X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    Hej dziewczyny, kurcze faktycznie szybko powiedzieliscie :D ale na dobre wyszło. Ja mam szefa w stanach. Pewnie przezyje lekki szok jak pojde na l4 / urlop. Jak na razie jest spoko, pracuje sobie z domu 2 dni w tygodniu. No i czuje sie okej. Tylko te mdlosci mnie dopadly. Co do alkoholu to ja zawsze mówie, że biorę leki. I w sumie prawda. Bo przy metforminie nie można pić :P

    Megson o kutcze, to idealny czas na ciąże.

    Kas no kasy sporo, ale warto mysle. Bo co innego? Poddac sie i zalamac rece. Trzeba walczyć. I współczuje bólu :( lecisz do dentysty?

    No właśnie idealnie się złożyło o dziwo 🤯 tak czy siak czuję się bezpieczna, bo z firmą outsourcingową mam umowę o pracę na czas nieokreślony 💜 oby tylko z malutkim sezamkiem było wszystko w porządku 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson dokładnie taka książeczkę podarowalismy
    😍
    Myślę że to cudna pamiatka dla dziadków
    I oczywiście stoi w honorowym miejscu 😊

    Bedziemy też chcieli takie coś zamowic jak bdmy chcieli prosić cherzestnycb tylko wtedy żeby było już zdj bobasa i napis : może chciałabys zostać moja matka chrzestna/ojcem chrzestnym?

    😍

    megson91 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem podczytywalam październikowy wątek ale za bardzo się stresowalam żeby tam się udzielać :/ tak jak piszecie, tam trochę dziwnie jest na tych ciazowych wątkach :P
    Mi wystarczacie Wy i grupa na fb 😊

    Ja swojemu szefowi też szybko powiedziałam ze względu na to że jestem geodetą i często z nim musiałam jeździć w teren... poza tym pracowaliśmy tylko we dwójkę więc większość pracy spadała na mnie, bardzo mnie to stresowalo więc dla świętego spokoju szybko powiedziałam żeby kogoś szukał na zastępstwo bo jestem w ciąży i przez kilka tyg mogę poszkolic nowego pracownika :) ja zachowałam się w stosunku do niego fair, on w stosunku do mnie nie, jak już nie byłam potrzebna (czyt. on wiedział że pewnie zaraz pójdę na zwolnienie a nowa pracownica już dawała sobie radę sama) to usłyszałam że za słabo pracuje (mimo że robiłam więcej niż powinnam) i MOGE już iść na zwolnienie... okropnie się wkurzyłam za takie słowa bo dawałam z siebie co mogłam, robiłam swoją robotę plus pomagałam nowej no i wtedy zaczęło mi wywalac ciśnienie z nerwow, powiedziałam dość i poszłam na tydzień urlopu a potem na zwolnienie, to był 15tc... potem już do końca walczyłam z ciśnieniem :/ po macierzyńskim nawet nie wiem czy tam wrócę, w sumie chciałabym bo podobała mi się moja praca ale na pewno nie na takich warunkach jak przedtem (najniższą krajowa na papierze, reszta pod stołem)... poza tym jeśli dalej Melcia będzie miała tyle leków do podania to jej nie będę mogła zostawić :/

    megson91 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, aż się popłakałam jak czytałam o tym jak poinformowalyscie rodziców, że zostaną dziadkami. Marzę od dawna, żeby móc im też wreszcie dać taki prezent z taką informacją 😔 ja to wymyśliłam że dam małe buciki dziecięce w pudełku i zdjęcie usg, jeśli już się kiedyś uda.. Na pewno nie zrobię jak mój brat, który ledwo wrócił od lekarza z żoną i poszedł do rodziców i tylko dał zdjęcie usg do ręki.. Jak mi mama mówiła to dla mnie to było takie dziwne zachowanie ani me ani be że będą dziadkami tylko dał to usg i czekał na reakcję, gdzie mama tylko się zaśmiała że nic nie widzi (to był dopiero 6tydz i zdaniem mamy mogli poczekać bo nigdy nie wiadomo co się stanie z taką wczesna ciąża).

    A mi pozostaje czekać, kiedyś przyjdzie czas, że i ja będę mogła im powiedziec taką nowinę..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam to na wesoło 🤣 na światach wielkanocnych gdyby były obie rodziny i nawet rodzina bratowej pokazałam im najpiękniejsze „jajka wielkanocne” czyli zdj usg z siusiakiem 🥳 tak dowiedzieli się ze będzie wnuk ❤️

    Sisska, Żanetka93, megson91, nada, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ja zobaczyłam na usg siusiaka to powiedział : no no ładny po mnie 😂😂

    I to przy lekarzu 🙈🙈🙈

    megson91, nada lubią tę wiadomość

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My powiedzieliśmy rodzicom i teściom około 7 tc 😊 też nie chciałam tak wcześnie mówić ale stwierdziłam, że gdyby się „coś” stało to i tak bym im powiedziała, w końcu to nasi rodzice. Był szampan PICOLO bo mąż kupił nowy samochód do firmy i to był pretekst do spotkania 😁 mieliśmy go wszyscy razem oblewać... a tu taka wiadomość 😍 serce waliło mi jak szalone. Oczywiście płacz wzruszenia, nawet mój tata uronił łezkę.
    Całej reszcie powiedzieliśmy około 11 tc, wtedy też poszłam na zwolnienie (strasznie wymiotowałam, schudłam 4,5kg, poza tym pracuje w zakładzie chemicznym co absolutnie nie jest zdrowe).
    Słyszałam też od wielu znajomych, że w przypadku pierwszego dziecka się tak wszystko celebruje a przy drugim po porostu mówi/dzwoni „jestem w ciąży” i koniec tematu 😆 Patrząc na moje 3 kuzynki czy szwagierkę właśnie tak to wyglądało przy drugiej ciąży 😆

    megson91 lubi tę wiadomość

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Megson dokładnie taka książeczkę podarowalismy
    😍
    Myślę że to cudna pamiatka dla dziadków
    I oczywiście stoi w honorowym miejscu 😊

    Bedziemy też chcieli takie coś zamowic jak bdmy chcieli prosić cherzestnycb tylko wtedy żeby było już zdj bobasa i napis : może chciałabys zostać moja matka chrzestna/ojcem chrzestnym?

    😍

    Ale ekstra Żanetka!! <3 A powiedz mi odnośnie zdjęcia USG, to wywoływaliście normalne z płyty, czy dawaliście wydruk? Bo zauważyłam ostatnio, że moje wydruki z monitoringu owulacji strasznie ciemnieją i niektóre sprzed pół roku są praktycznie nieczytelne :<

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi moje dwie przyjaciółki organizują baby shower hahah
    Także dziewczyny 10 stycznia mamy imprezę z Fabim 😂😂

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety nie było żadnego celebrowania. ☹️

    Po zrobionym teście byłam tak zaskoczona, że cała się trzęsłam i pobiegłam z nim do męża.
    Z rodziną nie wyszło, bo wylądowałam w szpitalu przed serduszkiem i musiałam to napisać smsem, bo nie miałam jak zadzwonić za bardzo. 😓

    Orientujecie się czy w sklepach z bielizną można kupić te przedłużki do biustonoszy? Bo muszę męża wyslac. Już nie wyrabiam z kupowaniem biustonoszy... Znów mi się piersi powiększyły. 😤 ☹️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ja miałam tak za po każdej wizycie lekarz mi dawał wydruk usg plus płytkę z filmem i na niej też było to zdj usg
    I z plytki zrzucilam to na pendrive i w drukarni normalnie wydrukowalam

    Ale tam w opcji zamówienia chyba było też tak że mogłaś im na meila podesłać zdj i oni by już gotowca wysłalali 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 12:30

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tego nie zrobiliśmy jakoś szczególnie, pojechaliśmy na obiad do jednych i drugich i powiedzieliśmy, że będą dziadkami, właściwie to u mnie w pracy wiedzieli wcześniej niż moi rodzice - ale to z przyczyn wiadomych.

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któras z was orientuje się w papierologi jak to jest z dofinansowaniem z up na otwarcie własnej działalności?

    Nie wiem czy pamiętacie ale miałam w głowie plan otwarcia butiku i chciałabym się pomału zacząć orientować w tym temacie tak dokładnie...
    Czy któras z was posiada coś swojego albo zna kogoś kto coś swojego ma a starał się właśnie o dofinansowanie z up?

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że zaczynasz realizować marzenia 😁 Sprzedawaj też internetowo, to będziemy kupować. 😁 Ja właśnie odebrałam sukienkę z takiego małego butiku internetowego EllenStore i jak za 100 zł to jestem bardzo zadowolona. A wiecznie tam większość na braku, bo jak coś wrzucą to idzie jak ciepłe buleczki. Potrzebowałam czegoś na chrzciny z mega dekoltem, żeby mleko ogarniać. Bo sukienki do karmienia piersią to porażka, 3 stówy za wycięta dziurę. Kupowałam tam też na wesele w sierpniu i też była spoko. Jakbyście czegoś szukały w rozsądnej cenie to polecam.

    https://elenstore.pl/produkt/sukienka-trish-szmaragd/

    Ale niestety nie pomogę z papierami 😔

    megson91, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga ja się zastanawiam czy nie zmienić branży z ciuchów na torebki

    Chciałambym zrobić mieszalnik czyli skóra np firmy gawor Monnari plus torebki zwykle se skóry ekologicznej
    Plus do tego jakieś portfele saszetki może kosmetyczki i paski

    Kraków żyje z turystów więc myślę że takie coś miałoby lepszy popyt niż np ciuchy których jest wszędzie pełno zwłaszcza że Kraków strasznie oblegly galerie handlowe i sieciowki...

    A jak widziałam jedne lokal gdzie sam wynajem 10 tysięcy bo to dobra strona Krakowa no to nie wiem czy takie coś nie miałoby lepszego bytu niż ciuchy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też jakieś walizki by się znalazły 😂

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torebki też możemy kupować :D

    A z tymi wynajmami lokali to masakra... Ceny z kosmosu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kaga powiem Ci ze jak w Krk chcesz dobre miejsce to taka kwota to norma
    A gdzie rachunki zusy urzędy no i zarobić jeszcze na tym?

    Dlatego na torebki nawet potrzebowałbym mały lokal bo wystarcza mi półki na ścianach 😂👍

    Poza tym ja sama dużo ciuchów zamawiam z internetu teraz to jest naprawdę zbawienie...

    A pełno turystów ktorzy tu krążą myślę że nawet jak bd chcieli sobie coś kupić to bardziej się skusza na torebkę lub portfel niż bluzkę 😊

    Taki jest plan mąż potwierdził moje myślenie a że zbliża się nowy rok i nowe dofinansowania to zastanawialiśmy się czy nie ogarnąć tego już...

    Póki mały będzie mały razem z dofinansowaniem wzięło by się jakaś stażystke, towar byśmy ogarniali z mężem w weekendy lub jak będzie w domu...

    No to byłoby moje spełnienie marzeń ❤️

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Kaga ja się zastanawiam czy nie zmienić branży z ciuchów na torebki

    Chciałambym zrobić mieszalnik czyli skóra np firmy gawor Monnari plus torebki zwykle se skóry ekologicznej
    Plus do tego jakieś portfele saszetki może kosmetyczki i paski

    Kraków żyje z turystów więc myślę że takie coś miałoby lepszy popyt niż np ciuchy których jest wszędzie pełno zwłaszcza że Kraków strasznie oblegly galerie handlowe i sieciowki...

    A jak widziałam jedne lokal gdzie sam wynajem 10 tysięcy bo to dobra strona Krakowa no to nie wiem czy takie coś nie miałoby lepszego bytu niż ciuchy

    Żanetka, Ty też jesteś z Krakowa? :*
    widzę ekipa Krakowianek jest na tym wątku <3

    Ciekawa jestem, czy mój gin ogarnie płytkę ze zdjęciami :D :D :D Bo nie wygląda na takiego :D :D :D

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja chyba pakuje laptopa z pracy i idę na zdalną.
    Zjadłam obiad i tak mnie mdli, że najchętniej zwinęłabym się jak burito pod kołdrę :(

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ