X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że macie super pomysły, więc bardzo proszę Was o pomoc 😊😊 chcemy zrobić Rodzinie męża prezent na święta, bo pomimo, że powiedzieliśmy że mają nam nic nie kupować, to wiem, że na pewno nam coś kupią.. A my zaczynamy budowę, jeszcze pewnie to in vitro po nowym roku.. I chcemy jak najwięcej kasy oszczędzić.. Więc chcemy coś jednego dla nich wszystkich.. Problem w tym że tam każdy jest inny.. Macie jakiś pomysł co kupić tedciom i dzieciom w wieku 8, 11,14,16? Jakaś grę planszowa? Żeby mogli wspólnie grać?

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska. Może każdemu coś innego ale budżet do 10 zł? Ka dwa lata temu zamówiła fajne kubki świąteczne z Allegro za chyba 4zl sztuka.

    My w tym roku kupujemy kapcie xD

    W ogóle dzisiaj przy okazji zrobiłam sobie tsh i mi wstrzeliło w kosmos. Bo wynik wyszedł 6.18 µlU / ml. Nigdy nie miałam takiego. Dostałam większa dawkę. Podobno tak się dzieje często na początku ciąży.

    Sisska lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada mi też na początku wywaliło i też miałam zwiększona dawkę i w sumie cały czas mam zwiększona

    Ja np jak byl czas miałam w domu 50 a musiałam jesc 75 to żeby je zużyć jadłam jedna 50 plus druga lamalam na pół i tak oto miałam dawkę 75 😂

    Sisska myślę że takiego jednego preznetu żeby cieszyly się dzieci i rodzice to ciężko bd znalesc
    Gra owszem jak lubia grać.
    Niby wiek podobny ale wiesz np 11 lat a 16 to już trochę inne zamiłowania
    Ja bym bardziej poszła w takie coś ze dla dzieci może po jakimś slodyczu i do tego tak jak pisała nada jakiś fajny kubek? Albo skarpety świąteczne. Na aleegro wcale nie są drogie
    A rodzicom np parę rzeczy typu kawa jakiś slodycz i np ładny kwiatek świąteczny i ładnie to zapakować w kwiaciarni w taka folie z kokarda?
    Kurcze jak wiecie że wy coś dostaniecie to myślę że jednak trzeba coś pokombinować
    Nie wydać milionów ale dla każdego jakiś mały upominek
    Oblicz sobie po 10 zł na dzieci to masz np kubek lub skarpety ciepłe grube lub z imitacja świąteczną i coś słodkiego
    A dla rodziców coś ładnie zapakowane i i zmiescicie się w stowie dla wszystkich 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 14:52

    Sisska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, a ja może już o to pytałam i może to głupie pytanie, ale mnie bardzo nurtujące. Uprzedzam, że moja wiedza o in vitro jest cienka jak barszcz, ale patrzę na Twój suwaczek i mi się nasunęło.
    Czy jest np. możliwość transferu jednorazowo więcej niż jednego bałwanka ☃️ żeby były np. bliźnięta?

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, Żanetka dziękuję Wam ❤️ faktycznie może dzieciom po kubku i słodycze a Rodzicom jakieś fajne kapcie. To jest w sumie ciężka rodzina bo grać w gry chyba nie grają, myślałam, że jak im kupimy w prezencie to może zaczną 😜 ani książek tam nikt nie czyta, ani żadnych specjalnych zainteresowań.. A teściowej mówiliśmy już kilka razy żadnych prezentów na święta bo my chcemy jak najwięcej zaoszczędzić.. Ale od siostry męża dowiedzieliśmy się że i tak zrobią więc aż głupio by mi było im nic nie dac.. Nawet jeśli mówiłam że my nic nie kupimy.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska ja teraz właśnie dawałam taki mały upominek dla koleżanki i właśnie kupiłam jej na zimowe wieczory takie czerowne skarpety w białe gwiazdki typowo świąteczne do tego Milke bo to jej ulubiony smak ( ja akurat wzięłam duża ale jak macie więcej prezentów możecie dać mała) i na czekoladzie położyłam te skarpety i zawiazalam to kokarda czerwona taka wielka gruba i naprawdę się ucieszyła

    Czasem nie trzeba dużo a lichy się gest a ktoś się ucieszy
    U was myślę że dzieci się bardziej ucieszą jak dostaną coś małego a jednak każdy swoją część niż coś jednego dla wszystkich😊😊
    Nie wiem czy 16 lat to chłopiec czy dziewczyna ale jak np dziewczyna to do skarpet lub kubka możecie wrzucić jakiś błyszczyk lub szminke ochronna
    Sa te firmy typu lovely w rossman czy sensiqe w naturze więc czasem i za 6 zł można coś fajnego kupic 😊👍

    Sisska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dla rodziców np ładny stroik możecie wybrać czasem też wcale nie są drogie a piękny prezent na święta 😊
    Jak pokombinujecie to naprawdę i w stowie się zmiescicie a każdy dostanie swój drobiazg i się ucieszy 😊

    Sisska lubi tę wiadomość

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak chyba zrobię, 14 i 16 to dziewczyny, mniejsi to chłopcy. I już przejrzałam allegro i chyba faktycznie kubki zamówię dla wszystkich, może nawet z nadrukami jakimiś, bo nie są jakieś bardzo drogie na allegro, i tak jak Żanetka mówisz każdemu do środka kubka jakiś osobisty drobiazg. Mała rzecz a cieszy 😊 a szczerze mówiąc w tamtym roku dostali od nas każdy z osobna porządny prezent, więc w tym roku może być skromnie 😊 wolę dołożyć do budowy, bo nie chwalilam się, ale mamy już fundamenty i płytę zalaną, jeśli pogoda pozwoli to idziemy już ze ścianami w górę 😊😊

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ja przed ciąża ciągle 112, w ciąży na zmianę 125 i 137, po ciąży wróciłam do 112. Ale ja już miałam kontrolę u endokrynologa po 6 tygodniach i obniżyła mi dawkę do 100, przy zastrzeżeniu że jeżeli będzie dalej spadać to mam brać 88. I tym oto sposobem muszę iść po 88 a wszystkie inne opakowania mam po dwa nawet...

    Nada tak, TSH często w ciąży skacze. U mnie stało się to dopiero w drugim trymestrze. Trzeba tego pilnować, bo bardzo wysokie TSH może doprowadzić nawet do poronienia. Aczkolwiek cuda się zdarzają, moja przyjaciółka zaszła w ciążę mając TSH ok 8 i jak to odkryła to na gwałt szukała endokrynologa.

    W ogóle mam na dwa tygodnie przejść na dietę bez nabiału, żeby sprawdzić czy młodej zniknie śluz z kupki. Jestem na niej od trzech dni i masakra czego w domu nie dotknę do zjedzenia to widzę, że gdzieś w składzie jest mleko (nawet w kiełbasie?!)... Jak mąż wróci z pracy to muszę biec na zakupy, bo wszytkie warzywa i owoce już pozjadalam. Wczoraj wysłałam męża po mleko kokosowe to jak to chłop przeszedł cały sklep i nie znalazł 🙈 a do kawy musi być.

    Mąż się zaczyna denerwować, że się tak katuje tym laktatorem, że znów jakaś ścisła dieta eliminacyjna, że czemu nie podamy MM. A ja nie umiem...

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂

    Nada gratuluję, piękny suwaczek ❤️

    Ależ się u mnie święta zapowiadają, mój mąż leży od wczoraj w łóżku, chory, z wysoką gorączką, był u lekarza, dostał leki i antybiotyk, ale póki co ciężko zbić mu tą temperaturę.. 😐
    Ja odebrałam wynik anty tpo i jest w normie

    nada lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:58

    nada lubi tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja to dziś słuchajcie mam urodziny 🎉🎁🎉🎁😀Kończę uwaga... 38lat!Stara du.. ze mnie, a mi się na pieluchy zebrało😉 Oprócz więc standardowych życzeń odbieram dziś od wszystkich życzenia szybkiego porodu(nie, że przedwczesnego, ale o czasie ale szybkiego i łatwego), i zaczęłam łapać mini stresa, że to już prawie zaraz zaraz... 🙄
    Nada, gratulacje raz jeszcze ;święta macie zatem cudowne ❤️
    Siska, ja mam bratanków w rozstrzeleniu wiekowym i od paru lat kupuję im jakąś grę planszową rodzinną(w tym roku "Ego. Family" z firmy Trefl)
    Milena, do świąt jeszcze chwila, może mąż się wyleczy? Fajnie że wyniki masz ok :)
    Ruda, musisz jeszcze chwilę wytrzymać w szpitalu, domyślam się że ciężko, ale co zrobić, taka sytuacja😘
    Zanetka, zrobisz sobie SPA po weekendzie, albo grzebnij dobrze może masz gdzieś pokitrane jakieś awaryjne maseczki itd..
    Kaga,dbaj o TSH bo po ciąży często skacze i lubi platać figle, a jak wiadomo rozregulowana tarczyca odbija się na całym organizmie. No i trzymam kciuki za eliminację nabiału✊ I nie łam się za szybko z tym kp:) dacie radę.
    Pozdrawiam Was wszystkie urodzinowo🎂🍰🥧🍼🥂(słuchajcie, ale do alkoholu to mnie tak ciągnie że masakra... To chyba świadomość zakazanego owocu 😉)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 16:40

    Kaga lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar, wszyskiego najlepszego, najpiękniejszego, najwspanialszego i najcudowniejszego!
    Otwieraj piccolo! 🍾🍾🍾

    emdar lubi tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, dziękuję :) Kurde Piccolo to jednak nie to samo co tradycyjny alko😉

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edmar i ja dorzucam garść życzeń, przede wszystkim zdrowia, bo jest najważniejsze, spełnienia marzeń i mnóstwo cudownych chwil w życiu ❤️

    emdar lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena, dziękuję bardzo 😘

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Nada, a ja może już o to pytałam i może to głupie pytanie, ale mnie bardzo nurtujące. Uprzedzam, że moja wiedza o in vitro jest cienka jak barszcz, ale patrzę na Twój suwaczek i mi się nasunęło.
    Czy jest np. możliwość transferu jednorazowo więcej niż jednego bałwanka ☃️ żeby były np. bliźnięta?

    Tak, ale nie robią tego chyba ze pacjentka ma więcej niż 35 lat, ma już za sobą nieudana próbę albo jakieś inne powody. Mnie gin nawet nie pytala. Bliźniacza ciąża to zawsze zagrożona ciąża. I bliźniaki brzmią super ale dzisiaj powiem szczerze ze martwiłam się ze zobaczę dwa XD zwłaszcza że ta 5 jeszcze czeka. Chociaż gin mowi ze rzadko się zdarza żeby każdy zarodek kończył się ciąża 🤷🏼‍♀️ Ale z komórkami tez tak mówiła. I co? Cała 6 wyszła :p

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar ja również życzę Ci wszystkiego najlepszego! 🙂 Przede wszystkim szczęśliwego rozwiązania 🙂
    Z alkoholem rozumiem 😁 całe lato nie marzyłam o niczym innym jak o schłodzonym prosseco. A ile ja piw 0% wypiłam 😅 za to od porodu przeszły mi smaki.
    Niestety nie jestem KP tylko KPI (odciagam laktatorem co 2 h), ale masz rację, nie mogę się łamać i trzymam się celu - pompowania 6 miesięcy.

    Milenka do świąt mąż na pewno się pozbiera 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 18:14

    emdar lubi tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar sto lat!

    Milenka niechcący kliknęłam lubię to. Przykro mi z powodu męża, ale jeszcze tydzień. Doleczy się

    Ja mężowi dzisiaj zamówiłam prezent. Uwaga. Wymyśliłam rower. Mam nadzieje ze mu się spodoba. Ciężko było wybrać. Jak ja to schowam XD 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 18:20

    emdar lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaneta w ogóle ta metoda łamania tabletek jest tak genialna w swej prostocie! W ogóle o tym nie pomyślałam XD

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
‹‹ 737 738 739 740 741 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ