X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Macierzyństwo mam wrażenie że nie da się przygotować, wszystko wychodzi w trakcie.
    Pierwsze dni dla mnie było piekłem, w domu zaczęłam coraz bardziej ogarniać się z małą.

    Ja cc wspominam dobrze, gdybym mogła rodzić naturalnie to wolałabym naturalnie.
    Gdybym mogła karmić cyckiem, też wolałabym cyckiem.
    Ale są rzeczy, które od nas nie zależą.

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 15 lutego 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje :) nie ma idealnych sytuacji i zawsze jest trochę inaczej niż to jak sobie wymyślimy 😊
    Kaga, mam nadzieje, że to wysportowanie mi pomoże a nie zaszkodzi :) słyszałam, ze sportowcy maja bardzo spięte mięśnie a poród przecież polega na maksymalnym rozluźnieniu 🙈 ale jestem dobrej myśli 😊
    Dziękuje za wszystkie kciuki 😘

    Miłego wieczorku Wam życzę 😊

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka mi na stres przedporodowy maz mowi : skoro jakos wszedl to i jakos wyjdzie 😅

    A tak serio stres jest zrozumialy ja sama chodzilam zestresowana jak to bd i zeby z dzidzia bylo okej

    Wogole koncowka tak sie dluzyla a tu nagle niespodzianka w 37+5

    Bedzie dobrze taka mala istotka da ci takiego powera do wszystkiego o jakim nawet nie masz pojecia ze posiadasz

    Czekamy na kolejego gada 🥰😅😅

    megson91, Stookrotka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiem wam cos
    U nas w bloku mieszka takie malzenstwo ktore ma 7 letnia corke
    Matka tej dziewczynki jest instruktorka zumby
    I ona ta dziewczynke zapisala do szkoly tanca
    Nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie to ze ta dziewczynka nie chce tak chodzic
    A matka wysyla ja tam na sile
    Wiem za to ze strasznie lubi grac w siatkowke
    I zamiast pozwolic jej cwiczyc ten sport to ciaga ja na te zajecia taneczne

    Nic zlego jej nie robi dziecko jest zadbane eleganckie i wogole ale naprawde bylo mi jej zal jak widzialam jak ciagla ja dzis na sile z tym plecakiem a ona prawie plakala ze nie chce...

    Kurcze nie rozumie tego jak rodzice nie pozwalaja rozwijac dzieciom swoich pasji tylko na sile ciagna ich w to co sami lubia mimo ze dzieci stanowczo nie chca...

    Okropne naprawde 🤯

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my po pierwszej wizycie u pediatry.
    Nagadała nam o szczepieniach, kazała przemyśleć temat, a ja mam tak namieszane, że szok.
    1. Jak szczepiłyście na te szczepienia obowiązkowe? Zwykłe szczepionki czy wysoce skojarzone 6w1/5w1? My 5w1 możemy mieć za darmo, bo młoda jest wcześniakiem.
    2. Pneumokoki, zwykła szczepionka czy ta płatna, która jest na więcej odmian?
    3. Rotwirusy i meningokoki? Szczepiłyście?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 🙂
    Z tymi szczepionkami to ciężko coś doradzić.
    My szczepilismy normalnie na NFZ, wiadomo był płacz ale my nie pamiętamy naszych szczepień on tez nie będzie. W miare ok zniósł wkłucia. Lekki stan podgorączkowy, odrobine marudny (prwnie wkłucia pulsowały). Generalnie godzinę nosiłam i tuliłam. W sumie tyle. Na pneumokoki nie rozszerzyliśmy o dodatkowe szczepy a na rota i meningo nie szczepilismy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dostałam od męża na walentynki zdjęcie naszego nowego auta 🙈 a gdzie moja bielizna z intimmissimi? Się pytam się 😅

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda my bedziemy szczepic stara metoda
    Podobno najbezpieczniejsza wersja

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 16 lutego 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też braliśmy obowiązkowe szczepionki na NFZ (pneumokoki też na NFZ). Na rotawirusy jesteśmy już po obu dawkach. Na meningokoki będziemy szczepić, ale może na wiosnę. Ale znam mnóstwo osób, które brały 6w1 czy 5w1 i było ok.

    Żanetka no smutna historia. Spełnianie swoich ambicji kosztem dziecka.

    A my byliśmy dziś na długim spacerze, pozniej obejrzeliśmy "Pewnego razu w Hollywood" (tak, dopiero teraz 🤦) i w końcu zjedliśmy sushi, którego w piatek się nam nie udało zamowic. Mam trochę wyrzuty sumienia z powodu sushi, ale niby przy karmieniu można. Teściowie znów chciali przyjechać, ale mąż nakłamał, że mamy gości, bo naprawdę potrzebowaliśmy chwili tylko dla siebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2020, 18:42

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 lutego 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda jakbyśmy mogli szczepić to bysmy szczepili tymi zwykłymi nie skojarzonymi

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 16 lutego 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, to będzie ta noc❤️ Wody mi odeszły(trochę jak w filmie, bo na korytarzu w szpitalu 😉). Trzymajcie za nas kciuki, odezwę się.

    Żanetka93, Stookrotka, MissKathy92, Kaga, megson91, Iskierka87, nada, joana, Sisska, Why.Not.Now lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa emdar powodzonka 🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar, trzymam kciuki!

    W ogóle dziewczyny, ja to jutro miałam dopiero stawić się do szpitala na poród we wtorek, a mam już 2 tygodniową córeczkę ❤️

    megson91 lubi tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar powodzenia 😊
    W końcu się doczekałas momentu kiedy Julek postanowił wyjść 😁

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo teraz my czekamy na wiesci 🥰🥰🥰

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 17 lutego 2020, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia emdar! 😘

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 17 lutego 2020, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar, powodzonka!!! 😘😘😘🤞🏻🤞🏻🤞🏻💜💜💜

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 17 lutego 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar!!! Mijam właśnie Inflancka :D Wałcz tam dzielenie ! Trzymamy kciuki za Julka :)

    Kurczę ciagle mam z rana za wysoki cukier. Chyba muszę się zmusić żeby jeść coś jeszcze na noc. Bo podobno to tak działa... ale ja już i tak jem więcej niż kiedykolwiek.

    A wczoraj mój teść powiedział, że mam brzuch taki żeby nie wiedział czy jestem gruba czy w ciąży 🤦‍♀️🤦‍♀️🤷🏼‍♀️

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada ja też taki miałam brzuch, nie ciążowy, a ulany.
    A teraz po ciąży już nawet nie widać, że w niej byłam. Ważę już tylko 3 kg więcej niż przed ciążą i teraz nikt by nie zauważył, że dwa tygodnie temu jeszcze w ciąży byłam.
    Została mi jedynie taka fałda na brzuchu, ale to ten nadmiar skóry.

    Za 4 tygodnie mam zamiar wrócić na siłownię i dieta, bo póki co gotuję mój mąż jak jest na wolnym, bo ja się nie mogę na razie ogarnąć.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to trochę drażni w moich tescisch, że patrzy tak bardzo na to jak ktoś wyglada. Wczoraj jak jadłam kanapkę (wzięliśmy z domu, bo muszę jeść co te 2,5h) to teściowa mnie pytała czy muszę tak dużo jeść xD zreszta oni tej mojej diety cukrzycowej bardzo nie mogą ogarnąć. Jedzą dosyć niezdrowo, a zawsze byli szczupli. Z teściowej teraz po menopauzie zrobiła się kuleczka, wiec tez jest przez to bardziej wyrozumiała. Ale kiedyś... ja się naprawdę nie raz popłakałam przez te uwagi. A jestem raczej normalnej budowy a nie grubszej.

    Ruda nie wywieraj na sobie presji, na pewno dobrze wyglądasz, może Zamiast siłowni jakieś ćwiczenia z maluszkiem? A z dietą to myśle, że każdy powód żeby zdrowiej jeść jest dobry :) my jak się mały urodzi wrócimy do pudełek na pewno, ale może już jakiś innych.

    PplPp1.png
‹‹ 897 898 899 900 901 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ