X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 15 września 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że faceci chyba już tak mają, że coś z tym spłodzeniem syna jest na rzeczy.

    My nie chcieliśmy faworyzować płci i zawsze mówiliśmy, byle był dzidziutek cały i zdrowy. Ale jak już przyszedł czas na USG połówkowe i oznajmienie płci, to mój mąż powiedział, że dobrze, że go nie widziałam (on był na studiach w Anglii), bo jak się dowiedział, że chłopak to skakał po całym korytarzu aż się na niego studenci patrzyli. Ale wiem, że córkę też chce, po prostu to ma coś chyba związek z tą męską dumą i przedłużeniem żywotu rodu czy coś :-)

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 15 września 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti to prawda, mój mówi że chce syna żeby mógł przekazać nazwisko dalej. Ma brata ale oni nie mogą mieć dzieci, więc oni rodu nie przedłużą. Z resztą to już jest chyba zakorzenione w ich głowach. Dawniej chłopi chcieli synów żeby im pomagali, królowie żeby mogli przekazać koronę i czasy się zmieniają a schemat pozostaje podobny.. Jeszcze to przysłowie że mężczyzna powinien postawić dom, splodzic syna i posadzić drzewo i tak im to w głowie siedzi 😁

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 15 września 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka to Twój szwagier wraz z żoną też mają nieciekawie...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 15 września 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam problem. 09.08 poronienie samoistne całkowite, wszystko samo sie oczyscilo,kolejny okres przyszedl jak w zegarku,myslalam ze owu bd tez 13/14 dnia jak zawsze a ona wg owufrienda byla w 8dc, na wykresie temp faktycznie wtedy najwyższa, nic nie rozumiem,nadal sa zaznaczone dni plodne ktore maja dopiero nadejsc a owu juz byla, czy mala ktoras z was takie anomalie? owu w 8dc to troche za wczesnie, w dodatku okres byl 5.09 a kolejny owu friend wyznaczyl na 26.09 🤷‍♀️ od dwoch dni owutesty negatywne, dzis pozytywny a temp troszke spadla...

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 15 września 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może owulacja być jutro skoro test owu pozytywny i jest spadek. Płodne się wyświetlają bo to na podstawie poprzednich cykli of prognozuje kiedy mogą być dni płodne i kiedy owulacja.. Najlepiej obserwuj się cały czas i wtedy będziesz wiedziała co i jak.. Tak naprawdę to tylko lekarz może Ci potwierdzić owulacje. Tu na forum były dziewczyny które miały pozytywne testy owu i skoki temperatury a owulacji nie było..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 15 września 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 13:10

  • Luśka94 Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 15 września 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanek wrote:
    Kiedyś, kiedy zachorowałam i przytyłam te nieszczęsne 20 kilo, miałam kłopot, bo cała moja garderoba w jednej chwili okazała się za mała,wciskałam się w to co się dało. Jechałam tramwajem, stałam i nagle taki młody facet jadący z dziewczyną/żoną spojrzał na mój brzuch i ustąpił miejsca. Po chwili dopiero wywnioskowałam, że pomyślał, że jestem w ciąży. Tak mi było wstyd. Udawałam, że tak jest rzeczywiście.

    Znam temat :) ja w ciągu roku dostałam 25kg z powierza i często ludzie mi się pytali na osiedlu co będzie czy chłopiec czy dziewczynka i tylko pozostawało spuscic głowę i powiedzieć że nic :(

  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 15 września 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiusinskaMilena dzieki moze i masz racje, ze najlepiej obserwować samemu;)

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 15 września 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 13:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj rozumiem to dziewczyny.. ja ogolnie przez te zawirowania hormonow przytylam w ciagu roku 20 kg.. zawsze bylam bardzo szczupla.. a pozniej tak stopniowo na mnie wchodzilo.. a tu bum.. nagle w czerwcu tego roku uswiadomilam sobie, ze rok wczesniej wazylam 20 kg mniej..
    Mam tylko nadzieję, ze teraz w ciąży nie przybiore znow dużo kilogramów.. bardzo uważam co jem, no i jak zobaczę serduszko to zacznę znów ćwiczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2019, 19:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bardzo dobra koleżanka była zawsze bardzo szczupła
    Niestety gdy okazało się że ma astmę w jej sytuacji mogły pomoc tylko hormony
    Najważniejsze jest zdrowie a więc trzeba było lykac
    W pol roku ważyła 20 kg więcej a w rok 30
    Z wagi 50 kg zrobiło się 80 a w półtora roku już dosiegla setki...

    Oczywiscie nikt nie pytał w którym jest miesiącu bo ogólnie była bardzo tega widać było że to poprostu nadwaga

    Przykro mi było gdy widziałam jak się z tym czuła
    A jeszcze bardziej przykro było słuchać komentarze jakiś zapatszonych w sobie łaskę który komentowały że rada jeść mniej ciasteczek

    Nikt nie pomyślał że biedna poprostu tak tyje od hormonow...

    Później się udało podjąć inne leczenia mogła odrzucić hormony dziś waży dziewczyna 60 kg ma dwójkę dzieci czasem się widujemy razem na siłowni ;)

    Esti lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei w liceum przy wzroście 175 cm ważyłam 53 kg, byłam tak chuda, że miałam zapadnięty brzuch.
    Popsuły się hormony, zaczęłam brać sterydy, z 53 kg, zrobiło się 86.
    Wzięłam się ostro za siebie, schudłam do 61 kg, ale znów zaczęłam brać hormony i waga około 70 kg.
    Najlepiej czułam się w wadze około 65kg, teraz w ciąży już mam 4,5 kg więcej.
    Ale wiem, że po ciąży ostro się biorę za siebie.

    Kiedyś byłam mocno aktywna, to jak skręciłam nogę w maju tak niestety aktywność się skończyła.
    Mój mąż jest sportowcem, jest dodatkowo piłkarzem, ciężko mi że nie mogę z nim od miesięcy ćwiczyć tak jak kiedys, razem jeździliśmy na rowerach, biegaliśmy.

    Teraz mogę wprowadzać aktywność, ale nagle po 4 miesiącach przerwy nie mogę się forsować, wiedząc że dodatkowo jestem w ciąży. Cieszę się na chwilę obecną z tego, że chociaż będę sobie chodzić 3 razy w tygodniu na basen.
    Wiem, że jak urodzę wrócę ostro do aktywności i wiem, że w moim dziecku będę zaszczepiać aktywność od małego. A jak będzie chłopiec i będzie widział tatę grającego to sam będzie też chciał.

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 15 września 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przytylam i zle mi z tym, dodatkowo coś mi chyba wątroba szwankuje bo co bym nie zjadla to brzuch mam wydety jakby ktoś mi powietrze wpuścił, i od 4 dni boli mnie nerka. Jeszcze pierścionek wraz z obrączka zostawiają mi szare ślady na palcach... normalnie tracę sily do mojego organizmu...

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja sie wkurzylam rano.. Pierscionek zaręczynowy dostałam taki no dobry rozmiar (nie za maly ani taki, ze latal na palcu) a ostatnio tak puchne po nocy, ze chodzę bez niego. Dziś smialam do Pawła, ze musi kupić mi nowy 😊

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 15 września 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati u mnie testy owu nigdy sie nie mylily. Może warto im zaufać i w Twoimi przypadku?

    Milenka jak tam Twój kręgosłup?

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 16 września 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od odstawienia metformaxu, czyli gdzieś od marca/kwietnia też zaczęłam tyć mimo że jem tak jak jadłam wcześniej.. Tak samo jak Ty Kaś, co bym nie zjadła to mi brzuch wywali 😑

    Mój kręgosłup zdecydowanie lepiej, boli jeszcze trochę jak za dużo chodzę, siedzę albo leżę na poduszce. Muszę sobie urozmaicać pozycje 😁 dziękuję że pytasz 😘

    Słuchajcie, odpisał mi dziś gin. Napisał że jego zdaniem obraz jest dokladniejszy i owulacja była i żeby dalej łykac duphaston..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 16 września 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2020, 13:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, a kiedy masz u niego wizytę?

  • Luśka94 Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 16 września 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jakieś dziwy dzisiaj. Czekam na @ a tu cisza za to piersi bola od kilku dni jak cholera.

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 16 września 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam mieć dopiero w nowym cyklu. Poczekam, zobaczymy co będzie dalej.. Póki co czuję się typowo jak po owulacji ale to może być sprawka dupka.. Już nie wiem sama, też mi się wydaje to dziwne.. Ale skoro był pecherzyk, a potem zamiast niego płyn za macicą to może faktycznie owu była.. Tym bardziej że ten jajnik mnie bolał akurat tego dnia kiedy domniemana owu była wg usg..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
‹‹ 590 591 592 593 594 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ