X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wraz z Nowym Rokiem wkraczam z Nową nadzieją ;)
Odpowiedz

Wraz z Nowym Rokiem wkraczam z Nową nadzieją ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie pod blokiem to są mistrzowie kółka. Ostatnio jakaś Pani próbują wyjechać z miejsca parkingowego, oprócz swojego auta przestawiła jeszcze 3. Całe szczęście ktoś zauważył jej wyczyny i zadzwonił po policje ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinka wrote:
    u mnie pod blokiem to są mistrzowie kółka. Ostatnio jakaś Pani próbują wyjechać z miejsca parkingowego, oprócz swojego auta przestawiła jeszcze 3. Całe szczęście ktoś zauważył jej wyczyny i zadzwonił po policje ...
    to już zmienia postać rzeczy :)
    To co z tymi witaminami i morfologią może wiesz coś na ten temat alinka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę że witaminy raczej nie wpływają na wynik morfologii.

    Ja np jak robiłam TSH czy morfologię to po prostu tego dnia miałam rano nie brać tabletek, tylko dopiero po pobraniu krwi.

    Więc dla spokoju głowy, możesz wziąć witaminy też po pobraniu, ale myślę że 2 dni to przesada :)

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie możesz wziąść tabletki przed czy po to nie ma znaczenia ale 2 dni to przeginka kto tak wymyślił , ja robiłam badania normalnie po tabletkach i było ok , żadne fałszywe wyniki nie wyszły


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Normalnie możesz wziąść tabletki przed czy po to nie ma znaczenia ale 2 dni to przeginka kto tak wymyślił , ja robiłam badania normalnie po tabletkach i było ok , żadne fałszywe wyniki nie wyszły
    Znajoma mi dziś tak powiedziała i właśnie się zdziwiłam, wezmę po badaniu po prostu dawkę z tego dnia a dzień wczesniej normalnie :)a czy tarczyce można zrobić na nfz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sensie badanie tsh? można, ale trzeba mieć skierowanie :) Jak na wszystko :)

    Lekarz ogólny spokojnie takie wypisze

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen wrote:
    a kiedy masz wyniki?
    ty się kochana tak nie dołuj, dołowanie w niczym nie pomaga, głowa do góry :)
    wiem wiem jakos tak cos mnie złapało jak co miesiac he he ;-)
    a wyniki beda jutro lub w czwartek.a ogolnie to nic ciekawego u mnie
    powiem wam ze czasami to mysle ze to naprawde przez ta " głowę" sie nie udaje jakas blokada czy cos ...nie wiem

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinka wrote:
    w sensie badanie tsh? można, ale trzeba mieć skierowanie :) Jak na wszystko :)

    Lekarz ogólny spokojnie takie wypisze
    No właśnie w piątek idę do rodzinnej:) Zapytam ją o wszystkie możliwe badania jakie może mi wykonać. Na całe szczęście moja lekarz jest super:)

    Edit:
    Czy któraś z was pije zioła O. Sroki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 22:47

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 3 lutego 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra moj to tez rozdarl spodnie ale na szczescie szef mu kupil nowe, jak bede w pl moze lekarz tez wypisze mi skierowanie na badania. Kasik musimy myslec pozytywnie mowic ze uda sie byc w ciazy odblokowac sie :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś dziś mnie podbrzusze dziwnie pobolewa jakby na okres tylko delikatniej. Zaczynamy serduszkować żeby nie przegapić, chociaż test owu dziś "-"

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ;*
    Agnesia normalnie może wypisać Ci zwykły lekarz skierowanie ;) poproś o kontrolne badanie , reszte badań na tarczyce musi wypisać Ci endokrynolog .
    Normalnie dzień wczesniej weź sobie tabletki a w dzień badania jak uwazasz , jak chcesz bezpieczniej się czuć to weź po badaniu ;) jade dzisiaj dziewczyny na badanie rezerwy jajnikowej , strasznie się boje o wynik ;o


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :)
    wypisze sobie w jutro wszystkie badania które chce mieć :) Jestem dziś bardzo zmęczona, będę musiała wypić kawkę chociaż zazwyczaj tego nie robię :) Dziś w planach mam doczytać książkę i się trochę zrelaksować :)
    Zakręcona nie ma co się bać na zapas :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)
    Agniesia myślę że witaminy nie mają wpływu ale wiesz lepiej wziąć po nic się nie stanie :) co do badan ja mojemu na kartce też napisałam hahah bo on zapomni jakie ma zrobić a tak to z karteczką pójdzie i da niech spisze :Pco do ziół ja nie pije ;)
    alinka i jak tam wyjechałaś dziś spokojnie czy była pobudka sąsiadów trąbieniem ? oj niektórym ludziom to rowery a nie samochody ;)
    KASIKK duży wpływ na starania ma właśnie blokada w głowie stąd trzeba wyluzować i mniej się tym przejmować bo w sumie takie zamartwianie nic nam nie da , problemów nie rozwiąże a sprawi że będzie nam jeszcze gorzej.
    Werni ja nie wiem jak oni chodzą hahah :D mój też dostał firmowe i zniszczył ale kupiłam mu takie grube nowe i to samo brak słów .
    Agata kochanie będzie dobrze nie stresuj się <3 jesteś mega płodna pamiętaj :)

    A co do badań to podobno właśnie nie na każde może wypisać skierowanie lekarz rodzinny . Bo ja chciałam żeby mój A. zrobił sobie hormony i nie można podobno tylko jak wyczytałam no to zrobi sobie na fundusz TSH , FT3 , FT4 , morfologię , płytki krwi , mocz , krzepnięcie , HBs i cholesterol . A prg, prl , LH , FSH i estrogen już prywatnie bo na to nie dają skierowań :/

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zioła Sroki mozna probowac pic, ale jezeli sa po tym np przelewanie w brzuchu, bóle to szybko nalezy odstawic. Niestety ja jestem w tej grupie gdzie sie malo po tych ziolach nie przekreciłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 13:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eeee ja mam dziś pozytywa trzeba mężnego zaciągnąć do łóżka hahaha :D wczoraj nie było to lepsze plemniczki :P tylko zastanawiam się bo owulka jakoś od 24-36 godz powinna wystąpić to <3 dziś i jutro czy lepiej jutro i w piątek ?

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sandra napisalam u Ciebie w pamietniku ze chyba będzie najlepiej dziś i jutro i najlepiej w piatek hehehe :) do boju :) wczoraj mnie mój zbalamucil dziś przerwa i jutro go zbalamuce jak będzie grzeczny :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj wstałam o 7.10, a do pracy chodzę na 7.15 :)

    Więc ogólnie ciekawie bo mam do przejechanie ok 20 km do pracy :) Całe szczęście ten który mnie zastawiał zdążył odjechać, bo bym się wkurzyła jak nie wiem.

    A tak poza tym dzisiaj przyszła @, idealnie jak w zegarku. Męża nadal nie ma, więc leże sobie i odpoczywam oglądając tv :)

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja mam juz wyniki oto one:
    tsh 1,8 uU/ml

    progesteron 17,55 ng/ml 21 ddzien cyklu

    prolaktyna 276,8 uU/ml

    testosteron 0,21 ng/ml

    MORFOLOGIA:
    WBC 4.8
    LY 51.4
    MO 5.6
    GR 43.0
    LY# 2.5
    MO#0.3
    GR# 2.1
    RBC 3.49 norma od 4 do 6
    HGB 10,6 norma od 11 do 18
    hct 27.1 norma 35 do 60
    MCV 77.6 norma od 80 do 99
    MCH 30.3
    MCHC 39.1
    RDW 14.1 norma od 11.6 do 13.7
    plt 157 norma od 150 do 450
    MPV 8.4
    PCT .132
    PDW 16.8

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest źle ale kilka masz poniżej normy . Jak z resztą ? Bo nie podałaś norm
    TSH nie złe ale można obniżyć troszkę , a jak norma prolaktyny i testosteronu ?
    Prg ładny nawet ale ja 7dpo miałam koło 17 a ty już niby 9dpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 19:38

  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie morfologie mam troszke slaba chyba musze zmienic diete troche i połykac żelazo . TSH NORMA : 0.270 DO 4,200 ja mam : 1,8
    prolaktyna norma 127 do 6337 ja mam 276,8
    testosteron norma od 0,06 do 0,82
    progesteron normy faza folikularna 0,2 do 1,5
    faza owulacyjna 0,8-3,0
    faza lutealna 1,7 do 27
    posmenopauza 0,1 do 0,8
    ja progesteronu mam 17.55 w 21 dniu cyklu

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ