X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:51

    Kaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie skomentuje...
    Ciaze się zdarzają nawet na forum i uważam że osoba może byc naprawdę mocno rozchwiana emocjonalnie żeby coś takiego napisać...

    Zresztą szacunek to zupelnie inna kwestia tego się już nie da wpoic to albo się w sobie ma albo nie...

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:35

    Żanetka93, MilusińskaMilena, Kaga, MissKathy92, joana_aska89, Why_not_now87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda się denerwować 😊😊

    Abi piękny domek ❤️

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga dużo zdrówka dla malutkiej, serce się kroi gdy takie maleństwo cierpi..

    Żanetko wiem że to nie jest proste ale zwyczajnie zignoruj dziewuszysko, nie wiem ile trzeba mieć jadu w sobie żeby czymś takim rzucać.. Przecież też wiele przeszłaś, tak jak każda na tym forum.. Byłaś dla niej wsparciem, tak samo jak dla nas, staraczek.. Olej ją, tu każda będzie stała za Tobą murem. Ja np nie wyobrażam sobie, żeby miało którejś z Was na wątku zabraknąć, z resztą na żadnym wątku się z tym nie spotkałam..

    Abi piękny dom, spędzicie tam mnóstwo wspaniałych chwil w życiu ❤️

    Kaga, Żanetka93 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetko a co do mojego tsh.. Moja pierwsza myśl gdy zobaczyłam wynik "jak mam mieć wczesne owulacje jak mi tak tsh wystrzeliło".. Ale też nie wiem, badalam jednego miesiąca tsh wynosiło ponad 3, a miesiąc później badalam tsh z tego programu rządowego i był już poniżej 2... Możliwe że mi tak skacze? Może po clo tak skoczyło? Aż się boję jak prolaktyna..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 16:35

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja doktor uwaza ze tsh powyzej 2 to juz za duzo jesli chodzi o starania moze jak uregulujesz tsh zaskoczy szybko moze tu problem kazala ponownie zbadac i w razie czego udac sie do endokrynologa zaskoczyl mnie wynik bo wyszlo 1.6 niegdy takiego nie mialam zawsze powyzej 2 cieszy mnie to bardzo;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 16:50

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka nie wiem kto powiedział, że przyjaciół poznaje się w nieszczęściu. Ja właśnie nie raz się już przekonałam, że poznaje się w szczęściu...

    Dziękuję dziewczyny w imieniu córeczki. Na razie mamy ja obserwować, pani doktor podejrzewa, że być może to jakaś infekcja wirusowa. W każdym razie mówiła, że dobrze że takich objawów nie zbagatelizowalismy, bo to mogło być wiele gorszych rzeczy.

    Abi wow, ale już posunięte macie prace 🙂 piękny 🙂

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:56

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaneta ale słaba ta wiadomość... szkoda czasu na takich ludzi. Ze jej się chciało takie coś pisać w ogóle.

    Podczytuje was i ciagle nie mam kiedy odpisać. Dobrze, ze jeszcze dwa tygodnie a pracy a potem laba do końca roku. Szkoda tylko ze mąż nie może wziąć wolnego bo zmienił prace dopiero co :/

    ABI domek piękny.

    Kaga wiesz co mi się wydaje, że NFZ to jest taka kupa której żadna partia przy władzy nie tyka. Dla mnie warto by było sprywatyzować chociaż w części to wszystko. Ale jak ludzie będą musli płacić 5zl za wizytę to wyjdą na ulice pewnie 🤷🏼‍♀️

    Kaś najlepszego :)

    Milena faktycznie kosmiczne trochę to tsh, ale dostaniesz leki i szybko ogarną. Teraz święta, szybko zleci i zaraz wizyta w klinice :) która wybraliście?

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka bo ja przy wysokim tsh miałam też dobra prolaktyne 🤯
    Wgl lekarz ja zobaczył wtedy mój wynik to skierował mnie jeszcze raz zwłaszcza że ja się dobrze czulam
    Żadnej senność która dotyczy niedoczynności ani nic a jednak tsh było wielkie i te owulki takie nijakie nawet sluzu mało co było
    Euthyrox to moje życie teraz bez tego ani rusz
    Teraz jest nowa wersja bez laktozy
    No i cslkem fajna cena także jak trzeba jessc to kto wie może akurat pomoże ale zapewne i poczujesz się lepiej

    Kaga to jest fakt ludzi poznaje się po tym jak znoszą twoje szczęście

    Kasztanek te twoje plamienia ehh
    Ciężkie to do zrozumienia mam nadzieję że trafisz wkoncu na lekarza który cię z tego wyciąga
    A masz tak co miesiąc czy niekoniecznie?

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może po anty się coś poprzestawialo 🤯
    Hormony np 🤯🤯
    Tylko jakie...
    A może te zastrzyki które musisz przyjmować maja Równiez na to wpływ?

    Ciezkie to wszystko...

    Jak człowiek wie z czym walczy to naprawdę jest łatwiej...
    A takie zagadki i zadawanie sobie pytań co to i dlaczego potrafi naprawdę namieszać w samopoczuciu..

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endokrynolog przy z staraniach z kolei mówiła, że trzeba patrzeć na TSH z normami jak dla pierwszego trymestru, czyli bodajże mniej niż 2,35, ale tak koło 1-1.5, max 2 to idealnie.
    Ale nie jestem w stanie bardziej pomóc, bo nigdy nie miałam problemów z tarczycą.
    Milenka, dobrze, że zrobiłaś badanie, może akurat jesteś o jedno bliżej, oby! Wszystkie trzymamy kciuki.

    Tej wiadomości Żanetki, nie chcę za bardzo komentować, ale coś dodać od siebie muszę. Otóż, ja "nasz" wątek traktuję jako taką małą babską społeczność, nie ma tu tylko tematów staraniowych. Poza tym my po kolei możemy czerpać od siebie doświadczenia po kolei, szukać takiego neutralnegowsparcia tu, a nie wśród rodziny czy znajomych gdzie jest to nieobiektywne.
    Nie chcę usprawiedliwiać autorki wiadomości, ale czasem w poczuciu bezsilności wini się wszystkich dookoła, taki rodzaj bezradności i desperacji. Ale życie polega w wielu przypadkach nie na tym, że każdy ma po równo. Trzeba akceptować otoczenie, ciąże są od zawsze i zamiast się użalać i pluć jadem trzeba walczyć.
    Też mogłabym mieć pretensje do całego świata, że ja przechodzę ciąże ciężko, a inna kobieta jest w sile i mocy.

    Ale ja w nas wszystkie wierzę, każda z nas tu to wojowiniczka, każda z nas jest inna i o czym my byśmy rozmiawiały tu gdyby każda miała tak samo? Jedna ma taki problem, druga inny. Najważniejsze z nimi walczyć i pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia i jeśli jedna metoda nie pomoże to jak nie drzwiami to oknem w poszukiwaniu kolejnej szansy.

    Siła jest kobietą!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 18:00

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga skąd ja to znam, chory system, chory kraj gdzie się sponsoruje wszystkich darmozjadow zamiast coś co może pomóc społeczeństwu...
    U nas sytuacja była inna bo nas też nie chcieli przyjąć w szpitalu na neurologie ale z tego powodu że przyjmowali dzieci od miesiąca życia- nam brakowało 2 dni... A dziecko ewidentnie z chorobą neurologiczną gdzie nie było czasu na czekanie z lekami :( później ordynator mnie przepraszał za to że tak postąpili...
    Dużo zdrówka dla kruszynki :*

    Abi piekny domek :)

    Ruda Tobie dużo wytrwałości w szpitalu :* wiem co czujesz, ja też wylam za każdym razem jak mąż wychodził od nas ze szpitala...

    Kaś ode mnie też wszystkiego najlepszego :* 28 to jeszcze nie tragedia, w sumie żaden wiek to nie tragedia :D

    A u nas jest ok :) nie wiem czy wspominałam że w piątek byliśmy z małą u fizjoterapeutki :) polecam każdemu kto nie miał nigdy styczności z małymi dziećmi i nie wie czy dobrze "się obchodzi" ze swoim malenstwem ;) pani pokazała nam jak prawidłowo podnosic i odkladac małą, jak ją nosić, jak przewijac, ubierać itp pokazała też kilka ćwiczeń żeby dobrze się rozwijała :) teraz możemy sobie ćwiczyć w domku :)

    A ja ostatnio wpadłam w szał zakupowy :D
    kupiłam małej otulacz do fotelika zimowy, album do zdjęć z grawerem, matę do ćwiczeń i dużo innych rzeczy :P splukalam się co do grosza haha
    Na chrzciny już mamy wszystko, niedawno przyszła sukieneczka, świeca i szatka :) wszystko zamawialam sama żeby było takie jak chce :)
    Mieliśmy problem z salą i fotografem ale wszystko udało się załatwić :D zaproszenia już do nas idą, zapraszamy samą najbliższą rodzine czyli tak jak chciałam bo nie lubię dużych imprez :)
    A do tego w sobotę dowiedziałam się że zostanę ciocią ❤ szwagierka zaszła w ciąże zaraz po ślubie mimo że lekarz wrozyl jej długie starania, ona miała wiecznie jakieś problemy to z okresem, to z owu itp na szczęście udało się od razu, mimo że chcieli dzidzie dopiero gdzieś za rok :P Amelka będzie miała kuzynke lub kuzyna :D

    A moja malutka wczoraj skończyła 2 miesiące ❤
    090dafc683a3.jpg
    Pozdrawiamy ;)

    Kaś28, nada, Kaga, joana_aska89, megson91 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, masz rację. Przyjaciół poznaje się po tym jak znoszą Twoje szczęście..

    Mam taką nadzieję że się wszystko ułoży już niebawem. Dobrze że jutro lekarz to może coś powie ciekawego, może będzie miała jakoś pomysł. Idę do innej gin na fundusz może uda mi się wyciągnąć skierowanie na badania, chcę mieć jak najświeższe do kliniki.

    Nada na początek zdecydowaliśmy się na Gamete za Kielcami. Idziemy do gina który w sumie jest chyba najlepszy w świętokrzyskiem.

    Kasztanku, zobaczysz że będzie dobrze. Twój gin pogłówkuje trochę ale na pewno wpadnie na genialny pomysł i Wam pomoże. Zobaczysz że już niedługo będziesz się nam tu chwalić 2 kreseczkami ❤️

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Miss jaka cudna śnieżynka ❤️❤️❤️ niedługo wielki dzień Amelki 😘 2 miesiące to już poważny wiek, kiedy to zleciało 😊

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka dopiero teraz otworzył mi się ten link co wstawiłas (ogólnie mi się te linki nie wyświetlają jak skopiuje nie wiem czemu)...
    I chyba też nie będę tego komentować, jak tam można wgl napisać? Czyli wg niej jak wszystkie się staramy to jest ok a jak któraś zajdzie to ma spadać tak? A jak chce zostać to nie ma prawa narzekać bo przecież się udało i ma tylko się cieszyć bo przecież się udało... ach jakie to płytkie naprawdę :/ ja cieszyłam się z każdej ciąży na forum, ogólnie na forum i na wątkach na których się udzielałam bo na tym wątku praktycznie pierwsza zaszłam w ciąże :) nawet by mi do głowy nie przyszło żeby kogoś w ciąży wyganiac z forum, wręcz przeciwnie, czytałam co słychać u ciężarnych, jak przechodzą ciąże, zbierałam doświadczenie... ogólnie najbardziej się udzielałam na grupie 92 i teraz razem z dziewczynami mamy grupę na fb, dziewczyny w ciąży, po porodzie, staraczki- i wszystkie się wspierają

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Ooo Miss jaka cudna śnieżynka ❤️❤️❤️ niedługo wielki dzień Amelki 😘 2 miesiące to już poważny wiek, kiedy to zleciało 😊
    Oj tak, ja nie wiem kiedy ten czas zleciał 🙈
    czekamy z niecierpliwością na ten wielki dzień choć matka to czeka w stresie wiadomo 😁

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 729 730 731 732 733 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ