X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo, dlatego ja przed świętami jak wyszłam ze szpitala to od razu ściągnęłam hybrydę na wszelki wypadek, bo dostałam już za to reprymendę w szpitalu, no i kazali mi pościągać wszystkie pierścionki, obrączkę.

    Ja to się boję cewnikowania, w zeszłym roku po zabiegu zaciął mi się cewnik i mi odciągały mocz strzykawką.
    A przy cc zakładają właśnie cewnik, ściąganie go jest najgorszym uczuciem na świecie i ja później miałam zapalenie cewki moczowej :/


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze siusiu robiłam pod prysznicem bo nie dałabym rady inaczej...
    Ogólnie miejsce nacięcia mam spuchniete i mega obolałe mam okłady i siedzę na takiej miękkiej poduszce...
    No i te skrzepy i ból brzucha...

    Ale psychicznie czuje się lepiej...

    Najważniejsze że z małym jest ok
    A małymi krokami dojdę do siebie...

    Jelsi nie dopadnie nas żółtaczka jutro pierwsza noc na swoim 🙏

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje dziewczyny, że doczłapałam do domu i wracam do łóżeczka 💜 miłego dnia 😘😘😘

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson brawo 🥰 Nada jak u Ciebie??

    Zanetka jestes tak dzielna 🥰 dasz rade ze wszystkim 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 11:32

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem. Póki co chce mi się płakać.. W jajnikach ładnie, owu na dniach. W lewym jajniku 2 pęcherzyki 18 i 19mm. Ale test na wrogość śluzu wykazał pojedyncze, nieruchome plemniki. Mamy zakaz sexów dziś i jutro, dopiero w czwartek rano i znów będę powtarzać pct. Jeśli znów nie pójdzie to iui.

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dodam że śluz w szyjce jest ładny, rozciągliwy i jest go dużo, coś jest zdecydowanie nie tak..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenko a nie masz jakiegos stanu zapalenego?
    Kiedy ostatnio miałaś badana czystość pochwy?

    Pamiętam że jak raz rozmawialiśmy z lekarzem gdy wyszedł mi grzyb w pochwie powiedział takie słowa że każdy stan zapalny w pochwie może sprawiać że plemniki w drogach rodnych będą ginąć Gdyz środowisko wtedy ma nieprawidłowe ph

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o tym pomyślałam, że może Biocenoza pochwy dała by jakąś odpowiedź, czy nie ma jakieś infekcji grzybicznej bądź bakteryjnej.
    Bardzo łatwo złapać, często przebiega bezobjawowo, a może namieszać.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka trzymam mocno za Ciebie kciuki 😘
    Na pewno te pojedyncze nieruchome plemniki nie przekreślają wszystkiego dlatego dziś odreaguj i się szykuj na czwartek rano :)

    Ruda przykro że masz takie przeżycia po cewnikowaniu :( ja sobie przed CC mówiłam że jak przeżyje cewnikowanie, wenflon i znieczulenie to już będzie z górki a to wtedy dopiero się zaczął mój ból 😂 teraz się z tego śmieje ale wtedy to byla masakra ...

    Zanetka siara jest bardzo wartościowa dla dziecka więc dobrze że dawałaś cyca Fabiankowi jak leciało te żółte :) ja nie mogłam wziąć swojej niuni na ręce jak mi siara się zaczęła, położne mi nie chciały dać laktatora, sutki płaskie więc nawet jak one mi przystawialy dziecko do piersi to Amelka nie mogła chwycić piersi a ja nad nią siedziałam i płakałam że nie mogę jej nakarmić tym co bardzo wartościowe 😭 dlatego mąż mi przyniósł ręczny laktator i sama odciagalam siarę, wlewalam w strzykawkę i tak ją karmiłam

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, może to jakaś bakteria? Czasami są bezobjawowe, może nawet nie czujesz, że coś tam masz. Na pewno lekarz coś doradzi ;* trzymaj się Milenka.

    Wróciłam do domu i pies mi nabrudził 🤦‍♀️ Kurde, już wczoraj walnęła mi kupę i dzisiaj powtórka razem z siku :/ nie wiem co jej odbiło. Musiałam posprzątać... jeszcze raz będę mopować. Eh.

    Boże ale byłam głodna. Wciągnęłam śniadanie i od razu drugie.

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss tak jadł ta siare
    Naszczesnie nie idzie nam to zle
    Nie jest perfekcyjnie ale idziemy ku dobremu

    Milenko tak jak piszą dziewczyny musisz zrobić badanie na czystosc pochwy czy nie masz zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego i najlepiej badanie moczu czy nie masz też zakażenia ( ja miałam grzyba a nie miałam żadnych objawów)
    Lekarz wtedy powiedział że każda infekcja zmienia ph i plemniki mogą ginąc

    A my mielismy wtedy marne plemniki i mi wyszła ta infekcja...
    Nie wiem ale w momencie gdy ja wyleczylam udało się

    Pamiętam że znanie przyczyny jest sto razy lepsze niż niewiedza co nam jest
    Wicie z czym walczyć może akurat to jakaś infekcja a Jesli nie przed wami wielka szansa poprzez inseminacje

    Walczycie szukacie i byś może znalezliscie i już jesteście o krok blizej

    Ja wiem jedno ze gdyby nie szukanie drazenie a czekanie na tzw cud dzisiaj nie tulilabym synka w ramionach baaa być może nawet wciaz czekała bym na dwie kreski

    Dlatego tak bardzo mnie cieszy dziewczyny to że Walczycie na każdy sposób

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biocenoze razem z cytologią miałam miesiąc temu i wszystko super. Lekarz powiedział też że może być tak że to jeszcze nie jest ten właściwy śluz i w czwartek może wyjść wszystko ok.. Ale jakoś teraz to już nic nie wiem i nie myślę.. Wracamy do domu i idę spać. Czeka mnie ciężki tydzień.

    Odp na Twoje pytanie Nada NT pracy. Pracuje systemie 3zmianowym. Tydzień na rano, tydzień popołudnia i tydzień nocek. Najgorsze są nocki bo cały d z ien chodzę taka "niedokołysana" i magazynuje energię na kolejną nockę, nic mi się nie chce. A jak raz nie dośpię to z mam zrąbany cały tydzień..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Żanetką że znajomość przyczyny to już 80% sukcesu, jak nie więcej. Bo wszystko można jakoś pokonać.

    Ciężko. Zwłaszcza, że nie wiadomo trochę jak funkcjonować. A jak idziesz na nockę to o której zaczynasz?

    PplPp1.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peace zaczynam o 22.30 a o 21 muszę wyjść z domu, pracuje do 6.30, na 7.30 jestem w domu.

    Masz rację, tylko myśl o tym że być może znaleźliśmy przyczynę trzyma mnie przy zdrowych zmysłach. Gdyby tylko iui pomogło.. Tak naprawdę boję się tylko tego że iui zawiedzie a na ivf nie ustukamy kasy..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Mielenka jak dojeżdżasz do pracy?
    Godzinę samochodem czy komunikacją?

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie to nie do końca komunikacja. Z racji tego że pracuje w firmie gdzie jest zatrudnione ponad 2000 ludzi, firma puściła busy pracownicze i właściwie takim dojeżdżam. Oszczędzam przez to jakieś 400zl na paliwo ale niestety już nie czas 😐 no ale coś za coś..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż przez tą budowę nie ma czasu, żeby iść na badanie ;( a ja już sama nie wiem, czy wolę czekać z budową, czy z badaniami i dzieckiem. To i to jest dla mnie ważne, bo mi wczoraj powiedział, że jak dobrze pójdzie, i szybko dostaniemy kredyt to może w listopadzie/grudniu już będziemy mogli się tam wprowadzić! To by było mega super, bo już mam dość mieszkania tutaj i słuchania do brata ciągle tylko o ciąży bratowej.. Cieszę się, że mają dziecko w drodze, ale boli mnie jak co chwila coś słyszę, że to i tamto..

    Muszę z mężem pogadać dziś, żeby w tym tygodniu jeszcze skoczył na to badanie, bo na wynik też trochę poczekamy a to tylko pobranie krwi, kilka minut.. Cieszę się, że się nakręcił na budowę, bo jeszcze 2 tygodnie temu odpuścił temat i chciał sprzedawać wszystko.. W ogóle chodzi taki inny teraz, ciagle uśmiechnięty, ciesze się teraz z tego, że tyle sie kłóciliśmy, wypłakaliśmy bo dzięki temu zdecydował się na wizyte u genetyka i przynajmniej wie, że nic mu nie grozi.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska u Was też się napewno wszystko ułoży
    Przykre że spotkało Was coś takiego ale wierzę w to że przy dzisiejszej medycynie znajdzie się jakieś wyjście...
    Jak przetrwacie teraz ten najgorszy czas to wierzę że nadejdzie i ten najlepszy i los się uśmiechnie


    Ja nienawidziłam w pracy nocek
    Ogólnie pracuje w hotelu na recepcji ale nocki to były może nie ze źle ale chodziłam wogole jakas rozregulowana
    Raz tak za chwilę siak

    A taki oto pamietakowy prezent dostałam od męża
    c453f1c342a8.jpg

    Kochany jest ❤️
    A to ja powinnam dziękować jemu za to że był że mna i przeszliśmy przez to razem...

    Od czolgania się po Lekarzach aż po ten maraton na porodowce

    Napewno coś wymyślę jak tylko się ogarne...

    A zaraz znów będziemy się przystawiac 💙

    megson91, Iskierka87, MilusińskaMilena, Stookrotka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i wkurzyła mnie teściowa

    Najpierw gadała że musiałam się w ciąży napatrzec na jakiegos cygana bo ze mały taki ciemny 😠😠
    Maz jets brunet ja też więc jest taki sam a że nie jest jakiś blady to chyba dobrze

    Nawet nic nie powiedziała na to że jest zdrowy a to było najważniejsze a nie to jaki ma kolor włosów

    A później wyjechała z takim tekstem bo mówię jej ze chciałabym już byc u sobie a ona no teraz korzystaj bo tylko leżysz a wszystko donoszą w domu tak nie będzie 😠

    Jak mnie tym wkurzyła

    Nie miałam siły na kłótnie w szpitalach ale nie powiem trochę przykro

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomijając fakt że wcale nie leżę bo położna kazała cały czas zmieniać pozycje przy tych odchodach raz siedzę na takiej podusi raz wstaje żeby pochodzić raz leżę później mały do cycka co do jest stres bo wszystkiego się uczymy a wszyscy wkoło tylko patrzą na to wszystko

    A ona jak zawsze musi oczywiście" pocieszyć "

‹‹ 822 823 824 825 826 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ