X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarynko, gratulacje ogromne ❤️💐

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar kazda tu pamięta ❤ ostatnio pisalam nawet, ze ciekawe co u Ciebie..

    Kochana a moze jakas porada u lekarza czy specjalisty dla Ciebie?
    Kazda z nas wie, ze napewno jestes najlepsza mama dla Julka 😘😘😘
    Niekazda mama ma latwe poczatki czy srednie, niektóre z nas mocniej to odczuja...
    Moze wlasnie pomoc specjalisty pomoglaby Ci to przejsc??
    Trzymam za Ciebie mocno kciuki i sciskam 🥰

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana, dziękuję bardzo za dobre słowo❤️ jak Ty się czujesz w ciąży? Wszystko ok? Wiesz już kogo nosisz pod sercem?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • katarynka9595 Autorytet
    Postów: 381 239

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też opiszę wam mój poród. Rano około 9 miałam założony balonik, potem zostałam podpieta pod ktg które nie pokazywalo żadnych skurczy. Potem dostałam lekkich boli miesiaczkowych i poszłam spać 🤦‍♀️ koło 14 przyszła położna i wyjęła balon, było 5cm rozwarcia ale nadal brak skurczy. Przy wyjmowaniu go odeszły mi wody i zaraz podpieli mi kroplowke z oksytocyna. Regularnych skurczy dostałam koło 15. Miałam ograniczone ruchy przez kroplowke więc nie ruszalam się z piłki, przy skurczu nachylalam się do przodu i jakoś to lagodzilo mi ból. Koło 17 poszłam do toalety bo chciało mi się kupę i wpadła mi położna do łazienki i mówi że idziemy się zbadać i dobrze że przyszła bo miałam już pełne rozwarcie i zaczęły się parte a ja nawet nie pomyślałam że to to bo wydawało mi się że to za szybko. I za 10 minut urodziła się Jagódka ❤ niestety mam nacięcie i 7 szwów, boli przy siadaniu i chodzeniu. Póki co karmimy się piersią ale mam strasznie spękane sutki i przy karmieniu czuje pieczenie i ból. Nie wiem też na ile mój pokarm jest treścią bo mała ciągle wisi na piersi. Ciężko ja odłożyć a z piersią w buzi od razu zasypia. Martwi mnie też to że wczoraj zrobiła tylko jedną kupę...

    Stookrotka lubi tę wiadomość

    6cs 💚🤰
    Jagódka, Ur. 09.04.2020, 17:16 3600g, 57cm, sn 💗🤱

    8fbdccf4c6.png

    lprkmg7yglslnkid.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Zdrowych wesołych świąt. Przepraszam że dopiero teraz ale miałam dużo pracy. I w pracy i w domu z przygotowaniami. Niby tylko dla 2 osób a i tak jest co robić.

    Tak, chyba ja pierwsza teraz haha chociaż to jeszcze tak długo! 4.08. nie wiem jeszcze jak. Skierowania na cesarkę nie mam więc nie wiadomo co to będzie. Mam nadzieję że w sierpniu już świat wróci do normalności chociaż trochę. Nie chce rodzic sama :( Stokrotko i Katarynko dzielne z was dziewczyny! A jak piszecie o karmieniu to zaczynam się bać :o

    megson91, MilusińskaMilena lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar trzymaj się kochana. Bycie mamą na początku, z tego co czytam, każdemu daje w kość.

    emdar lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarynko brawo 🥰🥰🥰 z kazdym dniem bedzie coraz latwiej...

    Nada powiem Ci, ze i ja coraz bardziej stresuje sie porodem i karmieniem..
    No i nie moge doczekac sie pierwszych ruchów.
    A co do porodu to na ostatniej wizycie lekarz mnie nie uspokoil. Powiedzial, ze watpi, ze to uspokoi sie do mojego porodu. A wyznaczonym mam z usg na 29.08... z om 03.09...



    Emdar kochana czuje sie dobrze. Nie narzekam narazie. Pod serduszkiem jest synek. Imie wybrane. Będzie Adaś 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 12:21

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, dziękuję za miłe słowa ❤️ a jak Ty się czujesz? Wszystko ok? Znasz już płeć? Nie wiem czy dostałas moją wiadomość jakiś czas temu żebys napisała do mnie na prywatnego maila odnośnie położnej na Inflanckiej(chyba nie ogarniam do końca tych wiadomości priv na ovufriend). Podaję Ci tutaj, jak chcesz to napisz, podam Ci dane tej położnej (mam nadzieję że do czasu Twojego porodu sytuacja się unormuje 🙄). Mój mail to: [email protected]

    Joana, Adaś, piękne imię 😍 Trzymam kciuki za bezproblemową ciążę!

    Katarynko, szwami i nacięciem się nie martw, dojdziesz do siebie szybciej niż sądzisz. I brakiem kupy nie martw się za bardzo, mówi się że normą jest robienie kupy zarówno 8-10 razy dziennie, jak i raz na 10 dni. Będzie dobrze wszystko.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar mocno dziękuję ❤

    Oby i u Ciebie wszystko szybko sie unormowalo ❤❤❤

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Emdar dzięki! już pisze maila :D nie wiem czy w związku z cukrzyca nie będę musiała gdzie indziej rodzić :/ bo Inflancka to szpital o 2 stopniu referencyjnosci... Ale jak nie tam to żelazna.

    Co do płci, to u mnie chłopak. Ignacy :) Adam bardzo ładne! Podoba mi się :)

    Asia myślę że niedługo poczujesz. U mnie już szaleje na całego. Śmiesznie. Kosmita w brzuchu :d dzisiaj zaczęłam trochę czytać o porodzie i jak na razie chyba odpuszczę sobie ten temat na za jakiś miesiąc :o

    emdar, megson91 lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, Ignacy ❤️ Było na mojej liście imion ❤️, no ale "wygrał" Julek. A jak się czujesz? Oprócz cukrzycy wszystko ok?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada my oprocz Adama mielismy pomysl na Mateusza lub Ignacego 😁

    Oby i moj maly kosmita niedlugo sie rozbrykal 😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 20:11

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki Kochane 😙

    Jak minęły święta? Jak samopoczucia?
    Śmigus dyngus oblany? 🙂

    U mnie dość spokojnie, wczoraj byliśmy na chwilę u moich rodziców, posiedzieliśmy.. Dzisiejszy dzień spędziliśmy w domu, ale czułam się jakaś zmęczona, pewnie przez pogodę..

    Katarynko gratulacje dla Ciebie i tatusia 😙
    W ogóle obie dziewczyny byłyście bardzo dzielne, w ciężkich czasach przyszło Wam rodzić i poradziłyście sobie świetnie 😙

    Emdar nie obwiniaj się. Początki są niezwykle trudne ale tak jak pisała Asia, jesteś najlepszą mamą dla Julka. W końcu on sam Ciebie wybrał ❤️
    Może to depresja poporodowa? Tu też się zgodzę z Asią że może psycholog by dużo pomógł? Może dzięki niemu spojrzałabyś inaczej na macierzynstwo.. Ale mimo wszystko pamiętaj że w nas masz ogromne wsparcie 😙 jesteś silną, wspaniałą kobietą i matką, i musisz uwierzyć w siebie 😙

    emdar lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, po której stronie masz łożysko położone? 😘
    Ja mam na tylnej ścianie i smyranie czułam jakoś od 16 tygodnia, teraz to mała sadzi takie kopniaki, że chwilami, to mam już dosyć 🙈😂 obkręca się, kopie wzdłuż, w poprzek, do przodu, do tylu, wypina mi dupinkę albo główkę, ostatnio dostała czkawki jak zasypiałam 😂 cały brzuch skakał mi przez godzinę i nie mogłam za żadne skarby zasnąć 😂

    Kocham ją nad życie i mam nadzieję, że jutro nie odwołają mi wizyty 🤞🏻

    Nie miałam połówkowych i ostatni raz na wizycie byłam 6 tygodni temu 🥶

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, dziękuję za dobre słowo ❤️ Też obstawiam depresję, ale teraz to nawet nie mam jak ogarnąć psychologa(jakoś przez telefon słabo to widzę). Próbuję pomóc sobie sama, w teorii jestem niezła, gorzej z praktyką.

    Najbardziej to doskwiera mi zmęczenie fizyczne, czyli permanentne niewyspanie. I tak nie mogę narzekać bo mąż bardzo dzielnie mi pomaga przy małym (bez niego to już bym chyba całkiem odleciała). Może trzeba się po prostu przyzwyczaić? Te, które są już mamami, mam pytanie, jak Wy sobie radzicie z niewyspaniem?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar może warto spróbować choć raz telefonicznej konsultacji. Wiem że to nie zastąpi klasycznej wizyty ale w takiej sytuacji trzeba zrobić wszystko żebyś się tak nie męczyła z natłokiem negatywnych myśli..
    Co do radzenia sobie ze zmęczeniem nie do końca mogę Ci pomóc, ale pamiętam że gdy pracowałam kiedyś w gastronomii (praca po 14, 16, a nawet 20h dziennie) wspomagaliśmy się magnezem. Nie wiem natomiast jak to wygląda z jego suplementacją gdy karmisz piersią.. Ja bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję że sytuacja szybko się zmieni i będziesz mogła w pełni cieszyć się z bycia mamą ❤️ no i wspaniale że masz tak kochanego męża 😙
    Ale powtórzę jeszcze raz, tak na wszelki wypadek żebyś nie zapomniała, JESTEŚ NAJLEPSZĄ MAMĄ JAKĄ JULEK MÓGŁBY SOBIE WYMARZYĆ ❤️

    emdar lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka

    oblany :) wczoraj mialam taki lazy day :O mam wrażenie, że oprócz surówki i jajek faszerowanych nie zrobiłam nic haha

    oprócz cukrzycy (która jest przeokropnym utrapieniem :( u mnie okej, ciąża w drugim trymestrze jest super! mogę nawet kawkę wypić :D jedyne co to muszę ćwiczyć, bo jak nie ćwiczę regularnie te 2-3 razy w tygodniu to bolą mnie biodra i plecy.... Emdar a jak mąż w tej nowej sytuacji?

    U mnie też jest z tyłu łożysko, to podobno totalnie bez znaczenia ale może faktycznie ruchy wtedy bardziej czuc ? u mnie maly sie najbardziej rusza jak spie (leze) albo jem hehe. mi sie Leon jeszcze podobał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 11:11

    PplPp1.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson wlasnie nie wiem 🙄 nigdy nie zapytalam lekarza, a on sam nie mowil.. szczerze to in nie jest jakis zbyt duzo mówiący jak sie nie dopytasz. Ale i tak go lubie 😊
    Wczoraj wydaje mi sie, ze czulam i maz też, ale moze to gazy? Takie smyranie to odczuwam od dwoch tyg ale wlasnie nie wiem czy to Adas czy gazy itp..

    A co do polowkowych to nie lapiesz sie jeszcze w wahadelka polowkowych??
    Ja bede miala za tydzien. I bedzie 20+6 😊

    U nas swieta wygladaly tak.. w niedziele byl tato, u nas od sniadania do kolacji, mialam tez 31. urodziny 🙄. Zaprosilismy tez tesciow na obiad. Bylo super, tato pobyl na powietrzu. Nawet udalo sie wypic kawe i zjesc ciacho na tarasie 🌞🌞🌞
    A wczoraj byl obiad u tesciow i caly dzien leniwy. Z gra o tron 😁 wczesniej nie ogladalam i jestesmy na 6 sezonie juz.

    Emdar wydaje mi sie, ze porada telefoniczna to tez dibry pomysl. Wiesz moze lekarz cos Ci doradzi. Moze wychodza Ci jakies braki wit. i one tu mieszaja. Podobno przy depresji ciazowej to tez wina zaburzonych hormonow?
    I jak Milenka przypomne: jestes najlepsza mama jaka mogl miec Julek ❤ wiedzial kogo sobie wybral ❤ i bardzo Cie kocha 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 11:29

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, to super że oprócz cukrzycy nic Ci nie dolega. Drugi trymestr to już inna "jakość ciąży", chociaż ja to praktycznie do końca 7 miesiąca nie mogłam narzekać. No za to teraz mam za swoje 🙄. Mąż - w tej całej sytuacji-bardzo super. Dużo lepiej niż ja sama, przede wszystkim jest w stanie mnie okiełznać jak za bardzo się rozkleję. Dzielnie wstaje w nocy karmic małego (karmię piersią, ale i odciągnietym moim mlekiem) ;mamy taki układ że ja idę spać koło 21:00-21:30,śpię gdzieś do 3:00(mąż wtedy daje małemu moje mleko z butelki), koło 3:00 jest zmiana, ja ogarniam małego, a mąż śpi tak do 8:00-9:00. Mały niestety od tej 3:00 budzi się praktycznie co godzinę, a to chwilę zje, a to sobie pomarudzi, a to siku albo kupa itd. W każdym razie spania jako takiego nie ma, bo co przysnę to on się budzi. No ale zawsze te parę h pośpię bez pobudek. Bez tego to bym była totalnie zombie 😥

    Joana, jestem przekonana że hormony robią swoje w tej sytuacji, a dodatkowo nie miałam niestety łatwego porodu, a to podobno też ma wpływ na start w macierzyństwo. Ale też nie jestem głupia, wiem co najbardziej wpływa na moje totalne zmęczenie;wiek. Moje drogie, mam skończone 38 lat,no nie ma siły, nie mam tyle mocy i powera co 25 latka. Nie mam złudzeń, że wiek(i fakt, że zawsze byłam mega śpiochem) nie ułatwia sprawy.

    Milenka, poczytam o tym magnezie.

    Megson, gdzieś mi mignęło że Ty nosisz Florkę pod sercem ❤️Cudowne imię! A jak Ty się czujesz? Dawno mnie nie było, muszę teraz się o każdą z osobna wypytać 😀

    Kochane,tak racjonalnie to wiem że jestem dla Julka najlepszą mamą jaką mógł sobie wybrać, no bo wybrał właśnie mnie! Ale jak czasem płacze, a mi brak pomysłu co jest nie tak,to instykntownie myślę sobie "kurde, jestem dupa nie matka". Zdaję sobie sprawę, że nie ja jedna mam takie myśli, ale serio mam wrażenie że jakoś wybitnie trudno mi wejść w tą nową rzeczywistość😒. Dziękuję Wam raz jeszcze za wszystkie ciepłe słowa ❤️.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 12:36

    megson91 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, najlepszego z okazji urodzin 💐🎁

    joana lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
‹‹ 978 979 980 981 982 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ