X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosjja wrote:
    Dziewuszki, zrobilam dziś dwa testy bo nie wytrzymałam.Bobo-Test ledwo widoczna druga krecha i Pink Test dwie krechy:)

    Gratulacje :)

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 5 maja 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosija, długo aie staraliscie?
    Robiłaś jakieś badania wczesniej?

  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosjja gratulacje! :)

    dqpri09k8v8ti207.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosjja gratuluje!!!!

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 5 maja 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiaa1987 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Ja się zbieram na badania krwi :) muszę w końcu oznaczyć te hormony czy wszystko ok bo nigdy nie miałam robione..
    Jakie hormony robiłaś?

  • asiaa1987 Ekspertka
    Postów: 231 58

    Wysłany: 5 maja 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj robiłam lh, fsh, estardiol i testosteron.

    Wyniki mam w normie. Jeszcze będę robić progesteron i prolaktynę ale to w 21 dc ;)

    31.08.2017 Moja kochana córeczka przyszła na świat
    3330 gram 54 cm
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 5 maja 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro ide zrobić progesteron i prolaktyne a później tak jak Ty, ale muszę poczekać na odpowiedni dzień cyklu.
    Siedzę u fryzjera i słucham jak babeczka opowiada fryzjerce o swoim miesięcznym maluszku.

  • asiaa1987 Ekspertka
    Postów: 231 58

    Wysłany: 5 maja 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I My się doczekamy ;)

    to też zrób sobie badania, lepiej wcześniej wiedzieć czy wszystko ok, bo często właśnie jest tak, że hormony są głównym winowajcą :/

    31.08.2017 Moja kochana córeczka przyszła na świat
    3330 gram 54 cm
  • Gosjja Koleżanka
    Postów: 70 17

    Wysłany: 6 maja 2016, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki.
    przepraszam,ze dopiero dzis odpisuje ale wczoraj mialam w pracy straszny młyn a po pracy w ogole nie miałam na nic siły i ochoty bo ostatnio coś spać nie mogę wiec chodzę jak zombie!

    Przede wszystkim ogromnie dziękuje!!!
    Nam się udało doslownie w pierwszym cyklu staran. Od poczatku wspomagalam sie wiesiolkiem i kwasem foliowym aaa i testami owu!
    Mialam watpliowsci czy cos z tego bedzie poniewaz kiedys bralam dluuugo tabletki anty.Jak je odstawilam mialamnapewno cykle bezowulacyjne ( i obstawiam,ze dosc dlugo) zadnego plodnego sluzu nie obserwowalam:/ powiedzialam o tym nawet w pazniierniku lekarzowi ale mnie zlał :/ do tego jak robil mi usg to bylo hmmm w 8dc mialam male endometrum i malo pecherzykow zaden dominujacy ale pocieszal mnie mowiac,ze przy takich dlugich cyklach (30-34) moze tak byc.

    I teraz tak.Co do badań, to zrobiłam tylko takie zupełnie podstawowe,które polecił mi w październiku lekarz ( powiedzial,ze mam tyle lat ile mam i lepiej wiedziec,ze te podstawy sa ok gdyby "cos" sie przydazylo) .
    TSH, cytomegalia,toksoplazmoza i morfologia.Nic wiecej nie zrobilam bo doszlam do wniosku,ze w razie czego pozniej bede sie martwic.

    Ja mialam ogromne watpliwosci czy sie uda. dlaczego? Juz wam mowie. po pierwsze moj maz z jednej strony okaz zdrowia- rzadko choruje,bardzo zdrowo sie odzywia,codziennie cwiczy na silowni - ale tez bierze rozne odzywki ( na szczescie czytalam co bierze to pisali,ze to sa te dobre odzywki nie wplywaja na nasienie) poza tym ma mega stresujaca prace.On sam sie martwil i wyobrazcie sobie,ze sie zastanawial czy nie isc na badania (nurtowalo go to,ze od kilku lat sie w ogole nie zabezpieczalismy- ok. Metoda przerywana:P) i nie wpadlismyA ktos kiedys powiedzial,ze to juz jest dziwne..ale wierzyl w to,ze zapierwszym razem sie uda!
    Sluchajcie nie wiem co w tym jest ale faktycznie ruch i zdrowy tryb zycia chyba przyniosl rezultaty. Schudlam 6kg.Maz zarazil mnie tym swoim zdrowym trybem zycia i ja od pazdziernika zaczelam o siebie dbac.Jesc zdrowo (ale jestem kobieta- kocham czekolade i pierogi:P) I zauwazylam,ze moj organizm wspaniale zareagowal.Wyobrazcie sobie,ze piwrwszy raz w zyciu wszystkie badania mialam IDEALNE! Moze to tez mi pomoglo? Nie wiem...

    Na razie glowe mam pelna leków.Wszystko jest nowe,nowe przede mna.Boje sie jak cholera!!!!

    Dziewczyny trzymam za was najmocniej kciuki jak tylko potrafie.Pomyslcie o tych ćwiczeniach moze faktycznie sport to zdrowie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2016, 06:58

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 6 maja 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosjja, nie na darmo się mówi, że dużo ruchu i zdrowy tryb życia, bardzo poprawia parametry zdrowotne, więc pewnie to, w jaki sposób się odżywiałaś i dawka ruchu , przyczyniły się do dwóch kresek :)
    Teraz się nie martw (wiem, łatwo się mówi ) i staraj się myśleć pozytywnie :)

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 6 maja 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam dziś badania no i się okazuję, że niestety ale prolaktyna za wysoka, sporo ponad normę. Ostatnio jak robiłam, pamiętam było 8coś a teraz:

    45,84ng/ml przy normie 4,79-23,30

    TSH jakiś czas temu 1,39 a teraz już 2,15 µIU/ml. Chociaż tym się nie przejmuje bo i tak mieści się w normie, ale kiedyś usłyszałam, że niby najlepiej jak jest 1,xx wynik. Nie wiem ile w tym prawdy.

    Progesteron wyszedł mi 17,35ng/ml. Też się mieści w tych normach:
    f.pęcherzykowa 0,2-1,5
    f.owulacyjna 0,8-3,0
    f.lutealna 1,7-27
    po przekwitaniu 0,1-0,8

    Ale ten progesteron jak na cykl bezowulacyjny to taki "dziwny" nie?
    Kompletnie się na tym nie znam Dziewczyny ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie niemożliwe żeby cykl był bezovu z takim progiem. Tsh bym się nie przejmowala bo to się zmienia w każdym dc. A na PRL to nie zostaje Ci nic innego iak dostinex. Wiem bo sama biorę. Dobrze zbił wartość do ost badań. Chyba że coś jest na rzeczy to wtedy PRL jest wysoki czyt. Jest się w ciąży.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 6 maja 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłupiałam dzisiaj całkowicie przez ten progesteron.
    Już nic nie rozumiem, naprawdę. Przecież usłyszałam, że cykl bezowulacyjny. Żadnego pęcherzyka dominującego, sama drobnica. Zero mowy w ogóle o płynie w zatoce Douglasa.
    Ovu też przerywaną mi zaznaczył.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzymisie pokaż swój wykres to coś z niego powróżymy. Wiesz tak na prawdę czy miałaś ovu to sie okaże w dniu planowanej wizyty odwiedzin @. Masz więcej proga niż ja w 19 dc czyt. 7dpo.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 7 maja 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona, ja wiem że z tym to jak z wróżeniem z fusów, a organizm to jedna wielka zagadka.
    Ja się już pogodziłam z faktem, że to cykl bezowulacyjny i z niecierpliwością czekam na @, która ma przyjść 14 maja (w sobotę).
    Boję się, że to wróżenie z fusów mogłoby odmienić moje dotychczasowe myślenie, porażkę przetrawiłam po kilku dniach od wyjścia od gina. Nie chciałabym w terminie @ przeżywać jej raz jeszcze, tylko dlatego że się nakręcę niepotrzebnie.

    Szczerze? Korciło mnie wystawienie wykresu no ale pomyślałam- "Przecież nie ma co się spodziewać cudów. Po co Ci to?"

    Wstawię Wam wycinek, żeby nie wyjść na zołzę ;)

    Ja wiem, że Wy wszystkie jesteście kochane i każda z nas ma tutaj jeden cel- ujrzeć na teście 2 kreseczki i urodzić zdrowego maluszka i wspieramy się, jak tylko można.
    Bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek, bo jesteście świetne Dziewczyny.


    Ja niestety nie w tym cyklu.
    Aaaa ... i jeszcze- czytałam,że podwyższony progesteron nie jest wyznacznikiem owulacji. Powtórzyć tego nie potrafię, bo już całkiem się pogubiłam w tym.

    A poniżej wycinek z mojego bezowulacyjnego cyklu, na chwilę obecną. Ładna sinusoida w sumie, dwa dni temp trochę wyżej, dwa niżej.


    https://zapodaj.net/61b68ba1055ad.png.html


  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 7 maja 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Ja wczoraj zaczęłam nowy cykl. Prawdopodobnie przez moją chorobę i antybiotyk się nie udało, ale może to i lepiej? W tym miesiącu walczymy dalej, cierpliwie będę czekać do kolejnej owulacji. Do suplementów dołączyłam olej z wiesiołka :) W samych superlatywach o nim pisałyście, więc i ja postanowiłam go wypróbować.

    Kochane, wierzę że każdej z nas w końcu uda się i zobaczymy upragnione 2 kreski na teście. Nie możemy się poddawać :)

    Gosjja, Kushina, Emerald, proszę o przesłanie wirusków i zarażenie pozostałych Dziewczyn ;)

    Spokojnego sobotniego wieczoru Wam życzę :)

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia wrote:
    Gosjja, Kushina, Emerald, proszę o przesłanie wirusków i zarażenie pozostałych Dziewczyn ;)

    Przesylam wszystkim duuuuużo ciążowych wirusków ;)

    Inez87 lubi tę wiadomość

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 7 maja 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dawno mnie nie było tutaj :) Niestety miałam co robić - przygotowania do założenia własnej działalności, wyjazd integracyjny z pracy i majówka w górach. Poza tym przekładamy trochę starania o maluszka z maja na lipiec. Chcemy na przełomie czerwca i lipca pojechać na wakacje i lepiej bym nie była w tym czasie w ciąży :) Myślę, że po zdaniu egzaminu te ostatnie beztroskie wakacje mi się należą ;) U mnie ten cykl był bezowulacyjny. Tak przynajmniej powiedział gin. Jak zaczniemy starania to muszę brać clostilbegyt, plus biorę cały czas euthyrox na tarczycę i bromergon na prolaktynę :)

    Gosjja, gratuluję, wspaniała wiadomość :)

    Marzymisie, mi gin przy prolaktynie 35 powiedział,że owulki nie będzie i rzeczywiście nie było. Co do progesteronu to się nie znam, ale jak mi badali w szpitalu w 20 dc, to miałam 1,855 ng/ml :/

    Emerald, co tam u Ciebie ? Widzę, że już dawno nic nie pisałaś, jak się czujesz ?

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • Gosjja Koleżanka
    Postów: 70 17

    Wysłany: 7 maja 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyłam tryliony ciążowych wirusków:)) jestem z wami całym sercem i trzymam kciuki najmocniej jak umiem!!!

    Dziekuje Mamuśka :)

    Inez87 lubi tę wiadomość

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 8 maja 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka, witam po przerwie ;)

    Pikcia, za zazdroszczę Ci że już nowy cykl.Ja tak bardzo czekam na swój ;)

    Kushina i Gosjja, postaram się złapać choć jednego porządnego ciążowego wiruska, nie będę zachłanna, byle był konkretny ;)

    Asiaa, a jak Twoje wyniki badań, które ostatnio robiłaś?

    Emerald, odezwij się do nas.

    Zakręcona jak się dziś czujesz?

    Do mnie chyba się przypałętała jakaś niedokrwistość, bo wczoraj i przedwczoraj, co wstałam to miałam zawroty głowy. No i sobie pomyślałam, że jeszcze tego mi brakuje. Biorę żelazo ale tak w kratkę, muszę się ogarnąć ;)

    Pozdrawiam :)

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ