprawe zeby sobie nie pogorszyc.

    Nie wiem czy jest sens najpierw faceta badac faceci sa wrazliwi na tym punkcie to dla nich trauma moj sam to zaproponowal z czego sie ciesze a lekarz kazal powtorzyc wiec rowniez nie wyszla inicjatywa z mojej strony. Babeczka mu tyle wytycznych dala bo ma miec rozszerzone badania i mi dzisiaj oznajmil zw bwdziwmy w gumce sie bzykac zwby czwgos nie zlapac.
    Aha mowila mu o kapielach o higienie o alkoholu wiec chyba tez cos zadzialalo bo to osoba trzecia sie wypowiadala ;) maz wzial to do siebie i lyka witaminki.

    Teraz mam do Was pytanie ślina ponoc uszkadza co stosujecie? Lubrykantow nie wolno ponoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 07:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie badanie męża traktuję jako ostateczność, najpierw się skupię na sobie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co z ta pogoda ja sie pytam od kad przyjechalam ciagle leje :( w cwiczebiach sie opuscilam dzisiaj musze nadrobic.

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, dziękuję za te słowa! Mam nadzieję, że i mi się tak prędko uda! 😊

    Kaga lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała zacząć ćwiczyć, ale dopiero dzisiaj mam ortopedę.

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynym uzależnieniem mojego męża jest piwo, po pracy musi się napic piwa a ja nie umiem go przekonać żeby ograniczył. Na szczęście nie pali.

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pali, nie jakoś dużo, ale głównie w pracy fajka za fajką.
    Tłumaczy to stresem w pracy. Piwa się też napije, od czasu do czasu. Sama się też napiję czasem piwa, czy wina.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh czemu wiekszosc facetow uwaza ze problemem albo jest glowa albo kobieta...
    Zyjemy w czasach gdzie jest duzo stresu zlej zywnosci nalogow co niestety odbija sie czasem na produkcji spermy..zreszta podstawowe badanie to badanie nasienia
    I ja uwazam ze dobrze od tego zaczynac dlatego ze mezczyzne latwo zdiagnozowac jednym badaniem
    A kobieta niestety musi przechodzic ich mase zeby odkryc co jest nie halo...

    Jesli nasienie jest okej to przynajmniej z glowy
    I wtedy moze szukac problemow w kobiecie

    Nie rozumiem np tlumaczenia facetow ze boje sie wynikow
    To lepiej znac wynik i nad nim pracowac czy co miesiac przezywac zawod?

    Glowa glowa ale jesli dol szwankuje u ktorejs ze stron ( jest wiele przypadkow ze nawet u obydwoch) to nawet pelen relax nie wystarczy

    Czasem ci faceci sie zachowuja sie jakby im nie zalezalo...

    Ja Bogu dziekuje ze moj nie mial problemu z badaniami bo jakbym miala jeszcze faceta ustawia z do pionu to bym chyba zwariowala :D

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ