X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Asia.

    Dziewczyny ja usnelam, przespalam jakies 2h i teraz jest mi niedobrze...
    Wynik dheas mialam 501 a norma do 340.
    Objawów żadnych. Przygoda zaczęła się kiedy gin zlecil testosteron, wyszedl przekroczony to poszlam do endokrynologa. Endokrynolog posluchala mnie i zlecila kolejne badania ponieważ uskarzalam sie na problen tluszczu na brzuchu. Ta zleciła między innymi dheas, ktore wyszlo za wysokie i powiedziała żeby udać sie do nefrologa, tak zrobiłam i dostałam skierowanie do szpitala

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Asiu i zapraszamy :) co do starań to na spokojnie sobie najpierw ogarnij temat obserwacji własnego ciała i owulacji i ciesz się ze starań :) warto też już na samym początku zbadać tsh bo wiele kobiet ma niestety problemy z tarczycą i stąd trudności z zajściem w ciąże :/ więc uważam że można te badanie już zrobić na samym początku żeby ewentualnie zaoszczędzić sobie troszkę czasu :) powodzenia

    Nada czekam zatem na kolejne dobre wieści od Ciebie ;)

    Zanetka ja też zauważyłam że ten Twój suwaczek to się przesuwa bardzo szybko :D

    Ruda niefajną masz sytuację w pracy :( tak nie powinno być że przez zwolnienie teraz się nad Tobą ktoś pastwi bo sobie "postanowilas wziac" wolne... U mnie była podobna sytuacja, wzięłam zwolnienie na tydzień od rodzinnej bo się bardzo źle czułam na początku ciąży (to było moje pierwsze zwolnienie w trakcie pracy przez 3lata), szef wiedział że jestem w ciąży, jak wróciłam to zostałam zawalona robotą że ledwo dawalam radę, do tego jeszcze w międzyczasie musiałam uczyć nową pracownicę na moje stanowisko, nie wyrabialam się i w końcu szef powiedział że mam iść na zwolnienie skoro mi robota nie idzie- no i takim sposobem jestem na zwolnieniu od 15tc, uniknelam niepotrzebnego mi teraz stresu a i tak przed zwolnieniem nabawilam się nadciśnienia i anemii :( stres w pracy to najmniej potrzebna Ci teraz rzecz...

    A u mnie po staremu :) powoli zbieram się za kupowanie wózka, lozeczko już zamówione :) W poniedziałek byliśmy na wizycie- maleństwo ma już 880g :)

    nada, Why_not_now87 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi chce głowę rozsadzic teraz ....
    Miss duża ta wasza dziewczyna 😊
    Ruda jeśli tak masz w robocie to ja bym poczekala jedynie do serducha i poszła na l4 żeby sobie nerwów nie psuć a w ciąży trzeba o siebie zadbać

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, współczuję sytuacji w pracy. Znośnie to dzielnie! Może akurat miał gorszy dzień i jutro będzie lepiej. I nic się nie stresuj! Niech to po Tobie spływa, bo naprawdę nie warto się wkurzać.

    Nada, to teraz moje kciuki są jeszcze bardziej zaciśnięte! Ale trochę jestem zdziwiona, że nie miałaś usg - to normalne? Myślałam, że sprawdzą, co i jak.

    Ja upały lubię, ale jeśli akurat nie muszę jechać komunikacją miejską ze spocuchami bez klimatyzacji ;) Na szczęście ostatnio tylko na rowerze się poruszam :)

    nada lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Asiu 🙂 nie stresuj się, za Wami dopiero pierwszy cykl a nawet zdrowa para może starać się ok rok czasu. Stresem jeszcze bardziej rozchwiejesz hormony i będą wariować 😘

    Nada jak było u Ciebie w cyklu po hsg? Mam wrażenie że od badania szyjke mam wciąż lekko otwartą i ciągle boli mnie podbrzusze, czasami mam wrażenie jakbym miała okresu zaraz dostać..
    Co do kalafiora z zasmażką to ja tylko na słono ale mój tata je z cukrem, więcej on nawet placki ziemniaczane sypie obficie cukrem 😂

    Powiem Wam hit jaki usłyszałam wczoraj.. Byłam u rodziców i stalysmy z mamą przy samochodzie, już miałam odjeżdżać do domu, przyjechała ciotka (starsza kobieta typ "dobra rada").. I mówi do mnie "Milena tobie to się chyba jakieś chrzciny szykują", myślę sobie, wesele za 1,5 tygodnia jak najbardziej ale o chrzcinach nic mi nie wiadomo (3 chrześniaków mam to mi starczy).. Dopiero po chwili dotarło do mnie w jakim kontekście ona to powiedziała, więc grzecznie z cierpliwością zaprzeczylam.. A ta mi dalej wmawia że na pewno jestem w ciąży, więc dalej mówię, że nic mi na ten temat nie wiadomo.. A ona "Mówię ci jesteś w ciąży bo ci się tak pośladek zaokrąglił". Uwierzcie mi ze nie wiedziałam jak na to zareagować, nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać, po prostu pożegnałam się, wsiadlam w samochód i wróciłam do domu 😁 nowy sposób rozpoznawania ciąży po pośladku 😂😂😂
    Choć nie ukrywam że fajnie by było gdyby to było prorocze 😁

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss maleństwo rośnie jak na drożdżach 😍
    Naprawdę ten suwaczek Żanetki mnie do przodu jak szalony, ale nie tylko Żanetki.. Wszystkich dziewczyn.. Kurcze wydawałoby się że tak niedawno dziewczyny pisały tu na forum o swoich pozytywach, o tym jak widać serduszko a już są za półmetkiem.. Jeszcze trochę i będziemy podziwiać zdjęcia maluchów 🙂

    Ruda jeśli sytuacja będzie się powtarzać to tak jak dziewczyny piszą, czekaj do serduszka i uciekaj na L4, teraz Ty i maleństwo jesteście najważniejsi 😘

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś ale to na co Cię skierowali? Na jakiś zabieg czy co? Powiem Ci że teraz dałaś mi do myślenia bo u mnie testosteron był podwyższony co prawda w normie ale jednak przy tej wyższej granicy a dheas też robiłam wtedy z nim. Tylko to było na początku moich starań więc dawno temu. Ciekawe czy to ma znaczenie przy staraniach, co to znaczy bo nigdy się w to nie zaglebialam a lekarze nic na ten temat nie mówili 🤔

    Witaj Asia :)

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na nefrologoii. Mialam dzis tomograf bo chca wykluczyć guza nadnerczy.
    Jak pójdę do endo to zapytam co dalej ale stwierdziła że trzeba zobaczyć o co kaman, a jeśli dobrze zrozumiałam to wszystko może mieć wspólnego z cukrem

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O cholera 🙁
    Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze 🤗 trzymam kciuki 🤞 aż ide zajrzeć do moich wyników. Przepraszam że zasypałam Cię pytaniami i dziękuję za odpowiedzi 🙂 wiesz już kiedy wyjdziesz i kiedy będą wyniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 21:20

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko nie ma żadnego problemu😊 wychodzę jutro i przy wypisie wszystkiego się dowiem. Na usg nic nie było widać i lekarz stwierdził ze mam za duzo czasu i wymyślam sobie coś. Mam nadzieję ze jego słowa będą prorocze.
    U mnie problem jest, że przytylam i pomimo ćwiczeń waga stala w miejscu a najwiecej tłuszczu mam na brzuchu. A teraz jak zwracan uwagę na indeks glikemicznym to waga idzie w dół 🤗🤗🤗

    Iskierka87, nada lubią tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak dziewczyny leci jak szalony ;)

    Dzidzia juz nabiera ksztaltu hehe

    Ruda wlasnie dobrze sie czuje ;)
    Na te upaly poprostu zmeczona ale jesli chodzi o objawy ciazowe to chyba stworzona do tego jestem hehe
    Zadnych mdlosci zadnych wymiotow ;)
    Super samopoczucie :)

    Cera troche sie bardziej przetluszcza i syfy sie takie podskorne robia ale poza tym wszystko swietnie ;)

    Wyniki tez dobre ;)

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka to cudownie 😊🤗

    Ale moja współlokatorka chrapie...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś jeszcze raz dziękuję 🙂 Super że jutro wychodzisz i kciukam za dobre wyniki 🤞hehe jak leżałam w szpitalu to miałam podobną chrapiaca babkę, na szczęście stopery że sobą zabrałam 😉
    Ja ogólnie mam dobre BMI ale też mam problem z brzuchem, tam mi się odkłada najwięcej tłuszczu.

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje bmi też jest dobre tylko tłuszcz na brzuchu. No niestwty kobiety albo w brzuchu albo w tyłku i biodrach mają magazyn tłuszczu.
    Od jutra zaczynam znów ćwiczyć 😊😊 jak dobrze pójdzie to nawet do endokrynolog się złapie 😊
    Cukier mi spadl, ale tsh znów podskoczylo. Muszę wrócić do poprzednich tabletek, jodem i wróci do normy 😊

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Asiu ☺️

    Żanetka to super ze początek ciąży trafiło w te upały i ze jak do tej pory bez dolegliwości. 😊

    Miss Twoja córcia rośnie w pięknym tempie 😊💙 ale i mój marshmallowek mały dzielnie goni 😍

    Ja dziś w nocy miałam hardcore...wymioty a potem zgagę życia 😭 ale tak to jest jak człowiek chce być mądrzejszy od organizmu i próbuje go oszukać (wypiłam miksturę na oczyszczenie jelit, wszystko dozwolone i naturalne ale zapomniałam ze mam uczulenie na miód) 🤭..

    Ruda jeśli mogę coś doradzić - jak tylko bd miała wizytę u lekarza poproś o L4.. wiem ze każda chce być dzielna i dac rade ale nie warto.. to tylko praca a jeśli jeszcze jest stresująca lepiej ten czas poświecić na relax. Ja poszłam w 8tyg na L4 i nie żałuje, bo odpoczęłam 😊 a teraz mogę planować kupować i przygotowywać się na maleństwo.
    Że też z takimi bucami musimy mieć do czynienia blee.

    Kaś chrapanie najgorsze - współczuje. Ale jeszcze tylko ta jedna noc i do domku. 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś jakby chciało tak pójść z brzucha w tyłek to bym była zadowolona bo ten akurat mam płaski ale nie zawsze jest tak jak by się chciało niestety. Mam nadzieję że jakoś zasniesz i przepisz nockę mimo chrapaczki obok 😉

    Dobrej nocki wszystkim życzę 😴💤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już w pracy, przyszłam z ogromnym stresem i od rana się dzieje...

    Żanetka, ja też nie mam objawów prócz piersi bolesnych i zmęczenia, ale może wszystko przede mną.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,

    Milena ale wróżba z pupy haha. Ja miałam długo krwawienia po hsg. I okres był dłuższy potem. Ale brzuch nie bolał. Tylko po samym badaniu myślałam ze padnę.

    Tez jem placki ziemniaczane z cukrem :D

    Maria nie mam pojęcia 🤷🏼‍♀️ Wiesz jak to na NFZ. Widziałam, że inny lekarz swoje pacjentki zabrał na usg. Może moja nie miała czasu? Albo nie ogarnęła? No trudno. Wiecie jak to jest na NFZ. Mam wrażenie, że przez tą papierologie oni się sami gubią. Maja takie wielkie teczki do wypisywania, że głowa mała.

    Pięknie wam dzieciaczki rosną <3 i suwaczki się przesuwają :D

    PplPp1.png
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !! :)

    Proszę Was o pomoc...
    Wyniki LH i FSH wyszły mi dobre ale wczoraj doczytałam, że liczy się stosunek jednego do drugiego 😱
    I mój wynik jest wysoki: 7,86/4,78 = 1.64
    Wspomnę tylko , że na Żadnym USG nie wyszło mi PCOS.

    Czy wiecie może co to może oznaczać? Trochę się zmartwiłam :/

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja o 10 mogę iść do domu. Niestety wyników tomografii jeszcze nie ma i bede musiała sobie podjechać po caly wypis jak będzie tomografia. Jak dobrze pójdzie to dziś do endokrynologa sie dostanę 😊 może poradzi cos na moją prolaktyne.
    Ta noc była okropna. Nie dość, że babeczka chrapala to rzucała się po łóżku jakby ktoś jej kazał na trampolinie skakać. Jeszcze komor mnie w nocy pogryzł...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ