X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak dziewczyny piszą, rodzicielski można dzielić, ja natomiast zostaje przy klasyce, wybieram całe 32 tygodnie.
    W ogóle wczoraj dalej byłam obrażona na męża, ale wieczorem porozmawialiśmy, bo mąż miał dla mnie bardzo ważna informację.
    Otóż, ja wiedziałam o tym już wcześniej, ale to nie było na 100% jeszcze pewne, jednakże gdzieś wisiała nam z tyłu głowy taka możliwość.
    Męża od lipca tego roku przenoszą do innego oddziału, dlatego możliwości były dwie, albo mąż wynajmnuje sobie mieszkanie i w widzimy się w dni wolne (co odpada od razu), albo mąż dojeżdża ponad 50 km, albo się przeprowadzamy. I po przedyskutowaniu wszystkich za i przeciw, po urodzeniu dziecka szukamy mieszkania. Chcieliśmy i tak nasz dom opuścić i zacząć go wynajmować, a zacząć budowę domu. Teraz plany całkowicie się nam pozmieniały, mimo że gdzieś tam z tyłu głowy ta opcja też nam wisiała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Ruda to na jaki teren musicie się przenieść? 😊

    Co do urlopu ja też wybieram cały macierzyński
    Maz pracuje na zmiany dniowki nocki czasem jak ma zmiane 24 h to później ma wolne takkze się da rade

    Teraz ma urlop z pracy 2 tygodnie ale to od 1 lutego a że mały chciał zobaczyć świat Wczensiej to już nie zmienialiśmy nic tylko teraz Wlansie wybiera ten urlop ojcowski plus jeszcze miał opiekę na mnie 😉

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    Bo jedno robi mój lekarz, który nie umie zapisać zdjęć i zgrać na płytkę, lub tym bardziej link do pobrania ich 🥴 a drugie mam u dr, która robi super fotki i wrzuca je na łącze, a ja potrzebuje zdjęć, do tych książeczek z drewna, które chcemy podarować na walentynki rodzicom oraz moim 2 babciom 🥰

    Nada on szuka wszędzie, linkedin, to pierwszy portal gdzie zaczął szukać ☹️ Widzę, że jemu jest mega ciężko, on już sobie ledwo daje radę z tymi ciągłymi porażkami ☹️ Dzisiaj koleś z Sabre na rozmowie mu powiedział, że w IT dopiero się teraz rekrutacja zacznie, że wcześniej był freeze w firmach i projektach, a wszelkie wcześniejsze rozmowy i procesy rekrutacyjne były o kant D... potłuc, tylko i wyłącznie po to żeby rekruterki miały co robić, a tak naprawdę nawet stanowisk nie było ogłoszonych na zapotrzebowanie ☹️ W Sabre fajną ofertę mają... Ten koleś z rekrutacji mówił dzisiaj, że po porodzie wysyłają tatę na przymusowe 3 miesiące płatnego tacierzyńskiego. Kurczę rewelacja...

    Megson, ja nie jestem lekarzem ale od Doktora Dudarewicza (możesz zobaczyc na znany lekarz)słyszałam , ze w ogóle częste USG nie jest za zdrowe dla płodu , szczególnie na początku ciąży, A tym bardziej tego samego dnia (to naprawdę dobrze wykształcony lekarz).
    Oczywiście sama zdecydujesz :) ja po prostu pisze co słyszałam.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i świetnie... mieszkam 20 km od Łodzi 🙈

    https://www.google.pl/amp/s/wiadomosci.wp.pl/koronawirus-z-chin-w-polsce-kolejny-podejrzany-przypadek-w-lodzi-cudzoziemka-w-szpitalu-6472825889781889a%3famp=1

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ale ogólnie cieszysz się na tę zmienę? Na długo się przeniesiecie?

    Tez słyszałam, ze takie częste usg nie jest dobre.

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson:
    https://mamaginekolog.pl/czy-usg-jest-bezpieczne-w-ciazy

    Kurcze zaskoczyłaś mnie tym o tej pracy męża. Wszyscy ciągle mówią, że w IT to tyle pracy jest.

    Miss ❤️telepatia haha. Wczoraj myślałam o tym, że niedługo mam rocznicę testu i zastanawiałam się kiedy Twoja.

    Jeżeli chodzi o syrop z cebuli to na blogu Pana Tabletki jest bardzo znośna wersja :) no i polecam też biały napar od niego. Mi on nawet bardziej pomagał.

    A do nosa to polecam używać wodę morska. Ja nigdy nic do nosa nie musiałam uzywac a w pierwszym trymestrze bez wody morskiej się nie dało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 10:57

    MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tutaj mama gin mówi ogólnie o usg, trochę sobie nie wyobrażam ze ktoś może w ogóle usg nie zrobić cała ciąże bo to spisek 🤯🤯🤯

    Jak byłam w szpitalu i poprosiłam o kolejne usg (po 2 dniach) to lekarz bardzo niechętnie się zgodził i powiedział, że takie częste usg tez nie jest dobre. Ale może u mnie chodziło o krwawienie?

    Jestem ciekawa jak dzisiaj będzie. Lekarz ma dobre opinie na znanym, liczę ze będzie miło i bez rewelacji. No i liczę troszeczkę że poznam płeć 🤞

    Mialam dzisiaj dobre ciasto w cateringu, wyglądało jak chleb wiec byłam niechętna ale smaczniutkie. Zrobię sobie kiedyś, znalazłam przepis http://www.napolslodko.com/orkiszowe-ciasto-cytrynowe-z-cukinia-bez-cukru-i-mleka/#

    PplPp1.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się czuję jakby to było wczoraj ten test 🙈 jejku pamietam jak się trzęsłam ze szczęścia, nerwów itp a Amelia już jest taka duża 🥰

    Nada siknij sobie teraz na test żeby mieć na pamiątkę ;)

    Kurde ten wirus jest już w Polsce? 😱

    My dziś na 13 45 mamy rehabilitacje :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W artykule jest podlinkowany artykuł mówiący o bezpieczeństwie USG. Ale ja tu nikogo nie będę namawiać ani nic, bo to nie moja sprawa, każdy niech sobie ufa swojemu lekarzowi, bo od tego ich mamy. ;) Ja w szpitalu miałam USG dzień po dniu przez 3 dni w szóstym/siódmym tygodniu, w kolejnym tygodniu kolejne dwa.

    Tak samo jak ja całą ciążę byłam na no-spie, brałam czasami po trzy dziennie i mojej córce nic nie jest. Pediatra mówi, że ma idealne napięcie mięśniowe, podczas gdy znam dzieci z idealnych ciąż z zaburzeniami napięcia. Zreszta ja wolałabym z nią nawet na rehabilitację chodzić niż urodzić przedwcześnie. Ale tak jak pisze, każdy ma swojego lekarza i jemu powinien ufać. Ja swojemu ufałam bezgranicznie ;)

    Nada dokładnie sikaj!!! 😁 Pamiątka musi być. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 11:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy na sesję 😊

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przeprowadzki, mam mieszane uczucia, oznacza to, że i ja musiałabym szukać pracy w innym miejscu. Jednakże będąc na macierzyńskim, a później rodzicielskim miałabym ten czas, żeby znaleźć coś sensownego.
    Wiem, że przeniesienie akurat w to miejsce będzie dla mojego męża spełnieniem marzeń i zasłużył sobie mocno na to, dlatego wiedząc że jestem bardziej mobilna to raczej zaryzykuję, choć to po raz kolejny w moim życiu zaczynanie wszystkiego od zera, ale do tego czasu jeszcze trochę jest, więc postaram sobie to wszystko poukładać. Rodzina jest najważniejsza teraz ❤️

    Co do testów, mi niemalże wszystkie wyblakły, więc je powyrzucałam, ale mam zrobione zdjęcie ich.

    W ogóle wstałam rano, patrzę w lustro i mam wrażenie, że połknęłam całego 🍉!
    f3a5440bbf8b.jpg

    Nada, ciasto musi być przepyszne! W ogóle ja lubię takie cytrynowe wszystko. Aaa lody cytrynowe to już ubóstwiam!

    Sisska, Żanetka93, Kaga, joana, Why.Not.Now, emdar, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda lubię za zdjęcie! Może mi też będzie za niedługo dane mieć taki brzusio <3 :)

    Zbieram się od jakichś 3 tygodni do zrobienia makaroników, mam wszystkie składniki kupione nawet, ale jakoś nie mogę znaleźć natchnienia :)

    Znalazłam stronę do projektowania domu, masakra ciężko trochę to połapać, zacina się, ale jednak fajnie widać efekty ;) można chociaż trochę swoją wizję przenieść na obraz w 3d

    megson91 lubi tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda malutka już nie taka malutka 💟

    Pięknie wam razem 😊

    Eh... Dziwnie tak bez brzusia... ☺️
    Ale od stycznia 2021 walczę o następny 😉

    megson91, MilusińskaMilena lubią tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda pieknie wygladasz 😍

    Ja testy mam 3 i zostana ma pamiątkę 😊

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też testy niestety wyblakły 🙈

    Ale nasze pierwsze wspólne zdjęcie czyli gdzie mały wygląda jak kropka wisi w honorowym miejscu 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka, oby z drugim brzuszkiem poszło zdecydowanie szybciej niż z pierwszym!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj oby... Zycie pokaże co będzie...

    Narazie z jednym się ciężko gdzieś ruszyć 😅😅😅

    Aaa co się okazalo nasz synek też ma siostrę bliźniaczkę
    Poznał ją dzisiaj na sesji 😉

    Urodzona w innym szpitalu ale w tym samym dniu 8 godzin później 😉

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w ogóle ja to cała ciąże miałam problem z zaparciami, a od kilku dni mnie dosłownie przeczyszcza... Ja nie wiem, czy mi się już organizm przygotowuje do rodzenia czy coś.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka koniecznie podziel się potem efektami sesji :D

    Ja już przed gabinetem. Mam stresik. I do tego mnie tak strasznie mdli...

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada powodzenia 🙂

    Żanetka to czekamy na efekty. To sesja rodzinna czy tylko niemowlęca? Może i ja w 2021 dołączę do starań, ale raczej nie od stycznia 😁 chce wrócić do pracy na razie a później zobaczymy jak się życie poukłada.

    Ruda oj to szykują się Wam zmiany. Ale na szczęście tak jak piszesz - macie czas sobie poukładać. 🙂

    Ja to mam wrażenie, że ja nigdy nie znajdę swojego miejsca na ziemi... Już tyle razy zaczynałam od zera... I mam wrażenie, że to nie koniec.


‹‹ 856 857 858 859 860 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ