X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety. Zdarzają się różne rzeczy. Dlatego ja na początku nie chce nikomu mówić. Gdyby nie te święta to bym nawet rodzicom nie mówiła. Ale wiem, że tak czekają. Jedna koleżanka Z wątku o invitro mówiła, że chce już powiedzieć w pracy. Bałbym się. Ja najwcześniej mam zamiar zrobić to w lutym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 23:48

    megson91 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy powiedziałam dosyć wcześnie i zrobiłam tym dobrze, bo niestety u mnie ciąża była zagrożona i musiałam wcześnie iść na L4.

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też fiolet jakoś opuscilam
    Sama wiem że jak dziecko jest tak wyczekane to człowiek szaleje ale czasem tam dziewczyny naprawdę przesadzaly...
    Zresztą jakoś wolę tez przyziemne tematy
    A czasem i dla spokoju głowy lepiej czego nie czytać 😊

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No leczenie nieplodnosci jest drogie ale kszda złotówka jest warta pierwszego spotkania z dzidziusiem😍

    Dziewczyny u mnoe tragedia bolą mnie dwa zeby ale to tak ze w nocy siw budzilam...
    Przyjaciółka od wczoraj w szpitalu na wywolywaniu porodu i czekam na cudowne wiesci☺☺

    Do pracy dziś pociągiem jechałam i cieszę sie ogromnie bo na drogach szklanka...

    Dziś jest piątek, piateczek, piatunio 😁😁😁😁

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas dasz radę dziś podskoczyć do dentysty?
    Zeby to cholerstwo chyba jeden z najgorszych boli

    I trzymam kciuki za koleżankę 😍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś współczuję!
    Ból zęba w mojej skali jest tsk paskudnym bólem, że mam go tuż zaraz po bólu przy kolce nerkowej.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga pytasz o Amelkę, ona ładnie zareagowała na leki, napad mieliśmy ostatni w szpitalu czyli dobry miesiąc temu :) więc jest na szczęście dobrze :)
    Teraz meczymy się z bólem brzuszka i kupami w wielkich mękach :( ale to temat na oddzielną rozmowę :P W poniedziałek jedziemy do szpitala na 3 dni na badania :)

    Rozumiem Cię że tak się nakrecasz na swój pokarm, z jednej strony to dobrze a z drugiej wiadomo :( mam koleżankę której laktacyjna tak zryla psyche słowami że mm to trucizna... wiadomo- mamy mleko najlepsze- ale niektóre kobiety naprawdę się starają a coś idzie nie tak więc uważam że takie słowa nie powinny paść...
    Inaczej jeśli któraś świadomie wybiera mm pomimo że nie ma przeciwwskazań do kp- tego nie rozumiem aczkolwiek nie mi oceniać :)
    Ja też miałam konsultacje z cdl w domu ale mi ona bardzo pomogła, nauczyłam się dobrze przystawiac małą dzieki temu :) wiem ze nie powinnam sie zadreczac tym ze nie kp ale to silniejsze czasem ode mnie :( bywaja dni co myślę "najważniejsze że nie jest głodna" ale też bywają dni "dlaczego się nie udało? co zrobiłam źle?" ech to ciężki temat naprawdę :( mam nadzieję że dziś będzie lepszy dzień :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda no ja też uważam że ból zęba to jedne z najgorszych
    Jeszcze kas tu weekend zaskoczył więc mam nadzieję że nie bd się męczyć i coś się ogarnie z dentysta albo coś

    Dziewczyny tak piszą o tym karmieniu ciekawe Ruda jak nam pójdzie 🙈🙈🤯

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    No niestety. Zdarzają się różne rzeczy. Dlatego ja na początku nie chce nikomu mówić. Gdyby nie te święta to bym nawet rodzicom nie mówiła. Ale wiem, że tak czekają. Jedna koleżanka Z wątku o invitro mówiła, że chce już powiedzieć w pracy. Bałbym się. Ja najwcześniej mam zamiar zrobić to w lutym.

    U mnie też jest problem „świąteczny”, w dodatku na sylwestra idziemy z moimi rodzicami do lokalu, wiec ciężko będzie wymyślić wymówkę na abstynencje 🙄 dlatego rodzicom planujemy powiedzieć w święta, że coś się zadziało 🤞🏻

    U mnie z pracą jest nieciekawie, ponieważ jestem wynajmowana do projektów przez firmę outsourcingową z Warszawy, a mieszkamy w Krakowie. Natomiast projekt fuzji systemów bankowych kończy się z końcem tego roku. Nie wiadomo jeszcze czy komukolwiek kontrakt przedłuża. Jeżeli przedłuża, to mam zamiar chodzić do pracy, bo ją uwielbiam, krzywda mi się tam nie dzieje i mam na miejscu świetnego przyjaciela, z którym pracuje w zespole. W razie przedłużenia kontraktu również razem zostajemy 💜 natomiast jeżeli nie przedłużą nam kontraktu, tylko będę musiała latać po rozmowach kwalifikacyjnych w ramach tego outsourcingu, szukać nowego kontraktu i doświadczać stresów z tym związanych, to chyba wolę pójść na L4...🤯

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja w pracy powiedziałam dosyć wcześnie i zrobiłam tym dobrze, bo niestety u mnie ciąża była zagrożona i musiałam wcześnie iść na L4.

    Ruda, na jakim etapie poinformowałaś pracodawcę? ☺️

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, wybierasz się jutro na dzień otwarty Ujastku?

    Powiedziałam przełożonemu w 6 tc., a na L4 musiałam już iść w 10 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 09:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ❤️
    Ja na fiolecie byłam dwa razy z zapytaniem do dziewczyn które maja w podobnym „wieku” bobaska. Ale zostałam zlana! 😒 a tam xhyba ze 100 forumowiczek. Nie ide tam więcej 🙂 nasza „mała rodzina” założona przez Miss mi wystarcza ❤️

    Nada oczywiście ze jak rodzina czeka to święta idealnym momentem są na takie informacje ❤️ Koniecznie daj nam znać jak było 😘

    Miss super ze Amelka nie ma ataków 😘❤️

    PS: ja w pracy powiedziałam z 7tyg.. ze względu na stresująca prace. W tydz pozamykalam tematy przekazałam obowiązki i poszłam na L4. I sobie tak siedze od lutego ❤️ Z szefem na rękach 🙈

    megson91, MissKathy92, emdar lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy też powiedziałam jakoś zaraz po serduszku ale to dlatego że chciałam się dogadać z menadżerka że nie chce już mieć nocek tylko same dniowki i to po 8 h bez nadgodzin ( pracowałam jako recepcjonistka w hotelu) ale też podkreśliłam że chce pracować nas takich warunkach jak najdłużej miałam w planie do końca grudnia...
    Ale później się wysypaly te problemy z tetnem to raz szpital później drugi...
    No i wtedy już wpadło l4 no i tyle było z planów

    Co do rodziców u nas było tak że chcieliśmy to jakoś fajnie okazać, zskowilosmy takie książeczki drewniane gdzie wlozylismy zdj usg i był napis zostaniecie dziadkami a pod zdj do zobaczenia w lutym 😊

    Bardzo się ucieszyli mama się popłakała bo w głębi serca bardzo czekali na nas...

    Maz się dowiedział przy śniadaniu wstałam w niedzielę to był akurat 26 maj dzień matki i na stole z przygotowanym śniadaniem była kartka będę tata i wyniki mojej bety

    Cudne były te momenty 😊

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy mojej kierowniczce otwierałam drugi wynik bety w internecie. 😛 W grudniu jej powiedziałam, że mamy problem, więc często wypytywała o leczenie. Ale też nie zamierzałam tego ukrywac dłużej dla swojego dobra. W weekendy czasami szłam do pracy na 13 h a w ciąży nie można dłużej niż 8. W dodatku w mojej pracy mamy ogromne tempo pracy. Dzięki temu że wszyscy wiedzieli to zawsze mogłam zejść na przerwę czy usiąść na chwilę jak zrobiło się źle. A później i tak wylądowałam na L4. ☹️

    Miss cudownie że Amelka nie ma ataków. Trzymam kciuki za wyniki badań. 🙂

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też powiedziałam ze względu na to, że jestem specjalistą ds. gospodarki magazynowej, więc zajmuję się planowaniem produkcji pod klinta i zamawiam wszystko pod produkcję bieżącą, często musiałam schodzić na halę czy do magazynu, żeby coś sprawdzić itp., u nas w pracy używa się sporo lakierów, farb, klejów, ogólnie sporo chemii, a na hali duży hałas i mnóstwo pyłów, więc chciałam ograniczyć tym schodzenie na dół. Dodatkowo ta praca jest bardzo odpowiedzialna i stresująca, bo jak u mnie się coś wysypie, to ciągnie się to dalej na każdym etapie technologicznym, a wiadomo - terminy i kasa.
    No i ja często miałam nadgodziny, a chciałam po prostu jak człowiek wychodzić po 8h.

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Megson, wybierasz się jutro na dzień otwarty Ujastku?

    Powiedziałam przełożonemu w 6 tc., a na L4 musiałam już iść w 10 😢

    Tak, wybieramy się 😘
    Tylko złapaliśmy kapcia i Małż ma dzisiaj to ogarnąć, mam nadzieję, że mu się uda 💜
    Plan na jutro jest taki, że na 8 jedziemy do Alabu, w którym pobierają krew w sobotę, żeby sprawdzić betę 16dpo, ponieważ przyrost w ten dzień jest kluczowy ze względu na tworzenie cewy nerwowej 🤞🏻 Po badaniu jedziemy na ujastek 💜 czytałam już plan prelekcji i jest naprawdę ciekawy 💜

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kurcze faktycznie szybko powiedzieliscie :D ale na dobre wyszło. Ja mam szefa w stanach. Pewnie przezyje lekki szok jak pojde na l4 / urlop. Jak na razie jest spoko, pracuje sobie z domu 2 dni w tygodniu. No i czuje sie okej. Tylko te mdlosci mnie dopadly. Co do alkoholu to ja zawsze mówie, że biorę leki. I w sumie prawda. Bo przy metforminie nie można pić :P

    Megson o kutcze, to idealny czas na ciąże.

    Kas no kasy sporo, ale warto mysle. Bo co innego? Poddac sie i zalamac rece. Trzeba walczyć. I współczuje bólu :( lecisz do dentysty?

    megson91 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why_not_now87 wrote:
    Hejka ❤️
    Ja na fiolecie byłam dwa razy z zapytaniem do dziewczyn które maja w podobnym „wieku” bobaska. Ale zostałam zlana! 😒 a tam xhyba ze 100 forumowiczek. Nie ide tam więcej 🙂 nasza „mała rodzina” założona przez Miss mi wystarcza ❤️

    Nada oczywiście ze jak rodzina czeka to święta idealnym momentem są na takie informacje ❤️ Koniecznie daj nam znać jak było 😘

    Miss super ze Amelka nie ma ataków 😘❤️

    PS: ja w pracy powiedziałam z 7tyg.. ze względu na stresująca prace. W tydz pozamykalam tematy przekazałam obowiązki i poszłam na L4. I sobie tak siedze od lutego ❤️ Z szefem na rękach 🙈

    Na fiolecie jest masakra, tam każda sobie pisze o sobie i praktycznie żadna żadnej nie odpisuje 😂

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Ja w pracy też powiedziałam jakoś zaraz po serduszku ale to dlatego że chciałam się dogadać z menadżerka że nie chce już mieć nocek tylko same dniowki i to po 8 h bez nadgodzin ( pracowałam jako recepcjonistka w hotelu) ale też podkreśliłam że chce pracować nas takich warunkach jak najdłużej miałam w planie do końca grudnia...
    Ale później się wysypaly te problemy z tetnem to raz szpital później drugi...
    No i wtedy już wpadło l4 no i tyle było z planów

    Co do rodziców u nas było tak że chcieliśmy to jakoś fajnie okazać, zskowilosmy takie książeczki drewniane gdzie wlozylismy zdj usg i był napis zostaniecie dziadkami a pod zdj do zobaczenia w lutym 😊

    Bardzo się ucieszyli mama się popłakała bo w głębi serca bardzo czekali na nas...

    Maz się dowiedział przy śniadaniu wstałam w niedzielę to był akurat 26 maj dzień matki i na stole z przygotowanym śniadaniem była kartka będę tata i wyniki mojej bety

    Cudne były te momenty 😊

    Żanetka, ja właśnie myślałam o tym samym! 💜
    Moja koleżanka z Krakowa zajmuje się robieniem takich drewnianych ramek - książeczek 💜

    77d4614eadd8c0f4.png

    Tylko my myślimy, żeby podarować rodzicom taki upominek na dzień babci i dziadka, bo teraz na święta będę na przełomie 6-7 tygodnia, wiec wydaje mi się, że to zdecydowanie za wcześnie na tego typu oficjalne upominki 😞

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:59

‹‹ 739 740 741 742 743 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ