X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka ja też nie robiłam pappy ale u mnie to wynikało z tego że ginowi trochę się rozbiegły wizyty :) bo ja miałam robic wszystko u swojego (jako jedyny ma uprawnienia do prenatalnych w moim mieście) ale na jednej wizycie maleństwo było za małe a na kolejnej już za duże :) ale z perspektywy czasu to teraz myślę sobie że dobrze wyszło że nie wyszlo bo tak jak pisaly dziewczyny- pappa to tylko statystyka :) jeśli nie ma wskazań do tego badania to chyba nie warto się stresować ;)

    Ruda jeszcze chwilka i Helenka będzie na świecie 😍

    Kaga moja śpi w kocyku jednym i tym samym od praktycznie urodzenia :) dostaliśmy go od kolegów z pracy męża, towarzyszył nam w szpitalu i tak jesteśmy przyzwyczajeni że zawijamy ją w taki kokon i śpi :) ale czasem się rozkopuje więc nakrywam ją swoją kołdrą :) ja się budzę na kazdy jej ruch, śpimy przy lampce nocnej więc raczej mi się nie udusi :) ale myślę czy nie wyciągnąć jej kołderki i nią nakrywać :) super też się sprawdza śpiworek, jak narazie tylko raz w nim spala bo akurat tak się kopała że wszystko skopywala a śpiworka nie dała rady :) no ale tu jest problem z wkładaniem bo łatwiej zawinąć w kocyk niż włożyć do spiworka śpiącą... Ale jeszcze planuje pokombinować z tym spiworkiem bo naprawdę super sprawa bo nie da razy się wykopać z niego :D

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój poki maleńki śpi w otulaczu 😌😌

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    38e803a04643.jpg

    Dokładnie ten mamy

    Ciepło i bezpiecznie 😊

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka my też próbowaliśmy takiego otulacza ale Amelka tylko się wkurzała bo musi mieć swobodę w rączkach :D
    Zapomniałam się odnieść do śmierci tego koszykarza... Faktycznie bardzo przykra sprawa, bardzo tragiczna wręcz ale mnie też ogromnie zasmuciło to że wyzwolenie Auschwitz zeszło na 2 plan :( dziś sobie obejrzałam kilka dokumentów na ten temat i po prostu mi ręce opadły, a serce się złamało na tysiąc kawałków 😭 nie mogę pojąć jak człowiek drugiemu człowiekowi mógł zrobić takie coś... Ja tylko raz byłam w tym obozie, to było jeszcze w gimnazjum ale już wtedy byłam wstrząśnięta ogromem tej tragedii jaka się tam rozegrała :( będąc tam czułam się nieswojo z myślą że kilkadziesiąt lat temu w tym miejscu doszło do tak ogromnego ludobójstwa... Nigdy więcej wojen !!!

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam prenatalne u swojego gina, bo ma certyfikaty i on sam raczej sugerował, żeby Pappe sobie odpuścić, bo ryzyko wad z USG wyszło bardzo małe, więc nie robiłam.

    Why ja mam to samo 😁 ja śpię pod mega grubą kołdrą, owinięta jakby było minus 20 i ledwo mi nos wystaje. Mąż śpi pod inną, bo mu za gorąco. I gdy patrzę na małą w tym rożku to mi zawsze żal, że ona tę klatkę piersiową ma taką odsloniętą i w ogóle wydaje mi się, że jej zimno. Miss zgadzam się, że śpiworek jest super, ale z kolei jak ją wsadzamy do niego (mamy taki właśnie na szelkach z polaru) to jakaś przegrzana jest. Teraz na rożek jej dajemy jeszcze kocyk, ale taki bawełniany tkany, żeby miał dziury. Mam dla niej kołderkę, ale boje się, że się nią nakryje. Co jest trochę paranoją, bo rano ja zakrywam tą swoją kołdra i śpimy jeszcze parę godzin. I już sama nie wiem :/ może kupię jakiś cieńszy śpiworek.

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin rekomendował zrobienie testu podwójnego pappa. Ja to w ogóle mam dwa usg genetyczne tego samego dnia 🙈

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu dwa? :o a co z tym waszym konfliktem z krwi megson?

    A mąż ma profil na linkedinie? Może tam warto poszukać ?

    PplPp1.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jedno robi mój lekarz, który nie umie zapisać zdjęć i zgrać na płytkę, lub tym bardziej link do pobrania ich 🥴 a drugie mam u dr, która robi super fotki i wrzuca je na łącze, a ja potrzebuje zdjęć, do tych książeczek z drewna, które chcemy podarować na walentynki rodzicom oraz moim 2 babciom 🥰

    Nada on szuka wszędzie, linkedin, to pierwszy portal gdzie zaczął szukać ☹️ Widzę, że jemu jest mega ciężko, on już sobie ledwo daje radę z tymi ciągłymi porażkami ☹️ Dzisiaj koleś z Sabre na rozmowie mu powiedział, że w IT dopiero się teraz rekrutacja zacznie, że wcześniej był freeze w firmach i projektach, a wszelkie wcześniejsze rozmowy i procesy rekrutacyjne były o kant D... potłuc, tylko i wyłącznie po to żeby rekruterki miały co robić, a tak naprawdę nawet stanowisk nie było ogłoszonych na zapotrzebowanie ☹️ W Sabre fajną ofertę mają... Ten koleś z rekrutacji mówił dzisiaj, że po porodzie wysyłają tatę na przymusowe 3 miesiące płatnego tacierzyńskiego. Kurczę rewelacja...

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ja też pytam tylko raz w Auschwitz, w szkole średniej. Chcemy jeszcze raz jechać bo mąż nie był nigdy a bardzo mu zależy bo jego ukochany dziadek tam był.. Nawet mamy część jego obrączki w naszych ślubnych, tak by jego cząstka była zawsze z nami.

    Utkwiło mi w pamięci jak nauczycielka opowiadała o dzieciach tam. Była zawieszona na jakiejś wysokości jakaś belka czy taśma i wszystkie dzieci które mieściły się pod nią szły na śmierć, te które były z nią równe bądź wyższe, wykorzystywano do prac..
    Ale chyba najgorszą rzeczą jaką mogli zrobić były eksperymenty na ludziach.. W ogóle czasy wojenne są przerażające.
    Kiedyś gdy wojsko miało ćwiczenia i strasznie nisko latały samoloty, wyobraziłam sobie co mogli czuć ludzie w tamtych czasach. Ciągły strach o swoich najbliższych, wyczekiwanie.. To przerażające..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Dziś strasznie mnie bolą plecy i chyba choróbsko jakieś mnie bierze bo katar i ból gardła się zaczął 😩 czym się ratujecie w takich sytuacjach? Miód i cytryna już przygotowane

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka mi na katar w ciąży pomagały inhalacje z olejkami ziołowymi :) no i oczywiście miód, cytryna, imbir, czosnek :)

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ale wiesz ze jak tato jest na urlopie tacierzynskim to jest on zabierany tak jakby z twojego macierzyńskiego?

    Co innego jest urlop ojcowski ale on trwa 2 tyg i można go wybrać do 2 roku życia dziecka

    Iskierko zdrówka 😘

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rok temu, po godzinie 4 rano, zobaczyłam te dwie kreski, dowiedziałam się, że JESTES ❤️❤️❤️
    Troszkę się zmieniłaś przez ten rok, CÓRECZKO 🥰
    a0648a3c226f.jpg
    Rok temu o tej porze byłam najszczęśliwszą osobą na świecie 🥰 pamiętam jak się bałam gdy poszłam na betę 😊
    Życzę każdej z Was żeby doczekała tego pięknego momentu 😊 żeby pewnego dnia rano zobaczyła to co ja i wiedziała że rośnie w niej szczęscie ❤️

    RudaMaruda25, Iskierka87, Żanetka93, Why.Not.Now, nada, emdar, Sisska, Kaga, MilusińskaMilena, joana, megson91 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss 💘💘💘

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziadkowie byli w Oświęcimu, oboje. Mamy masę pamiątek, listy i wspomnienia. Straszne czasy. Jestem w szoku, ze ludzie tak łatwo o tym zapominają. To wcale nie było tak dawno.

    Megson to trzymam kciuki za męża, nic dziwnego, że go to dołuje. Faktycznie fajna oferta z tymi 3 miesiącami. a to na umowę o prace? Mój mąż pracuje już jakiś czas na b2b, ale teraz w nowej firmie ma dodatkowo 20 dni płatnego urlopu co tez nas bardzo cieszy bo tak to wolne równało się niższej wypłacie.

    Iskierka ja mam jakiś permanentny katar. I jak szukałam w internetach (dr Google wiadomo) to podobno częsta przypadłość w ciąży. Hormony szaleją i wywołują katar. A na przeziębienie spanko i czosnek, imbir i odpoczynek

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5d30cef1da7b.jpg

    Jaka matka taki syn 😉

    Kaga, MilusińskaMilena, MissKathy92, Why.Not.Now, megson91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko, a jeśli już zahaczysz o aptekę to polecam Prenalen. Ja się tak w ciąży leczyłam, jakieś przeziębienie złapałam dwa razy. Raz miałam w syropku, a raz w saszetkach rozpuszczalnych.
    Dużo pij wody, dodaj sobie imbiru, cytrynki i miodu. Tylko z imbirem nie przesadzaj, bo wysusza gardło.
    Jakby bolało Cię gardło to można bezpiecznie brać Fiordę, nie są jakieś mega szybkie w działaniu, ale nawilżają gardełko, można też tantuum verde w sprayu. Natomiast gdyby dopadł Cię mocny katar to można spokojnie Nasivin Baby - > info ze szpitala, bo jedno właśnie przeziębienie miałam w szpitalu.
    Ale mi się wydaje, że i tak najcudowniejszym lekiem na wszystko jest Amol. Ja Amolem chyba pachnę całą ciążę.

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka, ja to jeszcze polecam syrop z cebuli (dwa razy w ciąży postawił mnie na nogi). No i klasyk czyli domowy rosołek 😀

    Megson, super z tym urlopem, tylko to faktycznie może być tak - jak pisze Żanetka - że to jest odejmowane z Twojej części urlopu rodzicielskiego (rodzicielski to te 32 tygodnie po macierzynskim i można dzielic między rodzicami;my właśnie tak chcemy zrobić). Chyba że to jakieś inne wewnętrzne ustalenia firmy i nie łączy się to z tym, to wtedy to w ogóle rewelacja. Tak czy siak, ✊✊✊ za męża.

    Miss, super macie dziś "rocznicę" ❤️

    Iskierka87, MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss urocza foteczka :D wiecie, że ja nie siknęłam żadnego testu? Robiłam betę co tydzień i jakoś tak wyszło.

    Mi się wydaje, że to taki dodatkowy benefit, ten urlop. Tak mi się przypomniało, koleżanka mówiła ze w jednej firmie finansują invitro jeżeli kobieta ma problem z zajściem w ciąże. Finansują 100%. Ciekawe pomysły maja firmy żeby przyciągnąć pracownika. Tylko nie wiem czy to nie przysługuje po jakimś czasie pracy. No i nie wiem czy ja bym się przyznała tak otwarcie.

    O matko mój mąż tak kocha amol. Chociaż my jesteśmy Team aromatol bo ma trochę mocniejszy zapach. Faktycznie pomaga na dużo rzeczy i nie szprycujesz się tak prochami. W ogóle jak się czujesz dzisiaj Ruda?

    Nie wiem czy wam pisałam ale się tak wkręciliśmy w nowy serial. Tzn nie taki nowy bo już ma z dwa lata. Sharp Objects. Rewelacja. Dzisiaj chyba skończymy, jestem tak ciekawa rozwiązania zagadki. Polecam bardzo, podobno książka tez jest dobra. Jeszcze z seriali oglądamy Outsidera, ale on wychodzi co tydzień. Czytałam książkę w wakacje i znam zakończenie haha ale i tak bardzo dobrze się ogląda. Mąż się tak wkręcił, ciagle mnie pyta czy dobrze myśli, że to tak i tak :p czuje się jak taki narrator wszechwiedzący hehe :p

    MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady jesteście kochane ❤️ Mój jak wróci z pracy to zrobi rosół a ja tymczasem herbatka z cytryną i zrobię ten syrop z cebuli. W sumie od dziecka jestem leczona tymże sposobem i uwielbiam jego smak 😉

    Miałam jechać jeszcze w tym tygodniu na badanie coombsa które zlecił mi gin ale w tej sytuacji chyba poczekam

‹‹ 855 856 857 858 859 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ