X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff a mąż mnie wczoraj wyśmiał, że z jakiej ja planety jestem, że nie znam tego koszykarza.😁

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuje fatalnie ☹️ W nocy spałam 2h 🥴

    7ba13e7a663cdd1f.png

    Nie mogę zasnąć, nie wiem co się dzieje 😞😞😞
    Martwię się też strasznie, małż dalej pracy nie może znaleźć, jest jakiś martwy okres w IT 😞 mamy dużo różnych zobowiązań finansowych i z mojej pensji z ekstra zaciskaniem pasa wyjdziemy na styk 😞 on jest załamany, bo chodzi od 1,5 miesiąca na te rozmowy i ciągle mu odmawiają, już nie wiem jak go pocieszać ☹️😞 sama się mega martwię... ☹️☹️☹️

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Żanetka zobaczymy. Masz 50% szans :d

    Ja robię w medicover wszystko. I powiem Ci, ze póki co jestem zadowolona. I z prowadzącego lekarza i diabetologa. A ty czemu nie chciałaś w lux medzie wszystkiego robić?

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy robiłyście pappe? Bo lekarz nic na ten temat nie mówił a wydaje mi się że powinnam je zrobić przed kolejna wizyta i mieć wyniki na prenatalne. Co myślicie?

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar, ja jestem na początku 8 miesiąca i tragedii nie ma :) ale mega mnie bolą plecy w odcinku krzyżowo piersiowym ... :/ najlepiej jak leżę lub chodzę :) staram się codziennie wyjść na spacer, trochę poruszać. U nas mała wazy 1650 :) i raczej będzie małym bobaskiem (chyba po mamusi 😁)

    Iskierka, ja nie robiłam nigdy pappy bo nie musiałam (lekarz mi nigdy nie zlecał), to jest chyba tylko z własnego wyboru albo jak USG wyjdzie zle.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko najlepiej od razu przy prenatalnych w ten sam dzień

    Aczkolwiek ja nie robiłam
    To tylko statystyki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2020, 20:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie robiłam Pappy, pani doktor mi odradziła.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, a ja jutro robię pappe. Mnie namawiała ginekolog nawet. Tzn mówiła jakby to było polecane badanie.

    Megson a co robi mąż? Programuje czy testy? Może kwestia początku roku po prostu?

    PplPp1.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż jest automatykiem 😞 pisze testy w Javie 😞

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha bo myślałam że teraz mi powie gin że mam zrobić a nic nie mówił. To może przy prenatalnych powie

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, myślę że mała sobie jeszcze chwilkę posiedzi w Twoim brzuszku, już niewiele jej brakuje do 3kg.

    Kurcze strasznie mi przykro z powodu infekcji.. Jeszcze na samej końcówce ciąży, bardzo ciężkiej ciąży.. Mam nadzieję że szybko Ci minie i cieszę się że przy tym wszystkim chociaż Cię nie boli dodatkowo pęcherz.

    Żanetko, to prawda, strasznie to przykre że wszyscy dookoła mówią o tym koszykarzu a o rocznicy naszej polskiej tragedii tak bardzo mało.. Oczywiście bardzo współczuję żonie bo straciła wszystkich których kochała, ale czyż takie sytuacje nie dzieją się codzień na całym świecie? I ja również o nim wcześniej nie słyszałam..
    Ale wiecie co? Mam wrażenie że media podłapują takie tematy żeby odwrócić naszą uwagę od ważnych spraw w kraju..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3421 6200

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, nie trafiłam w Luxmedzie na naprawdę dobrego i zaangażowanego ginekologa(a swego czasu obkolędowałam ich naprawdę wielu). Ta u której prowadzę ciążę i tak jest naprawdę ok, ale też np. uważa że 3 usg na całą ciążę wystarczy, a zrobienie badania przepływów w usg III trymestru nie jest konieczne. Na szczęście jest naprawdę ok, i nie ma problemu z tym że prowadzę ciążę gdzie indziej i bez problemu daje mi skierowania na wszystkie badania. Do tej mojej lekarki w Boramedzie mam mega zaufanie, poza tym pomogla mi w zajściu w ciążę (np.zrobila mi u siebie w szpitalu drożnośc na NFZ praktycznie"od ręki").

    Megson91, może faktycznie martwy okres teraz? Początek roku to chyba nie najlepszy czas na szukanie pracy? Chociaż w sumie to nie wiem, bo w ogóle nie znam branży🙄Postaraj się nie stresować, w takim fachu na pewno coś znajdzie, tylko że to może po prostu chwilę dłużej potrwać.

    Iskierko, ja robiłam Pappe w tym samym dniu co usg prenatalne(to się i tak razem interpretuje potem). Mi też lekarka zalecała, ale ja mam też wiek(38lat) że w zasadzie to nie wiem czy nie jest obowiązkowe. I pamiętaj że najważniejsze jest samo usg, białko Pappa to czysta biochemia która o niczym nie musi mówić(mi właśnie niskie Pappa - przy podobno książkowym usg - podwyższylo ryzyko trisomii 21, robiłam test wolnego DNA, który wyszedł bardzo dobrze, ale trochę nerwów mnie to jednak kosztowało). Więc ja do Pappy mam mocno ambiwalentne uczucia...

    megson91 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga 😂 telepatia bo miałam o to pytać Was.
    Ja również w rożku. Mam śpiworek taki naszelkach zasuwany dol ale za duży jest i go rozpielam i wczoraj tak przykryłam. Muszę zamówić mu pościel z wypełnieniem płaska podusia i kołderka, bo jednak rozkopuje się dość a i kocyk boje się ze naciągnie na buźkę. Ja się zawsze nakrywam po same oczy i wydaje mi się ze jemu zimno jak pod paszki mu dam kocyk. 🙈

    Kaga lubi tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko świetne wiadomości 🥰
    To musiał być boski widok 😊

    Ruda malenka jest coraz większa, supcio 😍😍😍 oby do konca...

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trochę zaczynam martwić tym wstrętnym wirusem z Chin :/ jest już we Francji i Niemczech... Dzisiaj nawet były spekulacje, ze przez przypadek wyciekł z jakiegoś laboratorium (mógł być stworzony jako broń biologiczna).

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ☺️ Helenka już ładnie przybiera, będzie zuch dziewczynka ❤️
    Iskierka wiec rośnijcie zdrowo ❤️ dzięki waszym relacjom o ciąży my mamuśki znów żyjemy tymi emocjami 😀 tak jak piszą dziewczyny, w ten sam dzień najlepiej. Zaraz po usg prenatalnym (które zwykle nie wykonuje nasz lekarz ginekolog) zapraszają na pobranie krwi. Na wynik czeka sie 2 tyg, chyba ze coś wyjdzie nie tak to dzwonią by przyjechać odebrać wyniki - w moim przypadku tak było. Na robiłam nie wiem po co..
    najadłam się tylko stresu bo krew popsuła mi wynik prawdopodobieństwa dziecka z ZD..
    tak jak pisze Żanetka, to statystyka. Wiec na luzie 🙂
    Nada powodzenia 😘


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny to najwyżej bd czekać do prenatalnych. A u mnie będzie je robił mój lekarz bo tak mi dziś powiedział.

    Dlaczego nie "nasz" lekarz robi prenatalne przeważnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszyscy lekarze maja uprawnienia do ich wykonania. Jeśli Twój będzie Ci robił to super, ja byłam w innej klinice 🙂

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko tak jak why pisała lekarz wykonujący badania prenatalne powinien posiadac certyfikat czyli uprawnienie do wykonania takiego badania...

    Ja idę spać dziewczyny

    Brzuch mi dał dzisiaj popalić ale już lepiej ale muszę się przespac skorzystam poki mały wykapany pojedzony i uspany

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa to o to chodzi heh ja głupia jestem póki co w tych sprawach dlatego pytam 😂

    Dziękuję Why 🙂

    Żanetko odpoczywaj 😘

‹‹ 854 855 856 857 858 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ