X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana spokojnie i tak jesteś do przodu z tymi wynikami i dobrze bo pamiętam że masz mieć później wizytę ale zrobiłaś wcześniej bo za tydzień jesteś u narzeczonego
    Wiec super że tak się stało i że już jutro będziesz miała lekarz
    Sa na to leki także spokojnie
    Plus dbanie oczywiście o czystość warzyw owocow dłoni i wszystko będzie okej :*

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2035 1043

    Wysłany: 16 września 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy można dołączyć? Napiszę coś o sobie, mam 26 lat, 2 lata po ślubie, od roku staramy się z mężem o dziecko. Oczywiście, jak to bywa przy tym od razu zaczęły się mi kłopoty z cyklem.. Podwyższona prolaktyna, cykle po 60 dni albo i dłużej. Udało się mi wszystko unormowac gdzieś w kwietniu tego roku, potrafię już nawet sama wyczuć kiedy mam owulacje. No ale pomimo moich już prawidłowych cykli, nadal brak dwóch kresek na teście.. Namowilam wreszcie męża na badanie nasienia, strasznie się tego bał, i dopiero po kilku miesiącach zrobił.. Wynik : azoospermia. On totalna zalamka, ja również chociaż bardziej w środku to przeżywam. Wysłałam go na badanie prolaktyny, testosteronu, LH i fsh. Wszystko okej, prolaktyna tylko leciutko podwyższona bo 19.73 przy normie 19.40. We środę ma wizytę u androloga, mam nadzieję, że dowiemy się coś więcej, dlaczego wyszła ta azoospermia. Dziewczyny tak bardzo się boję, że nie będę mogła mieć z nim dzieci 😔 nie mówimy nikomu o swoich problemach, nawet moje przyjaciółki nie wiedzą, przez co nie mam się komu wygadać.. Czasem łapie mnie taki paraliż, że on jest bezpłodny i na pewno nie zgodzi się na nasienie od dawcy.. Zresztą sama nie wiem czy bym chciała.. Ale z drugiej strony tak bardzo marzę o tym, by być w ciąży, móc przeżyć ten piękny czas noszenia dziecka pod sercem.. Chciałam zawsze mieć gromadke dzieci a teraz proszę Boga o chociaż jedno..
    Przepraszam, wyszło długo ale musiałam to wreszcie wyrzucić z siebie. Mam nadzieję, że będę miała w Was wsparcie.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml

    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita siska
    Głowa do góry taki wynik to czego przyczyna
    Najważniejsze że macie androlog który napewno Wam pomoże wykryć przyczynę takich wyników
    A przyczyn może być naprawę wiele

    Wiem co mówie bo sami walczyliśmy o poprawę w nasienia
    W naszym przypadku powodem były bakterie

    Maz miał tylko pojedyncze plemniki w nasieniu a dzisiaj czekamy na syna także naprawdę nie zalamujcie się tylko znajdzie przyczyne ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sisska ❤ tutaj zawsze dostaniesz nasz wsparcie 😘

    Dziewczyny dziękuję za słowa otuchy...❤❤❤ ale bardzo zmartwilam sie. Jeszcze tam na wyniku bylo napisane do szybkiej konsultacji z lekarzem. Oby tylko z dzidzia bylo dobrze... moge brac lekow ile trzeba...

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2035 1043

    Wysłany: 16 września 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 🙂 mam nadzieję, że to tylko jakiś mały problem do wyleczenia, u nas było w badaniu 0 plemników, nawet po odwirowaniu nasienia. Zastanawia mnie ilość spermy oddanej bo na badaniu było 1.4ml a norma od 1.5ml. Czytałam, że zazwyczaj mężczyźni oddają po około 5ml nasienia. Mój mąż od zawsze miał tak mało, ale to mój pierwszy partner i myślałam, że to normalne. Tłumacze sobie, że może faktycznie jest tylko nasieniowod przytkany i dlatego taką małą objętość nasienia i brak plemników.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml

    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska może być masa przyczyn
    Problemy hormonalne żylaki bakterie uszkodzone narządy niedorzone nasieniilowody wady genetyczne i masa masa innych

    Wiem bo też przechodzilismy przez te badania ale najważniejsze to trafić na dobrego androloga

    Nasz pierwszy obstawil męża witamina bez żadnego drazenia czemu tak jest

    Mój mąż się zawzial znalazł innego który naprawdę nas dobrze poprowadzil i dzisiaj możemy się cieszyć z ciąży także trzymam kciuki aby powód był naprawdę blachy do wyleczenia i abyście za jakiś czas również mogli się cieszyć ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sisska!
    Rozgość się.
    Widzę, że jesteśmy rówieśniczkami :)

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 16 września 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja juz po. bylo bardzo spoko. Gin ocenila, ze owulacja byla 3h temu :O bylam w szoku, ze umie tak ocenic mąż dostał ocenę nasienia 4.5/5 xD uśmiałam się że jak na dyplomie prawie. Doktor puściła mi muzyczkę ;d a teraz czekanie. na szczęście będę na wakacjach, zleci szybko. pytała też, co dalej. w sensie jeżeli się nie uda. rozmawiałam z mężem i następne bedzie dla nas invitro. nie chce juz czekac na kolejna owulacje.

    Witam nowe dziewczyny! Zaraz ponadrabiam ale chcialam sie podzielic z wami sytuacja :)

    Kasztanek, MilusińskaMilena, joana_aska89, Żanetka93, MissKathy92, Kaś28, Esti, Jane208 lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 16 września 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 13:10

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 16 września 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska myślę, że dobry lekarz pomoże! Zanetce się udało, a przecież też na początku było ciężko. W ogóle myślę Żaneta, że wasza historia powinna być gdzieś opisana, żeby ludzie mogli na nią trafić w necie, naprawdę dodaje nadziei.

    Kasztanku, a co to za pogrzeb? Ktoś bliski? Ogólnie ciężko lubić pogrzeby, raczej dla każdego to ciężka chwila

    PplPp1.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 16 września 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciekawe co u Konstruktorki, dawno się nie odzywała..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada do fakt
    Dziś z perspektywy czasu widzę że mogło być gorzej ze ludzie naprawdę maja sytuację bez wyjścia

    Ale uwierzcie wtedy myślałam że naprawdę jest dramat, że nie zostanę mama tak szybko jakbym chciała i że nie takim sposobem jakbym chciała...

    Teraz widzę że to nie było takie tragiczne że taki problem to naprawdę nie był problem bo wystarczył antybiotyk wyleczenie bakteri i tyle...

    Ale te dwa lata się tak dluzyly a momenty gdzie odbeiralismy wyniki nasienia z napisem tylko pojedyncze plemniki myśleliśmy że to naprawdę najgorsze co nas spotkało...

    Dzis wiemy że wróg nie był taki zły
    Wystarczyła silna wola drazenie leczenie wychodzenie sobie tego itp
    Ale w tej sytuacji to akurat zasługa mojego męża
    Do niczego nie musiałam go namawiać
    Sam chciał
    Za priorytet postawił sobie żeby to wyleczyć i zawsze będę z niego dumna z tego powodu ❤️

    Także nie ma się co załamywać to co dziś okazuje się sytuacja tragiczna i bez wyjścia za jakiś czas będzie tylko złym wspomnieniem 💞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i nada :
    Trzymam mocno kciuki ✊
    Mam nadzieję że to wasz moment ❤️

    nada lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem zszokowana, że można tak precyzyjnie określić owulację! 😲 😲 😲😲

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada mocno trzymam kciuki, oby to był Wasz cykl ❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz miałam nonitroring w momencie gdy była owulacja heh
    Lekarz powiedział w tym momencie pani owuluje proszę wracac do domu i dzialac

    Też byłam w szoku
    Ale rzeczywiście to zdj usg jest inne niż wszystkie:D

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2035 1043

    Wysłany: 16 września 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo ❤️ mam nadzieję, że okaże się że nie jest to tak poważne, chociaż nastawiam się na najgorsze, bo wolę jednak się pozytywnie zaskoczyć. Obysmy we środę dowiedzieli się już coś więcej.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml

    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Siska 😘 tu zawsze otrzymasz wsparcie 💪🏼

    Nada czuje ze to TEN moment 💙😊 mocno trzymam kciuki. A ze wakacje za pasem to i głowa będzie wolna od myślenia ☀️ I oby zaraz suwaczek był 😍

    Ja za 2h zostaje sama do srody - mąż na mecz Barcelony jedzie. Ale dziś doszła książka autorstwa koleżanki więc mam zamiar ją pochłonąć. 🙂

    A Maks w brzuchu chyba walczy KSW 😂 za dużo m&m’sów zjadłam

    MilusińskaMilena, Żanetka93, RudaMaruda25, joana_aska89, Kasztanek, nada, Kaś28 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why już mu ciasno :D

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 16 września 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 13:11

‹‹ 592 593 594 595 596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ