X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wielkanocne jakeczka. !Testujące w kwietniu
Odpowiedz

Wielkanocne jakeczka. !Testujące w kwietniu

Oceń ten wątek:
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie tak zastanawiałam tez... nad takim badaniem.. sa na allegro takie domowe testy dla facetów ale nie wiem czy one sie sprawdzają..

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie one są do niczego ;) trzeba w laboratorium lub w klinice zrobić badanie nasienia ;) tylko tak sprawdzicie faktycznie jak się ma sprawa z plemniczkami ;)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie mu tego oszczędze... na razie to po mojej stronie lezy probem... brałam tabletki 8 lat... na razie nie zauwazyłam u siebie nawet sluzu płodnego... biore wiesiołek ... ale jakos zbytnio lipa.. porobie badania....zobacze co i jak...jak wtedy u mnie bedzie ok i nie zajde to wtedy biore sie za faceta...na szczescie on nie widzi problemu zeby isc sie przebadac wiec dobre i to ze nie musze go prosic :) wizyte mam jeszcze u ginekologa w srode wiec tez ja poprosze zeby dała mi na jakies badania...łaski nie robi... po co robic wszystkie prywatnie ..

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem od mężczyzny powinno się zacząć ;) to jest najprostsze badanie a u kobiet tych badań do zrobienia jest tyle że masakra dosłownie ;). No ale każdy robi jak uważa oczywiście ;). Co do śluzu to często jest tak że nam się wydaje że go nie ma i jest sucho bo nie pokazuje się na zewnątrz a w rzeczywistości jest w środeczku i tyle go wystarczy hehe :)

    Sung, Helenka_mała, golonat lubią tę wiadomość

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    Ja również testowałam i 1 kreska :( fakt faktem to dopiero 9 dzień po owu więc do terminu @ jeszcze jakieś 4 dni no ale miałam nadzieję że chociaż jakiś cień cienia a tu nic :(.
    Ja testowalam wczoraj bo snily mi sie dwie kreski no ale rozczarowanie. Jeszcze jutro zatestuje bo na impreze ide ale jak wyjdzie znow bialo to pije ile wlezie :/

  • Grzechotka Ekspertka
    Postów: 249 99

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, nie mam żadnej wiedzy jeśli chodzi o analizę temperatury, ale boje się, że ten cykl jest jakiś dziwny. W ogóle jajniki nie bolą, śluz miałam tylko jednego dnia, gdzie zawsze było go dużo

    Maj - 4cs o drugiego maluszka
    marzec 2017 - na świecie zdrowa dziewczynka, małe szczęście <3
    marzec 2018 - ciąża biochemiczna

    11d0d2855efd15b26225b6764aa41fc9.png
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    MałaMi kciuki &&& :)

    My dzisiaj mamy wazny dzień , jak nie zemdleje do wizyty to będzie dobrze

    Tak bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki :)
    Koniecznie daj znać po wizycie :* <3

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podjęłam decyzję, ze w tym cyklu nie mierzę już temp. Wpiszę sobie ból owu i sluz i tyle. Wyjazd może pomoże się oderwać od obsesji kontrolowania cyklu.

    Skarpeta, MałaMi90, KAL, agniecha2101, Dominisia883, Natalia91!, golonat lubią tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Podjęłam decyzję, ze w tym cyklu nie mierzę już temp. Wpiszę sobie ból owu i sluz i tyle. Wyjazd może pomoże się oderwać od obsesji kontrolowania cyklu.
    A gdzie jedziecie? Ja póki co mierze temp 1,5 cyklu ale w sumie lubie to robic. :):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 15:21

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po monitoringu, pierwszy raz od dawna, drugi jajnik wypuścił jajo :P
    I powiem Wam, że zaskoczeniem dla mnie był fakt, że przez 2 dni, endometrium nie ruszyło się z miejsca, dzisiaj trójlinijne wprawdzie, ale 8mm tak jak we wtorek.
    Pytałam lekarki, mówi, że przyrasta po owu jeszcze, ale chyba nie u mnie jak widać, a jeśli to jakieś 0,1mm na dobę :D Ciekawa jestem czy coś jeszcze przyrośnie. Owulację też jakoś szybciej w tym cyklu miałam.

    Ja nie testuję w maju, bo wyniki męża nie dają złudzeń. Jak powtórzymy badanie po tych 2 tygodniach, i będzie cokolwiek optymistyczniej to będę testowała w kolejnych miesiącach.
    A dziewczyny, nawiasem mówiąc: stan nasienia nie zmienia się z dnia na dzień, mówią, że ok. 3 miesięcy itd, to po co każą powtarzać badanie po 7-21 dni po pierwszym, skoro nic tam się zmienić nie mogło. Nie ufają swoim maszynom? Po co to?

    7u229jcgzsq578gy.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wybiki progesteronu jak wypada w 6dpo :
    5,21 ng/ml
    Norny:
    F.owulacyjna 0,25-6,22
    F folikularna 0,25-0,54
    F.lutealna 1,50-20,0
    Menopauza < 0,41

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 15:46

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudyŚ wrote:
    Mam wybiki progesteronu jak wypada w 6dpo :
    5,21 ng/ml
    Norny:
    F.owulacyjna 0,25-6,22
    F folikularna 0,25-0,54
    F.lutealna 1,50-20,0
    Menopauza < 0,41
    Trochę nisko.. ale ja na Twoim miejscu powtórzyłabym jutro 7dpo bo to zależy czy trafiłaś na wyrzut hormonu.
    Nie musisz być na czczo.

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka82 wrote:
    Trochę nisko.. ale ja na Twoim miejscu powtórzyłabym jutro 7dpo bo to zależy czy trafiłaś na wyrzut hormonu.
    Nie musisz być na czczo.
    Kurcze jutro nie robią :(
    Dlatego dziś poszłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 15:55

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety przechodze na maj :(

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 :( trzymam kciuki... Ja też czek ma małpę wczorajszy test negatyw a to 10-11 dpo wiem wiem może jeszcze za wcześnie ale znam swój organizm i na 100% będę w majówkach... Tak że nooooo uszy w górę i co dwa dni bzykanko :)

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    A gdzie jedziecie? Ja póki co mierze temp 1,5 cyklu ale w sumie lubie to robic. :):)

    Grecja.

    Ja bardzo lubię widzieć swój cykl na wykresie.

  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam Grecję :) odpoczniesz :)

    Skarpeta, Sung lubią tę wiadomość

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelkovaa wrote:
    Kochane moje ja powiem tak ... jeśli jest ciężko zajść w ciążę to najlepiej iść na monitoring czy zapytac lekarza o inne metody . I to co napisze napiszę z własnego doświadczenia i moich bliskich znajomych .
    Czasami warto wyłączyć się i postawić wszytsko na jedną kartę ...
    Ja nigdy nie brałam się za mierzenie temp . a najlepsi lekarze w Pl mimo , że naturalne zachodzenie jest oczywiście dobrem , twierdzą , że kobieta , która ciągle sprawdza temp . śluz objawy albo w tą ciążę nie zajdzie , albo po prostu będzie to trwało latami jesli wszystko hula ... zapada wtedy taka blokada ... stres bo "to już teraz tzeba , to te dni " . Nawet mój lekarz mówił , że miło mu ze mną rozmawiać , bo nie jestem cytuję "shisteryzowana" a jestem ;p chodziło mu o to jak kobiety potrafią na życzenie sobie utrudnić naturalny proces a czasami nawet tym wszystkim co ma im ułatwić tą owulacje nawet uniemożliwić.
    Nie obraźcie się , bo ja akurat rozumiem co to znaczy walczyć o pierwsze dziecko , ale gdybym miała swoje życie tak podpasowac pod codzienny rytuał to wybaczcie ale bym nie zaszła a moja głowa by wybuchła , bo to jest po prostu stres ogromny stres... i zdaję sobie z tego sprawe ile Was to kosztuje ...tylko czy aby na pewno warte zachodu ? ;*
    Jesli wszystko jest w porządku badania itd. to wystraczy serduszkowac cały cykl co 2 dni i w , którymś miesiącu się uda , bo plemnik czeka na jajeczko a jak jest owulacja to jesli nie ma większego stresu uda się :)
    Jeśli są inne problemy typu słabe nasienie czy brak owulacji , słabe jajeczka itd. robi się monitoring , jesli jeszcze gorsze stymulacje , później inseminacje kończąc na in vitro . Nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć ...
    Każda pragnie dzieciątka , ale trwanie w stresie , napięciu , i odliczaniu robieniu wszystkiego do zegarka to jest dobre na chwile byc może , później popada się w szał z tym związany , rozczarowanie depresja i organizm jeszcze bardziej się blokuje .
    Ja wiem jak się czeka z cyklu na cykl czy się udało i jakie to męczące... ale dzień za dniem patrzenie w cyferki termometra i wykresu według mnie nie pomoże zajść w ciążę :*
    Z całym szacunkiem i dobrą radą dla Was ;*

    I nie ma co się kłócić , bo obydwie strony po części mają rację ... i ta , która mówi , że mozna dostać szału i ta co stara się i stara a nie wychodzi i cierpi przez to ...

    Niech wiosna przyniesie Wam wraz z promykami słońca nowe nadzieje i siły do walki ;* i oczywiście 2 upragnione kreseczki ;*

    A sobie teraz zyczę w tym pięknym i trudnym czasie spokoju , bo przeszłośc miesza mi w głowie i modle się aby ten mój cud został ze mną juz na zawsze tu na ziemi ... bo to małe życie , jak juz się pojawia pod naszym sercem jest takie kruchutkie , że kazdy dzień jest dopiero wtedy walką o przetrwanie

    Miłego dzionka <3

    ps. nie krzyczcie na mnie bardzo ;** i tak Was uwielbiam

    Bardzo mądrze napisane !
    Podpisuje się pod tym, choć upłynęło trochę czasu.
    Znalazłam w końcu kompetentna lekarkę, nie mierze temperatury, nie prowadzę wykresu, "nie grzebe tam" za bardzo :)
    Mam spokojniejsza głowę, lepiej spie, wysypiam się.
    Wiadomo, że myślę o staraniach, ale staram się podchodzić do tego bardziej na luzie. Najgorzej jest w okresie okolowulacyjnym, ale to chyba jak u każdej :)
    Powtarzam sobie, że w końcu się uda, wyniki męża nie są zle, ja też wezmę się za siebie i tak naprawdę kilka miesięcy w ta czy w tą nie zrobi różnicy, a wierzę że się uda.

    Sung u nas też Grecja w tym roku, dokładnie Zakintos.
    Planowanie wakacji, nowe odżywianie, ćwiczenia, ksiazki, gotowanie, rower - wszystko pomaga oderwać głowę i się zrelaksować.

    Trzymam za nas wszystkie kciuki :* tylko my wiemy co przeżywamy i rozumiemy siebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 17:51

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Grecja.

    Ja bardzo lubię widzieć swój cykl na wykresie.
    Super, wypocznij.
    My jedziemy teraz nas 5 dni do drezna i misni (akurat w kolejne dni plodne prawdopodobnie) a z koncem maja na 3 dni lecimy do lizbony (tez w dniach okolowulacyjnych) jeśli @ przyjdzie to będziemy mieli nowe miejsca do starania :P

    agniecha2101, Sung lubią tę wiadomość

  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jakoś mało się dzisiaj udzielamy tutaj :)
    Dla mnie ten cykl jest bardzo dziwny. Dzień przed owulacją zaczął się u mnie ból piersi i ciągnie się dalej, jest coraz to silniejszy. Do tego czuje całymi dniami jajniki. Kiedyś wgl nie czułam...Już podejrzewam zapalenie pęcherza, chociaż to mało prawdopodobne. Chciałabym testować już a jest za wcześnie. :( Mam taką nadzieję.....

    Ponawiam pytanie: Czy jak zrobię progesteron 9 dnia po owu, wynik będzie zakłamany?
    (być może to będzie 8, nie wiem do końca)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 19:55

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ